ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.07 21:42
жовтогарячі нагідки
та лілії тигрові
пташки співочі навкруги
немовби у діброві
увесь такий ліричний ти
замислений на слові
життя же промовля утім
на мові невідомій

Євген Федчук
2026.06.07 17:17
Як знімали Хрущова і намагалися Горбачова.

Так, багато при Хрущову устигли зробити.
І супутник, і людину перші запустити
В космос. Цілину при тому дружно піднімали,
Хоча про те у казахів згоди не питали.
Культ особи «подолали», невинних звільнили,

Володимир Ляшкевич
2026.06.07 16:40
То мир і справді є театром? Як не глянеш:
актори, сцена, мла за нею, глядачі.
Проте присутні в цій великій виставиці
і ті, що обирають непримітні ролі,
але міняють участю своєю долі.

Коли ж вони нарешті покидають сцену,
тоді провіщене й дох

Борис Костиря
2026.06.07 13:28
Дайте випити кави ковток
Перед боєм важливим, вагомим
І пізнати життєвий урок,
Що промчиться в стрімкому вагоні.

Дайте випити чашу до дна
Хоч вина, хоч рясної цикути.
Не моя буде в тому вина,

Олег Герман
2026.06.07 11:42
Шукаю дорогу між тисяч думок,
Де цінності тонуть у шумі розмови,
Де кожен навколо — мудрець та пророк,
Хоч жоден насправді нічого не робить.

Змішалися контури, знаки, слова,
Ховаються тексти за тінню контексту.
У цих лабіринтах болить голова

Вячеслав Руденко
2026.06.07 11:10
… на човнику не видно пасажирів,
біля корми не чути руху сліз,
де заповіт новий що склали за ранжиром
під юним місяцем ховають до валіз,

раніше тут з півдюжини агентів
у квітень дощовий плели з верби вінки,
тепер щури рятуються в моменті

Віктор Кучерук
2026.06.07 06:27
В тепле літо золоті ворота
Відчиняє червнева пора, -
Душу вабить лежача робота
І напущена в сплячку мара.
Зріє літо пахуче, півсонне
І принадне в наряді своїм, -
Барви й звуки його ніжнотонні
Час від часу сполохує грім.

Володимир Бойко
2026.06.07 01:22
Окремі москалі нібито і не страшні. Вони, як і вовки, небезпечні, коли збиваються у зграї. Без московської мавпи з гранатою світ поки що не здатний уявити собі миротворчий процес. Гіркий досвід – незамінний інгредієнт у кулінарії. Людям найпрості

хома дідим
2026.06.06 22:03
не перевершуй не жени
не віддавай усе що
тим демонам поза дверми
хоча у них є дещо
стезя стежина стеж її
дерева милість божа
вони усе пережили
самі собі тотожні

С М
2026.06.06 19:21
В оп’янінні усілякою розкішшю
Задля продукції
Що зносить усе все на хвилі
Бездуховно безсмертній, і коли
Божий кельнер бере твій останній дайм
Ось рахунок тобі
І нема в цім фарватері
Припливу, ні розсуду

Вячеслав Руденко
2026.06.06 17:36
…подуєш на людську біду -
затихне морок на дзвіницях
у бомбосховищах, світлицях,
у Гестиманському саду,

де бродять ангели по три,
вітхозавітно, задзеркально,
де чути неупинний рух

Охмуд Песецький
2026.06.06 17:26
Готовий сплакнути, раніш як бувало,
Коли на оголені груди впадеш
Жагучого серця пругкими губами,
Як тільки згадаєш забутий backstage.

Одна у тобі розпізнає акина,
А друга чи третя – лише прохача.
Від них і находить на тебе провина

Борис Костиря
2026.06.06 12:53
Я прийду у спустошений ліс,
Як у храм, до якого не ходять.
Між тополь і дівочих беріз
Бачу слів невідомі породи.
Пробіжить зграя зляканих кіз.
І лаштується Ігор в походи.

Я прийду в невідомі краї,

Олена Побийголод
2026.06.06 09:04
Павло Горінштейн (1895-1961; народився й прожив життя в Україні)

Армія Біла, Чорний Барон
знову готують нам царський трон,
та від тайги до нормандських узвиш –
Червона Армія всіх сильніш!

    Так хай червоний

Іван Потьомкін
2026.06.06 08:56
Що може порізнить навіки батька з сином? В родині Штрауса до того спричинилась... скрипка. Був батько вже на троні «короля вальсів», Коли син з-під столу всотував чарівні звуки скрипки. Батько боявся невдовзі поступитись троном, тож заборонив маляті

Костянтин Ватульов
2026.06.06 08:21
— Ти малюєш на мапі вчорашніх обмежень
Апельсинове вицвіле сонце.
Ставиш знак здивування до впевнених речень,
Креслиш спогадам ґрати чи необережно
Розливаєш свій біль та незгоду.

— Я не знаю... Мене огортає буденне,
Осідає на плечі. Та вкотре
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поеми):

всеволод паталаха
2026.04.09

хома дідим
2026.02.11

Павло Інкаєв
2025.11.29

Пекун Олексій
2025.04.24

С М
2025.01.25

Полікарп Смиренник
2024.08.04

Артур Курдіновський
2023.12.07






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Пекун Олексій (1983) / Поеми

 Біографічні пейзажі

Суєта суєт, сказав Екклезіаст, суєта суєт - усе суєта! Що користі людині від усіх трудів її, якими трудиться вона під сонцем?

Екклезіаст 1:2-3.

...
перейти до тексту твору




      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2025-12-19 10:05:36
Переглядів сторінки твору 606
* Творчий вибір автора: Любитель поезії
* Статус від Майстерень: Любитель поезії
* Народний рейтинг 0 / 0  (0 / 0)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / 0  (0 / 0)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.772
Потреба в критиці найстрогішій
Потреба в оцінюванні оцінювати
Конкурси. Теми СУЧАСНЕ
Автор востаннє на сайті 2026.06.05 22:49
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Пекун Олексій (Л.П./Л.П.) [ 2025-12-19 16:42:56 ]
Мабуть треба закінчувати цю тему, бо окрім болю такі спогади з собою нічого не приносять. Коли я у 2000 році не поступив до університету мені порадили здобути робочу спеціальність. Я пішов інакшим шляхом, а от мій друг пішов шляхом робітника і тихо спився від реалій життя описаних у поемі.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Пекун Олексій (Л.П./Л.П.) [ 2026-05-05 16:06:21 ]
Тому або тій хто залишив мені відмітку "погано" на поему. Нагадую що за правилами сайту ви маєте обґрунтувати низький бал коментарем. Якщо ви маєте претензії до стилю поеми, то вона написана лібровіршем. Коли ж у вас є питання до змісту, то мушу вам сказати що тут немає жодного фейку, все описане у "Біографічних пейзажах" мало місце насправді.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
С М (Л.П./М.К.) [ 2026-05-05 16:55:13 ]


це взагалі не поема



Коментарі видаляються власником авторської сторінки
С М (Л.П./М.К.) [ 2026-05-05 16:57:30 ]



імовірно, заявка на поему, якби Ви ще знали що Ви творите, для чого, навіщо



Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Пекун Олексій (Л.П./Л.П.) [ 2026-05-05 19:35:14 ]
Я прекрасно розумію навіщо я створив. Я показав ту "Соацеру" в якій ми жили напередодні війни. Ви знаєте, що таке Соацера, бо знайомі з творчістю "червоного графа" Олексія Толстого. В Соацери не було майбутнього, бо вона була розрахована тільки на найбагатших. Герой "Біографічних пейзажів" працює підсобним робітником на аглофабриці металургійного підприємства
Ви маєте уявлення що таке аглофабрика і наскільки вона брудна? Як люди котрі працюють там упродовж трьох - п'яти років отримують силікоз легенів, який передчасно зводить їх у могилу. Далі. Там йде натяк на рейдерську війну на заводі, очевидцем якої я був. Ви ніде не знайдете повідомлень про це у газетах, бо в місті боялись про це говорити. Ніде не говориться також про те що людина із низьким заробітком приречена животіти на самоті. Українське суспільство соціально несправедливе і при цьому я бачу дуже мало творів які описують життя простої людини в умовах провінції, могоміста яке переживає кризу розпаду індустріального суспільства, з якого ми так і не вийшли.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
С М (Л.П./М.К.) [ 2026-05-05 20:16:23 ]



я не сумніваюся, що Ви сам собі зрозумілий

Ви даєте Єклезіяста, нікому не цікавого бо всі це знають, його можна приклеїти до будь-чого
ну ок

далі йдуть якісь соплі

потім похмілля


потім я Вам кажу що це все чуш, і не поема

далі Ви пишете якийсь есей про фабрику


я щось пропустив??




Коментарі видаляються власником авторської сторінки
С М (Л.П./М.К.) [ 2026-05-05 20:40:15 ]



Ви розумієте, поеми так не пишуть

не мож написати криптотекст на два аркуша а4, коротенькими рядками

а потім дописувати до нього ще два томи тлумачень




Коментарі видаляються власником авторської сторінки
С М (Л.П./М.К.) [ 2026-05-05 20:53:32 ]



текст, особливо більший, аніж
10-16 рядковий віршик про якусь ситуацію чи емоцію

має якось привносити змісти, а не натякати на невідомості

ну Ви щось там пережили, окей
всі щось-там пережили

але що Ви несете цим, усім, окрім того
що щось, так, є, було в цім всім

але що?




Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Пекун Олексій (Л.П./Л.П.) [ 2026-05-05 21:14:18 ]
Можливо, але я створював і довші тексти. Наприклад, "Дорога крізь ніч" над якою я працював більше десяти років, починаючи ще за Ющенка, а закінчивши вже за Зеленського або "Скіфська війна". Однак мова не про те, а знов-таки про те що Майдан 2014-го ("Везувій") був не випадковістю, а закономірністю. Тим більше що чимало людей його передбачили і серед них був і я. Власною персоною. Я здається про це вже десь писав. Тут не треба було бути Мішелем де Нострадамусом. Вистачало тільки вміти досліджувати причинно-наслідкові зв'язки.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
С М (Л.П./М.К.) [ 2026-05-05 21:24:10 ]



даруйте, але із цього конкретно сумбурного епізоду незрозуміло, що це все якась епопея Вашого життя і це все мабуть частина якогось гіпертексту

якщо Ви хочете якось поєднати всі свої тексти у щось суттєве, то це треба якось умудрятися це все поєднювати

бо просто із цього саме тексту не зрозуміло, що Ви хочете сказати

ну так, незадоволеність відчувається

але навіщо стільки скиглити?

якщо це була якась епопея, яка почалася заздалегідь, а це проміжний епізод, то може, є смисл якось про це все нотувати, чи якби, посилатися на інші, попередні, тексти?




Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Пекун Олексій (Л.П./Л.П.) [ 2026-05-05 23:09:45 ]
Даруйте, це епопея не мого життя, а життя робітника, бо то не я працював тоді на заводі. Я був, так би мовити, тільки стороннім "спостерігачем за подіями. Більше того "солов'єм" був я, бо в бюджетних установах існує цензура на висвітлення реального становища в місті. З нею я зіткнувся пізніше, коли писав статтю вже наприкінці своєї роботи там про новітній період історії міста. Я не скиглю - я кажу прямо: та структура розподілу матеріальних благ обходила стороною широкі верстви населення. І в тому було зло цієї системи. Люди дуже не хочуть згадувати про те що до 2014 року зла було чималенько та ще й якого.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Пекун Олексій (Л.П./Л.П.) [ 2026-05-06 06:20:37 ]
А дійсно - досить скігліти - бєріть лапату і на гарод. Як казав великий Мікіла Янавіч Азірів.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
С М (Л.П./М.К.) [ 2026-05-06 06:31:34 ]



я в жодному разі не хотів Вас якось образити чи принизити

мені було просто цікаво



Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Пиріжкарня Асорті (М.К./М.К.) [ 2026-05-06 09:20:30 ]


Фахівці одного з цифрових підрозділів sub-порталу "пиріжкарень" з'ясували, що Ваша публікація отримала оцінку 5.25, достатню для того, щоби і Ваші наступні мали можливість з'являтись перед читачами.
Ви нею не скористались. Термін дії оцінки, скоріше за все, добіг кінця, і вона, як ми бачимо, зникла.
Оцінок "Пиріжкарня Асорті" не виставляє, а консультації в деяких випадках надає.

Дата. Підписи.



Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Пекун Олексій (Л.П./Л.П.) [ 2026-05-06 10:18:11 ]
Дякую.