Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)
2026.06.25
16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ
2026.06.25
15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм
Вступ
Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво
2026.06.25
13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.
2026.06.25
11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць
2026.06.25
08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні
2026.06.25
08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.
2026.06.25
06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА
Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко
2026.06.25
06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26
2026.06.24
14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.
Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.
Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.
А воно сміялося — це мені від тата.
Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.
Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.
2026.06.24
13:39
Олексій Сурков (1899-1983)
В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.
В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.
2026.06.24
13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.
Нарешті висплюсь після злої битви,
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.
Нарешті висплюсь після злої битви,
2026.06.24
11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ
«Травень розсипав цвіт над Реймсом,
кам’яні химери застигли у німому подиві.
Вона йде по кубах холодного каміння,
двадцятирічна весна у вишитих шатах.
Поруч – король, сивий від битв і років,
дивиться
2026.06.24
08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків
2026.06.24
06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.
2026.06.23
20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о
Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о
Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом
2026.06.23
18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги.
Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...Останні коментарі: сьогодні | 7 днів
2025.11.29
2025.05.15
2025.04.24
2024.04.01
2023.11.22
2023.02.21
2023.02.18
• Українське словотворення
• Усі Словники
• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники
Автори /
Олександр Сушко (1969) /
Публіцистика
Мир - хатам, війна - палацам!
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Мир - хатам, війна - палацам!
Довколабогемних тузів допікають сибілянти, генії вередують уздрівши в писанині колег немилозвучні збіги приголосних. А мене тішить людське глупство. Без нього світ був би сірим та нецікавим як осіння мжичка-мигичка.
Цієї весни на виборчій дільниці було людно. Опасисті молодиці непевного віку, тримаючи за руки своїх шкетів стояли у черзі за бюлетенями аби виразити свою королівську волю і поставити, як неграмотний кріпосний, галочку навпроти вподобаного майбутнього пана.
Дідугани з ковіньками післіпувато роздивлялися – де ж знаходиться їхня дільниця, оскільки у школі їх аж три, і в кожній сидить душ двадцять членів комісій. Справа це важка, одразу й не допетраєш. Держава затіяла цю гру в демократію аби люди не вбивали одне одного від повної безвиході , аби спускали пар невдоволення від власної безпорадності та нездатності жити в достатку, грабуючи собі подібних, як це робить один процент населення у кожній країні планети під назвою Земля.
Лише один процент населення є панівною кастою в суспільстві. Цей процент був, є і буде завжди. Це обумовлено підвищеним вмістом тестостерону в крові , природною підвищеною агресією, яка примушує в кривавих сутичках з власними громадянами або шляхом психологічних маніпуляцій стати на чолі зграї. Тобто громади. Млявий тишко або полохливий щурик ніколи не візьме до рук каністри з бензином та не піде палити хату злодія, який обікрав його сім’ю. А я ходив. Повірте – однієї каністри вистачає з головою. Сердечних селян, які прибігли гасити пожежу, мусив палицею відганяти від заграви аби не зіпсували затіяного видовища.
Горіло і справді добре: у гаражі з трьома крутими «тачками» стояла бодня з гасом та кілька газових балонів. Рвонуло так, що собаки завалували й у сусідньому селі.
Час вибрав підходящий – аби не постраждало сімейство дочекався поки сусіда зі своїм виводком майбутніх трутнів та розпещеною жінкою не поїде до свого товариша прокурора справляти весілля.
А чого це я такий злий? Та все просто! Сусідові закортіло розширити власне подвір'я. Мене на той час не було – служив в АТО. Скористався паскудник з моєї відсутності і протягнув через селищну раду рішення, згідно з яким відтяпали у мене біля дому 8 соток землі. Я там городину саджав щорічно. Тепер там вольєр для вовкодавів і гаражі . Тобто були вольєр та гаражі. І будинок теж…був. Не знаю чи буде відбудовуватися сусіда чи поїде деінде, але на цій землі, допоки я живий, він собі може поставити хіба що хреста. І ніякі закони чи прокурори не убезпечать його від мого праведного гніву.
А що б зробив інший чолов'яга, не такий крутий норовом як я? Пішов би жалітися в селищну раду? Написав би скаргу в поліцію? І що – допомогла би кляуза повернути вкрадене майно? Ні, ні і ще раз ні. Справедливість з рук держави – це химера, якою харчуються романтики.
Згорів і восьмиметровий паркан довкола садиби, змонтований із якогось крутого пластику.
Сусіда приїхав пізно увечері, бігав довкола купи горілих уламків і кричав не своїм голосом на пожежників:
- Чому дві години їхали на гасіння? Я вас всіх пересаджаю!
«Ага, пересаджає! – думав я. Краще б дорогу нормальну до райцентру збудував. А то ганяє уже шостий рік ваговози з лісом цією дорогою, довів її до ручки. А довколишній ліс за ці кілька років майже увесь зник – вивезли цінний кругляк за кордон.»
Не бійтеся, браття та сестри, - я не збоченець-людожер, а ці слова – не мізантропічні розумування ображеної на увесь світ невизнаної поетеси Аглаї Саловсмак. Просто в мою руку, випадково, Немезида вклала свого меча правосуддя і сказала: «Йди у світ. Твори справедливість.»
Я й творю. І повірте – ніяких голосів та нашіптувань у голові не чую. А чую розмови сусідів, які бідкаються, що ця багата блощиця відібрала у них землю, зарплати не виплачує, за кривий погляд у його сторону миттєво звільняє з роботи. Місцевий скляний завод довів до банкрутсва і купив за безцінь. Цеглу навіть з фундаменту продав, натомість збудував на його території биндюги-пилорами і пиляє деревину аж гай шумить. І податків не платить. Бо – сильний світу цього. Не підступишся.
Я підступився. Бо знаю – найліпша мікстура від несправедливості – вогонь очищення. І моцна довбня.
Наступного дня до мене заявилася поліція. І сусіда біля них треться, пальцем на мене показує.
- Сірко Іван Іванович?
- Я.
- Вас підозрюють у вчиненні зумисного підпалу. Їдемо в дільницю давати свідчення.
- Та ну? Ні свідків, ні засобів скоєння злочину немає. Одні підозри. Я підозрюю самопідпал. Минулого тижня хазяїн страхував своє майно. От грошенят і задумав зрубити. Чом не версія?
- Інформацію перевіримо. Але давайте проїдемо в дільницю.
Я не сперечався, у машину сів мирно. Немомітно увімкнув смартфона на запис і примостив на задньому сидінні. Колись вам покажу як це робиться. Дякувати Богові – навчили добрі люди. Виїхали за село, мчимо у сторону райцентру. Десь на півдорозі зупинилися.
І ось тут почалося. Парубок ліворуч різко вивернув мою правицю і нагнув голову. Його колега вискочив з авта, відчинив багажника і витягнув звідти пусту каністру.
- Що ви робите, бандюки?- закричав я не своїм голосом. – Підставити мене хочете?
- Мовчи, падлюка! – гарикгнув на мене водій і з усієї сили гепнув по кумполу кулаком. А той, що з каністрою, спробував притулити мої пальці до каністри аби залишити на ній мої відбитки. Колись такий фокус провернули з моїм знайомим - громадським активістом Леонідом Ковальчуком з Василькова. Правда того разу його правицю тулили до пістолета.
Не знали ці підсвинки, що натрапили на досвідченого сікача. Не відали, що я долонею цвяхи –двадцятки забиваю і тягаю на горбакові пні зі столітніх сосен та дубів з лісу на дрова. Розвернув плечі – і хирлява сопля з погонами сержанта вилетіла у лобове вікно. Повів рукою – і здихлик, що тулив мої пальці до каністри - кавкнув і знепритомнів. Третій ошелешено смикав кобурою аби витягти пістоля. Виліз не поспішаючи з авто і питаю:
- Хто намовив мене взяти в оборот, сусід?
-Ага,- злякано хитнув головою поліціянт і таки висмикнув із кобури пукавку.
- Ану дай сюди! – гавкнув на дурня і викрутив зброю з його тремтячих п'ястуків.
- Витягуй колегу з машини. І то хутко. Інакше буде і тобі бо-бо.
За кілька хвилин хлопаки прийшли до тями. Став над ними, витяг обойму з пістолета і давай її розряджати на їхні голови.
- Ви ще такі молоді, а вже розбоєм промишляєте,- кажу до силовиків. Це я такий добрий – вас живими-здоровими залишив. Якщо продовжите в тому ж дусі - нарветеся на дуже злого дядю, який вам точно голови відкрутить. Ще раз навідаєтеся - буде лихо. Чого мовчите? Думаєте про помсту? Тільки спробуйте - познайомитися з моїми фронтовими товаришами. Десь у лісі, в глибокій ямі. А ось це, - я показав їм свій смартфон, - запорука того, що ви не будете пороти дурниць. Все записано. Хочете послухати і подивитися? Нє? Ну й добре.
Підійшов до їхньої «Тойоти», піднатужився і перекинув її в кювет догори колесами.
- Всьо, братва. Оформлюйте несподіване ДТП, а мені додому пора. Навіть звідси чую як свиня верещить, їсти просить.
І потюпав назад по бетонці до рідної домівки. Хвилин за десять зупинилася попутка, яка підкинула майже до самого порогу.
Входжу в дім, а там сусід кричить на мою жінку:
- Твій Іван згниє в тюрмі, чуєш? А ти і твої діти побиратися будуть!
Не втерпів я такого свинства. Вхопив ззаду за вухо і трішки смикнув. Для порядку. Ну, трохи переборщив –відірвалося вухо, на шматочку шкірки висить. Наче й маленьке, а крові я вам скажу! Жуть!
- А-а-а-а-а! – заревів сусіда і обернувся. Вгледів мене і від переляку аж присів.
- Ти чого мою жінку лякаєш, гаспиде? Ще раз заявишся сюди – буде голова висіти так як вухо зрозумів?
Не встиг кліпнути очима, а його вже й слід вистиг.
Коли жінка впала на мої груди з плачами - пустив сльозу і я. Не терпить моє серденько жіночих страждань. Ну, то таке.
Уранці прийшли мужики з заводу. Випили ми по чарці, випили по другій , розговорилися:
- За сім місяців твій погорілець половині людей не сплатив зарплату. А іншій половині тицьнув мінімалку і сказав: «Не подобається – звільняйтеся».
- Я ж вам казав - нащо вам та незаконна пилорама? Давайте ферму власну приведемо у порядок. Буде чоловік сорок працювати. Гроші знайду під цю справу. То шо – визріли?
Випили ми ще трохи (бідончик чи два) і вирішили таки розводити корівок і свинок. А заводські биндюги наступної ночі згоріли дотла. Разом із краденими дровами та станками. Поліція ходила від хати до хати, шукали свідків.
Дід Зінько мудро поступив, відвів діток у погонах у сторону і зашепотів:
- Пишіть – блискавка потрапила в розподільний щит. Я на власні очі бачив як з неба цвьохнуло вогняним батогом. От вам хрест, синочки.
І перехрестився. Правда з ліва направо та знизу уверх. Але то деталі.
А сусіда мій незабаром з'їхав. Кажуть, подався до Києва, відкрив салун з продажу сексуальних причандалів. Хай там і залишається. Свої вісім соток я повернув назад, огородив парканом, дуже добре перед цим побалакавши з селищним головою. Трохи затинатися він став, головою постійно трясе, наче у вусі вода хлюпоче. Але це колись минеться,- баба Одарка спробує яйцем переляк викатати. Але тепер коли до нього люди звертаються за допомогою - завжди ствердно киває головою.
О! Братія прийшла з сулією наливки! Продовжимо балачку потім, гаразд?. А зараз у нас, звиняйте – серйозні справи. Адью.
08.07.2019р.
Цієї весни на виборчій дільниці було людно. Опасисті молодиці непевного віку, тримаючи за руки своїх шкетів стояли у черзі за бюлетенями аби виразити свою королівську волю і поставити, як неграмотний кріпосний, галочку навпроти вподобаного майбутнього пана.
Дідугани з ковіньками післіпувато роздивлялися – де ж знаходиться їхня дільниця, оскільки у школі їх аж три, і в кожній сидить душ двадцять членів комісій. Справа це важка, одразу й не допетраєш. Держава затіяла цю гру в демократію аби люди не вбивали одне одного від повної безвиході , аби спускали пар невдоволення від власної безпорадності та нездатності жити в достатку, грабуючи собі подібних, як це робить один процент населення у кожній країні планети під назвою Земля.
Лише один процент населення є панівною кастою в суспільстві. Цей процент був, є і буде завжди. Це обумовлено підвищеним вмістом тестостерону в крові , природною підвищеною агресією, яка примушує в кривавих сутичках з власними громадянами або шляхом психологічних маніпуляцій стати на чолі зграї. Тобто громади. Млявий тишко або полохливий щурик ніколи не візьме до рук каністри з бензином та не піде палити хату злодія, який обікрав його сім’ю. А я ходив. Повірте – однієї каністри вистачає з головою. Сердечних селян, які прибігли гасити пожежу, мусив палицею відганяти від заграви аби не зіпсували затіяного видовища.
Горіло і справді добре: у гаражі з трьома крутими «тачками» стояла бодня з гасом та кілька газових балонів. Рвонуло так, що собаки завалували й у сусідньому селі.
Час вибрав підходящий – аби не постраждало сімейство дочекався поки сусіда зі своїм виводком майбутніх трутнів та розпещеною жінкою не поїде до свого товариша прокурора справляти весілля.
А чого це я такий злий? Та все просто! Сусідові закортіло розширити власне подвір'я. Мене на той час не було – служив в АТО. Скористався паскудник з моєї відсутності і протягнув через селищну раду рішення, згідно з яким відтяпали у мене біля дому 8 соток землі. Я там городину саджав щорічно. Тепер там вольєр для вовкодавів і гаражі . Тобто були вольєр та гаражі. І будинок теж…був. Не знаю чи буде відбудовуватися сусіда чи поїде деінде, але на цій землі, допоки я живий, він собі може поставити хіба що хреста. І ніякі закони чи прокурори не убезпечать його від мого праведного гніву.
А що б зробив інший чолов'яга, не такий крутий норовом як я? Пішов би жалітися в селищну раду? Написав би скаргу в поліцію? І що – допомогла би кляуза повернути вкрадене майно? Ні, ні і ще раз ні. Справедливість з рук держави – це химера, якою харчуються романтики.
Згорів і восьмиметровий паркан довкола садиби, змонтований із якогось крутого пластику.
Сусіда приїхав пізно увечері, бігав довкола купи горілих уламків і кричав не своїм голосом на пожежників:
- Чому дві години їхали на гасіння? Я вас всіх пересаджаю!
«Ага, пересаджає! – думав я. Краще б дорогу нормальну до райцентру збудував. А то ганяє уже шостий рік ваговози з лісом цією дорогою, довів її до ручки. А довколишній ліс за ці кілька років майже увесь зник – вивезли цінний кругляк за кордон.»
Не бійтеся, браття та сестри, - я не збоченець-людожер, а ці слова – не мізантропічні розумування ображеної на увесь світ невизнаної поетеси Аглаї Саловсмак. Просто в мою руку, випадково, Немезида вклала свого меча правосуддя і сказала: «Йди у світ. Твори справедливість.»
Я й творю. І повірте – ніяких голосів та нашіптувань у голові не чую. А чую розмови сусідів, які бідкаються, що ця багата блощиця відібрала у них землю, зарплати не виплачує, за кривий погляд у його сторону миттєво звільняє з роботи. Місцевий скляний завод довів до банкрутсва і купив за безцінь. Цеглу навіть з фундаменту продав, натомість збудував на його території биндюги-пилорами і пиляє деревину аж гай шумить. І податків не платить. Бо – сильний світу цього. Не підступишся.
Я підступився. Бо знаю – найліпша мікстура від несправедливості – вогонь очищення. І моцна довбня.
Наступного дня до мене заявилася поліція. І сусіда біля них треться, пальцем на мене показує.
- Сірко Іван Іванович?
- Я.
- Вас підозрюють у вчиненні зумисного підпалу. Їдемо в дільницю давати свідчення.
- Та ну? Ні свідків, ні засобів скоєння злочину немає. Одні підозри. Я підозрюю самопідпал. Минулого тижня хазяїн страхував своє майно. От грошенят і задумав зрубити. Чом не версія?
- Інформацію перевіримо. Але давайте проїдемо в дільницю.
Я не сперечався, у машину сів мирно. Немомітно увімкнув смартфона на запис і примостив на задньому сидінні. Колись вам покажу як це робиться. Дякувати Богові – навчили добрі люди. Виїхали за село, мчимо у сторону райцентру. Десь на півдорозі зупинилися.
І ось тут почалося. Парубок ліворуч різко вивернув мою правицю і нагнув голову. Його колега вискочив з авта, відчинив багажника і витягнув звідти пусту каністру.
- Що ви робите, бандюки?- закричав я не своїм голосом. – Підставити мене хочете?
- Мовчи, падлюка! – гарикгнув на мене водій і з усієї сили гепнув по кумполу кулаком. А той, що з каністрою, спробував притулити мої пальці до каністри аби залишити на ній мої відбитки. Колись такий фокус провернули з моїм знайомим - громадським активістом Леонідом Ковальчуком з Василькова. Правда того разу його правицю тулили до пістолета.
Не знали ці підсвинки, що натрапили на досвідченого сікача. Не відали, що я долонею цвяхи –двадцятки забиваю і тягаю на горбакові пні зі столітніх сосен та дубів з лісу на дрова. Розвернув плечі – і хирлява сопля з погонами сержанта вилетіла у лобове вікно. Повів рукою – і здихлик, що тулив мої пальці до каністри - кавкнув і знепритомнів. Третій ошелешено смикав кобурою аби витягти пістоля. Виліз не поспішаючи з авто і питаю:
- Хто намовив мене взяти в оборот, сусід?
-Ага,- злякано хитнув головою поліціянт і таки висмикнув із кобури пукавку.
- Ану дай сюди! – гавкнув на дурня і викрутив зброю з його тремтячих п'ястуків.
- Витягуй колегу з машини. І то хутко. Інакше буде і тобі бо-бо.
За кілька хвилин хлопаки прийшли до тями. Став над ними, витяг обойму з пістолета і давай її розряджати на їхні голови.
- Ви ще такі молоді, а вже розбоєм промишляєте,- кажу до силовиків. Це я такий добрий – вас живими-здоровими залишив. Якщо продовжите в тому ж дусі - нарветеся на дуже злого дядю, який вам точно голови відкрутить. Ще раз навідаєтеся - буде лихо. Чого мовчите? Думаєте про помсту? Тільки спробуйте - познайомитися з моїми фронтовими товаришами. Десь у лісі, в глибокій ямі. А ось це, - я показав їм свій смартфон, - запорука того, що ви не будете пороти дурниць. Все записано. Хочете послухати і подивитися? Нє? Ну й добре.
Підійшов до їхньої «Тойоти», піднатужився і перекинув її в кювет догори колесами.
- Всьо, братва. Оформлюйте несподіване ДТП, а мені додому пора. Навіть звідси чую як свиня верещить, їсти просить.
І потюпав назад по бетонці до рідної домівки. Хвилин за десять зупинилася попутка, яка підкинула майже до самого порогу.
Входжу в дім, а там сусід кричить на мою жінку:
- Твій Іван згниє в тюрмі, чуєш? А ти і твої діти побиратися будуть!
Не втерпів я такого свинства. Вхопив ззаду за вухо і трішки смикнув. Для порядку. Ну, трохи переборщив –відірвалося вухо, на шматочку шкірки висить. Наче й маленьке, а крові я вам скажу! Жуть!
- А-а-а-а-а! – заревів сусіда і обернувся. Вгледів мене і від переляку аж присів.
- Ти чого мою жінку лякаєш, гаспиде? Ще раз заявишся сюди – буде голова висіти так як вухо зрозумів?
Не встиг кліпнути очима, а його вже й слід вистиг.
Коли жінка впала на мої груди з плачами - пустив сльозу і я. Не терпить моє серденько жіночих страждань. Ну, то таке.
Уранці прийшли мужики з заводу. Випили ми по чарці, випили по другій , розговорилися:
- За сім місяців твій погорілець половині людей не сплатив зарплату. А іншій половині тицьнув мінімалку і сказав: «Не подобається – звільняйтеся».
- Я ж вам казав - нащо вам та незаконна пилорама? Давайте ферму власну приведемо у порядок. Буде чоловік сорок працювати. Гроші знайду під цю справу. То шо – визріли?
Випили ми ще трохи (бідончик чи два) і вирішили таки розводити корівок і свинок. А заводські биндюги наступної ночі згоріли дотла. Разом із краденими дровами та станками. Поліція ходила від хати до хати, шукали свідків.
Дід Зінько мудро поступив, відвів діток у погонах у сторону і зашепотів:
- Пишіть – блискавка потрапила в розподільний щит. Я на власні очі бачив як з неба цвьохнуло вогняним батогом. От вам хрест, синочки.
І перехрестився. Правда з ліва направо та знизу уверх. Але то деталі.
А сусіда мій незабаром з'їхав. Кажуть, подався до Києва, відкрив салун з продажу сексуальних причандалів. Хай там і залишається. Свої вісім соток я повернув назад, огородив парканом, дуже добре перед цим побалакавши з селищним головою. Трохи затинатися він став, головою постійно трясе, наче у вусі вода хлюпоче. Але це колись минеться,- баба Одарка спробує яйцем переляк викатати. Але тепер коли до нього люди звертаються за допомогою - завжди ствердно киває головою.
О! Братія прийшла з сулією наливки! Продовжимо балачку потім, гаразд?. А зараз у нас, звиняйте – серйозні справи. Адью.
08.07.2019р.
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Про публікацію
