Логін   Пароль
 
  Зареєструватися?  
  Забули пароль?  
Олександер Кизима

Інфо
* Народний рейтинг 0 / 0
* Рейтинг "Майстерень": 0 / 0
* Творчий вибір автора: Майстер-клас
* Статус від Майстерень: Любитель поезії
* Коефіцієнт прозорості: 0.817
Переглядів сторінки автора: 15686
Дата реєстрації: 2011-11-27 17:57:45
Звідки: Київ
Група: Користувач
Е-mail: << Для контакту з автором зареєструйтеся >>
Автор востаннє на сайті 2017.04.29 23:28
Автор у цю хвилину відсутній

Про автора
Письменник і маляр. Мешкає в Києві. Випустив поетичну книжку ‘Море’ (2016 рік), роман з міні-есеїв 'Щоденна магія' (2017 рік).

Найновіший твір
Гуманітарна аналітика
Гуманітарна аналітика – метод, що з’ясовує людський намір в тій чи тій ситуації, і таким чином висвітлює саму ситуацію.

Намір здійснюється через увагу. Увага має три сфери: перша сфера це те, що є в межах досяжности руки, на що ми спираємось кожної миті, умовно кажучи – ‘земля’; друга сфера – усе розмаїття людських взаємин, ‘людина’; третя сфера – ‘небо’, глобальні й космічні речі, з якими ми маємо справу. Ці три сфери утворюють контекст нашого життя.

Отже, ‘контекстуація’ – то перший крок нашого аналізу. Ми будуємо навколо досліджуваного явища картину, де представлена кожна із сфер уваги, бо конче повинні мати в голові світ як цілість. Далі робимо ‘акцентуацію’: нотуємо точки, де явище взаємодіє зі світом; співвідношення цих точок із контекстом показують, що саме відбувається й до чого йде.

Підсумок – ‘гармонізація’ чи ж то ‘глобалізація’ – єдиний погляд на процес, коли ми бачимо його наслідки і, якщо вони руйнівні, збалансовуємо їх, усуваючи неґатив. Такий алгоритм.

Неважко помітити, що ключовим елементом тут є здатність відтворити адекватну, голографічну картину подій. В тому полягає, сказати б, артизм гуманітарного аналітика. Без художнього ока, що охоплює речі з кількох боків одночасно, результату не буде. Це основа майстерности, яку далі можна гранувати.

Гуманітарна аналітика дозволяє відслідковувати фальсифікації, до яких вдаються люди чи угруповання заради певної мети. Найперше, що робиться для введення когось в оману, це маніпуляція з контекстом. Із набору суттєвих фактів висмикуються окремі, і з них будується фальшивий контекст. Далі акцентуються точки, які насправді не є ключовими. Так увага і намір людини переспрямовуються у хибний бік.

Для взаємодії з оточенням ми окреслюємо тематичне поле. Воно включає об’єктивну інформацію, містить усі три сфери уваги й відкрите до нового. Але якщо ми маємо зловорожі наміри, то перекручуємо інформацію, обмежуємо увагу і вже спотворене, замкнене на себе тематичне поле накидаємо сусідові. До прикладу, сконструйоване поняття ‘Русскій мір’ є саме таким кривим тематичним полем, яке Московія просуває в инших країнах, і в Україні в тому числі, щоб їх упокорити.

Фальшивий образ світу позбавляє людину опори, не дає їй розвиватися. Її намір не належить їй, бо вона не може його опанувати. Точки, на які вона спирається у неправильно побудованому контексті, виявляються пусткою. Руху немає. Тільки розбудовуючи власне, повноцінне тематичне поле, ми отримуємо майданчик для справжньої реалізації – це стосується як окремої особистости, так і народу, і людства, що є особистостями колективними. Гуманітарна аналітика допомагає зберігати позитив та єдність.