Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)
2026.06.27
19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…»
Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест
2026.06.27
18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ
«ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО»
ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ
Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер
2026.06.27
14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.
Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.
Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,
2026.06.27
13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.
Лайдак шукає те, чого нема,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.
Лайдак шукає те, чого нема,
2026.06.27
08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить
2026.06.27
07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:
2026.06.27
06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ
«Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій
2026.06.26
16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine
2026.06.26
16:36
Боже Мій
Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили
Він є богом анічого
Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили
Він є богом анічого
2026.06.26
15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,
2026.06.26
13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.
Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.
Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.
Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.
Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,
2026.06.26
11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ
Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над
2026.06.26
09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно
2026.06.26
07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...
Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...
Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
2026.06.26
07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.
2026.06.25
23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.
Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.
Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє
Останні коментарі: сьогодні | 7 днів
2026.06.20
2026.06.18
2026.06.15
2026.06.14
2026.06.11
2026.06.08
2026.06.05
• Українське словотворення
• Усі Словники
• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники
Деякі рекомендації щодо оцінювання творів
ОЦІНЮВАННЯ ТА КОМЕНТУВАННЯ ТВОРІВ
КОМЕНТУВАННЯ ТВОРІВ
• Автор має право на погляди в усі сторони. Власне, як і читач.
Ми, читачі, не можемо диктувати авторові, про що писати. І оцінювати тематику творів своїми оцінками. Оцінюємо поетичність, рівень майстерності, і залежно від статусу автора.
Цензура у нас є. Але нею, зазвичай, займається адміністрація.
І варто ефективно витрачати свій час і коментувати тільки близькі для себе на даний момент теми.
Тобто, адміністрація радить шановним критикам бути трохи егоїстами - шукаючи для себе вигоди, звертати увагу не на ідеї, ідеологію, а на художню сторону, на ті чи інші прийоми, вирішення.
Якщо вас цікавлять практичні деталі, альтернативне бачення їх вирішення - то є зміст у коментуванні, а якщо не йдеться про якусь творчу вигоду для вас, то у чому сенс коментування?
• З іншого боку навряд чи доцільно підходити до кожного авторського творіння із найвищими вимогами. Тобто є й ескізи, є завершені чи не завершені картини - і то, й інше має свою цінність. І, головне, автор публікує на "Майстернях" свої твори не стільки для нас, читачів "Майстерень", скільки для самого себе. Автор формує свою бібліотеку, додає, віднімає - це його творча Майстерня.
Тобто завжди буде актуальним такий образ - Операційний стіл перед нашими, глядацькими, очима - за склом монітора, але наскільки ми можемо і повинні втручатися у ті процеси?
ОЦІНЮВАННЯ ТВОРІВ
• Передусім, відкрийте очі на авторський статус - не порівнюйте "Любителів Поезії" із Майстрами, чи з тими, хто вчиться на Майстрів! Кожному своє. Оцінюйте у порівнянні з тим колом авторів, у якому "ваш" автор перебуває за отриманим від адміністрації статусом ("Л.Л.", "R2", "R1", "R");
Рейтинги "Майстерень" і "Народний"
Будь-яка оцінка, поставлена за поетичний твір редактором чи ж бо переможцем головних поетичних конкурсів "Майстерень", формують і рейтинг "Майстерень" і рейтинг "Народний", у той час, як оцінки всіх інших зареєстрованих коритувачів формують лише рейтинг "Народний".
Редакторам і переможцям головних наших конкурсів
Бажано ставити оцінку тоді, коли ви можете в цілому відчути авторську динаміку, до якої додає, або від якої щось віднімає оцінювана композиція. Ваші оцінки формують рейтинг "Майстепрень" даного автора - не забувайте про це. Піклуймося про авторів, особливо молодих.
Для всіх користувачів
1. Оцінка ставиться зареєстрованими користувачами. Оцінку ставити не обов'язково. Якщо ви цікавитесь балетом, не оцінюйте танці в сільклубі! І не виводьте улюблених авторів своїми оцінками у Космос, вони вам за це спасибі не скажуть...
Просто шукайте і отримуйте насолоду у творчості тих авторів, які близькі вам.
2. Напрямки поглядів не оцінюються. Заходимо на авторські сторінки не для того аби сіяти смерть, а для порозуміння і самовдосконалення.
3. У нас не виставка поетичних досягнень, а просто відкритий літ.процес, який часто нагадує рани. І ваші оцінки, і коментарі слугують певними орієнтирами, як для автора, так і для читачів.
Задумайтесь трохи над цим.
4. Звертається увага на вибраний автором статус, якщо автор твору обрав для себе "Любителя Поезії" - то оцінювати достатньо красу рядків і світоглядних побудов - і без надмірностей претензій, але і не надвисокими оцінками.
Щодо оцінок:
Кожен автор має право вимагати пояснень тій чи іншій низькій оцінці.
Якщо пояснень не має - автор ставить питання про видалення такої оцінки перед адміністрацією. Пише адресу свого твору і відсилає "на адмін.комісію".
"1" - зовсім погано
"2" - "погано"
- це вбивання автора, і має бути чітка причина для такого "порушення заповідей Господніх".
Ставлячи такі оцінки ("1" та "2"), потрібно обов'язково їх прокоментувати, - якщо ваші коментарі і часте таке оцінювання будуть редакцією сприйняті, як грубо неадекватні, то вам можуть відмовити в подальшій реєстрації.
При коментуванні зверніть увагу автора на грубі помилки - назвіть їх, і тоді ставте заслужену на ваш погляд оцінку.
Якщо помилки стандартні, то в інших схожих творах можна з коментарями вже особливо не повторюватись...
"3" - посередньо (в п'ятибальній шкалі це ближче до "2,5")
"4" - майже добре (в п'ятибальній шкалі це ближче до "3,5").
Розберіться зі своїми смаками і совістю, перед тим, як ставити ці злощасні "3" і "4".
(!)За хуліганства з рейтингами - наприклад, ставитимете "1" та "2", а високорейтинговим авторам (чий загальний рейтинг "Майстерень" вище за 5.00) і "3", "4" без пояснень, а також без наявності власних творів, які би засвідчили ваш достатній творчий рівень - вас можуть видалити без особливих умовлянь та попереджень.
"5" - "5.25" - гарно.
Найбільш ходові оцінки, які адекватно можуть використовуватись щодо авторів різних рівнів. За них вам ніколи не буде соромно, хіба що в разі невдалого віртуального кохання.
"5,5" - дуже гарно.
Найбільш розумна оцінка, якщо ви опираєтесь не тільки на емоції у відчуттях прекрасного. Бо недоліки є всюди - на то вони і "Майстерні" - і цією оцінкою ви не виказуєте себе невігласом. За "5,5" вам особливо не буде соромно (хіба, що ви тільки ці оцінки і ставите), але виникнуть проблеми із адміністрацією сайту, якщо автор, який отримує від вас таку оцінку, має постійні проблеми із ритмуванням і милозвучністю.
"6" - прекрасно.
"6" - зрештою потрібні, і їх можна ставити, як "Любителям поезії", так і "Майстер-класу", але!!! Застерігаємо від чуттєвої зливи цих "6". Аби захистити наш ресурс від диктату войовничої сірості і посередності, коли будь яке використання слова "любов" і "душа" викликає гормональні викиди у мозок, ми ставимо наступні умови: кожну "6", як правило, потрібно кваліфіковано обгрунтувати. Хіба що ставите одним і тим самим, про кого ви вже все кваліфіковано написали раніше і ваш погляд хоч-якось збігається із редакторським. Бо якщо "5" - це просто "гарно", і "вам подобається", то "6" - це вже взірець для всіх - із авторського рівня!
Отож, потрібно пояснювати, чому це взірець не тільки для вас, але і для авторів-сусідів оціненого так поета. Наприклад: які прекрасні риси краси осягнуто у конкретному вірші, на яких глибинах, які порівняння і метафори вас зачарували, які ідеї майстерно втілені, трохи про красу слова, про красу фото на обложці і т.д., і т.п.... Краще вже поставте 5,5 і не майте мистецтвознавчих проблем на свою голову :)
Звичайно, ваші коментарі допоможуть нам точніше оцінити ваш рівень.
"6,5" - "7" - майже геніально, геніально
Найкращий спосіб самогубства на нашому ресурсі. Якщо ви робите перші кроки на сайті, а також другі, і треті - то ставити "6,5" і "7" вам не рекомендується. Звичайно, як правило, такі оцінки потрібно вміти кваліфіковано обгрунтувати і горе вам, якщо ви не звертатимете уваги на власну грамотність і оперуватимете зворотами - "бо мені ся то подобає".
Взагалі, "6,5" і "7" могли би ставити іншим тільки ті автори, що подекуди отримують від редакції хоча би "6".
Щодо геніальності, то розуміємо це згідно з первинними означеннями: Геній, як Дух Покровитель, - найвищий Захисник і Помічник. Два і більше геніїв розміщувалися у древніх по різні боки на ковчезі, в якому спочивали боги. Отож, перед тим, як скандалити із адміністрацією, подумайте, що ваш улюблений автор собою в поезії конкретного вірша охопив, оточив своїм безміром яко Дух Покровитель і після цього напишіть у поясненнях, що тут на ваших-наших очах за охоплення відбулося, - при цьому намагайтеся себе не дискредитувати в очах редакції та адміністрації. Ми ставимося до вас цілком серйозно і хочемо і надалі зберігати таке ставлення - тому поважайте і себе і таку нашу вимогливу позицію - вона призвана оберігати авторське зростання аж до успішних книжкових публікацій...
Всі наші рекомендації та пояснення
• Автор має право на погляди в усі сторони. Власне, як і читач.
Ми, читачі, не можемо диктувати авторові, про що писати. І оцінювати тематику творів своїми оцінками. Оцінюємо поетичність, рівень майстерності, і залежно від статусу автора.
Цензура у нас є. Але нею, зазвичай, займається адміністрація.
І варто ефективно витрачати свій час і коментувати тільки близькі для себе на даний момент теми.
Тобто, адміністрація радить шановним критикам бути трохи егоїстами - шукаючи для себе вигоди, звертати увагу не на ідеї, ідеологію, а на художню сторону, на ті чи інші прийоми, вирішення.
Якщо вас цікавлять практичні деталі, альтернативне бачення їх вирішення - то є зміст у коментуванні, а якщо не йдеться про якусь творчу вигоду для вас, то у чому сенс коментування?
• З іншого боку навряд чи доцільно підходити до кожного авторського творіння із найвищими вимогами. Тобто є й ескізи, є завершені чи не завершені картини - і то, й інше має свою цінність. І, головне, автор публікує на "Майстернях" свої твори не стільки для нас, читачів "Майстерень", скільки для самого себе. Автор формує свою бібліотеку, додає, віднімає - це його творча Майстерня.
Тобто завжди буде актуальним такий образ - Операційний стіл перед нашими, глядацькими, очима - за склом монітора, але наскільки ми можемо і повинні втручатися у ті процеси?
ОЦІНЮВАННЯ ТВОРІВ
• Передусім, відкрийте очі на авторський статус - не порівнюйте "Любителів Поезії" із Майстрами, чи з тими, хто вчиться на Майстрів! Кожному своє. Оцінюйте у порівнянні з тим колом авторів, у якому "ваш" автор перебуває за отриманим від адміністрації статусом ("Л.Л.", "R2", "R1", "R");
Рейтинги "Майстерень" і "Народний"
Будь-яка оцінка, поставлена за поетичний твір редактором чи ж бо переможцем головних поетичних конкурсів "Майстерень", формують і рейтинг "Майстерень" і рейтинг "Народний", у той час, як оцінки всіх інших зареєстрованих коритувачів формують лише рейтинг "Народний".
Редакторам і переможцям головних наших конкурсів
Бажано ставити оцінку тоді, коли ви можете в цілому відчути авторську динаміку, до якої додає, або від якої щось віднімає оцінювана композиція. Ваші оцінки формують рейтинг "Майстепрень" даного автора - не забувайте про це. Піклуймося про авторів, особливо молодих.
Для всіх користувачів
1. Оцінка ставиться зареєстрованими користувачами. Оцінку ставити не обов'язково. Якщо ви цікавитесь балетом, не оцінюйте танці в сільклубі! І не виводьте улюблених авторів своїми оцінками у Космос, вони вам за це спасибі не скажуть...
Просто шукайте і отримуйте насолоду у творчості тих авторів, які близькі вам.
2. Напрямки поглядів не оцінюються. Заходимо на авторські сторінки не для того аби сіяти смерть, а для порозуміння і самовдосконалення.
3. У нас не виставка поетичних досягнень, а просто відкритий літ.процес, який часто нагадує рани. І ваші оцінки, і коментарі слугують певними орієнтирами, як для автора, так і для читачів.
Задумайтесь трохи над цим.
4. Звертається увага на вибраний автором статус, якщо автор твору обрав для себе "Любителя Поезії" - то оцінювати достатньо красу рядків і світоглядних побудов - і без надмірностей претензій, але і не надвисокими оцінками.
Щодо оцінок:
Кожен автор має право вимагати пояснень тій чи іншій низькій оцінці.
Якщо пояснень не має - автор ставить питання про видалення такої оцінки перед адміністрацією. Пише адресу свого твору і відсилає "на адмін.комісію".
"1" - зовсім погано
"2" - "погано"
- це вбивання автора, і має бути чітка причина для такого "порушення заповідей Господніх".
Ставлячи такі оцінки ("1" та "2"), потрібно обов'язково їх прокоментувати, - якщо ваші коментарі і часте таке оцінювання будуть редакцією сприйняті, як грубо неадекватні, то вам можуть відмовити в подальшій реєстрації.
При коментуванні зверніть увагу автора на грубі помилки - назвіть їх, і тоді ставте заслужену на ваш погляд оцінку.
Якщо помилки стандартні, то в інших схожих творах можна з коментарями вже особливо не повторюватись...
"3" - посередньо (в п'ятибальній шкалі це ближче до "2,5")
"4" - майже добре (в п'ятибальній шкалі це ближче до "3,5").
Розберіться зі своїми смаками і совістю, перед тим, як ставити ці злощасні "3" і "4".
(!)За хуліганства з рейтингами - наприклад, ставитимете "1" та "2", а високорейтинговим авторам (чий загальний рейтинг "Майстерень" вище за 5.00) і "3", "4" без пояснень, а також без наявності власних творів, які би засвідчили ваш достатній творчий рівень - вас можуть видалити без особливих умовлянь та попереджень.
"5" - "5.25" - гарно.
Найбільш ходові оцінки, які адекватно можуть використовуватись щодо авторів різних рівнів. За них вам ніколи не буде соромно, хіба що в разі невдалого віртуального кохання.
"5,5" - дуже гарно.
Найбільш розумна оцінка, якщо ви опираєтесь не тільки на емоції у відчуттях прекрасного. Бо недоліки є всюди - на то вони і "Майстерні" - і цією оцінкою ви не виказуєте себе невігласом. За "5,5" вам особливо не буде соромно (хіба, що ви тільки ці оцінки і ставите), але виникнуть проблеми із адміністрацією сайту, якщо автор, який отримує від вас таку оцінку, має постійні проблеми із ритмуванням і милозвучністю.
"6" - прекрасно.
"6" - зрештою потрібні, і їх можна ставити, як "Любителям поезії", так і "Майстер-класу", але!!! Застерігаємо від чуттєвої зливи цих "6". Аби захистити наш ресурс від диктату войовничої сірості і посередності, коли будь яке використання слова "любов" і "душа" викликає гормональні викиди у мозок, ми ставимо наступні умови: кожну "6", як правило, потрібно кваліфіковано обгрунтувати. Хіба що ставите одним і тим самим, про кого ви вже все кваліфіковано написали раніше і ваш погляд хоч-якось збігається із редакторським. Бо якщо "5" - це просто "гарно", і "вам подобається", то "6" - це вже взірець для всіх - із авторського рівня!
Отож, потрібно пояснювати, чому це взірець не тільки для вас, але і для авторів-сусідів оціненого так поета. Наприклад: які прекрасні риси краси осягнуто у конкретному вірші, на яких глибинах, які порівняння і метафори вас зачарували, які ідеї майстерно втілені, трохи про красу слова, про красу фото на обложці і т.д., і т.п.... Краще вже поставте 5,5 і не майте мистецтвознавчих проблем на свою голову :)
Звичайно, ваші коментарі допоможуть нам точніше оцінити ваш рівень.
"6,5" - "7" - майже геніально, геніально
Найкращий спосіб самогубства на нашому ресурсі. Якщо ви робите перші кроки на сайті, а також другі, і треті - то ставити "6,5" і "7" вам не рекомендується. Звичайно, як правило, такі оцінки потрібно вміти кваліфіковано обгрунтувати і горе вам, якщо ви не звертатимете уваги на власну грамотність і оперуватимете зворотами - "бо мені ся то подобає".
Взагалі, "6,5" і "7" могли би ставити іншим тільки ті автори, що подекуди отримують від редакції хоча би "6".
Щодо геніальності, то розуміємо це згідно з первинними означеннями: Геній, як Дух Покровитель, - найвищий Захисник і Помічник. Два і більше геніїв розміщувалися у древніх по різні боки на ковчезі, в якому спочивали боги. Отож, перед тим, як скандалити із адміністрацією, подумайте, що ваш улюблений автор собою в поезії конкретного вірша охопив, оточив своїм безміром яко Дух Покровитель і після цього напишіть у поясненнях, що тут на ваших-наших очах за охоплення відбулося, - при цьому намагайтеся себе не дискредитувати в очах редакції та адміністрації. Ми ставимося до вас цілком серйозно і хочемо і надалі зберігати таке ставлення - тому поважайте і себе і таку нашу вимогливу позицію - вона призвана оберігати авторське зростання аж до успішних книжкових публікацій...
Всі наші рекомендації та пояснення
