ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.07.15 12:58
Хай ліпше я не висплюсь і змарнілий
Прокинуся у променях зорі.
Цей світ, такий такий побитий, зубожілий,
Всміхнеться у пробудженій порі.
Такий напівсліпий, заціпенілий
Відтоді, як злетіли журавлі.
Прокинусь я розбитий, занімілий
В пустелі серця н

В Горова Леся
2026.07.15 12:58
Сідає сонце і у полі тоне,
У житі молодому, що цвіте:
Стебла тонкого не зігнула втома,
Пилку стоїть сіяння золоте.

А стежку мітять де-не-де блавати -
Небесні бризки із високих хмар.
Як дав Ти, Боже, день цей відчувати,

хома дідим
2026.07.15 12:40
найбільш морочить саме те
чого немає поки
й чи буде невідомо теж
й наскільки все це пофіг
у дзеркалі чи просто склі
відбите щось минуле
за чим жалітимеш собі
а всі давно забули

Іван Потьомкін
2026.07.15 12:06
Як поєднали їх в один святковий день?
Не були ж друзями вони.
Ба! Найчастіше – сперечались.
Хоча б і тоді, як Павло загостював
В Петра на два тижні в Єрусалимі.
Тай лінію Ісусову врізнобіч повели.
Як і Вчитель, Петро хоч і спокушав
Всевишнього обра

Тетяна Левицька
2026.07.15 11:12
Це ще не все, мій милосердний?
У дзиґарі крихкому — час
На те, щоб вийняти з осердя
Душі: скалки, голки образ?
Здійснити мрії кольорові,
У вірші розчинити сум,
Допоки в пелюстках любові
Я не відчую серця струм.

Роксолана Вірлан
2026.07.15 07:17
Дивуюся, а може й не дивуюсь,
що є між гару бомбових жахів
сессерівські, потріскані статуї,
що з них ще кракелюр не облетів.

Що межи тих - війни - страшних розіскрень
іще їх видратовує просте -
калинове осердя українське,

Віктор Кучерук
2026.07.15 06:49
Хоч малорухомий
І втомлює в'ялість -
Ні думки про втому,
Ні скарги на старість.
Ні слова про хворість,
Ні зойку від болю,
Хоча про бадьорість
До Бога вже молиш...

Ірина Вовк
2026.07.15 05:49
СПАЛАХ П’ЯТИЙ. ПОВЕРНЕННЯ ЛАСТІВКИ За вікном-бійницею завірюха раптом почала вщухати. Дике завивання вітру змінилося на глибоку, заворожуючу тишу різдвяних зимових Альп. Останні зерна піску в годиннику її життя стрімко падали донизу. Боян підвівся з

Мирон Шагало
2026.07.14 21:46
Громаддя
гнівне
грозить
громами!
Горить грімниці блиск – палючий жар!
Здається, мить, і встояти ніщо не зможе!
Здається, мить, і все на світі переможе
сліпа озлоба піднебесних кар!

Роксолана Вірлан
2026.07.14 15:09
Осердна Суть моя - не вперше в тілі -
не вдруге одягаю плоті бран.
Струмую руслом Лади і Сивілли,
непоцуравшись тихого добра.

Земне моє й високе гостювання
між цих людей - межи стрімких дерев -
долиє сили небу, вчине ставні,

Борис Костиря
2026.07.14 13:19
Прибрали ялинку з центральної площі.
Так смисл оголився безглуздих понять.
Прибрали ялинку, як висохлі мощі,
Як відгомін грізних, запеклих заклять.

Прибрали ялинку... Усе проминає
В потоці ненатлих і згорблених днів.
Я хочу напитись води із Дунаю

Тетяна Левицька
2026.07.14 13:08
По ограді плющ плететься,
Свічка ладаном чадить.
Стугонить розбите серце,
Не спиняється на мить.
Скрапує сльота рахманно
На скорботний обеліск.
Хрест залізний невблаганно
По коліна в землю вріс.

Ірина Вовк
2026.07.14 11:10
СПАЛАХ ЧЕТВЕРТИЙ. КОРОНА З ПОПЕЛУ. ПРОКЛЯТТЯ. Голос Бояна впав до ледве чутного, тремтливого шепоту. Старий заплющив очі, наче намагався закритися від картини, яка досі палила його душу вогнем. *** – Ти підн

хома дідим
2026.07.14 10:52
видихнутий цигарковий дим
який розчиняється у повітрі
мовби пучка солі вкинута до окропу
негода імла яка загортає місто
дедалі ретельніше ген
поетичне натхення котре на хвилину
просотує день безнадійно прозовий
що із цього вам чуття на порозі

Віктор Кучерук
2026.07.14 07:25
У просторім помешканні
Вдвох із кішкою мешкаєм,
Оглядаючи з подивом
Речі ті, що знаходимо, -
Відбуваєм повинності -
Взяти деякі й винести...
14.07.26

Мар'ян Кіхно
2026.07.14 03:23
Я сподіваюсь, у вас ніколи більше не виникне подібна можливість. Але знати про неї надалі доцільно та смішно. На ту мить Україна збиралася в державний кулак, і ми двоє, шниривши на Хрещатику-26, вирішили від балди найнятися ще й перекладачами в Міністер
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Проза):

Дитячої Творчості Центр
2026.04.29

Ян Вікторія А Вікторія
2026.04.23

Іванна Сріблицька
2026.03.31

Охмуд Песецький
2026.03.19

хома дідим
2026.02.11

Павло Інкаєв
2025.11.29

Ірина Єфремова
2025.09.04






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Сергій Губерначук (1969 - 2017) / Проза

 Усе для тебе (літературний сценарій)
1 епізод
Місце дії – телеканал "Інтер", час – 11.03 ранку 25.01.04 р.
У кадрі – головний герой (далі – Вадим) в одній із кімнат телепрограми "Все для тебе". Він – щойно прибув з рідного Харкова, щоб підтвердити свою та головної героїні (далі – Наталя) участь у зйомках.
За кадром – "інтер"в’юери.

Жива бесіда. Домовленість про спільні дії у Білгород-Дністровському, куди слідом за Вадимом, який поїде на свято дня народження Наталі, прибуде й наша знімальна група.
(Авторський текст, демонстрація фото, на яких зображені наші майбутні герої, передісторії їхнього "вчорашнього" існування").
___________________________________________________________________

2 епізод
Місце дії – Білгород-Дністровський, фортеця, центральні вулиці. Вадим та Наталя навідуються до місця, де у стіні фортеці на початку цього року вони сховали пам’ятну записку "НА ЩАСТЯ". (Якщо вони її не знайдуть – тоді напишуть нову).

Вадим ненав’язливо підштовхує Наталю до розмови "про спільні мрії".
___________________________________________________________________

3 епізод
Того ж дня на одній з центральних вулиць Білгород-Дністровського до Вадима та Наталі несподівано звертається дивна жіночка. Вона представляється асистентом режисера Ошуканського, який розпочинає роботу над новим супермодерновим кінопроектом. А вона шукає відповідні сценарію типажі, наші герої "вписуються" і "мають шанс".

З Вадимом цей маневр погоджено – він має в будь-який спосіб схилити Наталю до цієї авантюри. Зрештою, вони дають добро на пропозицію "асистентки режисера" пройти цього чи наступного дня зранку невеличкий кастинґ у номері N місцевого готелю. (Вони обмінюються телефонами).
___________________________________________________________________

4 епізод
День народження Наталі. (Установлено приховані камери на місці, де відбуватиметься святкування. Цю можливість надає мама Наталі, яка погодилася "підіграти" Вадимові).

Щаслива сім’я у зборі, але жодного освідчення з боку Вадима не відбудеться. Це, звісно, може когось насторожити...
___________________________________________________________________

5 епізод
Наступний день. Номер N місцевого готелю. Окрім Вадима та Наталі в кастинґу беруть участь ще декілька "підставних" пар. Зрештою, Вадима та Наталю "затверджують". Їм потрібно з’явитися на кіностудію ім. О.Довженка в призначений час, на прохідній їх чекатиме асистент режисера, яка проведе пару до павільйону пана-режисера Ошуканського, де зніматиметься їхній епізод у "шедевральній" кінострічці "На щастя".

Проби. Умова – усі актори майбутньої стрічки принципово не професіонали. (Лише за таких умов концепція Ошуканського приречена на успіх). Але текст потрібно знати "на зубок"! (Текст додається).
___________________________________________________________________

6 епізод
Поїзд до Києва. Дорога. "Підсадний" пасажир, який веде приховану зйомку.

Терзання і сумніви наших героїв дорогою до столиці під час вивчення діалогів та пропонованих мізансцен. Вадим уперто підтримує Наталю.
___________________________________________________________________

7 епізод
Зупинка в готелі кіностудії ім. О.Довженка. Усі до них ставляться як до справжніх кіноакторів.

Кумедні епізоди з проханням до наших "зірок" дати автоґрафи, "кава у постіль", т. і. Наталя шокована – Вадим, як завжди, підігрує.
___________________________________________________________________

8 епізод
Зйомки у пана Ошуканського. Наші герої потрапляють в атмосферу справжнього творчого бурлеску, їм доводиться брати участь у зовсім незапроґрамованих епізодах. У павільйоні зібралася доволі строката публіка. Скрізь – натяки для Наталі. Чи розгадає вона в них про Вадимові наміри?

Почергові "зйомки" дубль за дублем! Наталя нічого не розуміє. До чого тут антилопа-ґуанакі? До речі, така ж сама, як на її фото, де Вадим у зоопарку! Навіщо тут дівчата, з пухнастими цяцьками, які звично виступають у перерві між спортивними іграми? Чи не тому що Вадим закінчив свого часу інститут фізкультури! А ось і її улюблений співак Ґ. Кричевський, а ось і Чиґляєв, з яким вона фотографувалася!) З усіма домовлено – всі казково підігрують!
___________________________________________________________________

9 епізод
Режисер вимагає, щоб усе було зімпровізовано!

От тепер Вадим неоціненно щиро виголошує про свою любов до Наталі. Це все для неї. І вона нарешті це розуміє.
___________________________________________________________________

10 епізод
P.S: Там же. Легкий шок. Суцільні привітання. Сльози радості. Розвій емоцій. Вдячні поцілунки. Поки що – кінець...

Сама щирість. "Це все – для тебе!"
___________________________________________________________________

2004 р.

Пояснення до сценарію

Він – Вадим. Приватний підприємець. Закінчивши Інститут фізкультури, а затим повчителювавши, наш герой невдовзі вирішив, що розумніше й цікавіше мати свій власний бізнес у своєму рідному Харкові (фото). Вадим – людина по-спортивному наполеглива. І тому наступною вершиною, яку він вирішив підкорити, мала бути жінка на все життя. Та чи є такі сьогодні? І чи знайдеться для Вадима? Йому за 32! А скільки має бути їй? Яким у неї має бути волосся? Звісно, натуральним. Які очі? Зрозуміло, що не зелені. Яке серце? Вірне. Чутливе. Як у нього, хто мріє їй сказати: «Ось це все для тебе!»
Тільки де Вона, ця омріяна і єдина? От і пішов наш герой, видихнувши останні сумніви, до харківського бюро знайомств, де невтомно працювала його добра знайома Вікторія.
Прийшов. Побачив (фото). Переміг! Це Вона!
Вона – Наталя. Але поки що нехай вона лишається таємницею.
Повір, шановний телеглядачу, адже твоє життя також аж ніяк не просте, ти теж здатний на помилки. Вадим призначив Наталі (фото) побачення. Вона залюбки погодилася, а сам не прийшов! Невже Вона – це не Вона? (Як він з’ясував, що це Вона? – прийшов наступного разу…).
Тож Вадим зустрів свою чарівну обранку наступного дня, а коли пізніше їй розповів про все, вона була прикро вражена і навіть плакала, адже її мрією було знайти справжнього чоловіка.
Вона. Шиє, вишиває дивовижні вироби з бісеру. Любить фотографуватися (фото) і сама чудово фотографує. Вона дуже схильна до добрих жартів і може, як дитина, впавши на підлогу, закотитися від сміху після смачного анекдоту або вдалої витівки. Наталя – Водолій, а Вадим – Терези. Вони як дві повітряні маси перетікають одна в одну і створюють гармонію, так що навіть сльози їхні лише від сміху.
Вона працює в піцерії разом зі своєю 45-річною матір’ю. Як Вадим сподівається, із майбутньою тещею в нього склалися довірливі стосунки. Він із матір’ю Наталі поза очі Наталі мріє зробити їй несподіваний сюрприз. І ми пропонуємо матері героїні підіграти Вадимові й нашій знімальній групі.
(Сьогодні Вадим приїхав з Харкова до Києва прямо на «Інтер» і ми обговорюємо всі деталі).
Річ у тім, що 31 січня у Наталі день народження. Вони з мамою поки що мешкають у Білгород-Дністровському та невдовзі переїдуть на постійне мешкання до Харкова. Тоді, зрозуміло, Вадимові з Наталею буде легше і комфортніше з’ясовувати їхні подальші стосунки (адже знайомі вони лише 3 місяці). Проте ми зробимо інакше. Нехай відстань, яка розділяє закоханих, прислужиться нам якнайліпше. Ми їдемо з Вадимом до Білгорода-Дністровського робити зізнання зараз і негайно!
Білгород-Дністровський: у стіні його старовинної фортеці, десь у щілині між цеглинок лежить маленький, загорнутий вчетверо паперовий талісман. Відразу після Нового року закохані прийшли сюди на екскурсію і, милуючись не стільки відбитками історії, як одне одним, вписали в той папір прості слова: «На щастя».
Додаткові обставини щодо Наталі, якими ми скористалися:
– вона любить тварин, не важливо – циркових чи з зоопарку;
– знайома з актором Чигляєвим (приз «Золотий гусак»);
– любить музику шансон (Г. Кричевського), фейерверки, виступи, гарні авто і, звісно, – цирк та зоопарк!!!
– невдовзі Наталя з мамою переїхала до діда в Харків.





      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2020-05-07 12:27:33
Переглядів сторінки твору 559
* Творчий вибір автора: Майстер-клас
* Статус від Майстерень: R2
* Народний рейтинг 0 / --  (5.083 / 5.75)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (5.135 / 5.85)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.776
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні не обов'язково
Конкурси. Теми РОМАНТИЧНА ПРОЗА
Автор востаннє на сайті 2026.07.12 13:33
Автор у цю хвилину відсутній