Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)
2026.06.24
14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.
Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.
Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.
А воно сміялося — це мені від тата.
Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.
Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.
2026.06.24
13:39
Олексій Сурков (1899-1983)
В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.
В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.
2026.06.24
13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.
Нарешті висплюсь після злої битви,
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.
Нарешті висплюсь після злої битви,
2026.06.24
11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ
«Травень розсипав цвіт над Реймсом,
кам’яні химери застигли у німому подиві.
Вона йде по кубах холодного каміння,
двадцятирічна весна у вишитих шатах.
Поруч – король, сивий від битв і років,
дивиться
2026.06.24
08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків
2026.06.24
06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.
2026.06.23
20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о
Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о
Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом
2026.06.23
18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги.
Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня
2026.06.23
17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків.
Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі?
Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя.
Можна і концтабір у країні створити, а мож
2026.06.23
12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.
Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.
Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,
2026.06.23
12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!
В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!
В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать
2026.06.23
07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
2026.06.23
06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.
2026.06.23
01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ
Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон
2026.06.22
14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду.
Глибше лизнеш – більше куснеш.
Безкорислива любов корисніша для здоров’я.
Сила мистецтва не залежить од сили звуку.
Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря.
Політ думки був пере
2026.06.22
13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
Останні коментарі: сьогодні | 7 днів
2026.04.29
2026.04.23
2026.03.31
2026.03.19
2026.02.11
2025.11.29
2025.09.04
• Українське словотворення
• Усі Словники
• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники
Автори /
Олександр Сушко (1969) /
Проза
Вічне життя
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Вічне життя
Люди повинні залишатися людьми навіть у пеклі. І не думайте, що там тільки одних християн розпинають на дибах та вливають сірки у роти. Хоча християн - найбільше. Бо вони бувають такими крутіями, що йой!
Хоча багато хто і молиться Спасителеві, і причастя приймає, і сповідається, і до храму навідується регулярно, але приходить додому і лупцює власну жінку та гне матюччя.
Є й такі, що сучасне канонізоване Святе письмо знають від А до Я, на церкву віддають десятину заробленого каторжною працею, але крадуть на сусідському городі моркву та капусту.
І в кожного з них під сорочкою є натільний хрестик, як символ приналежності до бога. Християнського бога, звісно. Всі інші всерйоз не сприймаються. Навіть у Євангелії від Пилипа (90., 95.) так і написано: порятунок досягається тільки через віру у Ісуса Христа, тому воскреснуть тільки християни. Решта - до пекла. Ловко?
Неважливо, що ти злодій та вбивця, неважливо що ти ґвалтівник і ледар. Головне - вірити у Христа.
Мі сусід Микола - вірить. Щиро вірить. Молиться так, що аж завидки беруть. А потім бере бензопилу і йде валити громадський ліс. Везе його поночі на підводі до напівлегальної пилорами і продає за безцінь. Після нього у діброві залишаються тільки штурпаки, на яких восени ростуть опеньки.
_ Жінко,- питаю свою благовірну,- нащо ти позичила сотню Мотрі? Вона ж її ніколи не віддасть!
- Людина просила - я й дала. Тобі що - жаль? У неї двоє дітей малих, а чоловік безпробудний п’яниця.
- Та не проти! Але вона ж збрехала. Вже вдесяте позичила і ще жодного разу не повернула борг. Невже тебе це не дратує?
- Ні, не дратує. Я вже звикла. Людям треба допомагати.
- А чому ти на мене розсердилася, коли я позичив Степану на чекушку?
- Бо він її проп'є. А Мотря купить щось поїсти дітям. Не собі. Відчуваєш різницю?
Мудра в мене жінка. Тонко розуміє що є зло, а що добро. А все тому, що вона берегиня. Істота казкова в прямому сенсі. Вміє і на мітлі літати, і в ступі. А чаклує так, що будь-яку хворобу лікує краще, аніж ареопаг найкращих ескулапів світу. Навіть сказ! Коли з вами трапиться така халепа - приходьте, вона нікому не відмовить. І грошей за лікування такої лютої хвороби не бере.
Тільки не в суботу. Чому?
Є у нас Євангеліє Хоми з монастирської бібліотеки Пахомія, який був розташований у Хенобоскіоні на території Верхнього Єгипту. В 32-му розділі якого написано: «Ісус сказав: Якщо не робите суботу суботою, ви не побачите Отця».
Сподіваюся, шановні друзі, що і ви в суботу нічого не робите, аби не було лиха.
А в неділю, як і належить усім нормальним людям - працюєте у поті чола свого як бджілки.
Ми так і чинимо. Правда, люди на нас інколи косо дивляться та хрестяться, коли бачать як я на город в неділю гній вивожу фурою, а жінка просапує грядку. Ну то таке. Але якщо і справді вам буде непереливки - приїздіть і в суботу, бо людське життя безцінне. Думаю, бог на нас не дуже буде сердитися, коли ми й у священний день допожемо людині справитися з бідою.
А рік тому піп навідався зі своєю невісткою. Лікарі сказали, що дітей у неї не буде вже ніколи. Навідався в суботу. Бо в неділю в нього служба у храмі.
Жінка пішла зі згорьованою дівчиною в сусідню кімнату, а ми зі святим вітцем розговорилися.
- А чому ікон у хаті немає? - питає священнослужитель.
- Ніхто і ніколи не бачив істинного лика Бога. Тому мальовані картини можуть виявитися карикатурами. Краще цього не робити. Он навіть мусульмани та юдеї цього не роблять, вважаючи за святотацтво,- одказую йому.
- Он як! А що скажеш про Святу трійцю?
- У посланнях апостола Павла немає Трійці. Взагалі. Більше того - він прямо її заперечує: «Один бо Бог, один посередник між Богом та людьми - людина Христос Ісус» - 1 Тим (2.5).
Сталевий погляд попа уперся мені в перенісся, аж у мене вуха від страху побіліли.
- А що скажеш про розіп'ятого Христа?
- Є послання апостола Павла Коринфянам (1.21 – 24). Цитую: «Сподобалось було Богу за допомогою дурості оприлюдненого вчення врятувати тих, що повірили, позаяк і юдеї знамень вимагають, і елліни мудрість шукають. Ось ми і проповідуємо Христа розп'ятого: для юдеїв - виверт, для інших народів - дурість. Для самих же обраних, як юдеїв так і еллінів, Христа, Божу силу і Божу мудрість».
У «Другому трактаті Сифа» вищий Бог протиставляється невмілому Богові-творцю. І там же розповідається, що розіп'яли замість ісуса Симона з Карени. Сам же Ісус, прийнявши образ Симона, стояв осторонь і дивився на кару.
Хоча вже в іншому творі, написанному набагато пізніше, викладена вже інша версія цієї драматичної події «Апокаліпсис Петра». Там уже розіп'яли саме Ісуса, але хресна смерть і муки торкнулися лише його плоті. Дух же Христа до цього відокремився від тіла і відразу вознісся на небо.
А сучасна версія цієї трагічної події розказує, що Ісус розмовляв на Хресті. Але тоді виникає питання: як він міг говорити і мислити, якщо дух уже відлетів на небо?
Дубовий кий, на який спирався священник, злетів угору і з усієї сили торохнув мені по горбакові.
- За що, святий отче, ви мене лупцюєте? – ошелешено питаю священнослужителя.
- У твоїй голові гноярка! Ось я тобі! - і знову замахнувся дубовим києм.
Я відскочив на безпечну відстань, а ковінька з усієї сили опустилася не на мою голову на глиняний чавун з борщем і тарілки з наїдками. Все розлетілося на друзки, а шматки капусти і картоплі, впереміж з краплями гарячої рідини злетіли аж під стелю. Переляканий кіт Жоржик прожогом вискочив з хати крізь прочинене вікно.
З кімнати, з яйцем у руці, вискочила злякана дружина та невістка гостя.
- Забираймося звідси! - гарикнув піп.- Тут живуть антихристи! Дарма сюди прийшли! - і цап правицею перелякану родичку.
- Ну, що ж, ідіть з Богом,- одказала благовірна. Я вже закінчила. Навесні народиться хлопчик.
І приязно усміхнулася до гостя.
А коли бідаки покинули наше обійстя, жінка ухопила мене за вухо і питає:
- Розказуй, що трпапилося?
Я й розказав. В усіх подробицях. Нічого не приховував. Бо жінці брехати - гріх.
Отак, шановні друзі і живемо. Робимо людям добро - віруючим чи атеїстам - байдуже. Просто робимо. Допомагаємо в міру сил та можливостей. Дехто дякує, дехто свариться. Ну то таке. Ми вже звикли. Усім не вгодиш.
А через дев'ять місяців - навесні, у невістки сільського священника народився хлопчик. Подякувати за добру справу жінці ніхто не прийшов. Приїхав тільки професор зі столичної клініки, в якій кілька років поспіль безуспішно намагалася народити дитину бідолашна жінка. Розмовляв із дружиною аж до ночі. Про що вони там гомоніли - не знаю, але відтепер він регулярно навідується зі своїми пацієнтками до нашої господи, вчить екзорцизми та замовляння, допомагає їй калапуцяти якісь настійки. І ділиться гонорарами за лікування власних пацієнток. Якось обмовився: «Я проти твоєї дружини - не лікар, а коновал». Хоча дехто вважає світилом науки».
І скрушно хитнув сивим чубом.
І знаєте, що вам скажу? Бог - є.
Але шалена релігійна конкуренція між католиками і православними, шиїтами та сунітами, мусульманами та юдеями вбивають віру в єдиного бога. Кожна церква, кожна секта тягне ковдру істини на себе, претендуючи на єдиноістинну. Створюються цілі пантеони святих та мучеників, пророків та апостолів, І все це тоне в прямих або таємних релігійних війнах жителів планети земля. Оригінальні священні тексти стократно редагуються, потрібні шматочки залишаються, а непотрібні затушовуються чи ампутуються узагалі. Казки та легенди, які не мають жодного відношення до історичної правди подаються в пікантному соусі істини. І не приведи Господи сказати, що написане - брехня! Раніше за таке спалювали на вогнищах, а нині опортуністів чекає анафема та відлучення від церкви.
А от безбожники Платон і Страбон, Асклепій та Цельс назавжди закарбовані на скрижалях історичної пам’яті людства. Їхні праці читає і переосмислює кожна вихована і розумна людина. І таких тисячі й тисячі.
Тому вважаю, що не віра в Христа чи якесь інше божество робить людину безсмертною, а її вчинки - хороші чи погані. Бажано - аби хороші, такі, які прямо вплинуть на все людство. Чи допоможуть хоча б одній людині. І тоді ти житимеш вічно. Хіба не так?
25.10.2021р.
Хоча багато хто і молиться Спасителеві, і причастя приймає, і сповідається, і до храму навідується регулярно, але приходить додому і лупцює власну жінку та гне матюччя.
Є й такі, що сучасне канонізоване Святе письмо знають від А до Я, на церкву віддають десятину заробленого каторжною працею, але крадуть на сусідському городі моркву та капусту.
І в кожного з них під сорочкою є натільний хрестик, як символ приналежності до бога. Християнського бога, звісно. Всі інші всерйоз не сприймаються. Навіть у Євангелії від Пилипа (90., 95.) так і написано: порятунок досягається тільки через віру у Ісуса Христа, тому воскреснуть тільки християни. Решта - до пекла. Ловко?
Неважливо, що ти злодій та вбивця, неважливо що ти ґвалтівник і ледар. Головне - вірити у Христа.
Мі сусід Микола - вірить. Щиро вірить. Молиться так, що аж завидки беруть. А потім бере бензопилу і йде валити громадський ліс. Везе його поночі на підводі до напівлегальної пилорами і продає за безцінь. Після нього у діброві залишаються тільки штурпаки, на яких восени ростуть опеньки.
_ Жінко,- питаю свою благовірну,- нащо ти позичила сотню Мотрі? Вона ж її ніколи не віддасть!
- Людина просила - я й дала. Тобі що - жаль? У неї двоє дітей малих, а чоловік безпробудний п’яниця.
- Та не проти! Але вона ж збрехала. Вже вдесяте позичила і ще жодного разу не повернула борг. Невже тебе це не дратує?
- Ні, не дратує. Я вже звикла. Людям треба допомагати.
- А чому ти на мене розсердилася, коли я позичив Степану на чекушку?
- Бо він її проп'є. А Мотря купить щось поїсти дітям. Не собі. Відчуваєш різницю?
Мудра в мене жінка. Тонко розуміє що є зло, а що добро. А все тому, що вона берегиня. Істота казкова в прямому сенсі. Вміє і на мітлі літати, і в ступі. А чаклує так, що будь-яку хворобу лікує краще, аніж ареопаг найкращих ескулапів світу. Навіть сказ! Коли з вами трапиться така халепа - приходьте, вона нікому не відмовить. І грошей за лікування такої лютої хвороби не бере.
Тільки не в суботу. Чому?
Є у нас Євангеліє Хоми з монастирської бібліотеки Пахомія, який був розташований у Хенобоскіоні на території Верхнього Єгипту. В 32-му розділі якого написано: «Ісус сказав: Якщо не робите суботу суботою, ви не побачите Отця».
Сподіваюся, шановні друзі, що і ви в суботу нічого не робите, аби не було лиха.
А в неділю, як і належить усім нормальним людям - працюєте у поті чола свого як бджілки.
Ми так і чинимо. Правда, люди на нас інколи косо дивляться та хрестяться, коли бачать як я на город в неділю гній вивожу фурою, а жінка просапує грядку. Ну то таке. Але якщо і справді вам буде непереливки - приїздіть і в суботу, бо людське життя безцінне. Думаю, бог на нас не дуже буде сердитися, коли ми й у священний день допожемо людині справитися з бідою.
А рік тому піп навідався зі своєю невісткою. Лікарі сказали, що дітей у неї не буде вже ніколи. Навідався в суботу. Бо в неділю в нього служба у храмі.
Жінка пішла зі згорьованою дівчиною в сусідню кімнату, а ми зі святим вітцем розговорилися.
- А чому ікон у хаті немає? - питає священнослужитель.
- Ніхто і ніколи не бачив істинного лика Бога. Тому мальовані картини можуть виявитися карикатурами. Краще цього не робити. Он навіть мусульмани та юдеї цього не роблять, вважаючи за святотацтво,- одказую йому.
- Он як! А що скажеш про Святу трійцю?
- У посланнях апостола Павла немає Трійці. Взагалі. Більше того - він прямо її заперечує: «Один бо Бог, один посередник між Богом та людьми - людина Христос Ісус» - 1 Тим (2.5).
Сталевий погляд попа уперся мені в перенісся, аж у мене вуха від страху побіліли.
- А що скажеш про розіп'ятого Христа?
- Є послання апостола Павла Коринфянам (1.21 – 24). Цитую: «Сподобалось було Богу за допомогою дурості оприлюдненого вчення врятувати тих, що повірили, позаяк і юдеї знамень вимагають, і елліни мудрість шукають. Ось ми і проповідуємо Христа розп'ятого: для юдеїв - виверт, для інших народів - дурість. Для самих же обраних, як юдеїв так і еллінів, Христа, Божу силу і Божу мудрість».
У «Другому трактаті Сифа» вищий Бог протиставляється невмілому Богові-творцю. І там же розповідається, що розіп'яли замість ісуса Симона з Карени. Сам же Ісус, прийнявши образ Симона, стояв осторонь і дивився на кару.
Хоча вже в іншому творі, написанному набагато пізніше, викладена вже інша версія цієї драматичної події «Апокаліпсис Петра». Там уже розіп'яли саме Ісуса, але хресна смерть і муки торкнулися лише його плоті. Дух же Христа до цього відокремився від тіла і відразу вознісся на небо.
А сучасна версія цієї трагічної події розказує, що Ісус розмовляв на Хресті. Але тоді виникає питання: як він міг говорити і мислити, якщо дух уже відлетів на небо?
Дубовий кий, на який спирався священник, злетів угору і з усієї сили торохнув мені по горбакові.
- За що, святий отче, ви мене лупцюєте? – ошелешено питаю священнослужителя.
- У твоїй голові гноярка! Ось я тобі! - і знову замахнувся дубовим києм.
Я відскочив на безпечну відстань, а ковінька з усієї сили опустилася не на мою голову на глиняний чавун з борщем і тарілки з наїдками. Все розлетілося на друзки, а шматки капусти і картоплі, впереміж з краплями гарячої рідини злетіли аж під стелю. Переляканий кіт Жоржик прожогом вискочив з хати крізь прочинене вікно.
З кімнати, з яйцем у руці, вискочила злякана дружина та невістка гостя.
- Забираймося звідси! - гарикнув піп.- Тут живуть антихристи! Дарма сюди прийшли! - і цап правицею перелякану родичку.
- Ну, що ж, ідіть з Богом,- одказала благовірна. Я вже закінчила. Навесні народиться хлопчик.
І приязно усміхнулася до гостя.
А коли бідаки покинули наше обійстя, жінка ухопила мене за вухо і питає:
- Розказуй, що трпапилося?
Я й розказав. В усіх подробицях. Нічого не приховував. Бо жінці брехати - гріх.
Отак, шановні друзі і живемо. Робимо людям добро - віруючим чи атеїстам - байдуже. Просто робимо. Допомагаємо в міру сил та можливостей. Дехто дякує, дехто свариться. Ну то таке. Ми вже звикли. Усім не вгодиш.
А через дев'ять місяців - навесні, у невістки сільського священника народився хлопчик. Подякувати за добру справу жінці ніхто не прийшов. Приїхав тільки професор зі столичної клініки, в якій кілька років поспіль безуспішно намагалася народити дитину бідолашна жінка. Розмовляв із дружиною аж до ночі. Про що вони там гомоніли - не знаю, але відтепер він регулярно навідується зі своїми пацієнтками до нашої господи, вчить екзорцизми та замовляння, допомагає їй калапуцяти якісь настійки. І ділиться гонорарами за лікування власних пацієнток. Якось обмовився: «Я проти твоєї дружини - не лікар, а коновал». Хоча дехто вважає світилом науки».
І скрушно хитнув сивим чубом.
І знаєте, що вам скажу? Бог - є.
Але шалена релігійна конкуренція між католиками і православними, шиїтами та сунітами, мусульманами та юдеями вбивають віру в єдиного бога. Кожна церква, кожна секта тягне ковдру істини на себе, претендуючи на єдиноістинну. Створюються цілі пантеони святих та мучеників, пророків та апостолів, І все це тоне в прямих або таємних релігійних війнах жителів планети земля. Оригінальні священні тексти стократно редагуються, потрібні шматочки залишаються, а непотрібні затушовуються чи ампутуються узагалі. Казки та легенди, які не мають жодного відношення до історичної правди подаються в пікантному соусі істини. І не приведи Господи сказати, що написане - брехня! Раніше за таке спалювали на вогнищах, а нині опортуністів чекає анафема та відлучення від церкви.
А от безбожники Платон і Страбон, Асклепій та Цельс назавжди закарбовані на скрижалях історичної пам’яті людства. Їхні праці читає і переосмислює кожна вихована і розумна людина. І таких тисячі й тисячі.
Тому вважаю, що не віра в Христа чи якесь інше божество робить людину безсмертною, а її вчинки - хороші чи погані. Бажано - аби хороші, такі, які прямо вплинуть на все людство. Чи допоможуть хоча б одній людині. І тоді ти житимеш вічно. Хіба не так?
25.10.2021р.
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Про публікацію
