ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ін О
2019.04.22 11:20
Навколо тумани...до кого ти йшла?
Сорочка тонка та волосся вологе...
Навшпиньки, ледь чутно торкалась підлоги.
Бліда та русява, два білих крила...
До кого ти йшла ще допоки пливли
Хвилини містралей до цих видноколів?
Лиш очі, що ледь споглядали спр

Володимир Бойко
2019.04.22 11:02
Повстаньте, голодні і гнані!
Об землю ударимо лихом!
Якщо москалі не дістануть,
То гідно помремо від сміху!

Тетяна Левицька
2019.04.22 10:43
Я сідаю у човен
без весел, вітрил -
течією, хай
небо покличе.
Мармуровий туман
тужну душу покрив,
берегів скам'яніле
обличчя.

Ігор Деркач
2019.04.22 10:01
Минають ночі. Дні за днями
летять у сиву далину,
де сонце люляє весну
і літо вже не за горами.

А доля має на кону
усе, що визріло між нами,
іще не сказане словами

Олександр Сушко
2019.04.22 09:59
Вдягнули дурня у порфиру,
Вручили сало й коровай.
До біса мову, честь і віру,
Гримить голодне " Жрать давай!".

І скільки би не говорив я,
Що до - не мі, а ре - не ля,-
Хахли обрали безголів'я,

Любов Бенедишин
2019.04.22 09:28
Нестримні веселощі…
бал-маскарад…
свистки…
конфетті з мішурою…
Помпезність еСВе –
і убогість плацкарт…
Дарма,
всі захоплені грою.

Тетяна Левицька
2019.04.21 20:04
Ти здатен розбити серце
і вийняти здатен теж.
А чи необхідно все це -
від істини не втечеш?
За те, що не долюбила,
і брала чуже  - пробач!
Почистив, розправив крила
і зник у блакиті... Бач,

Світлана Ковальчук
2019.04.21 15:31
Перепливу цю ніч,
перепливу,
перелистаю долю,
пролистаю,,

вогнем свічі,
високої свічі,
зігріюся

Олександр Сушко
2019.04.21 14:01
Ну як, в паяца гарна маска,
Ковпак і рваний комбідрес?
Зелена муха іорданська
Це те, що Україні тре?

Чувак - не плямка на газеті,
На голову людві заліз.
Знімайте, хохлаки, кашкети

Ігор Павлюк
2019.04.21 13:30
Дійові особи:

АНГЕЛЯ
ЧОРТЕНЯ

ВОЛХВИ-ІЄРЕЇ:
ЖРЕЦЬ ПЕРУНА
ЖРЕЦЬ ВЕЛЕСА (він же ЄПИСКОП ПАВЛО)

Вероніка Новікова
2019.04.21 12:50
Якщо мені даний голос, що мені з ним робити,
Складати слова у вірші, складати зернята в колос?
Якщо я скажу "вогонь", чи буде мені горіти?
Якщо я зараз промовчу, чи буде у мене голос?

Чи буде рости крізь глину, чи буде і далі квітнути.
Якщо я зар

Олександр Сушко
2019.04.21 11:02
Проклюнулися ріжки в баранця,
А разом з ними тяга до ягничок.
Писати про кохання обіцяв?
Тепер терпи і правді глянь у вічі.

Закліщили амурні почуття
У хоті жорнах, сіють мислі грішні.
Сусідонька ж, неначе той будяк,

Ольга Паучек
2019.04.21 07:18
Ранкове місто
Пісня зі змістом
З дощу краплисто
П"ю "ля-мінор",
На непогоду
Із переходу
Влучно моргає
Пан Світлофор.

Вікторія Лимарівна
2019.04.20 23:00
По мотивам телепередачі "Світ навиворіт"

В цікавий світ відкриє дверці:
Розкрити зміст його та суть.
Тріпоче в хвилюванні серце,
Коли обставини несуть

В жахливу неймовірну прірву,

Юрій Сидорів
2019.04.20 22:57
Морського лиману вчувається запах
На відстані у кільканадцять км*.
Бувають рекорди на інших етапах -
Як вирішить вітер і звідки подме.

Його набираюся на Хаджибеї -
Від кожного понюху та від ковтка,
Охоплений силою спраги моєї.

Марґо Ґейко
2019.04.20 21:49
На Нього чекали, а потім збагнули – дарма.
Він мав на коня пересісти і взятись за зброю,
І бути таким, як належало бути герою –
Очолити місто, звільнити його від ярма.

Єдиному Богу звели білокамінний храм.
А потім встелили одежею пильну дорогу
І п
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів

 Нові автори (Проза):

Юлія Савіцька
2019.04.01

Казки Старої Ґадзюби
2019.01.29

Вікторія Їхова
2019.01.26

Іван Цимбалюк Калиновий
2019.01.21

Величко Анастасія
2019.01.16

старий Стрілець
2019.01.14

Людмила Кірєєва
2019.01.02


• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія
Автори / Євген Лінивий (1987) / Проза

 Годинникар та день, коли зупинився час (казка)
Тік-так, тік-так, дзень, одинадцята година. Біг-Бен бігає по кімнатам в пошуку прикрас для ялинки, адже Новий Рік на порозі, а ялинка не прикрашена. Ще й ні майстра ні Кароліни немає. Щось вони затримуються, подумав він, прикрашаючи зелене деревце шестернями та стрілками від годинників. В цю мить в кімнаті з'являється Годинникар. Цього разу він допомагав одному майстру створити цікавий механізм для Імператриці. Не довго думаючи він починає наводити порядок в кімнаті, де останнім часом панував безлад. Дуже багато роботи із за великої кількості зламаних годинників. Інструменти в один ящичок а всі деталі в інший. Сортувати немає часу, не встигають вони, якби ж Кароліна була б поряд, то... то шість руки краще ніж чотири.
Ну а Кароліна, останнім часом, відвідувала будівництво однієї споруди. Від її фундаменту до самого даху. Бачила, як будували кожну стіну, кожну стелю... камінчик до камінчика. Після закінчення робочого дня, працівники йшли по своїх домівках. І одного із них завжди зустрічала донечка, яка міцно обіймала тата, випригуючи йому на руки. Дуже часто, Кароліна, відвідувала день, коли цей чоловік подарував донечці свого годинника. То був останній раз, коли вона бачила свого тата, адже через декілька годин у нього зупинилося серце. Кароліна часто плакала в той момент і хотіла підійти ближче, щоб його ще раз обійняти, та знала, що не можна змінювати минуле, щоб не нашкодити майбутньому. Тож, дівчина завжди залишалась осторонь і насолоджувалася той щасливою миттю в її житті. Саме тоді, коли Годинникар разом з Біг Беном метушилися навколо ялинки й готувалися до Нового року, Кароліна дивилася на цей приємний спогад в останній раз. Вона вирішила, більше ніколи не повертатися до нього, щоб не нашкодити не собі не майбутньому. Тож, зібравшись з думками, дівчинка повернулася до реальності, в якій вона жила...
Друзі зраділи, побачивши її, адже ще одна пара рук ніколи не буде зайвою. Усі разом швиденько вправилися з безладом і сіли за сімейний стіл. Так, так, тепер, це одна маленька родина. Цікаво, де цього разу вони зустрічатимуть свято? Париж, Лондон, Нью-Йорк, чи може так, як минулого разу, змінювали своє місце перебування, щодо часового пояса й зустрічали новий рік декілька разів. Ну нарешті, годинник б'є дванадцяту годину і ураааа...
Та цього разу не так сталося, як хотілося. Що товариш Біг Бен, що усі годинники в будинку і навіть у всьому світі на декілька хвилин дали збій. Усі годинникові механізми зупинилися, а потім знову відновили свою роботу. Та за цей короткий час, наших друзів розкидало у часі.
«Щось не так, щось не добре наближається» подумав Годинникар, протираючи спітнілі окуляри. Три хвилини. Час зупинився на три хвилини а це значить, що рівно три хвилини, годинники всього світу стояли на місці, тобто життя завмерло рівно на три хвилини. Це як попереджувальні поштовхи перед сильним землетрусом. А сильний землетрус, то вже біда. Виходячи з цього всього, найближчим часом щось трапиться. Щось не дуже добре, а отже потрібно дізнатися, що саме й знешкодити загрозу. Через декілька хвилин, до будинку Годинникаря повернулася налякана Біг Бен та Кароліна. Її погляд був відведений на Майстра й по очам було зрозуміле питання: що трапилося? Та розводячи руками, він нічого не міг їй відповісти. Лише через декілька хвилин мовчання, Годинникар сказав «з часом щось не так» і подивившись на Біг Бена, Майстер зібрав необхідні речі і кудись зник.
Біг Бен тримався за голову, ніби вона в нього боліла, як у живої людини, а Кароліна розповідала йому, що коли зупинився час, їй було дуже боляче в грудях. Зіпсоване свято, засмучений настрій, багато незрозумілих питань, на які не було жодної відповіді. Годинникар, єдиний, хто міг щось пояснити, та він кудись зник. Тож, виходячи з цього всього, ніч має бути довгою та безсонною.
Вранці повернувся Майстер й одразу ж запросив Біг Бена до робочого столу, сказавши, що має якесь вдосконалення для нього. Він, з майбутнього, приніс один препарат, який дозволить йому говорити. Через декілька годин тяжкої праці, оновлений Біг Бен, був мабуть найщасливішим на світі, адже стільки думок в ньому притаїлося, що мабуть і дня невистачить щоби все розповісти. Та метою Годинникаря було дізнатися якомога більше про інцидент, який трапився минулої ночі, адже Біг Бен, був єдиним механізмом у світі, який міг думати і який мав найбільшу взаємність із часом. Тож, закінчивши роботу, Майстер одразу почав розпитувати в нього про те, що сталося.
Виявляється, що час, це величина існування всього на планеті, та самої планет в загалом. Час, це народження людини та її смерть, це утворення цивілізації та її занепад, це пробивання джерела крізь каміння й тривалість до його повного висихання. Все це вимірюється лише часом і в усьому є початок і кінець. Іноді у відведений час можуть втручатися інші фактори. Наприклад, зрубане дерево, яке могло ще стояти десятки років, припинило своє існування, після удару сокири. Або ж зруйнована стара оселя, для забудови нових побудов. Ось так і наша планета має свій, відведений для неї, час. Та фактори навколишнього існування, тобто людина, яка знищує все, де ступає її нога, вкоротили її існування. Тож, час нашої планети зупиниться раніше, ніж їй відведено, а разом із нею припинить своє існування минуле, теперішнє і майбутнє. Адже, все на світі взаємопов’язане.
Ця новина дуже їх збентежила. Але що ж тепер робити? Як змінити долю усієї планети? На ці питання Годинникар ,поки що, не мав відповіді. Та він не збирався сидіти склавши руки. День і ніч майстер не змикав очей, все думав, як врятувати світ. Та як і передбачалося, зупинка часу знову повторилася, але цього разу з деякими відхиленнями. Друзів не лише розкидало у часі, а й вивело з ладу їхні механізми для подорожі у часу. На щастя, ніхто не постраждав, та як і минулого разу, серце Кароліни дуже боліло. Де, кого шукати? Як усіх повернути назад? І найважливіше, як зупинити загибель планети? Розгублений майстер не знав, що робити, та зібравшись з думками, він зрозумів, що потрапив в той день, коли познайомився з Кароліною. Тож, не став він чекати, а одразу ж пішов до неї й сказав, щоб вона запам’ятала, що коли вона опиниться в майбутньому, щоб чекала Майстра на тому ж місці, де вони познайомилися. Тоді дівчинка дивилася на нього не зрозумілим поглядом й подумала, що це якийсь божевільний. Та лише так, відремонтувавши механізм для подорожі в часі, він зміг би відшукати її. Отже, залишилося полагодити механізм, знайти Кароліну і зрозуміти, де шукати Біг Бена. На щастя, Майстер, замінив деякі деталі, і все запрацювало знову. Тож, він, одразу почав пошуки Кароліни, минаючи кожні 15-20 років, сподіваючись, що дівчина запам’ятала його послання й чекатиме його там, де він їй сказав. Минувши, років з двісті, він зустрів тридцяти річну жінку, яка кинулася йому в обійми. Здивований Годинникар одразу ж і не впізнав її. То була Кароліна, яка чекала на нього понад п'ятнадцять років. Їй довилося почати нове життя й вірити, що Майстер колись прийде по неї.
Отож, Кароліну знайшов Майстер і лишилося знайти Біг Бена та разом вирішити глобальне питання. Та дівчина розповіла Годинникарю, що вона знає де знаходиться Бені і як вирішити проблему. Справа в тому, що заклопотаний пошуком Кароліни, Майстер навіть не помітив деякі зміни. А у Кароліни був час для роздумів. Тож, великий Бен потрапив у минуле, саме в той час, коли будували Єгипетські Піраміди. Йому вистачило розуму, щоб змінити минуле та щоб передати послання у майбутнє. Так, у ті часи була збудована піраміда, на якій був великий напис «Я тут! Біг Бен». Звісно ж, це спричинило деякі незручності для вчених та археологів, та… все одно, ще ніхто повністю не розгадав усіх загадок Єгипетських Пірамід, тож Бені не придав цьому великого значення. До того ж, якщо Годинникар знайде його, то все це можна буде виправити. Також Кароліна розповіла, як їм врятувати землю, але часу у них дуже мало. Тож, вони зайшли в будинок, на якім подорожували у часі і відправилися за великим Беном. Саме він подав Кароліні ідею, як врятувати землю…
Щоб Ваше майбутнє було щасливим і не зазнавало життєвих незгод, бережіть своє минуле, а точніше живіть так, щоб минуле не нагадувало про себе у майбутньому. Кожен не правильний вчинок, через якийсь час, нагадає вам про себе. Товариш Бен, змінив історію Єгипетських Пірамід лише одним написом із чотирьох слів. Так і Кароліні спало на думку, виправити минуле, змінити його.

2019

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання
Зв'язок із адміністрацією


  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Про публікацію
Без фото
Дата публікації 2019-03-20 12:52:40
Переглядів сторінки твору 24
* Творчий вибір автора: Любитель поезії
* Статус від Майстерень: Любитель поезії
* Народний рейтинг 0 / --  (4.304 / 5.5)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (0 / 0)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.779
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні не обов'язково
Конкурси. Теми КАЗКИ
Автор востаннє на сайті 2019.04.21 21:28
Автор у цю хвилину відсутній