"Поетичні майстерні" - Поезія - Львів
Поезія. Засоби та зразки для створення власних справжніх концептуальних світів. Конкурси, огляди, відзначення, аналітика, рейтинги уподобань.
Осередки поза Львовом
Наші меценати Наші меценати
Наші інформаційні спонсори
ГОЛОВНА
Філософія розвитку нашого сайту не полягає в періодичних змінах обріїв, а швидше в деталізації ландшафтів поетичного існування
Панорама
Духовна практика
Поезія
Проза
Театр
Поезія
Архів
Контакти
Автори
Бібліотеки
ЛЕГЕНДИ
УКРАЇНСЬКОЇ
ПОЕЗІЇ:

Іван Котляревський
1769 - 1838

Тарас Шеченко
1814–1861

Cтепан Руданський
1834 - 1873

Іван Франко
1856–1916

Леся Українка
1871–1913

Юрій Липа
1900 - 1944

Богдан-Ігор Антонич
1909–1937

Василь Стус
1938–1985

ЛІТЕРАТУРНІ НАПРЯМКИ

Коротко:

Класицизм — струнка фігура воїна в гордій позі, з величною простягнутою рукою. Сентименталізм — ніжна, тендітна дівчина: сидить, підперши підборіддя рукою: на обличчі — сумна задума, очі замріяно спрямовані вдалечінь: на віях виблискує нависла сльоза. Романтизм — красивий юнак у плащі й крислатому капелюсі; кучеряве волосся розвівається за вітром: зір, що палає від захвату, звернений до неба. Художній реалізм — зрілий чоловік із здоровим кольором обличчя, зі спокійним і вдумливим поглядом. Натуралізм — нечупарне одягнутий чоловік у картузі; волосся стоїть дибки, в руках — нотатник, на ремені висить кодак; неспокійно й критично озирається по сторонах. Символізм — нервова молода людина; сильно жестикулює; голосно і протяжно декламує вірші про метафізичну красу потойбічного світу"
Академік П.Сакулін
"Філологія і культурологія" 1928р


Класицизм - для цього літературного напрямку характерна вірність канонам, принципово властиві - чітка організованість, врівноваженість, ясність образів. "Колективне" явище.
Неокласицизм - ті самі вимоги, що і в класицизмі, але замість "ми і Божественний світ" - "я і Божественний Світ". Індивідуалізм...
Романтизм - проголошення верховенства індивідуального смаку і повної свободи творчості. Втім, невідповідність ідеалів реальності змушувало відходити у світ суб'єктивних переживань, протиставляти уявне життєвій прозі.
Неоромантизм - те саме, що і Романтизм, але без жодних колективних ідеалів, повний "творчий" розрив з реальністю призводить від сильного розмиття до втрати образів.
Реалізм - "правдиве", "об'єктивне", матеріальне відображення дійсності. Його головна особливість - детальне зображення повсякденного життя людей. "Колективне" явище. Лівіє до критичного реалізму.
Неореалізм - те саме матеріальне відображення, але своєї "дійсності" в руслі реальних вимірів. Не лівіє і не правіє.
Модернізм - заперечення минулого досвіду, пошук нових форм і відхилень від "застарілих" стандартів. "Колективне" явище. Це творчий пошук нових життєвих форм за для всіх, - наслідування бажане.
Неомодернізм - те саме заперечення минулого заради гармонійного свого нинішнього, пошук життєвих форм за для себе, наслідування неможливе.
Натуралізм -...
Естетизм -...
Експресіонізм -....
Символізм -...



Copyright 2000 - "ПОЕТИЧНІ МАЙСТЕРНІ" - Львів
   
  AD   MARGINEM

Що таке поезія

  В. Т. Боднар "Вірші,
способи римування"


  Словник різновидностей рими

Конкурсна арена

Енциклопедійні
тлумачення:

Академізм
Андеграунд
Маньєризм
Модернізм
Постмодернізм
Класицизм
Неокласицизм
Неоготика
Необароко
Екзистенціалізм

  Школа

Хроніки одного хроніка

  Vin ta Vona. Спроба дослідження.

 "Самвидав" огляди


АНАЛІТИКА:
  • ДІАЛОГИ з Й.БРОДСЬКИМ
  • СОЛЖЕНІЦИН БРОДСЬКОМУ
  • R. M. RILKE "ЛИСТИ молодому поету"
    ПРОЕКТУВАННЯ ВІРШІВ
    ПЛАҐІЯТ І ЙОГО КОНТЕКСТИ"

    "Пантеон"

    Пародії  
    та епіграми

    Українські поети.   Рейтинги     уподобань.