ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.28 13:10
Лютує дикий ураган
І зносить все навколо,
Немов убивця-уркаган.
Він грає з нами в поло.

Стихія люта потряса
Твердині і основи.
І похитнулись небеса

хома дідим
2026.06.28 10:42
знову цей червень хмарний
зі своїми осоннями
вивуджує тебе мов рибину
із глибини
ти не знаєш чого
може там інший світ
світліше щось
що ти знаєш

Віктор Кучерук
2026.06.28 07:33
Не загладити провину,
Як в оцю гарячу днину
Я від ворога загину
У бою за Україну.

Через болісну утрату,
Найдорожчого солдата, -
Буде мати горювати

Ірина Вовк
2026.06.28 07:18
Розділ VIІІ. ЧОРНИЙ ЯР САНЛІСЬКОГО ЛІСУ «Тому, хто тримає моє серце у своїх долонях. Раулю, я пишу ці рядки латиною – мовою, якою мої судді виголошуватимуть нам анафему, але пишу їх кров’ю свого серця. Коли ти читатимеш це, я буду серед королівського

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поеми):

всеволод паталаха
2026.04.09

хома дідим
2026.02.11

Павло Інкаєв
2025.11.29

Пекун Олексій
2025.04.24

С М
2025.01.25

Полікарп Смиренник
2024.08.04

Артур Курдіновський
2023.12.07






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Сергій Корнієнко (1960) / Поеми

 БРАТ МАЙДАН
у чім народне щастя – краще бачить
він сам, спираючись на сенс буття

Ф.Шиллер

            ПРОЛОГ

Майдан не місце для «локшини»,
тут віче праведне гуло!
Тут з усієї України
стояло місто і село…

Тут я зустрів по духу брата.
Спитав ім'я, почув - МАЙДАН!
Ми вдвох і «разом нас багато!»
І я багатства не віддам!

Воно в мені, моє багатство:
свята свобода і любов
від помаранчевого братства,
від сонячних його основ.

Ми підняли високу планку,
під нею вже – аерофлот!
І вірили, десь, на світанку
сягнем омріяних висот.

Ми говорили про нестатки,
та більш охоче про мету:
якою Україні стати,
коли візьмемо висоту.

Ми розійшлись, та все ж незримо
ми тут, на площі, як один
присутні духом України,
ні днів не лічим, ні годин…

…Не на догоду кон'юнктурі –
без мене доста мастаків,
пишу й не те, щоб від обурень,
причини є, сякі-такі…



1

– До небес дістану
тільки підсадіть!
Жити краще стане –
лиш за мною йдіть!
Хто із ловеласів
на найвищий пост
не кидав у маси
цей обридлий тост.
Злодій і вельможа –
всяк пускає пару.
Бог не допоможе –
з чортом пропіарить!
Баксики на бочку! –
“штуку” не одну
за піар-сорочку.
На душу брудну.
Ріжки сяють німбом
(не фуфло товар!) –
кандидує, ніби
новий самовар:
– Нашороште вуха,
слухайте мене!
(Буде вам розруха,
тюрма не мине…)
– Людоньки хороші,
дайте тільки строк
будуть вам і гроші,
буде і свисток!..
Звісно, щодо строку,
згідні всі, проте
маємо мороку,
що свистун плете.
А плете майстерно,
в'яже-вишива,
так піарить, стерво,
кругом голова!
Про нову країну
за його часу,
і…лиша руїну,
і тупу косу…
Знана косовиця
всі тринадцять літ:
Кривда-удовиця
з вулиці Сиріт.
Безгрошів’я, голод,
СНІД і наркота.
Гірше від монголів
землячків Орда!
Без війни відкрита
брама на той світ.
Мільйони убито
за тринадцять літ.
«Шестисоті» мерси,
тоноване скло…
Жити чи померти?
Гамлет чи Мурло?
Петросян, Сердючка,
кишенькові ЗМІ –
ваші «штучки-дрючки»,
лантухи з грішми.
Роза Одіоза
із пап'є-маше,
допекла заноза –
пекла аташе!
Кризові реформи
міста і села –
суто для прокорму
рідного кубла.
Ружа королева –
жований папір,
шпичаки сталеві –
всі за щастя й мир!
Дух масонський прілий,
сайт – інферно.com*.
Лесею прикрили,
Іваном Франком.
Битви демагогій
під склепінням ВРУ.
Гога і Магога
проплатили гру!
Продаються квотоньки,
совість, реноме…
Пан Іскаріотенко
торг не промине.
Чемодан зелених –
кнопочку нажать.
Тут як тут, мерзенний,
а за ним вже – рать!

2

Глум і бруд, і рани…
Чаша гніву – вщерть!
Вчора, ще зарано,
завтра – буде смерть.
Год-і-і-і – простогнало
місто і село –
лить за шкіру сало!
Гамлет! Геть Мурло!
І одразу маси,
товпища, юрба
чистим божим гласом
ізреклись раба!
І упало слово
на знамено: “Так!”.
Усмішка-підкова
Сонця – на вуста!
Диво незбагнене,
вища з нагород,
Україно-Нене,
в тебе є Народ!
А народна влада,
щоб тобі служить,
А здобута правда,
щоб по правді жить.
Простір для дерзання,
творчості, ідей.
Час самовпізнання:
хто ми є, і де…
Геть, убогі шоу,
ситий конформізм,
оперу грошову
на ім'я кучмізм.
Помпи стережімось,
пафосних речей.
З пафосу – режими,
помпа – пил очей.
Все, що від сумління,
щирості душі
хай живе віднині
в хаті і вірші…
Мир тобі, Майдане!
Мир, але не сон.
Скинуті кайдани,
ще не Мендельсон…
Не дозволь спіткнутись
тим, кого обрав.
Обраним – вжахнутись
світових заграв.
Хто, крім тебе, Брате,
підіпре плечем
і надасть пораду
не грішить мечем.
Разом нас багато –
стільки ж і думок,
є чим помагати.
Кращу – надамо!
Ось, скуштуйте дольку,
Помаранча думку:
“Гірше від неволі,
у болоті кумкать…”
“Кум” та й “кум” – болото.
Тепленько і мило…
А силу народу
жабуриння вкрило!..
Не діагноз ставлю,
так, перестороги…
Станьте хоч би ставом
чистим край дороги.
Не кажу – рікою,
то – великих частка
з думкою стрімкою
всеземного щастя.
Тож, не треба міни
Рода з Ладою –
більші є в країні,
поза владою…
Та несіть достойно,
б о г о о б р а н н о
рідної Історії
ткане полотно.
Мати ж Україна
вкаже водіям,
де реальні міни,
вбереже від ям.

3

Вже в одну влетіли.
Розберем момент?
– Ми, пухнасті й білі –
хто нам опонент?.
Щойно так сказали,
чути: «я» і «я»…
Сірі кардинали,
чорні генерали –
о п о з и ц і я.
Ті, хто ще недавно
ладен був життя,
не своє – майдану,
кинуть в побиття,
хто звивався гадом,
в сервери вповзав, –
до нової влади
опонентом став.
Деструктивні клани,
наглий дерибан…
І брехлива пані,
і такий же пан
чисто піонери
йдуть до ВРУ рядком –
опозицьйонери,
все путьом-ладком.
Постає питання
(де там, душу рве!):
знову роль остання
демосу, сливе?
Воля, Бог, єднання,
демократія!
Серце – на майдані,
на бюро – змія.
Владних міжусобиць
підкилимна твар
роз'їдає совість
язиками чвар.
Вкладники, партнери
революції,
ми ж – акціонери
рівні, без змії…
Пане президенте
і Прем'єр-міністре,
спільні дивіденди
на священнім місці:
дорога довіра,
єдність золота
і снага без міри,
і правда свята.
А іще співучасть
в творенні держави,
щоб текла співуча
світом наша слава.
А до того ж воля
“чистої води”.
Ваша від сваволі –
наша від біди.
То ж нехай не буде
третього між нами.
Ви з майдану люди,
як і ми – з майдану.
Він держава спільна,
він – понад усе!
І від нього вільно
ми хреста несем.
Думка, що з майдану
сонечком сія,
ось, вам богом дана
о п о з и ц і я!

4

Менторської слави,
Господи, не дай!
Не своє, державне
плеще через край.
Не єдиним хлібом,
хоч і хлібу раді,
від Бориса з Глібом
дух святий в громаді.
І не гривні мірять
нації багатства,
а любові й вірі,
розуму і братству…
Не альянсом з НАТО
зміцнимо державу,
а жагою знати –
як за Ярослава.
Знати, щоб явити
зброю надсучасну:
мисль нового Світу,
мудре слово красне.
Лиш самодостатній
самостійно сіє.
Для залежних – стайні
НАТО чи Росії.
Лоції – від Бога!
Геть, чужий фарватер!
Зірка нам підмога –
Правда Альма Матір.
Ось такі вимоги,
владний чоловіче,
кинули в дороги
націю. На віче!
І вітав прибульців
дорогу громаду
помаранчем вулиць
Київ. На пораду…

5

Та були б неповні,
трафаретно скуті
зарисовки ззовні,
без самої суті.
А вона – голубка
на плечі Майдану
відкривала глупим
дійство несказанне.
…Ой, глибоке ж око,
райдугою – крила!
Глянув ненароком
і… мені відкрилось:

…Чорний віл сердитий
(рими не надам!..)
Зоряного Воза
пер через майдан!
А на тому Возі
Страдниця свята,
наче Матір Божа –
Правда золота!
А за Возом – душі
в білих сорочках, –
правдолюби сущі,
що попрали страх.
То не гонг із аду
засмутив режим, –
нагадав Ґонґадзе:
“Правду бережім!
Не блудіть до Слова
кожен по своє,
нам з Алєксандровим
видно все, як є.
І не помсти прагнем
битам чи ножам,
а святої правди,
правда хай вража!”.

Ю-щен-ко-о-о! – гукали,
ті, хто во плоті.
Правди! – вимагали,
ті, хто вже святі.
По обидва боки
вирував майдан
під Всевишнім Оком
і…втекла біда.
І уже не буде.
Вивчили урок:
натовп – ще не люди,
люди – то народ.
Ми вже вчена публіка.
Казочці кінець.
Братчикам по бублику,
Бабі – смоктунець**



            ЕПІЛОГ

   
трудно взять от земли
   ум на горы небесны,
   трудно не потопитися
   в міра сего бездне
                           Сковорода


Старе, як світ, жадання володіти,
Говерлу слави мати під собою.
Над августійшим Сонце лиш в зеніті
короною сіяє золотою!

Та все минає, нікуди подітись…
Затягне небо хмарою густою,
Еклезіаст покаже: час радіти –
бік протилежний має для героя…

Затихне нетривка людська осанна.
Довіри глек розіб’ється об камінь.
І стане заважким владичне берло.

Блажен той муж, хто править небесами
в собі самому, де понад віками
і Сонце вічне, і віків Говерла…


січень - травень 2005


*сайт – інферно.com. (вигаданий) – метафора, авт.
**смоктунець (неолог. пох. від смоктулька) – льодяник, авт.




      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Без фото
Дата публікації 2008-11-21 14:16:30
Переглядів сторінки твору 3910
* Творчий вибір автора: Майстер-клас
* Статус від Майстерень: R2
* Народний рейтинг 4.805 / 5.5  (4.790 / 5.39)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (4.727 / 5.42)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.738
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні
Конкурси. Теми ІСТОРИЧНЕ
Автор востаннє на сайті 2010.04.02 19:24
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Сергій Корнієнко (М.К./М.К.) [ 2008-12-30 10:51:07 ]
Невідомому "трієчнику".
Хай не ім'я, хоча б кілька аргументів - щодо оцінки не такого вже й короткого твору.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Комаров (Л.П./Л.П.) [ 2008-12-30 12:26:30 ]
Отак їх, по-шевченківські. Тільки чи подіє.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Сергій Корнієнко (М.К./М.К.) [ 2008-12-30 12:51:50 ]
Нас уже двоє, тож більше надії.
Невже вистачило уваги на весь "Майдан"?

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Сергій Корнієнко (М.К./М.К.) [ 2008-12-30 12:48:45 ]
Ого, сам Самоїд Тансу забрів. Від нього "3", що те "6". Дякую, красно.