Логін   Пароль
 
  Зареєструватися?  
  Забули пароль?  
Володимир Ляшкевич (1963)

Отримані вами коментарі| Залишені коментарі| Інші коментарі

Коментатор Лариса Вировець, [ 2007-10-20 10:24:04 ],
на сторінці поезії     "Риби"   Ляшкевич Володимир

Коментатор , [ 2007-11-05 23:20:13 ],
на сторінці твору     "***"   Ляшкевич Володимир

Пане Володимире! Я новачок тут і не розумію, чому значна частина моїх віршів подовгу не отримує ніяких оцінок. Чи такі оцінки - справа добровільна? Маю на увазі редакторські оцінки. Не розумію також того, коли мене просять прокоментувати власний вірш. Якби про це можна було сказати прозою, то навіщо вдаватися до поезії? Особливо, коли вірш короткий.А коли це складний твір, то непідготовленому читачеві треба цілу просвітницьку лекцію читати... та ще й здебільшого марно. Автор усе сказав, а оцінюють хай читачі.Читач повинен мати право на усі оцінки, бо читач різний, він висловлює свої емоції, а не "перевіряє гармонію алгеброю", - то справа знавців. Коли хтось чогось не втямив, то хай собі запитає у автора.Енгельсу приписують такі слова: Коли хочеш мати насолоду від мистецтва - будь естетично освіченим. Хотів би почути вашу думку з приводу висловленого мною.
Коментатор Володимир Ляшкевич, [ 2007-11-09 11:32:15 ],
на сторінці твору     "***"   Ляшкевич Володимир

На жаль система не зареєструвала прізвище користувача, який зробив цей запит (Л.П./Л.П.) [ 2007-11-05 23:20:13], тому відповідаю узагальнено.
"Інституція" редакторів для "Майстерень", це передусім, локомотив розвитку на наших сторінках різноманітних мистецьких напрямків, які ці редактори підтримують. Оцінювання інших авторів, є хоча й важливою справою, але таки трохи вторинною щодо цього.
Я вважаю, що нічого страшного у коментуванні власних віршів немає. Така потреба у читачів інколи виникає, коли хочеться зрозуміти - як сам автор бачить текст і те, що з ним пов'язано. Головне, аби у автора було таке більш-менш цілісне бачення, зрозуміло, не суперечне предмету Поезії.
Не суперечність предмету Поезії, як на мене, це у кожному творі намагатися дотримуватися паритету, - одна частинка моя, інша Божественна. :)
Абсолютно погоджуюсь із потребою і читачеві бути естетично освіченим. Але, здебільшого, у нас автор розпитує іншого автора, і, можливо, із чисто професійним інтересом. Все таки у нас "Майстерні", тобто груба рихтовка текстів перед зустріччю із літредактором якого небудь видавництва. :(
Коментатор Володимир Ляшкевич, [ 2007-11-10 15:09:02 ],
на сторінці твору     "***"   Ляшкевич Володимир

Валентине, дуже вдале зауваження.
Тут, щонайменше, дві важливі, як на мене, речі. Перша - не все, що пишуть добре знані автори завжди є дуже якісним, чи просто якісним письмом. Одне краще, інше гірше. У цьому явищі спостерігається, так би мовити, авторський масштаб.
Друга річ, це очевидні, знову суто як на мене, в тій чи іншій мірі напружені місця у приведених вами рядках.
Ці місця, звичайно, бувають корисними, а бувають і шкідливими. Залежно від характеру композиції, і вибраного стилю.Тобто вважаємо, що майстер своєї справи завжди ідеально володіє своїм інструментарієм. Якщо не володіє - то не майстер.
Майстер також ставить дихання своєму тексту композиційно інтегрувавши весь ефір, яким дихає і яким оточене кожне означення. Вірш оживає. Отримує своє звучання, свій голос. І тут як із голосом співака виконавця - відчутно 1) чи цей голос правильно поставлений. 2) Чи відповідає він сюжету, декораціям, сцені.
Тому окремі фрагменти, приведені вами, не дають повної картини, важлива цілісність. І якщо вона є, то все прекрасно.
1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   20   ...   119