Я звернув на неї увагу, щойно вона з'явилась у ресторані - і вже не зміг відірвати погляду. Струнка фігурка в чорній сукні з мереживною облямівкою внизу, що відкривала не менш стрункі ніжки у темних панчохах чи колготках, пропорційні риси обличчя, в міру припухлі губи, карі очі, темні брови, пряме біляве волосся - ідеальна красуня!

В якийсь момент ми разом опинились в центрі танцювального кола з хустинками в руках, вона, очевидно, помітивши, що я не зводжу із неї погляду - жінки такі речі помічають одразу, гадаю - зазирнула мені в очі зблизька, усміхаючись, і у мене раптом промайнула думка порушити неписані правила і запросити саме її до поцілунку, поки вона не встигла запросити когось іншого - але в цей момент музика раптово припинилась і музиканти закликали всіх до танцю, під час якого партнери по колу ставали один за одним, спочатку поклавши руки на плечі передніх, тоді опускали на талію, тоді - на коліна - коло вигиналось, наче велетенський пітон, а ми з нею тримали хустинки в руках і не знали, як вирватись із нього.

Згодом, коли хустинка знову опинилась у моїх руках, я все-таки встиг запросити її до поцілунку - і від хвилювання збився з ритму, коли обійняв за струнку талію, танцюючи в центрі кола, а тоді ледве втримався на ногах, коли ставав із нею на одне коліно на хустинку, аби за мить торкнутися устами її бархатистої щоки і встати щасливим, хоча і трішки, ну зовсім-зовсім трішечки, розчарованим таким занадто коротким зближенням.

І щоразу, коли вона з компанією знову поверталась в зал ресторану для танців, знову і знову, не в змозі впоратися із собою, дивився і дивився на неї, не помічаючи більше нікого.

Коли оголосили повільний танець, я рушив в напрямку до неї, але, на жаль, очі були не тільки у мене - хлопець, що опинився ближче до неї, вже встиг її запросити, а я, розчаровано зауваживши це, різко зупинився і залишився вимушеним спостерігачем. Після закінчення вальсу вона одразу ж покинула зал і пішла в кімнату, де збиралась її компанія. Коли проходила повз мене, встиг помітити на її прекрасному обличчі якусь тінь чи то розчарування, чи то образи. Її партнер по танцю теж покинув зал і пішов по сходах наверх, де також було кілька окремих кімнат для компаній. У мене промайнула думка, що, можливо, хлопець із дівчиною вже про щось домовились під час танцю, оскільки жваво розмовляли, схиляючись близько до вуха один одного, можливо, тому, що музика була занадто гучною, а, можливо, про щось домовляючись, і зараз вийдуть одягнені і зникнуть із ресторану у невідомому напрямку. За мить вона і справді вийшла із кімнати в напівпрозорій шалі, накинутій на чорну сукню, і моя душа затерпла в очікуванні несподіваного фіналу. Я підняв очі на сходи, перевіряючи, чи звідти не спускається її партнер по танцю, але вони залишались порожніми.

У мене ще більше відлягло від серця, коли красуня вона пішла не до виходу, а підійшла до музикантів, очевидно, замовляючи музику. За мить і справді з гучномовців пролунало привітання якійсь організації і її начальнику, з кімнати навпроти з'явились співробітниці компанії на чолі з довгов'язим хлопчиною, який привітально підняв руки і розкланявся навсібіч, дякуючи за присвячене йому замовлення, і почали танцювати своїм невеличким колом всередині великого. Красуня опинилась у маленькому колі біля начальника, який відверто виділяв її з усіх, хоча поряд з нею витанцьовували химерні танці, намагаючись привернути і до себе його увагу, інші дівчата.

Я теж пішов сходами наверх, збираючись повернутись до своєї компанії, і зненацька помітив за столом зліва, заставленим розграбованими тарілками з їжею і напівпорожніми пляшками з різноманітним алкоголем, нещодавнього партнера красуні по танцю, який самотньо сидів і сам собі наливав і закушував з виразом побитого собаки. "Ага, отримав відкоша, напевно", - злорадно подумав я і, змінивши плани, спустився назад у танцювальний зал.

Музика гриміла так, що не чутно було навіть власних думок. Швидкі танці змінювались швидкими, а я ніяк не міг дочекатись зміни їх на повільні, аби на цей раз таки встигнути самому запросити ідеальну красуню.

(далі буде)