Вітаю Вас на сторінці панорамного огляду. Взагалі на ній планується легко ковзати як по поверхні нашого мережевого проекту, так і просторами поза ним, спостерігати і досліджувати процеси слабоакцентовані ЗМІ, а також займатися висвітленням усілякого дійства, в т.ч. конкурсів, що проходять як у рамках Західноукраїнської мистецької спілки, так і за межами її. І як у швидко зростаючому українському веб-просторі, так і в доступному нашому баченню обсязі України.
Звісно, крім зеленого лужка нашої мистецької забави, доведеться спостерігати і важкі чорні хмари сьогоденної суперечливої дійсності, де картинки самобутнього пейзажу прикрашає загальнодоступне сонечко надії...
Родзинка нашого мережевого проекту в тому, що ми намагаємося не тільки бути об'єктивними спостерігачами, але й працювати на просторі поза Інтернетом. Що Там діється - Вам, напевне, відомо, якщо ні, то ми розповідатимемо Вам потроху і про це. А що стосується милого українського Інтернету, то стан справ у ньому описати наче б то просто, але й водночас зовсім не так вже й легко. Скільки на Україні людей з можливостями Інтернету? Думаю, щось біля мільйона. Скільки працюючих інформаційних порталів і сторінок? Скільки між ними мистецьких? Давайте відразу перейдемо до останніх і поговоримо про них, бо як частенько радив вельмишановний пан Аристокл (традиційніше - Платон) - раз таки вже відомо про душу, то нею потрібно піклуватися. А однією з прикладних дисциплін для розвитку душі, вважаю, є мистецтво, тому і займемося ним.
Хто ще на Україні висвітлює в Інтернеті життя українського мистецтва? Чи багато таких специфічних сайтів? І що твориться з ними, тобто з нами, найкраще відчувається через порівняння.
Ось фрагмент з огляду, який весною 2000 зробила
Катерина Кіт на сторінках щотижневика "ПіК". До речі, всім рекомендую це видання -
підписуйтесь,
читайте - "Політика і Культура"
Катерина Кіт.
"… існує близько трьохсот українських мистецьких Інтернет-ресурсів. Кількість, як на багате українське мистецтво, невідповідна. Під "українськими мистецькими Інтернет-ресурсами" я маю на увазі сайти з інформацією про мистецтво в Україні, митців України й української діаспори для української аудиторії (тобто стосовно унікальних зацікавлень і проблем); сайти візуального мистецтва, образотворчого, декоративно-ужиткового; сайти теоретичного та практичного характеру, в даному разі ті, які дотичні до теперішнього мистецтва. Сьогодні переважна кількість цих ресурсів - іміджеві...".
Ось такий погляд Катерини.
Що змінилося від весни 2000 року? Здається, сталося досить багато різного. Що саме, ви можете нам написати, або прислати посилання на існуючі в Інтернеті матеріали.
Я ж скажу, що отримую задоволення від оглядин новин українського мистецького світу. І Вам рекомендую зазирати на ті електронні сторінки, які їх безупинно висвітлюють. Заходьте в "НОВИНИ МИСТЕЦЬКОГО СВІТУ" - там вибудовуються до них пропілеї.
ЛЯШКЕВИЧ ВОЛОДИМИР
Пишіть нам.
|