Західноукраїнська мистецька спілка / Львів
Організація власних та підтримка існуючих регіональних та мережевих конкурсів в різних жанрах українського мистецтва
Осередки поза Львовом
Наші меценати Наші меценати
Розмір призового фонду на 10.02.2002 р.
Наші інформаційні спонсори
ГОЛОВНА
Панорама
Духовна практика
Поезія
Проза
Публіцистика
Театр
Візуальне мистецтво
Поезія
Духовна практика
Публіцистика
Автори
Архів
Бібліотеки
Журнали
Cторінки
Для чого
Контакти

ПАНОРАМА. Архів

Відкриття розділу. Жовтень 2000р.

Вітаю Вас на сторінці панорамного огляду. Взагалі на ній планується легко ковзати як по поверхні нашого мережевого проекту, так і просторами поза ним, спостерігати і досліджувати процеси слабоакцентовані ЗМІ, а також займатися висвітленням усілякого дійства, в т.ч. конкурсів, що проходять як у рамках Західноукраїнської мистецької спілки, так і за межами її. І як у швидко зростаючому українському веб-просторі, так і в доступному нашому баченню обсязі України.
   Звісно, крім зеленого лужка нашої мистецької забави, доведеться спостерігати і важкі чорні хмари сьогоденної суперечливої дійсності, де картинки самобутнього пейзажу прикрашає загальнодоступне сонечко надії...
   Родзинка нашого мережевого проекту в тому, що ми намагаємося не тільки бути об'єктивними спостерігачами, але й працювати на просторі поза Інтернетом. Що Там діється - Вам, напевне, відомо, якщо ні, то ми розповідатимемо Вам потроху і про це. А що стосується милого українського Інтернету, то стан справ у ньому описати наче б то просто, але й водночас зовсім не так вже й легко. Скільки на Україні людей з можливостями Інтернету? Думаю, щось біля мільйона. Скільки працюючих інформаційних порталів і сторінок? Скільки між ними мистецьких? Давайте відразу перейдемо до останніх і поговоримо про них, бо як частенько радив вельмишановний пан Аристокл (традиційніше - Платон) - раз таки вже відомо про душу, то нею потрібно піклуватися. А однією з прикладних дисциплін для розвитку душі, вважаю, є мистецтво, тому і займемося ним.
    Хто ще на Україні висвітлює в Інтернеті життя українського мистецтва? Чи багато таких специфічних сайтів? І що твориться з ними, тобто з нами, найкраще відчувається через порівняння.
Ось фрагмент з огляду, який весною 2000 зробила Катерина Кіт на сторінках щотижневика "ПіК". До речі, всім рекомендую це видання - підписуйтесь, читайте - "Політика і Культура"

Катерина Кіт.

"… існує близько трьохсот українських мистецьких Інтернет-ресурсів. Кількість, як на багате українське мистецтво, невідповідна. Під "українськими мистецькими Інтернет-ресурсами" я маю на увазі сайти з інформацією про мистецтво в Україні, митців України й української діаспори для української аудиторії (тобто стосовно унікальних зацікавлень і проблем); сайти візуального мистецтва, образотворчого, декоративно-ужиткового; сайти теоретичного та практичного характеру, в даному разі ті, які дотичні до теперішнього мистецтва. Сьогодні переважна кількість цих ресурсів - іміджеві...".

Ось такий погляд Катерини.

Що змінилося від весни 2000 року? Здається, сталося досить багато різного. Що саме, ви можете нам написати, або прислати посилання на існуючі в Інтернеті матеріали.
    Я ж скажу, що отримую задоволення від оглядин новин українського мистецького світу. І Вам рекомендую зазирати на ті електронні сторінки, які їх безупинно висвітлюють. Заходьте в "НОВИНИ МИСТЕЦЬКОГО СВІТУ" - там вибудовуються до них пропілеї.
ЛЯШКЕВИЧ ВОЛОДИМИР


Copyright 2000 - "ПОЕТИЧНІ МАЙСТЕРНІ" - Львів