ПОЕЗІЯ. СТОРІНКА УПОДОБАНЬ. ЛИСТИ
Ми взяли на себе величезне нахабство звузити поетичний простір рамками окремих "тем". Вірніше, звузити не сам простір, а наші розшуки у ньому і розшуки, звичайно, самих себе. А щоб це саме - "себе" - знаходити, певно, потрібно розпочати дорогу від означень. Як наприклад, ЩО ТАКЕ ПОЕЗІЯ?
Листи. Доброго здоров'я!
... Рейтинг образів - це досить цікава ідея, бо вона, можливо, допоможе починаючим авторам звільнитися від комплексів з приводу нестачі досвіду, навичок, а дасть змогу їм розкритися як людям, як "екзистенціалістам". Що стосується останнього - я не вважаю, що "Е." виключає "філологічність" і навпаки. Єдине, важко зрозуміти, за яким критерієм оцінюються образи - самобутність? неповторність? вишуканість? сила? Адже не можна, наприклад, порівнювати стилі чи жанри, як наприклад, комп'ютерну графіку та акварельні етюди, філософію та кулінарію (хоча обидві "науки" вирішують проблеми буття, згодні?)...
З повагою, Елвіна "slostud@i.com.ua"
Привіт і вам.
Дійсно "Екзистенція" присутня і любим нашим "Філологам", тому цей розподіл дуже умовний і відбиває невеличкі акценти при наповненні образів особистою чи бібліотечною життєвою практикою (з погляду оглядача образів). Справедливо підмічено, Елвіно, що образи не піддаються раціональній оцінці, але поглядам і відчуттям - однозначно відкриваються, - в тій, чи іншій мірі. Отже "оцінка" відбувається за категоріями - авторської щирості, виразності проступання особистого образу, духовної наповненості і, звичайно, поетичності творів, куди ж від цього подітися?
Пишіть нам.
|
|