ПОЕЗІЯ. Огляди публікацій
___Друзі, відкривайте нам очі, публікуйтесь вільно і невимушено, до Ваших послуг InterNetri - "Віртуальні вірші", всі Ваші публікації автоматично беруть участь у наших конкурсах____
___Постулати
ОГЛЯД: 1.08. - 01.09. 2001:
ЩО СПОДОБАЛОСЯ:
Звичайно, до вподоби активна творча позиція головного віртуального укладача п. Володимира Котовича . Дякуємо Володимире за надані нам можливості. Слід відмітити напружену працю в електронному ефірі і шановних Юрія Молодія з Коломиї, а також Марка Марсельського, та п.Iво, які знайомлять нас із відомими та невідомими роботами знаних та незнаних українських творців.
Що ж видалося найцікавішим на шпальтах віртуальних "ІнтерНетрів" у місяці липні? Напевно, таки твір п. Румі.
Румі
Хто від тієї порятує нас біди?
Публікація Марко Марсельський 10 Серпень 2001
Хто від тієї порятує нас біди? Таж кучері в полон беруть серця завжди. Душа закоханих - немов тужлива лютня Все повертає на сумні лади. Я твій, я мушу твій шукати слід. Про нас легенді сто чи й більше літ. Якщо на лід ти серце перетвориш, Я стану променем, щоб танув лід.
_____________
Цікавий образ поета, його схильність оперувати досить обсяжним простором, хоча і розбитим на три, не зовсім чітко пов'язані частини. Відчувається знайомство автора з класичною літературою. Видається, що у шановного п. Румі задатки для творення сонетів, а також для роботи з епосом. Що ж, напевно, не так важлива епоха життя поета, як його задатки і реалізація їх.
Цікаво було познайомитися і зі стилізованою під вірш прозою п. Зиновія.
Віртуальна брехня і реальна правда
Публікація Зиновій, Neverhood Поезія Зиновія 24 Серпень 2001
Ми познайомимося у iмбецильному чаті Твоїм ніком буде “фея”, моїм “принц” У мене буде бі-ем-дабл-ю Z8 У тебе будуть законні 90-60-дев’яносто Ми будемо казати, що можливо зустрічалися Десь на Багамах, Карибах чи Мальдівах У перервах між сеансами передачі даних Ми плаватимемо у басейнах Питимемо маргариту А тоді вже в літаку ти увійдеш знову Я сидітиму у фойє готелю “Дрейк” у Чикаго Наші ноутбуки зустрінуться модемно, богемно Я кидатиму повідомлення про виграш у Вегасі Ти про нові знайомства вчора у Каннах Я буду десь у першій десятці польоту На Міжнародну Орбітальну станцію Ти відмовишся від контракту з Дольче і Габбаною І увійдеш у десятку найомріяніших жінок Назвавши своїм іменем новий весняно-квіткових аромат... І коли нас все-таки ДІСТАНЕ Ця брехня, патока, пластилін, щербет, вазелін, Кофеїн, кокаїн, героїн, лубриканти, анти-депресанти і перспіранти Валіум, турінал, секонал, гашиш, маріхуана, лезбійство, блудійство, Геївство, плазування, прем’єрство і решта ненормативів, Аморалів, ненормалів і неформалів. Ми ПРОСТО домовимося зустрітися Десь у центрі, на майдані. У мене в руках буде “Огоньок” 86 року і окуляри “-2” А твої законні стануть твоїми незаконними, але твоїми. Ми сядемо у мій роздовбаний “жигуль” Від’їдемо у поле за містом І будемо цілуватися і пеститися до нестями і навіть далі до стями. Аж поки бобик з ментами не зупиниться поруч І старшина крізь запотілі вікна запитає Чи ти повнолітня.
_____________
Звичайно у цьому щось є: сюжет, цікаві ходи і незаїзджені образи, але це усе ж таки проза, а не поезія.
ПРО ІНШИХ:
Євген Гуцало - цікаво було зустрітися з так-званим елліністичним підходом до предмету любові, коли описується не Вона ( Любов), а власне "я" у любовному самоспогляданні.
У представлених творах видається дещо недостатньо обсягу поетичного світоспоглядання, хоча і відчувається володіння поетичним словом.
Оксана Бегеза - відома на наших сторінках молода поетеса, на жаль, попри легкість поетичного висловлювання, не намагається бути глибшою. Є враження, що авторка вважає недоцільним перечитувати і виправляти нею написане. А звідси народжується відчуття деякої неохайності як у використанні значення слів, так і висвітлення думки, наприклад, - " ... і цілую твій прекрасний рот...", "... за Тобою дуже я скучаю / може навіть заздрю поїздам / знаєш Сонце я тебе кохаю / і нікому в світі не віддам."
Коломийські поети - представлені твори, на жаль, не відкривають нам творчого обличчя авторів, якої не будь системи цінностей, чогось нового, весь обсяг бачення не більший і не глибший русла Прута, чарівної і любимої мною ріки. "...Дощик грає - не вгаває:/ Всю зажуру змив в яри./ Бруд з землички утікає,/ Ліс вростає догори..."
Проте, хай живе регіональне мистецтво, не всім-бо літати над галактиками і Прутом плисти щастя, але давайте робити це Майстерно.
Молода Львівська Просвіта - твори п. a_n_d_y не є поезією по формі. Можливо по духу? А може настав час назвати зовсім білі вірші уривками недописаної прози? Гармонія з невидимим і видимим - ось головна ознака поезії.
А так, слід відмітити, що молодий автор досить самобутній і хочеться побажати йому стати Майстром.
"Класики" - в цілому слабенько і нецікаво. Один-одного варті. Привертає увагу хіба використання ними справжніх українських слів, за що і борються у нас сьогодні кращі з кращими на смерть. Дещо вирізняються один-два вірші Василя Стуса,- сповнені гарячої крові жадання жіночої плоті, вони вигідно напружені на тлі нинішньої загальної імпотенції. Не можна також не відмітити, що попри залегкість поетичного вирішення і форми вірш "Уночі вели його на розстріл..." Евгена Плужника, є живим прикладом духовних пошуків і явних знахідок. Та критикуючи минулі покоління, приймемо до уваги і ті, минулі, обставини для життя і творчості Українського.
До
зустрічі! Пишіть нам. |
Copyright 2000 - "ПОЕТИЧНІ МАЙСТЕРНІ" - Львів
|