ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Артур Курдіновський
2026.05.14 15:11
Кажуть, без кохання жити неможливо...
Я живу - й нічого! Поки що не вмер.
Я - самодостатній чоловік щасливий,
З радістю виходжу я в прямий етер.

Кажуть, що кохання - вища нагорода...
А у мене інші нагороди є!
Маю гостре слово та кричущу ноту -

Кока Черкаський
2026.05.14 14:22
Четвертий закон Менделя
Ми не вивчали в школі.
Мендель дала декому пенделя,
Натякнувши, що цей король голий.

Датчанин Ганс Крістіан Андерсен
І шведка Астрід Лінґрен
Перетнулися в Такера Карлсона,-

Борис Костиря
2026.05.14 12:40
Суботнім днем я вийду в місто чуле,
Де заблукала в хащах пустота,
Де воскресає втрачене минуле
Й сідають пилом на асфальт літа.

Побачу, що ніхто не поспішає
І вулиці безлюдні в самоті.
Як проблиски дощу чи водограю,

Юрій Гундарів
2026.05.14 12:28
я хочу слів нових михайль семенко я хочу слів нових щоб ці слова не як полова щоб як трава Мабуть, вже понад років десять я уважно стежу за неочікуваними, інколи навіть на межі фолу, маршрутами музи Андрія Мироховича. Недаремно у його вірші, який

Ірина Вовк
2026.05.14 11:52
РУСАЛКА НА ЙМЕННЯ «ЛЮБАВА» Над Десною тумани, як сиве старе полотно, Де вода забирає у пам’яті сонячні кроки. Він – державна печатка, він – мудрість, він – горде вино, А вона… тільки трави і погляд дівочий глибокий. Над Десною розлилася ніч, гус

хома дідим
2026.05.14 09:55
мені би невагомого чогось
як флейти сякухаті
померти на цій кухні
на цій хаті
оскільки більш
нічого не зійшлось
закинути ще
у пакет сміттєвий

Вячеслав Руденко
2026.05.14 08:11
Алебастровий дзбан над безоднею лине
У руці мозолистій безнадійної драми.
Чи зустрінеться в полі Чигирин з Чигирином
У прадавній задумі, над полину дарами?

В фрагментарному відблиску вічної зброї
Знов палають на сонці теракотові стегна
Від нащадкі

Охмуд Песецький
2026.05.14 07:38
Римуються з укриттям
Буття і життя доладно.
І твій поетичний тям
Збирає трійне зверцадло.

Так мислиться уночі
В підземній міцній споруді
З барсеткою на плечі,

Тетяна Левицька
2026.05.14 07:25
Знов день промайнув, не лишивши світлини
на обрії неба в рожевім суцвітті.
А я ж не хотіла в гіркому полину
лишати сльоту на холоднім граніті.

Переболить, та, мабуть, не сьогодні —
ще рана глибока слізьми кровоточить,
і падає вечір у чорну безодню

Віктор Кучерук
2026.05.14 06:54
Безжурний світ
Дитячих літ
Був щедрим на утіхи
І їхній слід,
На північ й схід, -
Не стерта часом віха.
Тих давніх днів
Звучить мотив

Софія Кримовська
2026.05.13 19:36
Всесвіт, як пазли, вкладає долі
у величезну картину часу.
Бачиш, на тім, нині міннім, полі
сіяно-орано люду маса:
крик породіллі і свист нагайки,
лязкіт мечів і чаїний клекіт,
маками квітне земля-китайка
кров'ю просочена вглиб... Далеко

С М
2026.05.13 16:06
Зростили і відправили до школи
Учитись як не гратися у гру
Нічо, якщо би прививали успіхи
Або казали, що утнув утнув
І йшов я спозаранку
Бога їхнього під ліктем потримать
Зубаті усмішки, книжки понять

Ірина Вовк
2026.05.13 15:20
ТІНІ НОВГОРОДСЬКОГО ЛЬОДУ: АННА ТА ІЛЛЯ Ще до того, як золоті бані Києва віддзеркалили велич Ярослава, у його молодечому неспокійному житті була північна завірюха і княжна на ім’я Анна. Вона була його першою фортецею, його тихим притулком у Новгороді,

хома дідим
2026.05.13 14:30
вертаючись до персони літгероя нашого покинутого · із лотреамонівського району спального · у мареннях ілюзійних або часом діалектичних · не пропускаючи простяцькі на позір ситуації · утім ситуації нетривіальні радше сюрні мусили бавити · оце якраз сезон ·

Борис Костиря
2026.05.13 10:56
Хай упаде триклятий телефон
І розіб'ється об асфальт нещадний,
Немов старий, забутий патефон,
Який заграє музику прощання.

Нехай минуще розіб'ється вщент,
Відкривши шлях новому, молодому.
Так зміниться стійкий, тривалий бренд,

Вячеслав Руденко
2026.05.13 09:11
Квітка вишні крізь промінчик,
Dream by day*, де сяє драхма,
Ялівець, комар ,камінчик,
У кущах ожини -Яхве -

Сподіваюсь то не Сирин*
У обряді піднебесся -
Архетипи зрозумілі
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Проза):

Дитячої Творчості Центр
2026.04.29

Ян Вікторія А Вікторія
2026.04.23

Іванна Сріблицька
2026.03.31

Охмуд Песецький
2026.03.19

хома дідим
2026.02.11

Павло Інкаєв
2025.11.29

Ірина Єфремова
2025.09.04






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Ярослав Чорногуз (1963) / Проза

 Сайт білих ворон




  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2019-09-15 16:20:05
Переглядів сторінки твору 5082
* Творчий вибір автора: Майстер-клас
* Статус від Майстерень: R1
* Народний рейтинг 6.618 / 7  (6.330 / 6.99)
* Рейтинг "Майстерень" 6.618 / 7  (6.337 / 7)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.796
Потреба в критиці толерантній
Потреба в оцінюванні не оцінювати
Конкурси. Теми САТИРА Й ГУМОР
ІРОНІЧНИЙ РЕАЛІЗМ, НЕОРЕАЛІЗМ
Автор востаннє на сайті 2026.03.26 07:01
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-09-16 09:56:54 ]
Але ж митці мовчать. Бо не хочуть згадувати відьму. Ще насниться.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Тетяна Левицька (Л.П./М.К.) [ 2019-09-16 12:02:38 ]
Пишу тут, бо у Майї Залізняк коментарі не доступні, що до оцінок, які я ставила Ярославу Чорногузу. Жодного разу він мене не попросив, хоч ми друзі, щоб я йому поставила 6 балів. Майє, подивіться, будь ласка, скільки я йому поставила шісток і Вам, я впевнена, що буде не на користь Чорногуза, бо Вам їх поставила більше ніж йому. І чому Ви вважаєте, що я немала право оцінювати так, як того хотіла і вважала за потрібне? Невже ті вірші були не достойні? Чи я витягла їх із Вашої власної кишені, що їх Вам так шкода? Від Вас я жодної шістки не отримала 5,5 був мій рівень, та я не переймалася, бо це якийсь дитячий сад, коли нам давали зірочки за те, що вели себе достойно. Мене дивує те, що я нікого не чіпала, всіх намагалася помирити і створити на сайті гарну атмосферу, а зараз повинна оправдовуватися за кожен свій крок. Я маю права дружити з тими людьми з ким хочу, маю права поважати тих, хто поважає насамперед мене, як людину. Про поезію не пишу, бо вона немає відношення до людських якостей і гідності. Так, мені не подобаюється, коли когось принижують, чи висміюють, але ж треба дивитися в корінь, бо звідти починаються гниття. Більше прошу не згадувати моє ім'я в жодних коментарях!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2019-09-16 12:07:25 ]
Що тобі сказати, Сашко? Справжні мужики-митці, то вони не мовчать, воюють, як ми з тобою.
А інші - моя хата скраю, я нічого не знаю. Не чіпайте мене, то я вас не зачіплю. Отак колись і Україну просрали, бо кожен сидів тихо на своєму хуторі, думав, може омине! А воно не оминуло! Голову в пісок, як страуси...
Ще не всім далася взнаки Шапокляк!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2019-09-16 22:08:05 ]
Дорога Таню, прочитавши прозовий горе-опис пані Залізняк, просто тонеш у морі бруду і брехні. Я зрозумів одне, що їй головне - не істина і правда, не висока література, яка кличе до краси, добра і справедливості, а свої дрібненькі амбіції, роздуті нею самою до розмірів уже земної кулі, як мінімум.
Чого варта тільки ота брехня про мою заяву у спілці письменників на її вечорі, що я без фуршета не виступатиму... Насправді, я спершу виступив на вечорі у пані Залізняк, заспівав пісню під бандуру про її славного предка Максима Залізняка ( мимоволі згадується Шевченкові слова "славних прадідів великих правнуки погані"), а вже аж тоді дізнався про те, що у фуршеті організаторам відмовлено. Тоді я, використав весь свій авторитет члена НСПУ, відомого письменника, домігся у директора в будинку літераторів дозволу на фуршет, та ще й уклав у це свої кошти - 200 гривень, свідок - Микола Соболь, який купував на ці кошти міцні напої, замість того, щоб вимагати від Залізняк гонорару за виступ, як зробили б мої колеги-артисти. Але я не тільки артист, а ще й літератор, і проявив письменницьку солідарність до пані Залізняк, за що тепер маю її "глибоку" вдячність у вигляді брехливого наклепу на її сторінці, доступу до якої я не маю.
А голослівне звинувачення нас усіх у донощицтві?
Я більш, ніж певен, якби ми жили у сталінські часи, нас би всіх названих розстріляли, або репресували за доносами Залізняк, бо хто ж вивертає на люди приватне спілкування у месенджері, тільки вона!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Микола Соболь (Л.П./М.К.) [ 2019-09-17 09:22:04 ]
Тут підтримую, що Ви, Ярославе, відмовлялися виступати без фуршету я чув лише від Маї, але не від Вас! І фуршет ми організували за власні кошти мої, Ваші та Сушка. Але натомість після цього я не отримав не лише спасибі від Маї, а лише купу бруду на свою адресу. То думаю якщо Ви виступили одним із спонсорів чи варто про щось говорити?

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Серго Сокольник (М.К./М.К.) [ 2019-09-16 23:10:10 ]
О блін... А я ж ото обіцяфф Заї та й вихлопотать для неї два нобелівські премійони... За книжку і за обкладинку... А воно он воно як... Жерсть... Даремно, мабуть обіцяффф...)))))))))))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2019-09-17 04:54:34 ]
За що, ерго? За її публічні брехні і доноси, виливання бруду на опонента, перебріхування і перекручування правди? Ми із Сашою Сушком створюємо художні образи навіть у своїх критичних творах, а вона сама достойно відповісти не спроможна, вона творчо-ялова, то й копіює чужі дописи, які супооводжує безглуздими коментарями, доносучка, інакше й не скажеш. Все хоче пересварити опонентів, та дядька лисого їй це вдасться. Все більше людей прозріває, бачить, хто воно насправді, оте вороння сіро-буро-малинове! Українка вона, каже, що йде з сайту, прощається, і не йде в реалі? Хто так робить? Питання риторичне. Зая Мазіняк, як ти кажеш. Обмазує усе відомо чим...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2019-09-17 04:54:57 ]
Серго


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2019-09-17 04:55:31 ]
Дідька


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Микола Соболь (Л.П./М.К.) [ 2019-09-17 09:27:55 ]
Скажу одне сумнозвісна пані дуже погано перенесла, що Тетяна Левицька виступила гарантом миру Чорногуза і Сушка і завела нову інтригу з Юрієм. Коли зрозуміла, що карти відкриті спробувала встромити (як завжди) свого носа щоб звести знову лобами поетів і почати нову війну. Але не вийшло і сподіваюся не вийде! А всі крапки над і ми спробуємо поставити 5 жовтня у Вишгороді під час дружнього поїдання плову куди я особисто Вас, Ярославе, Тетяну Левицька, Сушка та ще декількох поетів (вам всі знайомі) я запрошую! А відьма хай біснує!

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Серго Сокольник (М.К./М.К.) [ 2019-09-17 12:02:44 ]
О,воно як... То пісТня одразу шось згадалсь комуняча... Про матроса Залізняка... Як ,,він йшоль на Адєссу, а йийшоль к Хєрсону,,...)))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Серго Сокольник (М.К./М.К.) [ 2019-09-17 12:04:33 ]
Вийшоль,пардон...З тел.в дорозі одруківки... Дивно якось ішов матрос Залізняк...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Козаченко (М.К./М.К.) [ 2019-09-17 19:47:14 ]
Вітаю панство. Була свідком подій навколо фуршету. Сама чула, як пан Ярослав іще перед початком дійства питав, чи буде фуршет. Давно було: не пригадую, чи він жартував із приводу того, що не виступатиме, раз немає пригощання, чи то було всерйоз. Так, мабуть же, не всерйоз, бо таки виступав. Але конфлікт був.
Їхала з Майєю з Полтави до Києва, протягом усього шляху вона не раз уголос турбувалася, що фуршету не можна в Спілці організовувати, бо так їй було чітко сказано. А вона хотіла б це зробити, вважала, що гостей треба пригощати. Тому так нервово сприйняла слова п. Чорногуза. Тому виник конфлікт. Дріб'язковість обсмоктування тих подій у дописах/коментарях усіх учасників сварки тут, на ПМ, викликає просто... шок. Невже вам більше нічого робити, люди?! Ми живемо на цьому світі якусь мить, то чи варто перейматися таким... нічим?
Давно не ходжу на ПМ, не беру участі в тутешніх сварках-розбірках, бо це й нецікаво, і неконструктивно, і найчастіше - просто огидно. Як і те, що відбувається зараз. Для спілкування цей ресурс не пораджу навіть ворогам.
А для поезії... не у визнанні суть мистецтва. Поет пише, бо не може не писати - та й усе. Решта - суєта.
Бажаю учасникам конфлікту мудрості й уміння поважати чужу думку. Нікому не раджу бувати на ПМ.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2019-09-17 21:23:59 ]
Цю дріб"язковість, про яку Ви говорите, пані Галино, почала Ваша подруга Залізняк. А не я. Я радий, що у Вас язик не повертається повторити ту падлючу брехню, яку тут поширює Ваша подруга. Ви ще смієте за цю мразь заступатися?
У мене є вірш:
Не збагну я ніколи того,
Хто в мистецтві лиш гроші шукає.
Я піду до народу свого
І безплатно йому заспіваю,
І безплатно йому я заграю.

І вбиратиму щирість святу,
За корисливі помисли вищу,
Заспіваю про душ чистоту
Й може сам я душею очищусь,
Й може сам чиюсь душу очищу.

Віддаватиму щирість, любов,
Знаю я, він мене зрозуміє,
І поверне сторицею знов.
З ним душею я не змілію,
З ним ніколи я не збіднію!

Як Ви думаєте, людина, яка написала такі рядки, може чинити всупереч написаному? Ніколи, бо я кобзар український, поет український, я - совість нації,
я швидше свої гроші віддам для святої справи, ніж вимагатиму з когось щось, хоч є професіоналом у своїй професії бандуриста.
Тому я смертельно вражений підлою брехнею, породженою дріб'язковістю і мерзенністю душі пані Залізняк. Я б на Вашому місці порвав би з нею усілякі відносини. Так порядні люди не чинять, тільки негідники. Ганьба Залізняк! Славного пращура великого правнучка погана!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2019-09-17 21:26:43 ]
Я б на Вашому місці спершу розібрався в суті питання, а тоді вже робив би висновки про сайт. А будите гудити його несправедливо. Така мені Вам порада!