|
ХТО Є ХТО В ПОЕЗІЇ
__Сучасних авторів "Поетики"
__Cторінок вільної публікації__
__Інші всеукраїнські конкурси, __фестивалі, та відзначення.
Шевченківська премія. 2002р. Слідом за Ігорем Римаруком - Лесь Герасим'юк.
НОМІНАЦІЇ "ЛЬВІВСЬКОЇ СЛАВИ" за 2001 рік.
Вітаємо Лауреатів Премії ім. М. Шашкевича за 2001рік - Миколу Петренка, Віктора Романюка та Романа Качурівського.
У нас, у Львівській сатрапії, київський намісник і його команда, вирішили кидати щорічні прихильні погляди (але, ними заявлене, не справдилося) на тубільний народ із доброчинною ціллю підмітити і підтримати кращих митців крізь цілісну призму номінацій "Львівської слави". І що ж, у 2001 р. в рамках цієї самої слави і кинули і підмітили і підтримали. Сподіваюся, що вибрали найкращих - у всіх розуміннях попередньої тиради. Але ж і вам, як і мені, цікаво, а що ж то таке сталося, і з ким. Хвилиночку, трохи потерпіть. По-перше, відразу знімемо з себе мантію строгих українських, тьху, суддів і поведемо себе вкрай толерантно (слово, до речі, не має нічого спільного з одним історичним недостойником п. Телейраном). По-друге, ще раз зауважу, що номінації Львівської слави мають цілком конкретні, в залежності від мистецьких жанрів, назви і ми з вами, в основному, торкатимемося поезії і трішечки театру.
Поміж іншим, досить цікавим є питання - чому премії названі тим, чи іншим іменем. Власне, відповідь на дане питання і є відповіддю багатьом, хто є вельми здивований рішеннями про відзначення. Найпростіше пояснення - порівняння. Уявімо собі, що нагородою в якомусь, навіть не конкурсі, а просто метафізичному визначенні, є капелюх особливої форми і далеко не модного покрою. Чи маємо ми дивуватися, що такий капелюх розігрується серед певного прошарку людей від Української культури, яким він, що зовсім не дивно, личить?
А ось, наприклад, п. Юрій Винничук, що хитро підморгує нам у многозначимій конспіративній личині Юзя Обсерватора зі шпальт найбільш "просунутого" Львівського часопису, має достатньо інформації про події, та й вибрав для ретрансляції власних думок і поглядів найбільш вдалу для домінуючого прошарку галицького п'ємонту стильово вербальну частоту, і вважає по іншому. Тож, у першу чергу, рекомендую вам познайомитися з поглядами Обсерватора:
Стиль "Львівської слави" Вартість "Львівської слави"
Про те, кого вшановують на Львівщині - часопис "Поступ". Обсервації від п. Юзя Обсерватора
Раз ми вже досліджуємо кращих із кращих, то я нагородив би, як найдотепнішого Галицького журналіста, саме пана Юзя. Пишіть нам. |
|
|