"Поетичні майстерні" - Поезія, анонси новодруків і експозицій - Львів
Поезія. Засоби та зразки для створення власних справжніх концептуальних світів. Конкурси, огляди, відзначення, аналітика, рейтинги уподобань.
Осередки поза Львовом
Наші меценати Наші меценати
Розмір призового фонду на 10.02.2003 р.
Наші інформаційні спонсори
ГОЛОВНА
Сальвадор Далі. Робота над світом чи над собою?
Панорама
Духовна практика
Поезія
Проза
Публіцистика
Театр
Візуальне мистецтво
Поезія
Духовна практика
Публіцистика
Автори
Архів
Бібліотеки
Журнали
Cторінки
Для чого
Контакти





ПОЕЗІЯ. СТОРІНКА АНОНСІВ


Наші "Майстерні" і мистецька лабораторія "ОМ" пропонують з 9.06.2003р:
Будучи у Львові, пройти за Оперний театр, вул. Шпитальною (в напрямку Краківського б-ру) до будинку 13, де, в мистецькій галереї "Ель Греко" (у дворику з видом на тюрму) нині розвернуто експозицію картин і поетичних творів від "Куртуазного Маньєризму".
    Поети:Л.Таран, В.Ляшкевич, Н.Федорак, Р.Скиба, Н.Чибісова, Д.Рудик, І.Новіцька, Л.Косановська, В.Півторак, Я.Чорногуз..
Художники: Є. Росовський - олія, І. Токарська - графіка, М. Ляшкевич - батик
Всі права на експоновані твори належать авторам


Оглянути експозицію Куртуазний привіт Україні                 "Львівська газета"
Поетичний камертон є і в “Ель Греко”
Ярина Коваль.
"...Ми не переносимо колишніх правил епох на сучасний ґрунт, штучно не притягуємо їх за вуха, – прокоментував “Газеті” її враження у видимій кітчовості середовища Володимир Ляшкевич, – ми просто акцентуємо на школі системних цінностей, актуальних і досі. Це не означає, що той чи інший поет творить у площині куртуазного маньєризму, він просто має окремі вірші, які можна до цієї площини зарахувати. І ще: головна мета виставки – подарувати радість, ще раз спробувати осягнути кохання та продемонструвати реальність поезії і кращі її камертональні звуки..."

Куртуазний привіт УкраїніКоментар:
Виказуючи щиру вдячність журналістці Ярині Коваль і нашій "Львівській газеті" за гарячий репортаж, між тим вважаю за потрібне звернути увагу на деякі подробиці. Зауваження - "видима кітчевість середовища" - виглядає цілком зрозумілим для організаторів експозиції, хоча творчої дешевизни, яка би створювала "кітчевий простір" ні у вигляді вибраних віршів, ні в якості картин в експозиції не зауважено, але її дійсно достатньо поза межами галереї, що, сподіваюся, і має на увазі наша преса, коли підмічає деяку іронію в роботах художників і поетів.
Примітки:
Мистецтво
- творче відображення, відтворення дійсності в художніх образах (С.І.Ожегов).
Кітч - (нім. Kitsch - музичний жаргон поч ХХ віку, або теж нім. VERKITSCHEN - здешевлювати) масова продукція, націлена на зовнішній ефект, дармовщина, несмак", без особистої аури.
Взагалі, варто зазначити, що кітчу, наприклад, в нашому Львові після 1945 року значно побільшало...

Від кожного потрошки. Від поетів і від художників. З поетами, щоправда, простіше - ось їхні твори і пояснення щодо "Куртуазного маньєризму" Найпростіше і разом із тим найскладніше - після сказаного слова зробити адекватну дію. Що відразу показує різницю між бажаним і дійсним, реальним і надуманим... Але так, як для К.М. величина цієї різниці не має особливого значення, то ми ризикнули і організували міні виставку першого наближення до "Куртуазного маньєризму" в нашому його розумінні і трактуванні...
Спочатку, звичайно, була півторарічна робота формування поетичного кошика, з конкурсом і відзначеннями. Затим несподіване відчуття необхідності подальшого кроку змусило відірватися від егоцентричного споглядання, як занепадає світ довкола, і змусило нас долучитися до розвитку ентропії в окремо взятому Львівському підобсязі. Ми, зовсім забув, ми - це з шановним і демократичним директором творчої лабораторії "Ом" Миколою Сеником, останнім, не добитим податковою, романтиком - легковажно піддалися цій внутрішній провокації, і тільки потім подивилися в бік художників і вжахнулися. Ось де творилися жахи. Кожен із відомих геніїв вимагав неймовірного, але вартував цілком протилежну суму, отож були зібрані невідомі генії, для антуражу поетам. Це теж була причина для побоїща, але з нами були поети і ми перемогли... Меншу галерею, аніж "Ель Греко" можна знайти хіба, що в Києві, тому посунувши і розчистивши простір центральної зали, ми не відкрили новий континент, а лише - обсяг для погляду. Обсяг концептуальний, світлий і радісний, що і ставилося за мету експозиції - зауважити мить радості біля багатогранного образу Прекрасної Дами...

(Далі буде)


Copyright 2000 - "ПОЕТИЧНІ МАЙСТЕРНІ" - Львів
   
  AD     MARGINEM

Попередні експозиції:

    Назар Федорак "СІЄСТА".