"Поетичні майстерні" - Шевченківські премії

        ШЕВЧЕНКІВСЬКА ПРЕМІЯ. ПОЕЗІЯ - 2003 рік.



 Автора!

Експертиза "Книжка року" - поезія "Голоси"

1988 рік
1989 рік
1990 рік
1991 рік
1992 рік
1993 рік
1994 рік
1995 рік
1996 рік
1997 рік
1998 рік
1999 рік
2000 рік
2001 рік
2002 рік
2003 рік
2004 рік
2005 рік
2006 рік
2007 рік
2008 рік
.......................
Огляди "МАЙСТЕРЕНЬ"
Національна премія та її лауреати











ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ВРУЧИВ НАЦІОНАЛЬНІ ПРЕМІЇ УКРАЇНИ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ШЕСТИ ЇЇ ЛАУРЕАТАМ

Василь Герасим'юк - вірші
Василь Герасим'юк - рецензії

КИЇВ, 21 березня. /Укрінформ/.
Президент України Леонід Кучма вручив сьогодні Національні премії України імені Тараса Шевченка шести її лауреатам. Найголовнішу в країні премію у сфері літератури і культури з рук глави держави отримали поет Василь Герасим'юк за книгу віршів "Поет у повітрі", художниця-сценограф Марія Левитська - за сценографічні роботи останніх років, прозаїк В'ячеслав Медвідь - за роман "Кров по соломі", диригент В'ячеслав Палкін - за концертні програми 1998-2002 років та режисер-постановник Віктор Шулаков і художній керівник Марко Бровун - за виставу "Енеїда" по Івану Котляревському.

Глава держави дав свою оцінку творчості кожного з нинішніх лауреатів, відзначивши їх високий талант. У той же час Леонід Кучма підкреслив, що звання лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка - це велика відповідальність для художника, оскільки це не просто високий титул і не просто почесне місце на творчому Олімпі, це означає, що в черговий раз Україна віддає данину поваги своєму Великому Кобзарю. "Жоден рядок Тараса Шевченка з плином часу не втратив своєї глибини й актуальності, у його творах і історія України, і завтрашній день українського народу, вони безсмертні, оскільки в них живе душа народна", - сказав Леонід Кучма.

Міряти себе по Тарасу Шевченку - невдячна справа, сказав Президент. Рівня геніїв важко досягти, однак їхня творчість є "і вершиною, і провідною зіркою справжнім майстрам". Звертаючись до нових лауреатів, Леонід Кучма сказав: "Україна чекає від вас нових звершень. Як і небайдужої громадянської позиції, наполегливої повсякденної роботи в ім'я України, її народу".

Говорячи про літературних попередників нинішніх лауреатів, Леонід Кучма нагадав про "Бібліотеку Шевченківського комітету" - серію видань творів лауреатів Шевченківської премії. Він підкреслив, що нині вже вийшов перший її том - книга Миколи Бажана "Політ крізь бурю", що об'єднала відомі твори видатного майстра, 100-річчя від дня народження якого відзначатиметься в 2004 році.

Як уже повідомляв Укрінформ, цього року "Бібліотека Шевченківського комітету" порадує читача виданням творів Шевченківських лауреатів - Павла Тичини, Володимира Сосюри, Василя Симоненка, Миколи Руденка, Григора Тютюнника, Михайла Стельмаха, Юрія Збанацького, а також художніх альбомів Василя Касіяна та Еммануїла Миська.



Шевченківську премію в Україні започаткували у 1962 році. Її першими лауреатами стали Олесь Гончар, Павло Тичина, Платон та Георгій Майбороди.
Нинішні члени Комітету, — письменники Павло Загребельний, Іван Драч, Володимир Базилевський, літературознавець Микола Жулинський, філософ Мирослав Попович, актор Богдан Ступка, композитор Євген Станкович, диригенти Іван Гамкало, Віктор Гуцал, режисер Михайло Резникович, кінорежисер Олег Бійма, художник Андрій Чебикін, мистецтвознавці Олександр Федорук, Неллі Корнієнко, Ольга Петрова, культуролог Тарас Возняк, Іван Дзюба Голова Комітету.
а також       Експертиза "Книжка року" - поезія "Голоси"