Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)
2026.06.24
14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.
Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.
Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.
А воно сміялося — це мені від тата.
Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.
Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.
2026.06.24
13:39
Олексій Сурков (1899-1983)
В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.
В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.
2026.06.24
13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.
Нарешті висплюсь після злої битви,
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.
Нарешті висплюсь після злої битви,
2026.06.24
11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ
«Травень розсипав цвіт над Реймсом,
кам’яні химери застигли у німому подиві.
Вона йде по кубах холодного каміння,
двадцятирічна весна у вишитих шатах.
Поруч – король, сивий від битв і років,
дивиться
2026.06.24
08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків
2026.06.24
06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.
2026.06.23
20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о
Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о
Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом
2026.06.23
18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги.
Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня
2026.06.23
17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків.
Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі?
Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя.
Можна і концтабір у країні створити, а мож
2026.06.23
12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.
Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.
Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,
2026.06.23
12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!
В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!
В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать
2026.06.23
07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
2026.06.23
06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.
2026.06.23
01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ
Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон
2026.06.22
14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду.
Глибше лизнеш – більше куснеш.
Безкорислива любов корисніша для здоров’я.
Сила мистецтва не залежить од сили звуку.
Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря.
Політ думки був пере
2026.06.22
13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
Останні коментарі: сьогодні | 7 днів
2026.06.20
2026.06.18
2026.06.15
2026.06.14
2026.06.11
2026.06.08
2026.06.05
• Українське словотворення
• Усі Словники
• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники
Деякі рекомендації щодо оцінювання творів
ОЦІНЮВАННЯ ТА КОМЕНТУВАННЯ ТВОРІВ
КОМЕНТУВАННЯ ТВОРІВ
• Автор має право на погляди в усі сторони. Власне, як і читач.
Ми, читачі, не можемо диктувати авторові, про що писати. І оцінювати тематику творів своїми оцінками. Оцінюємо поетичність, рівень майстерності, і залежно від статусу автора.
Цензура у нас є. Але нею, зазвичай, займається адміністрація.
І варто ефективно витрачати свій час і коментувати тільки близькі для себе на даний момент теми.
Тобто, адміністрація радить шановним критикам бути трохи егоїстами - шукаючи для себе вигоди, звертати увагу не на ідеї, ідеологію, а на художню сторону, на ті чи інші прийоми, вирішення.
Якщо вас цікавлять практичні деталі, альтернативне бачення їх вирішення - то є зміст у коментуванні, а якщо не йдеться про якусь творчу вигоду для вас, то у чому сенс коментування?
• З іншого боку навряд чи доцільно підходити до кожного авторського творіння із найвищими вимогами. Тобто є й ескізи, є завершені чи не завершені картини - і то, й інше має свою цінність. І, головне, автор публікує на "Майстернях" свої твори не стільки для нас, читачів "Майстерень", скільки для самого себе. Автор формує свою бібліотеку, додає, віднімає - це його творча Майстерня.
Тобто завжди буде актуальним такий образ - Операційний стіл перед нашими, глядацькими, очима - за склом монітора, але наскільки ми можемо і повинні втручатися у ті процеси?
ОЦІНЮВАННЯ ТВОРІВ
• Передусім, відкрийте очі на авторський статус - не порівнюйте "Любителів Поезії" із Майстрами, чи з тими, хто вчиться на Майстрів! Кожному своє. Оцінюйте у порівнянні з тим колом авторів, у якому "ваш" автор перебуває за отриманим від адміністрації статусом ("Л.Л.", "R2", "R1", "R");
Рейтинги "Майстерень" і "Народний"
Будь-яка оцінка, поставлена за поетичний твір редактором чи ж бо переможцем головних поетичних конкурсів "Майстерень", формують і рейтинг "Майстерень" і рейтинг "Народний", у той час, як оцінки всіх інших зареєстрованих коритувачів формують лише рейтинг "Народний".
Редакторам і переможцям головних наших конкурсів
Бажано ставити оцінку тоді, коли ви можете в цілому відчути авторську динаміку, до якої додає, або від якої щось віднімає оцінювана композиція. Ваші оцінки формують рейтинг "Майстепрень" даного автора - не забувайте про це. Піклуймося про авторів, особливо молодих.
Для всіх користувачів
1. Оцінка ставиться зареєстрованими користувачами. Оцінку ставити не обов'язково. Якщо ви цікавитесь балетом, не оцінюйте танці в сільклубі! І не виводьте улюблених авторів своїми оцінками у Космос, вони вам за це спасибі не скажуть...
Просто шукайте і отримуйте насолоду у творчості тих авторів, які близькі вам.
2. Напрямки поглядів не оцінюються. Заходимо на авторські сторінки не для того аби сіяти смерть, а для порозуміння і самовдосконалення.
3. У нас не виставка поетичних досягнень, а просто відкритий літ.процес, який часто нагадує рани. І ваші оцінки, і коментарі слугують певними орієнтирами, як для автора, так і для читачів.
Задумайтесь трохи над цим.
4. Звертається увага на вибраний автором статус, якщо автор твору обрав для себе "Любителя Поезії" - то оцінювати достатньо красу рядків і світоглядних побудов - і без надмірностей претензій, але і не надвисокими оцінками.
Щодо оцінок:
Кожен автор має право вимагати пояснень тій чи іншій низькій оцінці.
Якщо пояснень не має - автор ставить питання про видалення такої оцінки перед адміністрацією. Пише адресу свого твору і відсилає "на адмін.комісію".
"1" - зовсім погано
"2" - "погано"
- це вбивання автора, і має бути чітка причина для такого "порушення заповідей Господніх".
Ставлячи такі оцінки ("1" та "2"), потрібно обов'язково їх прокоментувати, - якщо ваші коментарі і часте таке оцінювання будуть редакцією сприйняті, як грубо неадекватні, то вам можуть відмовити в подальшій реєстрації.
При коментуванні зверніть увагу автора на грубі помилки - назвіть їх, і тоді ставте заслужену на ваш погляд оцінку.
Якщо помилки стандартні, то в інших схожих творах можна з коментарями вже особливо не повторюватись...
"3" - посередньо (в п'ятибальній шкалі це ближче до "2,5")
"4" - майже добре (в п'ятибальній шкалі це ближче до "3,5").
Розберіться зі своїми смаками і совістю, перед тим, як ставити ці злощасні "3" і "4".
(!)За хуліганства з рейтингами - наприклад, ставитимете "1" та "2", а високорейтинговим авторам (чий загальний рейтинг "Майстерень" вище за 5.00) і "3", "4" без пояснень, а також без наявності власних творів, які би засвідчили ваш достатній творчий рівень - вас можуть видалити без особливих умовлянь та попереджень.
"5" - "5.25" - гарно.
Найбільш ходові оцінки, які адекватно можуть використовуватись щодо авторів різних рівнів. За них вам ніколи не буде соромно, хіба що в разі невдалого віртуального кохання.
"5,5" - дуже гарно.
Найбільш розумна оцінка, якщо ви опираєтесь не тільки на емоції у відчуттях прекрасного. Бо недоліки є всюди - на то вони і "Майстерні" - і цією оцінкою ви не виказуєте себе невігласом. За "5,5" вам особливо не буде соромно (хіба, що ви тільки ці оцінки і ставите), але виникнуть проблеми із адміністрацією сайту, якщо автор, який отримує від вас таку оцінку, має постійні проблеми із ритмуванням і милозвучністю.
"6" - прекрасно.
"6" - зрештою потрібні, і їх можна ставити, як "Любителям поезії", так і "Майстер-класу", але!!! Застерігаємо від чуттєвої зливи цих "6". Аби захистити наш ресурс від диктату войовничої сірості і посередності, коли будь яке використання слова "любов" і "душа" викликає гормональні викиди у мозок, ми ставимо наступні умови: кожну "6", як правило, потрібно кваліфіковано обгрунтувати. Хіба що ставите одним і тим самим, про кого ви вже все кваліфіковано написали раніше і ваш погляд хоч-якось збігається із редакторським. Бо якщо "5" - це просто "гарно", і "вам подобається", то "6" - це вже взірець для всіх - із авторського рівня!
Отож, потрібно пояснювати, чому це взірець не тільки для вас, але і для авторів-сусідів оціненого так поета. Наприклад: які прекрасні риси краси осягнуто у конкретному вірші, на яких глибинах, які порівняння і метафори вас зачарували, які ідеї майстерно втілені, трохи про красу слова, про красу фото на обложці і т.д., і т.п.... Краще вже поставте 5,5 і не майте мистецтвознавчих проблем на свою голову :)
Звичайно, ваші коментарі допоможуть нам точніше оцінити ваш рівень.
"6,5" - "7" - майже геніально, геніально
Найкращий спосіб самогубства на нашому ресурсі. Якщо ви робите перші кроки на сайті, а також другі, і треті - то ставити "6,5" і "7" вам не рекомендується. Звичайно, як правило, такі оцінки потрібно вміти кваліфіковано обгрунтувати і горе вам, якщо ви не звертатимете уваги на власну грамотність і оперуватимете зворотами - "бо мені ся то подобає".
Взагалі, "6,5" і "7" могли би ставити іншим тільки ті автори, що подекуди отримують від редакції хоча би "6".
Щодо геніальності, то розуміємо це згідно з первинними означеннями: Геній, як Дух Покровитель, - найвищий Захисник і Помічник. Два і більше геніїв розміщувалися у древніх по різні боки на ковчезі, в якому спочивали боги. Отож, перед тим, як скандалити із адміністрацією, подумайте, що ваш улюблений автор собою в поезії конкретного вірша охопив, оточив своїм безміром яко Дух Покровитель і після цього напишіть у поясненнях, що тут на ваших-наших очах за охоплення відбулося, - при цьому намагайтеся себе не дискредитувати в очах редакції та адміністрації. Ми ставимося до вас цілком серйозно і хочемо і надалі зберігати таке ставлення - тому поважайте і себе і таку нашу вимогливу позицію - вона призвана оберігати авторське зростання аж до успішних книжкових публікацій...
Всі наші рекомендації та пояснення
• Автор має право на погляди в усі сторони. Власне, як і читач.
Ми, читачі, не можемо диктувати авторові, про що писати. І оцінювати тематику творів своїми оцінками. Оцінюємо поетичність, рівень майстерності, і залежно від статусу автора.
Цензура у нас є. Але нею, зазвичай, займається адміністрація.
І варто ефективно витрачати свій час і коментувати тільки близькі для себе на даний момент теми.
Тобто, адміністрація радить шановним критикам бути трохи егоїстами - шукаючи для себе вигоди, звертати увагу не на ідеї, ідеологію, а на художню сторону, на ті чи інші прийоми, вирішення.
Якщо вас цікавлять практичні деталі, альтернативне бачення їх вирішення - то є зміст у коментуванні, а якщо не йдеться про якусь творчу вигоду для вас, то у чому сенс коментування?
• З іншого боку навряд чи доцільно підходити до кожного авторського творіння із найвищими вимогами. Тобто є й ескізи, є завершені чи не завершені картини - і то, й інше має свою цінність. І, головне, автор публікує на "Майстернях" свої твори не стільки для нас, читачів "Майстерень", скільки для самого себе. Автор формує свою бібліотеку, додає, віднімає - це його творча Майстерня.
Тобто завжди буде актуальним такий образ - Операційний стіл перед нашими, глядацькими, очима - за склом монітора, але наскільки ми можемо і повинні втручатися у ті процеси?
ОЦІНЮВАННЯ ТВОРІВ
• Передусім, відкрийте очі на авторський статус - не порівнюйте "Любителів Поезії" із Майстрами, чи з тими, хто вчиться на Майстрів! Кожному своє. Оцінюйте у порівнянні з тим колом авторів, у якому "ваш" автор перебуває за отриманим від адміністрації статусом ("Л.Л.", "R2", "R1", "R");
Рейтинги "Майстерень" і "Народний"
Будь-яка оцінка, поставлена за поетичний твір редактором чи ж бо переможцем головних поетичних конкурсів "Майстерень", формують і рейтинг "Майстерень" і рейтинг "Народний", у той час, як оцінки всіх інших зареєстрованих коритувачів формують лише рейтинг "Народний".
Редакторам і переможцям головних наших конкурсів
Бажано ставити оцінку тоді, коли ви можете в цілому відчути авторську динаміку, до якої додає, або від якої щось віднімає оцінювана композиція. Ваші оцінки формують рейтинг "Майстепрень" даного автора - не забувайте про це. Піклуймося про авторів, особливо молодих.
Для всіх користувачів
1. Оцінка ставиться зареєстрованими користувачами. Оцінку ставити не обов'язково. Якщо ви цікавитесь балетом, не оцінюйте танці в сільклубі! І не виводьте улюблених авторів своїми оцінками у Космос, вони вам за це спасибі не скажуть...
Просто шукайте і отримуйте насолоду у творчості тих авторів, які близькі вам.
2. Напрямки поглядів не оцінюються. Заходимо на авторські сторінки не для того аби сіяти смерть, а для порозуміння і самовдосконалення.
3. У нас не виставка поетичних досягнень, а просто відкритий літ.процес, який часто нагадує рани. І ваші оцінки, і коментарі слугують певними орієнтирами, як для автора, так і для читачів.
Задумайтесь трохи над цим.
4. Звертається увага на вибраний автором статус, якщо автор твору обрав для себе "Любителя Поезії" - то оцінювати достатньо красу рядків і світоглядних побудов - і без надмірностей претензій, але і не надвисокими оцінками.
Щодо оцінок:
Кожен автор має право вимагати пояснень тій чи іншій низькій оцінці.
Якщо пояснень не має - автор ставить питання про видалення такої оцінки перед адміністрацією. Пише адресу свого твору і відсилає "на адмін.комісію".
"1" - зовсім погано
"2" - "погано"
- це вбивання автора, і має бути чітка причина для такого "порушення заповідей Господніх".
Ставлячи такі оцінки ("1" та "2"), потрібно обов'язково їх прокоментувати, - якщо ваші коментарі і часте таке оцінювання будуть редакцією сприйняті, як грубо неадекватні, то вам можуть відмовити в подальшій реєстрації.
При коментуванні зверніть увагу автора на грубі помилки - назвіть їх, і тоді ставте заслужену на ваш погляд оцінку.
Якщо помилки стандартні, то в інших схожих творах можна з коментарями вже особливо не повторюватись...
"3" - посередньо (в п'ятибальній шкалі це ближче до "2,5")
"4" - майже добре (в п'ятибальній шкалі це ближче до "3,5").
Розберіться зі своїми смаками і совістю, перед тим, як ставити ці злощасні "3" і "4".
(!)За хуліганства з рейтингами - наприклад, ставитимете "1" та "2", а високорейтинговим авторам (чий загальний рейтинг "Майстерень" вище за 5.00) і "3", "4" без пояснень, а також без наявності власних творів, які би засвідчили ваш достатній творчий рівень - вас можуть видалити без особливих умовлянь та попереджень.
"5" - "5.25" - гарно.
Найбільш ходові оцінки, які адекватно можуть використовуватись щодо авторів різних рівнів. За них вам ніколи не буде соромно, хіба що в разі невдалого віртуального кохання.
"5,5" - дуже гарно.
Найбільш розумна оцінка, якщо ви опираєтесь не тільки на емоції у відчуттях прекрасного. Бо недоліки є всюди - на то вони і "Майстерні" - і цією оцінкою ви не виказуєте себе невігласом. За "5,5" вам особливо не буде соромно (хіба, що ви тільки ці оцінки і ставите), але виникнуть проблеми із адміністрацією сайту, якщо автор, який отримує від вас таку оцінку, має постійні проблеми із ритмуванням і милозвучністю.
"6" - прекрасно.
"6" - зрештою потрібні, і їх можна ставити, як "Любителям поезії", так і "Майстер-класу", але!!! Застерігаємо від чуттєвої зливи цих "6". Аби захистити наш ресурс від диктату войовничої сірості і посередності, коли будь яке використання слова "любов" і "душа" викликає гормональні викиди у мозок, ми ставимо наступні умови: кожну "6", як правило, потрібно кваліфіковано обгрунтувати. Хіба що ставите одним і тим самим, про кого ви вже все кваліфіковано написали раніше і ваш погляд хоч-якось збігається із редакторським. Бо якщо "5" - це просто "гарно", і "вам подобається", то "6" - це вже взірець для всіх - із авторського рівня!
Отож, потрібно пояснювати, чому це взірець не тільки для вас, але і для авторів-сусідів оціненого так поета. Наприклад: які прекрасні риси краси осягнуто у конкретному вірші, на яких глибинах, які порівняння і метафори вас зачарували, які ідеї майстерно втілені, трохи про красу слова, про красу фото на обложці і т.д., і т.п.... Краще вже поставте 5,5 і не майте мистецтвознавчих проблем на свою голову :)
Звичайно, ваші коментарі допоможуть нам точніше оцінити ваш рівень.
"6,5" - "7" - майже геніально, геніально
Найкращий спосіб самогубства на нашому ресурсі. Якщо ви робите перші кроки на сайті, а також другі, і треті - то ставити "6,5" і "7" вам не рекомендується. Звичайно, як правило, такі оцінки потрібно вміти кваліфіковано обгрунтувати і горе вам, якщо ви не звертатимете уваги на власну грамотність і оперуватимете зворотами - "бо мені ся то подобає".
Взагалі, "6,5" і "7" могли би ставити іншим тільки ті автори, що подекуди отримують від редакції хоча би "6".
Щодо геніальності, то розуміємо це згідно з первинними означеннями: Геній, як Дух Покровитель, - найвищий Захисник і Помічник. Два і більше геніїв розміщувалися у древніх по різні боки на ковчезі, в якому спочивали боги. Отож, перед тим, як скандалити із адміністрацією, подумайте, що ваш улюблений автор собою в поезії конкретного вірша охопив, оточив своїм безміром яко Дух Покровитель і після цього напишіть у поясненнях, що тут на ваших-наших очах за охоплення відбулося, - при цьому намагайтеся себе не дискредитувати в очах редакції та адміністрації. Ми ставимося до вас цілком серйозно і хочемо і надалі зберігати таке ставлення - тому поважайте і себе і таку нашу вимогливу позицію - вона призвана оберігати авторське зростання аж до успішних книжкових публікацій...
Всі наші рекомендації та пояснення
