Логін   Пароль
 
  Зареєструватися?  
  Забули пароль?  
Майстерень Адміністрація

Отримані коментарі | Залишені вами коментарі| Інші коментарі

Коментатор Майстерень Адміністрація, [ 2010-11-08 11:21:49 ],
на сторінці голосування

Тарас Чорновіл: Янукович такий само ледачий і некомпетентний, як Ющенко
  Позафракційний народний депутат Тарас Чорновіл вважає, що Президент України Віктор Янукович схожий на свого попередника Віктора Ющенка в тому, що він такий же ледачий, недбалий і некомпетентний абсолютно в усьому, а такими людьми дуже легко маніпулювати.


Таку думку Чорновіл висловив в інтерв'ю виданню Досьє.

"Єдина відмінність Ющенка - що він час від часу свою команду трусив (хоча період Балоги тривав занадто довго). Якщо Янукович зробить те ж саме - своїх "любих друзів" і уряд одночасно відправить у відставку, тоді я зможу сказати, що я помилявся, що це людина з характером", - зазначив парламентарій. "Не думайте, що Янукович на гачку у тих, хто ним керує, - це просто елементарна лінь", - запевнив Чорновіл. За словами депутата, в 2004 році Янукович свято вірив у свою перемогу. "Я як тодішній керівник його штабу, який вивчав усі матеріали, переконаний: Янукович свято вірив у свою перемогу і досі вважає, що у нього цю перемогу вкрали. Він пережив дев'ять місяців приниження в 2005 році, коли йому доводилося ховатися, дуже часто просто тікати з країни", - розповів екс-регіонал. "А потім... коли він переміг і увійшов до президентського кабінету... у нього залишилося лише два стимули - забезпечити щасливе, дуже щасливе майбутнє для себе і для своїх нащадків", - додав Чорновіл. На його думку, у Януковича комплекс блокадників. "Ті, хто пережив блокаду Ленінграда, потім все своє життя не могли наїстися. Люди, які починають з дуже низького старту, а потім будують якісь неймовірні резиденції, купують яхти та вертольоти, - це і є комплекс блокадного Ленінграда", - вважає політик. Говорячи про Ющенка, Чорновіл заявив, що екс-президент давним-давно став агентом Януковича. "Він ніколи не був самостійним, повноцінним політиком. Він ніколи не був повноцінною людиною. Деякі темні плями його біографії грають сьогодні дуже велику роль. Тому він ще за президентства сидів на гачку", - підкреслив нардеп. Чорновіл також не стримував себе у висловлюваннях, коментуючи місце Нашої України серед інших опозиційних партій. "З них така опозиція, як з мене оперний співак. На НУ треба ставити крапку. Її більше, слава Богу, немає. І так приємно, що, нарешті, зникне це брудне утворення! Воно з 2002 року поширювало дуже багато смороду. Дуже продажне і дуже брехливе", - сказав він. Як повідомлялося, лідер Нашої України Віктор Ющенко вважає, що його партія вже повинна готуватися до парламентських виборів.
Коментатор Майстерень Адміністрація, [ 2010-11-08 13:17:29 ],
на сторінці новини

Завтра, 9/11/2010, в Україні і світі пройдуть акції солідарності на захист мови

9 листопада, у День української мови та писемності, в Україні та світі планують провести акції солідарності на захист мови. Оганізатори, серед яких – Рух добровольців «Простір свободи», Громадянський рух «Відсіч», Громадська кампанія «Новий громадянин» – закликають усіх небайдужих приєднатися до акції.

"Це – день нашої солідарності. Влада, яка хоче знищити нашу мову, має зрозуміти – ми не дамо їй цього зробити", - наголошуть організатори.

У повідомленні також зазначено:

"Партія Регіонів, комуністи та Блок Литвина внесли до Верховної Ради законопроект про мови, який передбачає "українсько-російську двомовність" і є інструкцією зі знищення української мови. Провідні наукові установи України відзначили, що прийняття проекту призведе до дезінтеграції держави і зникнення українців як народу.

4 жовтня у Києві, а 18 жовтня – по всій Україні люди вийшли на вулиці, протестуючи проти спроб прийняти цей документ. Влада відклала розгляд закону, але не здалася. Янукович і його сателіти планують протягувати вибухонебезпечний проект у листопаді.

9 листопада, в День української мови, виходь на вулицю. Відзначимо наше свято акціями солідарності:

14.30 - збір на Контрактовій площі біля пам’ятника Сковороді, коротка акція й хода до Адміністрації Президента

15.30 – акція протесту біля адміністрації президента. Збір біля будинку Спілки письменників України (вул. Банкова, 2). Вимагаємо від Януковича займатися обіцяним "покращенням життя", а не нацьковувати "язик" на мову.

17.30 – Мистецьке дійство "Відчуй смак рідної мови" на Майдані Незалежності. Приходимо зі свічками, смолоскипами й відкритим серцем і разом творимо дійство зі Слова, Руху й Вогню.

Разом з нами на акції солідарності вийдуть українці в різних куточках України та світу.

Разом захистимо свою мову і не дамо владі шматувати Україну!", – наголошується в повідомленні.

Організатори наголошують, що акція проходить під державними прапорами, без партійної символіки. Спроба використання партійних прапорів, банерів тощо буде розцінюватися як провокація.
Коментатор Майстерень Адміністрація, [ 2010-11-12 17:46:51 ],
на сторінці новини

Віктор Пинзеник: Україні загрожує технічний дефолт

Україна може піти на реструктуризацію ОВДП, оголосивши таким чином технічний дефолт. Про таку можливість заявив екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник 11 листопада під час засідання Фінансового прес-клубу "Держоблігації - тиха гавань чи зона підвищеного ризику?".

За словами Пинзеника, списувати борги перед інвесторами держава не буде, а тому реструктуризація - це найбільше зло, яке може на них очікувати.

За даними екс-чиновника, сьогодні 7% доходів бюджету йдуть на обслуговування боргів, а співвідношення держборгу до ВВП уже перевищило 40% й складає понад 420 млрд грн. (включає, зокрема, 20 млрд грн., які необхідно буде повернути Росії в кінці року, згідно угоди про тимчасове зниження ціни на газ).

Як зазначив експерт, дефіцит держбюджету за 10 місяців склав 71 млрд грн., а за підсумками року він може сягнути 95-96 млрд грн. (якщо рекапіталізація банків не буде здійснена в повному обсязі).

"Це страшна цифра - кожний рік добавляти 100 млрд грн. боргу. Скорочення дефіциту на 10 млрд грн. нічого не дають, бо обслуговування боргу з'їдає бюджет", - зауважив екс-чиновник. На його думку, у 2011 році потрібно скорочувати дефіцит, щоб зняти проблему наростаючої сплати відсотків за боргом.

Віктор Пинзеник констатував, що за підсумками минулого року фактичний дефіцит держбюджету перевищив плановий показник у 104 млрд грн., оскільки останній не враховував, зокрема, невідшкодований ПДВ.

Ця проблема зберігається і в поточному році, а значить і реальний дефіцит бюджету є більшим. Експерт нагадав, що за 10 місяців 2008 року держава повернула 28 млрд грн. по ПДВ, за аналогічний період 2009 року - 31 млрд грн., а в 2010 році - лише 18 млрд грн. (це при тому, що експорт зріс за рік на 33%, і досягнув до кризового рівня 2008 року)

За словами екс-міністра фінансів, бюджетні проблеми несуть в собі ключові ризики, які пов'язані з ціновою та курсовою стабільністю в державі. Їх усунення сприятиме збільшенню кредитування реального сектору, а отже й загальному оздоровленню економіки.

http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2010/11/12/216763
Коментатор Майстерень Адміністрація, [ 2010-11-13 12:46:39 ],
на сторінці голосування

Суди ігнорують "Батьківщину", зате задовольняють Партію Регіонів і "Свободу" - чого б це?

У період між з 31 жовтня по 11 листопада включно Партія регіонів, «Батьківщина», «Сильна Україна», «Фронт змін», «УДАР», «Свобода», «Наша Україна» і «Громадянська позиція» подали до суду 2375 позовів щодо проведення місцевих виборів, підрахунку голосів та результатів волевиявлення. Такі дані надали редакції «ДТ» представники цих політсил.

Зокрема, «Батьківщина» подала 2139 судових позовів, з яких задоволено лише 14.

Водночас з 54 позовів, поданих Партією регіонів, суди задовольнили 46. Відносно позитивним виявився і судовий досвід «Свободи» — з 15 позовів були задоволені 11.

Представниками «Фронту змін» було подано 85 судових позовів, з яких суди різних інстанцій задовольнили 19.

«Наша Україна» подала 48 позовів, з яких 3 були задоволені. Це ж співвідношення у «Громадянської позіції» складає 12 до 2, у «Сільної України» 21 до 4,

Партія «УДАР» подала лише один позов, але безуспішно.

Нагадаємо, раніше в коментарі для «Дзеркала тижня прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що в ході передвиборної кампанії в суди першої інстанції було подано менше тисячі скарг, що свідчить про відсутність масштабного заперечування різних моментів виборчого процесу в країні.

Докладніше читайте у статті Інни Ведерникової «Будинок з химерами» у свіжому номері «ДТ».

http://news.dt.ua/news/59332
Коментатор Майстерень Адміністрація, [ 2010-11-13 14:10:23 ],
на сторінці твору     "Дикунство нинішньої влади"   Адміністрація Майстерень

Щодо проекту податкового кодексу - від Януковича, Азарова, Тігіпка, Литвина і Симоненка.

Нісенітниця із серйозними наслідками
Автор: Сергій ТЕРЬОХІН (народний депутат України, БЮТ)

«Податкові мрії» — саме так я спочатку хотів назвати статтю про проект Податкового кодексу. Навіть вибрав відповідну цитату з роману «Бледный пламень» Набокова. Звучить вона так (вибачайте, у моєму перекладі):«Internally, until corruption, betrayal, and Extremism penetrated it, the People’s Place (parliament) worked in perfect harmony… Harmony, indeed, was the reign’s password. The polite arts and pure sciences flourished. Technology, applied physics, industrial chemistry and so forth were suffered to thrive … The climate seemed to be improving. Taxation had become a thing of beauty…The poor were a little richer, and the rich a little poorer». «The Pale Fire».«Парламент работал в прекрасной гармонии, доколь в его ряды не прокрались коррупция, измена и экстремизм… Гармония воистину стала девизом правления. Изящные искусства и прикладные науки процветали. Технология, прикладная физика, промышленная химия и им подобные были на взлете… Казалось, улучшается даже климат. Налогообложение обратилось в произведение искусства… Бедные слегка богатели, а богатые потихоньку беднели». «Бледный пламень».Потім я мав намір скрупульозно оцінити найодіозніші норми ПК і подати свої пропозиції, використовуючи узвичаєні норми економетрики, формальної логіки і соціології. Та швидко передумав. І от чому.По-перше, квінтесенція цього ПК проста — як негайно обдерти бідних і швидко озолотити багатих. А якщо вже вважати ПК витвором мистецтва, то виключно школи примітивістів. Загалом, за Набоковим точно не виходить.По-друге, автори цього ПК нервово ставляться до будь-яких спроб змінити його текст. Це можна пояснити. Пам’ятаєте, у липні перша версія ПК одержала близько 6 тис. зауважень і зі скандалом була повернута Азарову. Янукович, хоча й запізно, пригрозив заветувати проект, якщо він не відповідатиме «народним сподіванням». Беручи під козирок, Азаров оголосив про «всенародне обговорення» Податкового кодексу. Обговорення вийшло кумедним — його провели в час традиційних відпусток (липень-серпень) у стилі схвалення рішень з’їздів КПРС. В офіційних заходах брали участь переважно місцеві чиновники, податкові робітники і призначений владою бізнес.Непряма критика «всенародного обговорення» пролунала з вуст голови Держкомпідприємництва, який начебто заявив, що обговорювати з підприємцями Податковий кодекс — усе одно що дискутувати зі злочинцями про Кримінальний кодекс. Своєрідне розуміння ролі платників податків у житті окремо взятого чиновника. Загалом, подумав я, напишу я пропозиції чи ні, результат буде однаково безглуздим.До речі, попри заявлений Азаровим «вражаючий успіх усенародного обговорення», до кінця минулого тижня в профільний парламентський комітет надійшло близько 4,5 тис. правок. Литвин поквапився обізвати це диверсією і торпедуванням прийняття ПК, але в черговий раз ускочив у клопіт. Адже більшість пропозицій були внесені саме членами правлячої коаліції. Це не дивно: навряд чи ви там знайдете депутата, фактично не зайнятого в бізнесі. А будь-який податок на бізнес веде до зменшення багатства його власника. Те, що податки теоретично збільшують добробут усього суспільства, владу вочевидь не хвилює.
Не зводьте наклепів, адже вашим колегам займатися бізнесом заборонено. Правильно. Але запитайте, чому ж маса народних депутатів обіймає формальні посади «почесних голів» банків і корпорацій? Чому закон Гриценка про боротьбу з корупцією відкладається з року в рік? Де в проекті цього ПК є правила оподаткування осіб, чиї задекларовані доходи не дотягують до фактичних витрат на підтримку стилю їхнього життя? Запитання вочевидь риторичні, правда ж?
Зрозумівши, що для авторів ПК стиль Набокова надто важкий, а його податкові мріяння просто безглузді для них, я вирішив приземлити мою статтю до рівня Сінтії Льюїс (Cynthia Lewis). Розповім, чому. Іноді я читаю на ніч моїй семирічній дочці її книжку «Мої діти мене навчили» (My kids have taught me). Домогосподарка із забитого американського села зібрала висловлювання своїх дітей і з гумором переказала. Ця книжка стала світовим бестселером у середині 90-х. Вона грунтується на філософії войовничого індивідуалізму. От кілька цитат: «якщо в тебе тече з носа, не варто чекати незнайомця, який його витре»; «будь першим, хто поставить слід на свіжому снігу»; «завжди принось у школу річ, яку можна продати».Читаю цю книжку з двох причин — хочу навчити доньку англійської і мрію прищепити їй імунітет від сприйняття світу лише через призму боротьби з іншими людьми або заради грошей. Судячи зі змісту ПК, його автори входять до секти малоосвічених войовничих індивідуалістів. Тому всі мої подальші замітки будуть побудовані не на логіці мрійника Набокова, а виходячи з цитат приземленої Льюїс.«Who cares what happened last week?» (Кого турбує, що сталося минулого тижня?)Проте в 90-х, коли відбулася масштабна трудова міграція, ми намагалися не стільки зібрати податки з колишніх вчителів і медиків, скільки дати їм можливість знайти нову роботу, стати самозайнятими людьми. Було впроваджено спрощену систему оподаткування. Саме тому сьогоднішнє безробіття в Україні втричі менше, ніж у Польщі, і в півтора разу, ніж у Росії. У принципі, українці люблять працювати, залучати до роботи членів своїх родин.Та, на жаль, філософія цього ПК проста: проект обмежує свободу малого і середнього бізнесу, при цьому наділяє великий бізнес правом зовсім не платити податків. Це небезпечно і призводить до збільшення кількості найнятих і зменшення кількості самозайнятих осіб.У принципі, такий підхід не новий. На початку 90-х у мене була дискусія з Леонідом Кучмою, тодішнім прем’єр-міністром. Він розповів, що йому симпатична економічна модель Південної Кореї. Суть моделі зводилася до того, що економікою країни управляє обмежена кількість приватних корпорацій. Їхні топ-менеджери апріорі лояльні до діючої влади. Культивується теорія «довічної кар’єри», коли найнята особа системою заохочень і бонусів прив’язується до робочого місця. При цьому самозайнятість не заохочується, оскільки політично складно контролювати поведінку фінансово незалежних осіб.Тоді я не став заперечувати, але якось, через десяток років, нагадав Леоніду Даниловичу, що два президенти Південної Кореї потрапили до в’язниці, а їхня теорія управління державою призвела до світової кризи 1998 року. «Чому?» — запитав тоді Кучма. Відповідь проста: вартість помилки топ-менеджера велика. Один раз помилився — і країна йде під укіс. А економічного буфера, на кшталт дрібного і середнього бізнесу, немає.«Play, don’t watch» (Грай, а не спостерігай)Це головне правило парламентських лобістів (у поганому розумінні цього слова). Цілодобово вони не виходили з податкового комітету Верховної Ради. Тому одержати повну картину «переговорного процесу» було просто нереально.Минулої середи відбулося фінальне засідання комітету з приводу ПК. За п’ять хвилин до його початку було роздано порівняльну таблицю на 1723 сторінках. Чомусь тільки народним депутатам і чомусь тільки під їхню розписку. Численним представникам запрошеної «громадськості» довелося лише облизуватися, дивлячись на засекречений документ.«Коли ж це все читати?» — запитав я в сусіда по столу, регіонала. «А навіщо вам треба?» — щиро здивувався він. У тому-то й справа.
За законом, кожна правка до проекту має голосуватися членами комітету. Але комітет, де більшість складається з регіоналів, одного комуніста та однієї литвинівки, прийняв оригінальне рішення — голосувати блоками. Що таке блок, запитав я. Різні податки, була відповідь. Ну, припустімо, податок на прибуток підприємств і податок на фізосіб пов’язані між собою. Як же можна їх голосувати окремо? Чіткої відповіді я не одержав.Заради «спортивного інтересу» на засіданні комітету я поставив кілька запитань. Насамперед вони стосувалися корупції і майбутнього малого бізнесу.Наприклад:Чому дивіденди, які сплачуються в материнську офшорну компанію, не оподатковуються в Україні? Одіозним прикладом служать компанії доморослих олігархів, які неодноразово обмінювали свої акції на акції дутих офшорних компаній. Приклад про виведення капіталів знайдете в Інтернеті (наприклад, за посиланням http://bizkiev.com/content/view/249/610/ ). Припустімо, Кіпр, Швейцарія, Ліхтенштейн і штат Делавер у США формально не є офшорними територіями. Але такий прийом використовується для зменшення сплати податків до бюджету України, оскільки репатріація дивідендів у ці юрисдикції податком не обкладається.Знаєте, яку відповідь я одержав від ведучого? Нехай Кабмін самостійно встановлює «заборонні» країни. Звучить смішно, оскільки авуари членів цього Кабміну, за чутками, перебувають саме в цих країнах.
Чому дивіденди, які сплачуються фізичній особі, не повинні оподатковуватися при їх виплаті — адже це узаконена корупція? Нагадую, що дивіденди одержують власники підприємств, а їхня сума не обкладається пенсійними внесками. Знаєте, яку відповідь я одержав від ведучого? Такої норми немає в проекті. Та є така, наполягав я у присутності сотні свідків. Немає, відрізав ведучий. Напевно він не читав проекту або, навпаки, надто ретельно його читав.Чому роялті, сплачені нерезидентам, не можуть перевищувати 4% від їхнього прибутку? Маразм повний, оскільки для продавців легальних фільмів чи музики роялті становлять 90% їхніх витрат. А що, приміром, із приводу «Макдональдса» чи «мерседеса»? Так ми домовилися з Мінфіном, терпляче пояснив ведучий.Чому замість чотирьох груп основних фондів пропонується запровадити 16, адже це дискримінує інвестиції? Так вирішив Мінфін, відповів ведучий, зате ми дозволимо списувати на витрати 10% від ремонтів. «А причому тут одне до другого, — запитав я, — збільште вартість амортизації на значущі продукти і при цьому норму їх ремонтів». — «Якщо вам не подобається, давайте голосувати», — нервово запропонував ведучий, оскільки явно був не в темі.Чому від простого, пулового способу нарахування доходів і витрат ми переходимо на національні стандарти бухобліку, які зляпав Мінфін на зразок солянки з мертвих бухгалтерських правил СРСР і еклектичного набору правил фінансового аудиту різних країн? Яка доля горезвісних податкових різниць? «30 пропозицій про скасування теорії податкових різниць було подано депутатами, — відповів ведучий, — парламент їх напевно підтримає». — «Але тоді ж потрібно повертатися до пулового способу», — запропонував я. Ведучий явно розгубився. «Нехай парламент вирішує», — сказав він. «Це все одно що поставити на голосування велику теорему Ферма», — пожартував я в мікрофон.Чому запроваджуються 10-річні податкові канікули для готелів і легкої промисловості? А чим гірші сільське господарство чи, припустімо, виробники танків і ІТ-технологій? Відповіді я не отримав. Утім, і так зрозуміло — позамежна корупція.Останнє запитання, яке я поставив, було таке: «Чому товари і послуги, поставлені СПД, не приймаються у витрати платника податку на прибуток підприємств, адже в такий спосіб уряд Азарова фактично вбиває сектор самозайнятих осіб?» Ведучий вагався відповісти і передав слово Копилову, першому заступникові міністра фінансів. Копилов розповів, що, відповідно до світової практики, малий бізнес має працювати виключно в роздрібній торгівлі.Я негайно попросив навести приклад такої світової практики. Зал вибухнув реготом. Потім Копилов стомлено послався на черговий лист МВФ. Оскільки я цей лист читав, то запропонував його всім роздати. «Бігати за листом не стану», — нахабно відповів Копилов. Для чистоти ідеї я запропонував проголосувати про зняття всіх обмежень для поставок малого бізнесу платникам податку на прибуток підприємств. «За» був один. У результаті я заявив, що не бажаю брати участі у ритуальному танку папуасів навколо тотема Азарова під назвою ПК, і залишив зал. Під боязкі оплески.«It’s easier to start over on a clean sheet of paper than to erase the drawing you don’t like» (Краще почати з нового аркуша, ніж правити зіпсований)
Будь-яка кодифікація права потрібна для того, щоб розрізнені норми зібрати в єдиний документ, придумати єдиний понятійний апарат і викласти їх простою мовою, доступною для сприйняття користувача.У розумінні української кодифікації, податкових кодексів у світі не існує, крім країн СНД. Є так звані податкові кодекси в країнах англосаксонського права: США, Австралії, Новій Зеландії, Сінгапурі тощо. Але їхні норми визначають на центральному (федеральному) рівні загальну природу податку, загальні права та обов’язки платника й використовуються виключно при судовому спорі, не маючи при цьому статусу норм прямої дії.У країнах Євросоюзу існують зведення різноманітних податкових законів, підпорядкованих директивам Єврокомісії. До речі, Росія приймала по розділах ПК протягом двох років, а Казахстан, чий податковий кодекс вважається зразковим на пострадянському просторі, — близько чотирьохроків.Припустимо, що нам чомусь захотілося написати Податковий кодекс як виключний документ, що визначає права та обов’язки платника податків. Гаразд. Але, йдучи за логікою, такий кодекс має ввібрати в себе всі без винятку закони, за якими громадянин або компанія мають сплачувати податки. Що ж ми бачимо? За бортом цього ПК залишилися такі важливі закони, як закон про статус податкової служби, державне мито, використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО), єдиний збір при імпорті товарів тощо.Крім того, за бортом ПК залишився закон про єдиний збір на пенсійне страхування і соціальне забезпечення, який за своєю економічною суттю є податком, але ж норми цього закону призводять до зростання вартості робочої сили і тінізації економіки.Я якось запитав у представниці Мінфіну, чому вони не бажають включати норми закону про податкову службу в ПК. «Розумієш, — статечно зауважила вона, — це невчасно. У законі про податківців прописано норми про пільги і додаткові пенсії. Якщо ми їх внесемо до парламенту, то можуть обрізати. От я в цивільному ходжу, але на рік мені належить дві-три тисячі на купівлю форми. Плата за погони окрема». — «А чому ж немає держмита?» — боязко запитав я. «Облиш, — була млява відповідь, — усі нотаріуси під Мін’юстом сидять. У міністра й запитуй».Загалом, мені апріорі не подобається сама ідея такого Податкового кодексу. Не розумію, як можна в одному документі поєднати правила обкладення доходів громадян із правилами добування лісу або правила обкладання прибутку компаній із податком на собак. Якщо хтось хоче влаштувати податкову революцію — немає проблем, пишемо з чистого аркуша і радимося. Останнє слово — ключове«Sometimes the biggest apple has the biggest worm» (Іноді в найбільшому яблуку живе найбільший черв’як)
Виходячи з норм Бюджетного кодексу, держбюджет на новий рік будується на правилах оподаткування, що діють на середину серпня попереднього року. Нова редакція Бюджетного кодексу була нещодавно підписана Януковичем і після опублікування стала законом. Вслід за новими правилам Бюджетного кодексу, Азаров подав проект держбюджету на 2011 рік на розгляд парламенту. Однак Литвин повернув цей проект, бо, на його думку, проект не враховував змін, передбачених у проекті Податкового кодексу, прийнятого в першому читанні.Більшої дурості чи нахабства за 16 років перебування в парламенті я не бачив. Напевно Литвин разом з Азаровим вирішили наплювати на Бюджетний кодекс, підписаний Януковичем.Ідемо далі. У разі ухвалення ПК парламентом у Януковича є два варіанти — заветувати закон або його підписати. Якщо Янукович підпише ПК, то він виглядатиме блазнем, оскільки норми Податкового кодексу категорично суперечать нормам Бюджетного кодексу, ним же раніше підписаного. Якщо Янукович ветує ПК, то хтось має постраждати. Принаймні з тих осіб, хто вирішив Януковича перетворити на блазня.«Stamp your feet when you get angry» (Тупай ногою, коли ти розлючений)
Я почитав проект ПК, я щиро розлючений і, слово честі, хочу тупнути ногою. І от чому.У вас настирливо тече унітаз. Зрання розбитим ви приходите на роботу. Альтернатива — покликати сантехніка. За новим Податковим кодексом, сантехнік має прийти з касовим апаратом під пахвою і виписати вам чек. Немає чека — немає унітаза.Не дай Боже у вас занедужала дитина — висока температура. За новим Податковим кодексом, лікар має прийти до вас із касовим апаратом. Перш ніж урятувати дитину, лікар має виписати чек. Немає чека — немає здорової дитини.Ви покохали. А потім не склалося. Хочете по-доброму роз’їхатися. Новий кодекс вимагає заплатити 20% податку від розміну квартири, яку ви разом нажили.Вас звільнили. Тому ви вирішили затіяти власне діло — виживати якось треба. За новим Податковим кодексом, умовою вашої реєстрації як підприємця є продаж товарів або послуг на 500 тис. грн. за минулий рік. Альтернатива — реєстрація безробітним.Ваша дитина пішла до школи. «Мамо, — радісно повідомила дитина. — Мені сказали, що я гарно співаю (малюю, танцюю тощо). Запиши мене в школу». Вартість такого навчання оподатковується за новим Податковим кодексом. Раніше такого не було.Вам пощастило, і ви накопичили грошей. У вас є альтернатива — тримати гроші вдома, вкласти в депозит або зробити інвестицію. За правилами нового Податкового кодексу, найкращим вкладенням грошей є депозит або інвестиція в офшорну компанію. Але дозволити собі створити свою офшорну компанію можуть тільки багаті люди, правда? Я вже не кажу про те, на кого працюватимуть ваші гроші.Ви не хочете захворіти. У цьому разі вартість вакцинації вас і ваших дітей за новим Податковим кодексом оподатковується. Раніше такого не було. До речі, іноді вакцинація є обов’язковою умовою прийняття дитини до садочка або школи.Ви занедужали. Вам пощастило, якщо ви захворіли на СНІД чи туберкульоз. Якщо вам не пощастило, спробуйте стати інвалідом. В інших випадках вам доведеться сплачувати податок на ліки. Загалом, що тяжче ви занедужали, то дешевше вам буде померти за новим Податковим кодексом.Ви померли. Вам частково пощастило. Якщо вас ховатимуть традиційно, то, за нормами нового Податкового кодексу, доведеться заплатити податок за труну і вінки. Проте ви можете заощадити на своєму похороні, якщо ваш прах розвіють після кремації. Така дія новим кодексом не обкладається ПДВ.Ви цинічний і самодостатній олігарх, який не збирається помирати. Бінго! Ви абсолютно виграли, оскільки вам плювати на сантехників, вітчизняну медицину та освіту дітей в Україні, як, утім, і на всі податки нашої країни. Новий Податковий кодекс фактично розпластується перед вами. Чого тільки варта норма про те, що дивіденди від ваших компаній, які декларують збитки, без будь-яких податків переводитимуться в офшори, а податкові служби — ставитимуться з розумінням до ваших непомірних витрат.Скажіть по секрету, ви вже купили місце на п’ятій лінії кладовища Пер ла Шез у Парижі? Купіть, це престижно. Якщо не знадобиться, віддайте в оренду. Але за французьким правом вам доведеться сплатити податок.Судячи зі скляних очей членів комітету, ПК буде ухвалено. Якщо ні, то провал ПК коштуватиме Азарову посади. Хоча можливі варіанти: просто поміняють міністра фінансів або його найбільш одіозних заступників. Смішно й гірко.

Чому в Україні у 20-х та 40-х роках був Голод?

«Ельцин, заставь хохлов накормить Москву!»
Гасло 90-х років

УНІАН багато писав про Голодомор 30-х років. Але я спробував дослідити, чому був голод у 20-х роках? І чому був у 40-х? Перша світова війна прокотилася тяжким тараном через Україну, фронти переорали снарядами нашу землю. Люди були пограбовані, господарства знищені, але голоду, від якого гинули масово люди, під час війни таки не було. Чому ж тоді виник голод після неї?

Битви першої світової війни не відбувалися власне на російських землях, втім із захопленням в Росії влади більшовиками в містах європейської Росії настав голод. У грудні 1917 року Совнарком РФССР під керівництвом В. Леніна «підрахував», що в Україні є 500 000 000 пудів «надлишків зерна», це біля 750 тисяч тонн. (Ленинский сборник, т. XVIII с.83)

Бачите, більшовики не мали ані орбітальних сателітів, ані Інтернету, однак у Петрограді за тисячу кілометрів від України просвітили наші магазини у кожного господаря, зважили і підрахували наше зерно!

20 грудня 1917 року Ленін призначає Георгія Орджонікідзе надзвичайним комісаром «району Україна» (!?), який в січні і лютому 1918 року їздив до Харкова, Катеринослава, Кіровограда, Одеси, Миколаєва, Херсона, Полтави з продзагонами і керував грабежом тих «лишків зерна» і висилкою їх до Росії. Товариш комісар мусив добре потрудитися, бо 3 лютого 1918 року Ленін пише йому: «Від душі дякую за енергійні заходи в продовольчій справі. Продовжуйте, ради бога, з усієї сили добувати продовольство, організувати спішно зсипку хліба, щоб встигнути налагодити постачання до бездоріжжя» (див: В.І.Ленін, твори, т.35, с.267).

А було за що дякувати «комісару району Україна». Він наказав, щоб у містах Харківської області не робили запасів більше, ніж на два тижні.

У грудні 1917 року і січні 1918 року тільки в Ізюмському повіті було реквізовано і відправлено в Росію 740 000 пудів зерна (приблизно 1200 тонн). («Продовольственное дело» №34/1918).

23 січня 1918 року Нарком по продовольству повідомляв Леніну, що з Полтавської області на 18 січня відправлено до Петрограда 30 вагонів пшениці, у Москву – 30 вагонів пшеничного і житнього борошна і по 20 вагонів – в Новгородську, Смоленську і Володимирську губернії. 18 січня 1918 року з Чернігівщини відправлено до Петрограда і Західного Фронту 140 вагонів цукру. З 18 лютого по 9 березня 1918 року тільки з Херсонської області до Росії вивезено 1090 вагонів збіжжя.

Дуже цікаву статистику про вивіз хліба з України до Росії знаходимо в телеграфних повідомленнях комісара Харківського залізничного вузла: 19 лютого 1918 року відправлено 2 потяги; 20-го – 2 потяги; 21-го – 2 потяги; 22-го - 7 потягів; 23-го – 3 потяги; 24-го – 3 потяги; 26-го – 2 потяги в складі 75 вагонів; 28-го – 30 вагонів продовольчих вантажів у Московську, 50 вагонів – у Петроградську і 154 вагони – у північні губернії. 1 березня 1918 року до північних губерній відправлено 40 вагонів, до Москви - 23 вагони борошна, вагон круп і вагон консервів.

Усі ці відомості я скопіював з відкритих архівних документів Росії.

Цей перелік можна продовжити, але і подані документи засвідчують про обсяг грабежу України більшовиками. Річ зрозуміла, що в потребі одна держава допомагає другій. Але це робиться на основі міждержавних угод і договорів. У даному випадку такі угоди повинні були укладатися між РФСРР і УНР. Але цього не сталося. Московські більшовики військовою силою на території іншої держави УНР реквізували продовольчі продукти – зерно, борошно, цукор, крупи та інше. Для реквізиції хліба у селян більшовики Леніна створили спеціальні військові загони переважно із «рабочих і матросів» братньої Росії. Перший такий «продзагон» вирушив із Харкова вже 16 грудня 1917 року в район Сумщини. Збройні сутички при реквізиції виникали в околицях Донбасу і великих промислових міст.

Насильницьке відбирання продовольства в Україні більшовиками швидко довело до впровадження в Україні карткової системи у містах. Спочатку на людину, яка працювала фізично, норма була півтора фунта хліба, на всіх інших – по одному фунту (фунт - бл. 400 г.) Отже, за два місяці відбору хліба в Україні, де було «500 мільйонів пудів хлібних залишків», розпочався голод. У двадцяті роки ХХ століття Україна (УСРР) увійшла пограбована, обікрадена «старшим братом» і то не лише з хліба, а також і сакрального майна. За декретами Леніна з 1918 і 1922 років про так звану секуляризацію і реквізицію церковного майна, в Україні пограбовано і продано за кордон церковних цінностей на суму вісім мільярдів доларів за тодішнім курсом (див: В. Самохвалов. КПбУ у боротьбі за відбудову народного господарства в 1921-1926 р.р.). Немало вивезено його в Росію і досі не повернуто. Предмети духовно-культурної, історичної тисячолітньої спадщини, створені генієм нашого народу, було пограбовано.

Отже, слід відзначити, що творцем голоду в Україні був Совнарком РФСРР на чолі з Леніним. Сталін мав доброго учителя, він тільки удосконалив ленінську систему і поширив дію на всі території, де проживали українці, – (подивись на етнографічну карту розселення українців того часу, у тому числі на граничні повіти в південних областях РФ, Приволжя, Придоння, Кубані, а також Казахстану, на, так званий, Сірий Клин). Окремі дослідники голод у 1917 – 1922 роках назвали прелюдією Голодомору 1932-33 років. Голодомор тридцятих років ХХ ст. широко досліджений українськими і зарубіжними істориками, тому у цій статті не обговорюється. Але, при нагоді, тим, хто заперечує Голодомор, треба згадати одну цифру, яку навів син Йосифа Сталіна Яков Джугашвілі в розмові з польськими офіцерами-в’язнями німецьких концтаборів 1943 року в розмові про трагедію Катині. Він сказав: “Чого ви кричите за якихось 4 тисячі людей? У тридцятих роках в Україні від голоду загинуло три з половиною мільйони людей - і всі мовчать”. Як бачимо, навіть син Сталіна був поінформований про трагедію в Україні. А що подав «тільки» 3,5 мільйона жертв, то вже питання сталінської статистики. Тут важливо, що він ствердив, що Голодомор був! Цю розмову надрукували не так давно у польській газеті “Політика”.

Голод у 1946-47 роках також ще не досліджений вповні. Тут я хотів би згадати Микиту Хрущова, який на VIII пленумі ПОРП(б) у Варшаві, куди він прибув без запрошення, в жовтні 1956 року, відповідаючи партійному діячеві Польщі Владиславу Ґомулці, сказав:

«Я міг би вручити вам, дорогий товариш Ґомулка, список осіб, що впали жертвою канібалізму в 1946–47 роках в часи голоду в Україні, а ми в тім часі давали вам зерно, давали вам не його надлишки, а відривали його від живого тіла нашого народу... У 1946–47 роках був голод в Україні, був канібалізм (запитайте Ванду Васілевську), а ми постачали вам зерно» .

Треба зауважити, що голод в 1946–47 роках охопив властиво терени України, де сільське господарство було колективізоване, де були колгоспи і радгоспи, створені вже 1939 року, що сприяло державі у пограбуванні селян. Очевидно СРСР не «давав», а продавав Польщі, і не лише Польщі, український хліб на базі міждержавної угоди з 1946–1948 років. Тоді Польщі «дали» 300 (триста) тисяч тонн зерна.

Наслідком всіх голодів в Україні було знищення як чисельності так і етнофонду народу. Знищено було найздоровший національний етнофонд, найздоровшу частку нації, якою тоді було селянство. Треба признатись, що досі ми не спромоглись відтворити втрачений в роки голодів фізично-моральний етнофонд народу.

Саме в цьому я бачу коріння гасла, яке поставив у епіграф.

Степан Семенюк, колишній політичний референт крайового проводу ОУН, голова політичного відділу воєнної округи УПА, спеціально для УНІАН

http://www.unian.net/ukr/news/news-408202.html
Коментатор Майстерень Адміністрація, [ 2010-11-26 10:06:49 ],
на сторінці твору     "Ми не французи. Ми – раби"   Адміністрація Майстерень

Чому в Україні у 20-х та 40-х роках був Голод?

«Ельцин, заставь хохлов накормить Москву!»
Гасло 90-х років

УНІАН багато писав про Голодомор 30-х років. Але я спробував дослідити, чому був голод у 20-х роках? І чому був у 40-х? Перша світова війна прокотилася тяжким тараном через Україну, фронти переорали снарядами нашу землю. Люди були пограбовані, господарства знищені, але голоду, від якого гинули масово люди, під час війни таки не було. Чому ж тоді виник голод після неї?

Битви першої світової війни не відбувалися власне на російських землях, втім із захопленням в Росії влади більшовиками в містах європейської Росії настав голод. У грудні 1917 року Совнарком РФССР під керівництвом В. Леніна «підрахував», що в Україні є 500 000 000 пудів «надлишків зерна», це біля 750 тисяч тонн. (Ленинский сборник, т. XVIII с.83)

Бачите, більшовики не мали ані орбітальних сателітів, ані Інтернету, однак у Петрограді за тисячу кілометрів від України просвітили наші магазини у кожного господаря, зважили і підрахували наше зерно!

20 грудня 1917 року Ленін призначає Георгія Орджонікідзе надзвичайним комісаром «району Україна» (!?), який в січні і лютому 1918 року їздив до Харкова, Катеринослава, Кіровограда, Одеси, Миколаєва, Херсона, Полтави з продзагонами і керував грабежом тих «лишків зерна» і висилкою їх до Росії. Товариш комісар мусив добре потрудитися, бо 3 лютого 1918 року Ленін пише йому: «Від душі дякую за енергійні заходи в продовольчій справі. Продовжуйте, ради бога, з усієї сили добувати продовольство, організувати спішно зсипку хліба, щоб встигнути налагодити постачання до бездоріжжя» (див: В.І.Ленін, твори, т.35, с.267).

А було за що дякувати «комісару району Україна». Він наказав, щоб у містах Харківської області не робили запасів більше, ніж на два тижні.

У грудні 1917 року і січні 1918 року тільки в Ізюмському повіті було реквізовано і відправлено в Росію 740 000 пудів зерна (приблизно 1200 тонн). («Продовольственное дело» №34/1918).

23 січня 1918 року Нарком по продовольству повідомляв Леніну, що з Полтавської області на 18 січня відправлено до Петрограда 30 вагонів пшениці, у Москву – 30 вагонів пшеничного і житнього борошна і по 20 вагонів – в Новгородську, Смоленську і Володимирську губернії. 18 січня 1918 року з Чернігівщини відправлено до Петрограда і Західного Фронту 140 вагонів цукру. З 18 лютого по 9 березня 1918 року тільки з Херсонської області до Росії вивезено 1090 вагонів збіжжя.

Дуже цікаву статистику про вивіз хліба з України до Росії знаходимо в телеграфних повідомленнях комісара Харківського залізничного вузла: 19 лютого 1918 року відправлено 2 потяги; 20-го – 2 потяги; 21-го – 2 потяги; 22-го - 7 потягів; 23-го – 3 потяги; 24-го – 3 потяги; 26-го – 2 потяги в складі 75 вагонів; 28-го – 30 вагонів продовольчих вантажів у Московську, 50 вагонів – у Петроградську і 154 вагони – у північні губернії. 1 березня 1918 року до північних губерній відправлено 40 вагонів, до Москви - 23 вагони борошна, вагон круп і вагон консервів.

Усі ці відомості я скопіював з відкритих архівних документів Росії.

Цей перелік можна продовжити, але і подані документи засвідчують про обсяг грабежу України більшовиками. Річ зрозуміла, що в потребі одна держава допомагає другій. Але це робиться на основі міждержавних угод і договорів. У даному випадку такі угоди повинні були укладатися між РФСРР і УНР. Але цього не сталося. Московські більшовики військовою силою на території іншої держави УНР реквізували продовольчі продукти – зерно, борошно, цукор, крупи та інше. Для реквізиції хліба у селян більшовики Леніна створили спеціальні військові загони переважно із «рабочих і матросів» братньої Росії. Перший такий «продзагон» вирушив із Харкова вже 16 грудня 1917 року в район Сумщини. Збройні сутички при реквізиції виникали в околицях Донбасу і великих промислових міст.

Насильницьке відбирання продовольства в Україні більшовиками швидко довело до впровадження в Україні карткової системи у містах. Спочатку на людину, яка працювала фізично, норма була півтора фунта хліба, на всіх інших – по одному фунту (фунт - бл. 400 г.) Отже, за два місяці відбору хліба в Україні, де було «500 мільйонів пудів хлібних залишків», розпочався голод. У двадцяті роки ХХ століття Україна (УСРР) увійшла пограбована, обікрадена «старшим братом» і то не лише з хліба, а також і сакрального майна. За декретами Леніна з 1918 і 1922 років про так звану секуляризацію і реквізицію церковного майна, в Україні пограбовано і продано за кордон церковних цінностей на суму вісім мільярдів доларів за тодішнім курсом (див: В. Самохвалов. КПбУ у боротьбі за відбудову народного господарства в 1921-1926 р.р.). Немало вивезено його в Росію і досі не повернуто. Предмети духовно-культурної, історичної тисячолітньої спадщини, створені генієм нашого народу, було пограбовано.

Отже, слід відзначити, що творцем голоду в Україні був Совнарком РФСРР на чолі з Леніним. Сталін мав доброго учителя, він тільки удосконалив ленінську систему і поширив дію на всі території, де проживали українці, – (подивись на етнографічну карту розселення українців того часу, у тому числі на граничні повіти в південних областях РФ, Приволжя, Придоння, Кубані, а також Казахстану, на, так званий, Сірий Клин). Окремі дослідники голод у 1917 – 1922 роках назвали прелюдією Голодомору 1932-33 років. Голодомор тридцятих років ХХ ст. широко досліджений українськими і зарубіжними істориками, тому у цій статті не обговорюється. Але, при нагоді, тим, хто заперечує Голодомор, треба згадати одну цифру, яку навів син Йосифа Сталіна Яков Джугашвілі в розмові з польськими офіцерами-в’язнями німецьких концтаборів 1943 року в розмові про трагедію Катині. Він сказав: “Чого ви кричите за якихось 4 тисячі людей? У тридцятих роках в Україні від голоду загинуло три з половиною мільйони людей - і всі мовчать”. Як бачимо, навіть син Сталіна був поінформований про трагедію в Україні. А що подав «тільки» 3,5 мільйона жертв, то вже питання сталінської статистики. Тут важливо, що він ствердив, що Голодомор був! Цю розмову надрукували не так давно у польській газеті “Політика”.

Голод у 1946-47 роках також ще не досліджений вповні. Тут я хотів би згадати Микиту Хрущова, який на VIII пленумі ПОРП(б) у Варшаві, куди він прибув без запрошення, в жовтні 1956 року, відповідаючи партійному діячеві Польщі Владиславу Ґомулці, сказав:

«Я міг би вручити вам, дорогий товариш Ґомулка, список осіб, що впали жертвою канібалізму в 1946–47 роках в часи голоду в Україні, а ми в тім часі давали вам зерно, давали вам не його надлишки, а відривали його від живого тіла нашого народу... У 1946–47 роках був голод в Україні, був канібалізм (запитайте Ванду Васілевську), а ми постачали вам зерно» .

Треба зауважити, що голод в 1946–47 роках охопив властиво терени України, де сільське господарство було колективізоване, де були колгоспи і радгоспи, створені вже 1939 року, що сприяло державі у пограбуванні селян. Очевидно СРСР не «давав», а продавав Польщі, і не лише Польщі, український хліб на базі міждержавної угоди з 1946–1948 років. Тоді Польщі «дали» 300 (триста) тисяч тонн зерна.

Наслідком всіх голодів в Україні було знищення як чисельності так і етнофонду народу. Знищено було найздоровший національний етнофонд, найздоровшу частку нації, якою тоді було селянство. Треба признатись, що досі ми не спромоглись відтворити втрачений в роки голодів фізично-моральний етнофонд народу.

Саме в цьому я бачу коріння гасла, яке поставив у епіграф.

Степан Семенюк, колишній політичний референт крайового проводу ОУН, голова політичного відділу воєнної округи УПА, спеціально для УНІАН

http://www.unian.net/ukr/news/news-408202.html
Коментатор Майстерень Адміністрація, [ 2010-11-26 10:07:47 ],
на сторінці твору     "Голодомор в Україні"   «Невільнича поезія»

Чому в Україні у 20-х та 40-х роках був Голод?

«Ельцин, заставь хохлов накормить Москву!»
Гасло 90-х років

УНІАН багато писав про Голодомор 30-х років. Але я спробував дослідити, чому був голод у 20-х роках? І чому був у 40-х? Перша світова війна прокотилася тяжким тараном через Україну, фронти переорали снарядами нашу землю. Люди були пограбовані, господарства знищені, але голоду, від якого гинули масово люди, під час війни таки не було. Чому ж тоді виник голод після неї?

Битви першої світової війни не відбувалися власне на російських землях, втім із захопленням в Росії влади більшовиками в містах європейської Росії настав голод. У грудні 1917 року Совнарком РФССР під керівництвом В. Леніна «підрахував», що в Україні є 500 000 000 пудів «надлишків зерна», це біля 750 тисяч тонн. (Ленинский сборник, т. XVIII с.83)

Бачите, більшовики не мали ані орбітальних сателітів, ані Інтернету, однак у Петрограді за тисячу кілометрів від України просвітили наші магазини у кожного господаря, зважили і підрахували наше зерно!

20 грудня 1917 року Ленін призначає Георгія Орджонікідзе надзвичайним комісаром «району Україна» (!?), який в січні і лютому 1918 року їздив до Харкова, Катеринослава, Кіровограда, Одеси, Миколаєва, Херсона, Полтави з продзагонами і керував грабежом тих «лишків зерна» і висилкою їх до Росії. Товариш комісар мусив добре потрудитися, бо 3 лютого 1918 року Ленін пише йому: «Від душі дякую за енергійні заходи в продовольчій справі. Продовжуйте, ради бога, з усієї сили добувати продовольство, організувати спішно зсипку хліба, щоб встигнути налагодити постачання до бездоріжжя» (див: В.І.Ленін, твори, т.35, с.267).

А було за що дякувати «комісару району Україна». Він наказав, щоб у містах Харківської області не робили запасів більше, ніж на два тижні.

У грудні 1917 року і січні 1918 року тільки в Ізюмському повіті було реквізовано і відправлено в Росію 740 000 пудів зерна (приблизно 1200 тонн). («Продовольственное дело» №34/1918).

23 січня 1918 року Нарком по продовольству повідомляв Леніну, що з Полтавської області на 18 січня відправлено до Петрограда 30 вагонів пшениці, у Москву – 30 вагонів пшеничного і житнього борошна і по 20 вагонів – в Новгородську, Смоленську і Володимирську губернії. 18 січня 1918 року з Чернігівщини відправлено до Петрограда і Західного Фронту 140 вагонів цукру. З 18 лютого по 9 березня 1918 року тільки з Херсонської області до Росії вивезено 1090 вагонів збіжжя.

Дуже цікаву статистику про вивіз хліба з України до Росії знаходимо в телеграфних повідомленнях комісара Харківського залізничного вузла: 19 лютого 1918 року відправлено 2 потяги; 20-го – 2 потяги; 21-го – 2 потяги; 22-го - 7 потягів; 23-го – 3 потяги; 24-го – 3 потяги; 26-го – 2 потяги в складі 75 вагонів; 28-го – 30 вагонів продовольчих вантажів у Московську, 50 вагонів – у Петроградську і 154 вагони – у північні губернії. 1 березня 1918 року до північних губерній відправлено 40 вагонів, до Москви - 23 вагони борошна, вагон круп і вагон консервів.

Усі ці відомості я скопіював з відкритих архівних документів Росії.

Цей перелік можна продовжити, але і подані документи засвідчують про обсяг грабежу України більшовиками. Річ зрозуміла, що в потребі одна держава допомагає другій. Але це робиться на основі міждержавних угод і договорів. У даному випадку такі угоди повинні були укладатися між РФСРР і УНР. Але цього не сталося. Московські більшовики військовою силою на території іншої держави УНР реквізували продовольчі продукти – зерно, борошно, цукор, крупи та інше. Для реквізиції хліба у селян більшовики Леніна створили спеціальні військові загони переважно із «рабочих і матросів» братньої Росії. Перший такий «продзагон» вирушив із Харкова вже 16 грудня 1917 року в район Сумщини. Збройні сутички при реквізиції виникали в околицях Донбасу і великих промислових міст.

Насильницьке відбирання продовольства в Україні більшовиками швидко довело до впровадження в Україні карткової системи у містах. Спочатку на людину, яка працювала фізично, норма була півтора фунта хліба, на всіх інших – по одному фунту (фунт - бл. 400 г.) Отже, за два місяці відбору хліба в Україні, де було «500 мільйонів пудів хлібних залишків», розпочався голод. У двадцяті роки ХХ століття Україна (УСРР) увійшла пограбована, обікрадена «старшим братом» і то не лише з хліба, а також і сакрального майна. За декретами Леніна з 1918 і 1922 років про так звану секуляризацію і реквізицію церковного майна, в Україні пограбовано і продано за кордон церковних цінностей на суму вісім мільярдів доларів за тодішнім курсом (див: В. Самохвалов. КПбУ у боротьбі за відбудову народного господарства в 1921-1926 р.р.). Немало вивезено його в Росію і досі не повернуто. Предмети духовно-культурної, історичної тисячолітньої спадщини, створені генієм нашого народу, було пограбовано.

Отже, слід відзначити, що творцем голоду в Україні був Совнарком РФСРР на чолі з Леніним. Сталін мав доброго учителя, він тільки удосконалив ленінську систему і поширив дію на всі території, де проживали українці, – (подивись на етнографічну карту розселення українців того часу, у тому числі на граничні повіти в південних областях РФ, Приволжя, Придоння, Кубані, а також Казахстану, на, так званий, Сірий Клин). Окремі дослідники голод у 1917 – 1922 роках назвали прелюдією Голодомору 1932-33 років. Голодомор тридцятих років ХХ ст. широко досліджений українськими і зарубіжними істориками, тому у цій статті не обговорюється. Але, при нагоді, тим, хто заперечує Голодомор, треба згадати одну цифру, яку навів син Йосифа Сталіна Яков Джугашвілі в розмові з польськими офіцерами-в’язнями німецьких концтаборів 1943 року в розмові про трагедію Катині. Він сказав: “Чого ви кричите за якихось 4 тисячі людей? У тридцятих роках в Україні від голоду загинуло три з половиною мільйони людей - і всі мовчать”. Як бачимо, навіть син Сталіна був поінформований про трагедію в Україні. А що подав «тільки» 3,5 мільйона жертв, то вже питання сталінської статистики. Тут важливо, що він ствердив, що Голодомор був! Цю розмову надрукували не так давно у польській газеті “Політика”.

Голод у 1946-47 роках також ще не досліджений вповні. Тут я хотів би згадати Микиту Хрущова, який на VIII пленумі ПОРП(б) у Варшаві, куди він прибув без запрошення, в жовтні 1956 року, відповідаючи партійному діячеві Польщі Владиславу Ґомулці, сказав:

«Я міг би вручити вам, дорогий товариш Ґомулка, список осіб, що впали жертвою канібалізму в 1946–47 роках в часи голоду в Україні, а ми в тім часі давали вам зерно, давали вам не його надлишки, а відривали його від живого тіла нашого народу... У 1946–47 роках був голод в Україні, був канібалізм (запитайте Ванду Васілевську), а ми постачали вам зерно» .

Треба зауважити, що голод в 1946–47 роках охопив властиво терени України, де сільське господарство було колективізоване, де були колгоспи і радгоспи, створені вже 1939 року, що сприяло державі у пограбуванні селян. Очевидно СРСР не «давав», а продавав Польщі, і не лише Польщі, український хліб на базі міждержавної угоди з 1946–1948 років. Тоді Польщі «дали» 300 (триста) тисяч тонн зерна.

Наслідком всіх голодів в Україні було знищення як чисельності так і етнофонду народу. Знищено було найздоровший національний етнофонд, найздоровшу частку нації, якою тоді було селянство. Треба признатись, що досі ми не спромоглись відтворити втрачений в роки голодів фізично-моральний етнофонд народу.

Саме в цьому я бачу коріння гасла, яке поставив у епіграф.

Степан Семенюк, колишній політичний референт крайового проводу ОУН, голова політичного відділу воєнної округи УПА, спеціально для УНІАН

http://www.unian.net/ukr/news/news-408202.html
Коментатор Майстерень Адміністрація, [ 2010-11-26 10:08:50 ],
на сторінці твору     "Голодомор II. 1946-1947 років"   Чесний Журналіст

Чому в Україні у 20-х та 40-х роках був Голод?

«Ельцин, заставь хохлов накормить Москву!»
Гасло 90-х років

УНІАН багато писав про Голодомор 30-х років. Але я спробував дослідити, чому був голод у 20-х роках? І чому був у 40-х? Перша світова війна прокотилася тяжким тараном через Україну, фронти переорали снарядами нашу землю. Люди були пограбовані, господарства знищені, але голоду, від якого гинули масово люди, під час війни таки не було. Чому ж тоді виник голод після неї?

Битви першої світової війни не відбувалися власне на російських землях, втім із захопленням в Росії влади більшовиками в містах європейської Росії настав голод. У грудні 1917 року Совнарком РФССР під керівництвом В. Леніна «підрахував», що в Україні є 500 000 000 пудів «надлишків зерна», це біля 750 тисяч тонн. (Ленинский сборник, т. XVIII с.83)

Бачите, більшовики не мали ані орбітальних сателітів, ані Інтернету, однак у Петрограді за тисячу кілометрів від України просвітили наші магазини у кожного господаря, зважили і підрахували наше зерно!

20 грудня 1917 року Ленін призначає Георгія Орджонікідзе надзвичайним комісаром «району Україна» (!?), який в січні і лютому 1918 року їздив до Харкова, Катеринослава, Кіровограда, Одеси, Миколаєва, Херсона, Полтави з продзагонами і керував грабежом тих «лишків зерна» і висилкою їх до Росії. Товариш комісар мусив добре потрудитися, бо 3 лютого 1918 року Ленін пише йому: «Від душі дякую за енергійні заходи в продовольчій справі. Продовжуйте, ради бога, з усієї сили добувати продовольство, організувати спішно зсипку хліба, щоб встигнути налагодити постачання до бездоріжжя» (див: В.І.Ленін, твори, т.35, с.267).

А було за що дякувати «комісару району Україна». Він наказав, щоб у містах Харківської області не робили запасів більше, ніж на два тижні.

У грудні 1917 року і січні 1918 року тільки в Ізюмському повіті було реквізовано і відправлено в Росію 740 000 пудів зерна (приблизно 1200 тонн). («Продовольственное дело» №34/1918).

23 січня 1918 року Нарком по продовольству повідомляв Леніну, що з Полтавської області на 18 січня відправлено до Петрограда 30 вагонів пшениці, у Москву – 30 вагонів пшеничного і житнього борошна і по 20 вагонів – в Новгородську, Смоленську і Володимирську губернії. 18 січня 1918 року з Чернігівщини відправлено до Петрограда і Західного Фронту 140 вагонів цукру. З 18 лютого по 9 березня 1918 року тільки з Херсонської області до Росії вивезено 1090 вагонів збіжжя.

Дуже цікаву статистику про вивіз хліба з України до Росії знаходимо в телеграфних повідомленнях комісара Харківського залізничного вузла: 19 лютого 1918 року відправлено 2 потяги; 20-го – 2 потяги; 21-го – 2 потяги; 22-го - 7 потягів; 23-го – 3 потяги; 24-го – 3 потяги; 26-го – 2 потяги в складі 75 вагонів; 28-го – 30 вагонів продовольчих вантажів у Московську, 50 вагонів – у Петроградську і 154 вагони – у північні губернії. 1 березня 1918 року до північних губерній відправлено 40 вагонів, до Москви - 23 вагони борошна, вагон круп і вагон консервів.

Усі ці відомості я скопіював з відкритих архівних документів Росії.

Цей перелік можна продовжити, але і подані документи засвідчують про обсяг грабежу України більшовиками. Річ зрозуміла, що в потребі одна держава допомагає другій. Але це робиться на основі міждержавних угод і договорів. У даному випадку такі угоди повинні були укладатися між РФСРР і УНР. Але цього не сталося. Московські більшовики військовою силою на території іншої держави УНР реквізували продовольчі продукти – зерно, борошно, цукор, крупи та інше. Для реквізиції хліба у селян більшовики Леніна створили спеціальні військові загони переважно із «рабочих і матросів» братньої Росії. Перший такий «продзагон» вирушив із Харкова вже 16 грудня 1917 року в район Сумщини. Збройні сутички при реквізиції виникали в околицях Донбасу і великих промислових міст.

Насильницьке відбирання продовольства в Україні більшовиками швидко довело до впровадження в Україні карткової системи у містах. Спочатку на людину, яка працювала фізично, норма була півтора фунта хліба, на всіх інших – по одному фунту (фунт - бл. 400 г.) Отже, за два місяці відбору хліба в Україні, де було «500 мільйонів пудів хлібних залишків», розпочався голод. У двадцяті роки ХХ століття Україна (УСРР) увійшла пограбована, обікрадена «старшим братом» і то не лише з хліба, а також і сакрального майна. За декретами Леніна з 1918 і 1922 років про так звану секуляризацію і реквізицію церковного майна, в Україні пограбовано і продано за кордон церковних цінностей на суму вісім мільярдів доларів за тодішнім курсом (див: В. Самохвалов. КПбУ у боротьбі за відбудову народного господарства в 1921-1926 р.р.). Немало вивезено його в Росію і досі не повернуто. Предмети духовно-культурної, історичної тисячолітньої спадщини, створені генієм нашого народу, було пограбовано.

Отже, слід відзначити, що творцем голоду в Україні був Совнарком РФСРР на чолі з Леніним. Сталін мав доброго учителя, він тільки удосконалив ленінську систему і поширив дію на всі території, де проживали українці, – (подивись на етнографічну карту розселення українців того часу, у тому числі на граничні повіти в південних областях РФ, Приволжя, Придоння, Кубані, а також Казахстану, на, так званий, Сірий Клин). Окремі дослідники голод у 1917 – 1922 роках назвали прелюдією Голодомору 1932-33 років. Голодомор тридцятих років ХХ ст. широко досліджений українськими і зарубіжними істориками, тому у цій статті не обговорюється. Але, при нагоді, тим, хто заперечує Голодомор, треба згадати одну цифру, яку навів син Йосифа Сталіна Яков Джугашвілі в розмові з польськими офіцерами-в’язнями німецьких концтаборів 1943 року в розмові про трагедію Катині. Він сказав: “Чого ви кричите за якихось 4 тисячі людей? У тридцятих роках в Україні від голоду загинуло три з половиною мільйони людей - і всі мовчать”. Як бачимо, навіть син Сталіна був поінформований про трагедію в Україні. А що подав «тільки» 3,5 мільйона жертв, то вже питання сталінської статистики. Тут важливо, що він ствердив, що Голодомор був! Цю розмову надрукували не так давно у польській газеті “Політика”.

Голод у 1946-47 роках також ще не досліджений вповні. Тут я хотів би згадати Микиту Хрущова, який на VIII пленумі ПОРП(б) у Варшаві, куди він прибув без запрошення, в жовтні 1956 року, відповідаючи партійному діячеві Польщі Владиславу Ґомулці, сказав:

«Я міг би вручити вам, дорогий товариш Ґомулка, список осіб, що впали жертвою канібалізму в 1946–47 роках в часи голоду в Україні, а ми в тім часі давали вам зерно, давали вам не його надлишки, а відривали його від живого тіла нашого народу... У 1946–47 роках був голод в Україні, був канібалізм (запитайте Ванду Васілевську), а ми постачали вам зерно» .

Треба зауважити, що голод в 1946–47 роках охопив властиво терени України, де сільське господарство було колективізоване, де були колгоспи і радгоспи, створені вже 1939 року, що сприяло державі у пограбуванні селян. Очевидно СРСР не «давав», а продавав Польщі, і не лише Польщі, український хліб на базі міждержавної угоди з 1946–1948 років. Тоді Польщі «дали» 300 (триста) тисяч тонн зерна.

Наслідком всіх голодів в Україні було знищення як чисельності так і етнофонду народу. Знищено було найздоровший національний етнофонд, найздоровшу частку нації, якою тоді було селянство. Треба признатись, що досі ми не спромоглись відтворити втрачений в роки голодів фізично-моральний етнофонд народу.

Саме в цьому я бачу коріння гасла, яке поставив у епіграф.

Степан Семенюк, колишній політичний референт крайового проводу ОУН, голова політичного відділу воєнної округи УПА, спеціально для УНІАН

http://www.unian.net/ukr/news/news-408202.html
Коментатор Майстерень Адміністрація, [ 2010-11-26 13:28:30 ],
на сторінці новини

Список Кардина для України (!)

Олександр Горобець, 23.11.2010:18.08.00

Як повідомили цими днями ЗМІ Росії,

« Европейский комитет по международным делам единогласно одобрил введение санкций против лиц, причастных к смерти Сергея Магнитского. На общее голосование в Европарламенте соответствующая резолюция будет вынесена в декабре.

Документ был представлена комитету депутатом Европарламента Лаймой Лучией Андрикине из Литвы.

Согласно тексту этого документа, шестидесяти российским чиновникам из так называемого "списка Магнитского" будет запрещён въезд в Евросоюз. Кроме того, банковские счета и имущество, размещённые этими лицами в ЕС будут арестованы.

В "Список Магнитского" или "список Кардина" содержит имена начальника следственного комитета МВД Алексея Аничина, его заместителя Александра Матвеева, заместителя генпрокурора Виктора Гриня и других высокопоставленных российских чиновников. Назван так в честь одного из авторов американского закона "О правосудии в отношении Сергея Магнитского" - американского сенатора Бена Кардина. В этот список вошли все лица, причастные к смерти российского юриста.

В сентябре этого года Бенджамин Кардин внёс на голосование в Конгресс США законопроект, придусматривающий запрет въезда в Америку всех граждан РФ, упомянутых в этом списке.

Напомним, Сергей Магнитский погиб в одном из московских СИЗО в ноябре прошлого года. Он обвинялся в уклонении от уплаты налогов. Его коллеги считают, что Магнитского лишили свободы за то, что он вскрыл коррупционную схему, благодаря которой силовики смогли похитить из бюджета страны 5.4 миллиарда рублей.

С призывом ввести санкции в отношении чиновников, ответственных за арест Магнитского, ранее к правительствам США и стран Евросоюза обращались российские правозащитники. »

У зв’язку із цим виникають цілком логічні запитання: чому в Україні, після десяти років після зникнення Георгія Гонгадзе,

1. Так і не було проведено жодного журналістського розслідування щодо обставин зникнення нашого колеги?

2. Чому навіть тепер, коли засуджено частину учасників смертельної розправи над журналістом, коли фактично відомий (завдяки публікаціям ЗМІ) головний зміст розповідей екс-генерала О. Пукача на допитах про страшний злочин, а також імена тих, хто так чи інакше ще з вересня 2000-го знали про вбивство, хто його вчинив, і відповідно до чинного законодавства не донесли про це (я не кажу вже про інше, про що варто було б у такому випадку говорити) залишаються й далі «героями» часу? Вони безсоромно повчають нас життю, вирішують наші долі на високих державницьких посадах. Представляють Україну в зарубіжних відрядженнях. Отримують найвищі урядові нагороди. Навіть не мають публічного осуду в суспільстві.

3. Чи не пора створити «список Кардина» для України?

4. Отже, висловлюйтесь, браття-журналісти, записую:

Олександр Горобець
http://blogs.telekritika.ua/?id=1882

Верховный суд РФ ликвидировал национально-культурную автономию украинцев России

24.11.2010, 15.04

МОСКВА, 24 ноября. /ИТАР-ТАСС/.

Верховный суд РФ сегодня ликвидировал Федеральную национально-культурную автономию украинцев России. Как сообщает официальный сайт суда, таким образом, был полностью удовлетворен иск министерства юстиции РФ.

Суд огласил только резолютивную часть постановления, поэтому причины, которыми руководствовался судья, принимая такое решение, будут изложены в мотивировочной части через несколько дней. Согласно законодательству, это решение может быть обжаловано в кассационную инстанцию Верховного суда.

Минюст приостановил деятельность организации и обратился в суд с иском после ряда проверок хозяйственной деятельности организации. Согласно уставу, автономия ставила своей целью сохранение национальной самобытности украинцев России, их языка, национальной культуры, образования и традиций. Кроме того, задачей организации была охрана памятных мест в РФ, связанных с жизнью и деятельностью выдающихся деятелей украинской истории и культуры, распространение литературы и прессы, а также содействие широкому доступу российских граждан всех национальностей к культурному наследию украинского народа.
Коментатор Майстерень Адміністрація, [ 2010-11-27 12:08:45 ],
на сторінці новини

Коментатор Майстерень Адміністрація, [ 2010-11-27 16:10:56 ],
на сторінці новини

1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14   ...   23