Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)
2026.06.25
15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм
Вступ
Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво
2026.06.25
13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.
2026.06.25
11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць
2026.06.25
08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні
2026.06.25
08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.
2026.06.25
06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА
Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко
2026.06.25
06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26
2026.06.24
14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.
Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.
Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.
А воно сміялося — це мені від тата.
Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.
Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.
2026.06.24
13:39
Олексій Сурков (1899-1983)
В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.
В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.
2026.06.24
13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.
Нарешті висплюсь після злої битви,
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.
Нарешті висплюсь після злої битви,
2026.06.24
11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ
«Травень розсипав цвіт над Реймсом,
кам’яні химери застигли у німому подиві.
Вона йде по кубах холодного каміння,
двадцятирічна весна у вишитих шатах.
Поруч – король, сивий від битв і років,
дивиться
2026.06.24
08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків
2026.06.24
06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.
2026.06.23
20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о
Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о
Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом
2026.06.23
18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги.
Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня
2026.06.23
17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків.
Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі?
Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя.
Можна і концтабір у країні створити, а мож
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...Останні коментарі: сьогодні | 7 днів
2025.11.29
2025.05.15
2025.04.24
2024.04.01
2023.11.22
2023.02.21
2023.02.18
• Українське словотворення
• Усі Словники
• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники
Автори /
Олександр Гора (1964) /
Публіцистика
Безсмертний полк
Велика перемога не просто дата в календарі, а явище космічного масштабу, коли сили темряви були повалені і переможені. Позбавлення світу від фашистської чуми-одне з найбільших свят планети. І, як в минулі часи, найважчу ношу взяла на себе Росія-як в плані людських жертв, так і у використанні власних ресурсів.
Перемога дісталася нам ціною величезних втрат. І якщо Європа і США не бажають цього визнавати, то це відбувається лише від відсутності історичної пам'яті і маломальської совісті. Замовчування про роль Росії в розгромі фашизму і присвоювання собі Лаврів переможця — це цілком в дусі лідерів цих країн. Пристосування історії до кожного царюючого дому завжди створювало помилкові літописи зі знищенням попередніх, чим зараз зайняті західні політики, які доводять нам, що навіть недавню велику війну виграли американці, а атомну бомбу на Хіросіму скинув Радянський Союз.
Ніколи народ наш, не в приклад багатьом іншим, що впали в історичне безпам'ятство, не забуде всіх тих з двадцяти восьми мільйонів солдатів, які не ховалися за спинами побратимів, а йшли в атаку під шквальним вогнем, де за кожен крок звільнення було заплачено кров'ю і життям тисяч молодих людей. І досі ми не можемо оговтатися від цієї бійні і відновити зруйновані квартали міст.
Страждання Росії в ім'я існування планети просто незліченні. Дати нагадують про те, яке велике випробування випало на її долю, коли весь світ ополчився на твердиню духу.
Росія - батько всіх земних цивілізацій. І вона має владу і силу затвердити себе світовою державою. Як би не лякали тіні, що метушаться по задвірках планети, полум'я подвигу нашого буде жити в століттях, тому що бій з фашизмом — це космічна битва, а сучасна майстерно культивована ненависть до Росії має ідеологічні корені.
Напруга скорботного і щасливого свята Перемоги, його сімдесятирічного ювілею, як ніколи згуртувало людей світу, людей Росії в пориві неймовірної вдячності воїнам за досконалий подвиг, який тривав чотири довгих роки.
Слава полеглим за праве діло! Слава живим, що дійшли до межі нинішнього ювілею!
Смерть не безчестя, але подвиг народу. У небесному строю Всі герої живі і готові знову прийти на допомогу.
Грандіозна ХОДА" Безсмертний полк " — це данина пам'яті тим, хто склав голову за Росію у всіх її війнах. Темні критики вважають цю акцію мало не викликом фантомів і некромантією і оголошують вдячність мало не жертвою марною. А найгарячіші голови на Заході назвали це демонстрацією проти Путіна, хоча він сам очолював цей Хресний хід Перемоги. Кожен йшов по своїй волі, всупереч дозвільній думці злостивців, що народ зобов'язали прийти і насильно зігнали для участі. Як можна зігнати примусово двадцять мільйонів чоловік тільки в одній Росії?
"Безсмертний полк" - це акція залучення Сил Світла з нашої Небесної Расії, щоб дати відсіч багатьом і багатьом твердженням, що влада Кремля тримається на багнетах. Мабуть, стереотипи сталінської епохи так глибоко вкоренилися-разом зі страхом після перемоги над незліченною армадою гітлерівських військ, яку весь світ озброював проти СРСР, - що колишня модель досі діє.
Якби під час акції "Безсмертний полк" пронесли портрети всіх людей, загиблих на війні, або вони самі, залишившись живими, промарширували вулицями Москви, то знадобилося б п'ятдесят сім днів, щоб всі до останнього солдата могли пройти. Так велика жертва радянського народу, серед якого, звичайно, найбільше загинуло слов'ян — росіян, українців і білорусів. Але і серед грузин, вірмен, азербайджанців, малих кавказьких народів, а також жителів Середньої Азії і наших малих республік, було теж чимало загиблих. Не злічити всіх ніколи, тому що в списки безвісти зниклих внесені ті, хто згорів, потонув або був підірваний і після кого не залишилося нічого.
А гімн" Священна війна " залишиться затребуваним для Росії на всі часи. Ми мирні люди, але потрібно тримати порох сухим, а багнет — гострим, всупереч виття деяких політологів, які стверджують про пробудження мілітаризації свідомості.
Акція" Безсмертний полк " не масовий виклик фантомів і не спіритизм державного масштабу, але визнання втрат нашого народу у війні проти фашизму. Багато хто з загиблих, звичайно ж, повернулися в нових тілах. Але все одно вдячність героям за порятунок життя і спокій країни дорогого коштує. Ванга сказала в останньому пророцтві, що Росія почне Відродження, коли мертві стануть поруч з живими. І чи не є акція" Безсмертний полк " такою ілюстрацією духовної сили?
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Безсмертний полк
" Никто не забыт и ничто не забыто."
Ольга Берггольц
Велика перемога не просто дата в календарі, а явище космічного масштабу, коли сили темряви були повалені і переможені. Позбавлення світу від фашистської чуми-одне з найбільших свят планети. І, як в минулі часи, найважчу ношу взяла на себе Росія-як в плані людських жертв, так і у використанні власних ресурсів.Перемога дісталася нам ціною величезних втрат. І якщо Європа і США не бажають цього визнавати, то це відбувається лише від відсутності історичної пам'яті і маломальської совісті. Замовчування про роль Росії в розгромі фашизму і присвоювання собі Лаврів переможця — це цілком в дусі лідерів цих країн. Пристосування історії до кожного царюючого дому завжди створювало помилкові літописи зі знищенням попередніх, чим зараз зайняті західні політики, які доводять нам, що навіть недавню велику війну виграли американці, а атомну бомбу на Хіросіму скинув Радянський Союз.
Ніколи народ наш, не в приклад багатьом іншим, що впали в історичне безпам'ятство, не забуде всіх тих з двадцяти восьми мільйонів солдатів, які не ховалися за спинами побратимів, а йшли в атаку під шквальним вогнем, де за кожен крок звільнення було заплачено кров'ю і життям тисяч молодих людей. І досі ми не можемо оговтатися від цієї бійні і відновити зруйновані квартали міст.
Страждання Росії в ім'я існування планети просто незліченні. Дати нагадують про те, яке велике випробування випало на її долю, коли весь світ ополчився на твердиню духу.
Росія - батько всіх земних цивілізацій. І вона має владу і силу затвердити себе світовою державою. Як би не лякали тіні, що метушаться по задвірках планети, полум'я подвигу нашого буде жити в століттях, тому що бій з фашизмом — це космічна битва, а сучасна майстерно культивована ненависть до Росії має ідеологічні корені.
Напруга скорботного і щасливого свята Перемоги, його сімдесятирічного ювілею, як ніколи згуртувало людей світу, людей Росії в пориві неймовірної вдячності воїнам за досконалий подвиг, який тривав чотири довгих роки.
Слава полеглим за праве діло! Слава живим, що дійшли до межі нинішнього ювілею!
Смерть не безчестя, але подвиг народу. У небесному строю Всі герої живі і готові знову прийти на допомогу.
Грандіозна ХОДА" Безсмертний полк " — це данина пам'яті тим, хто склав голову за Росію у всіх її війнах. Темні критики вважають цю акцію мало не викликом фантомів і некромантією і оголошують вдячність мало не жертвою марною. А найгарячіші голови на Заході назвали це демонстрацією проти Путіна, хоча він сам очолював цей Хресний хід Перемоги. Кожен йшов по своїй волі, всупереч дозвільній думці злостивців, що народ зобов'язали прийти і насильно зігнали для участі. Як можна зігнати примусово двадцять мільйонів чоловік тільки в одній Росії?
"Безсмертний полк" - це акція залучення Сил Світла з нашої Небесної Расії, щоб дати відсіч багатьом і багатьом твердженням, що влада Кремля тримається на багнетах. Мабуть, стереотипи сталінської епохи так глибоко вкоренилися-разом зі страхом після перемоги над незліченною армадою гітлерівських військ, яку весь світ озброював проти СРСР, - що колишня модель досі діє.
Якби під час акції "Безсмертний полк" пронесли портрети всіх людей, загиблих на війні, або вони самі, залишившись живими, промарширували вулицями Москви, то знадобилося б п'ятдесят сім днів, щоб всі до останнього солдата могли пройти. Так велика жертва радянського народу, серед якого, звичайно, найбільше загинуло слов'ян — росіян, українців і білорусів. Але і серед грузин, вірмен, азербайджанців, малих кавказьких народів, а також жителів Середньої Азії і наших малих республік, було теж чимало загиблих. Не злічити всіх ніколи, тому що в списки безвісти зниклих внесені ті, хто згорів, потонув або був підірваний і після кого не залишилося нічого.
А гімн" Священна війна " залишиться затребуваним для Росії на всі часи. Ми мирні люди, але потрібно тримати порох сухим, а багнет — гострим, всупереч виття деяких політологів, які стверджують про пробудження мілітаризації свідомості.
Акція" Безсмертний полк " не масовий виклик фантомів і не спіритизм державного масштабу, але визнання втрат нашого народу у війні проти фашизму. Багато хто з загиблих, звичайно ж, повернулися в нових тілах. Але все одно вдячність героям за порятунок життя і спокій країни дорогого коштує. Ванга сказала в останньому пророцтві, що Росія почне Відродження, коли мертві стануть поруч з живими. І чи не є акція" Безсмертний полк " такою ілюстрацією духовної сили?
Джерело:https://www.chitalnya.ru/work/2796174/
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Про публікацію
