ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поезія):

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Галина Михайлик / Вірші / "Наодинці з Вічністю" (Філософські роздуми...)

 Рефлексії на тему «донкіхотства» і…
Полишити невдячне «донкіхотство»?
Не меле млива млин пустопорожній –
не має крил, надщерблене і жорно,
питлівки не знайти - там сажа чорна…

… «Безрозі»* нащо ямби-марципани?
Невдячну – убирати в сяйво-перли?..
То ж виправлять горбатого зостане
лиш «заклад лікувальний» пані Смерти…

Народна мудрість – «моя хата скраю»?
"печальний образ" - висміяно досі –
щоразу на ті ж «грАблі» наступають
й отримують: по лобі та по носі…

Та поки є на світі «донкіхоти» -
то умлівають на балконах «дульсінеї»,
складають у пісні слова і ноти…
(А «те» - у саж, до сутності своєї…)

02-03.03.2013

*"Безрога" - діал. - свиня.
( Див.: [Служебка:] Лізь туди, в закуту, не ворушся [ворушися], а як часом хто стане приглядатись, то ти хрокни, подумають — безрога (Леся Українка, II, 1951,)у ст. ХРОКНУТИ – Академічний тлумачний словник української мови
sum.in.ua/s/khroknuty)


Текст твору редагувався.
Дивитись першу версію.



  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2013-03-03 21:29:20
Переглядів сторінки твору 8880
* Творчий вибір автора: Майстер-клас
* Статус від Майстерень: R2
* Народний рейтинг 0 / --  (5.095 / 5.64)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (5.106 / 5.79)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.754
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні не оцінювати
Конкурси. Теми Іронічний неореалізм
Автор востаннє на сайті 2023.11.07 01:19
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Галина Михайлик (М.К./М.К.) [ 2013-03-04 00:01:02 ]
Впродовж останнього тижня (24.02-02.03.2013) на ПМ вирували різного роду суперечки, в епіцентрі яких виявилося досить широке коло осіб (М.Артимович, С.-М.Залізняк, Г.Михайлик, Л.Калиновська та інші). Хто мав час і бажання - могли спостерігати за цим дійством та долучатися до нього. Думки висловлено. Чи почуті – покаже час.
Мій аналітичний допис «Про стежини і кути, про правду і кривду»(01.03.2013) був відповіддю на допис С.-М.Залізняк «Стежина крута веде від кута» (27.02.2013), а також його сенс був доречним і зрозумілим у контексті дискусій на сторінці пародії М.Артимовича (27.02.2013) на вірш С.-М.Залізняк «Опівнічна мантра» (26.02.2013), та у купі з аналітичним дописом Л.Калиновської «Післямова»(02.03.2013) і коментарями до нього. Оскільки згадані дописи колег та коментарі на даний момент вилучені з їхніх сторінок, то вважаю ЕТИЧНО-СИМЕТРИЧНИМ крок щодо вилучення мною сторінки мого аналітичного допису разом з коментарями. (Вдумливий і допитливий читач при бажанні зможе знайти можливість ознайомитись з вилученими матеріалами у відповідних «архівах» :)
Залишаю тільки свої поетичні рефлексії, навіяні нещодавніми баталіями…
З повагою до всіх,
Галина Михайлик.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Тетяна Флора Мілєвська (М.К./М.К.) [ 2013-03-04 00:28:04 ]
))))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Галина Михайлик (М.К./М.К.) [ 2013-03-04 00:45:06 ]
Дякую за усмішки і за візит, пані Тетяно!
Весніймо!..


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Тетяна Флора Мілєвська (М.К./М.К.) [ 2013-03-04 01:03:46 ]
Весніймо!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Анонім Я Саландяк (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-04 09:21:15 ]
Я спочатку читав "проДонкіхотство" Тетяни, тепер ваше... до архівів доступу немаю, отже,- трохи в тумані поточних подій на П М перебуваючи... все ж думаю, що краще вже бути Донкіхотом, аніж ставати "мишкою" й ховатися в "архівну тінь"(це зробив і Сергій Гупало з моїми коментарями).А бій Донкіхотів паперовими мечами мав би бути видовищем на арені Поетичних Майстерень...для чого ж ще вони (П М) створені?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-04 17:15:40 ]
Та поки є на світі «донкіхоти» -
вмлівають на балконах «дульсінеї»,
складаються в пісні слова і ноти…
(А «те» - у саж, до сутності своєї…)

Галю!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Галина Михайлик (М.К./М.К.) [ 2013-03-05 10:45:06 ]
Дякую, Лесю! :)))))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Мирослав Артимович (Л.П./М.К.) [ 2013-03-04 09:07:07 ]
Правильне рішення, Галю. А рефлексії - час від часу кожному не зашкодять.
:)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Семен Санніков (Л.П./М.К.) [ 2013-03-04 09:43:57 ]
Наскільки цікава тема...
Не було ще такої, або була за час моєї відсутности.
Чудово себе уявлять хитромудрим ідальго Дон Кіхотом:
- можна викидать будь-які коники зі своїм Росінантом;
- десь поряд Санчо Панса (група підтримки);
- завжди можна знайти вітряка.
А це все - спрравжнісінькі вигоди та переваги.

Може, вже час якось забувать про ту подію?
Нікого ніхто не змінить, хто як бажав, той так і "засвітивсь". Хто залишивсь при своїй думці - той залишивсь.
Чи, може, час започаткувать нову рубрику "Наші дон кіхоти" чи якось так?
І там залишать свої враження будь про що з того усього, що підпада, на думку авторів, під цю категорію.
Активна громадянська позиція - це те саме, що нині усіляко утискається нинішньою владою. А взамін вона пропонує і нав'язує сумнозвісні кодляки-колони-шеренги якоїсь начебто активної молоді у чорному та спортивному одязі з партійними прапорами.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Галина Михайлик (М.К./М.К.) [ 2013-03-04 10:06:48 ]
Маєте рацію,Семене. Донкіхоти вічні, як і граблі...
Забудеться, звичайно. Але якщо без висновків - знову будуть граблі і т.д....
Спочатку думала дати епіграф з висловом про "заклад лікувальний" з посиланням на автора - дуже вже мені він (вислів) сподобався :)))
Дякую!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Семен Санніков (Л.П./М.К.) [ 2013-03-04 10:26:23 ]
Справа в тому (чи проблема), що жоден з нас не змінив своєї думки. Можливо, з часом, одна частина цих думок зазнає змін. Але трансформація може відбутись завдяки наступним актам цієї практично нескінченої вистави під назвою "на людях". "Життя" - це якась зачовгана нназва :), а водночас, попри всі негаразди, приємний процес.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Анонім Я Саландяк (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-04 10:33:39 ]
"Активна громадянська позиція - це те саме, що нині усіляко утискається нинішньою владою."...На сайті Поетичних Майстерень?
А не здається тобі, Семен, що насправді ситуація набуває абсурдних обрисів : зійшлися в сутичці два Донкіхоти і замість боротися - звинувачують один одного в тому, що противник - вітряк...

Мій псевдонім – Анонім імя Ярослав фамілія Саландяк, аватарка іронічно зображує мене (Я), що дує бульку… не видаляйте будьласка мій коментар!
Будьте


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Семен Санніков (Л.П./М.К.) [ 2013-03-04 10:39:59 ]
Природно, що йшлось про владу державну.
Я мав нагоду бачить оті пікети біля "Українського дому". Я неодноразово бачив, де формуються ті загони молодиків у чорному одязі.
І нам усім вже гарно відомо, кого захищає міліція у сутичках, яких ніхто не збиравсь затівать. Ми - культурна нація. А що казать про ті "чорні загони"? Що не кажи - це все марно.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Семен Санніков (Л.П./М.К.) [ 2013-03-04 10:58:59 ]
До речі, державна влада намагається довести, що ті загони, які вона приводить під державні установи та культурні інституції, є саме загонами активної сучасної молоді, яка, напевне, спить і бачить себе у розкішних апартаментах, на які вони заробили при нинішній владі. Така ж "карта" давно як розігрується у Росії. А це нещодавно щось типово схоже відбувалось і у Брюселі. Щоправда, там були инші молодики, але працювала та ж сама технологія.
То чого ми хочемо у нашому осередку, якщо спокон віку в Україні існує така-о правда?
Єдине, до чого ми тут не дожились і не доживемось (я маю на увазі сайт і типове явище) - це до загонів молодиків у чорному одязі і у спортивному одязі - візитній картці міст позбавлення волі, якихось клубів якихось спортсменів, які тренуються у майстерности ламання кінцівок і примітивного смертельного мордобою.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Галина Михайлик (М.К./М.К.) [ 2013-03-04 14:44:12 ]
Вітаю, філософе Ярославе (з іронічною булькою) :))
Чого б то я видаляла? :)
Дякую за міркування і цікаве порівняння...
Будьте й Ви :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Галина Михайлик (М.К./М.К.) [ 2013-03-04 14:48:09 ]
Пану Семену: як сказати... є чи нема...(про набіги "молодиків у чорному" на сайті) ...
(


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Анонім Я Саландяк (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-04 11:10:04 ]
З приводу дій державної влади...цілком поділяю вашу думку і не ховаю власної думки:вона не може бути іншою, поки при владі людина яка сиділа у тюрмі...
Мене ж більше турбує непорозуміння українських патріотів на сторінках Поетичних Майстерень з приводу...не розумію з якого приводу?!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Семен Санніков (Л.П./М.К.) [ 2013-03-04 11:23:23 ]
Чим більше ми з Вами писатимемо один одному на цю тему, тим ближчою буде загроза виникнення нового конфлікту. Наскільки я розумів, існував твір, який одним сподобавсь, а другим - ні. Існував і існує автор цього твору. Яку він обрав тактику - захисту чи нападу, є його особистою справою.
Особистою справою є і бажання будь-кого з наших колег ставитись, як він бажає, до чого завгодно.
Яскравий приклад плюралізму думок, помножений на коефіцієнт культури та толерантности.
Хотілось би, щоб ця локальна історія якось відійшла в минуле. Ми вчергове побачили, кому з ким випада спільна дорога, а кому - ні, і де ті дороги-шляхи перетинаються.
Відбувсь емоційний обмін думками.
Мені віриться в те, що кожен з учасників не залишив цю арену чи сектор глядацької зали без вражень :)
На все добре.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Анонім Я Саландяк (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-04 12:32:06 ]
Семен!Чому? Я думаю точнісінько,так як ти...Звідки беруться рефлексії типу:"Ми вчергове побачили, кому з ким випада спільна дорога, а кому - ні, і де ті дороги-шляхи перетинаються..." ??? - А не можна так : посварились і побились тай мирнесенько живем! Справжні чоловіки просять вибачення в жінок, навіть, якщо й не винуваті...а жінки ,зрештою. вибачають (насправді) й негідників і... процес продовжується...
Як тобі така схема?!
Будь


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Семен Санніков (Л.П./М.К.) [ 2013-03-04 15:24:59 ]
Це ідеалістичний підхід.
Натомість існують Південна Корея та Північна.
Про пострадянський простір Вам відомо і без моїх коментарів :

А що маємо ми?
Свята - і ті різні. Сегрегація.
23-тє лютого і 8-ме Березня.
Скажіть, будь-ласка, це нормально чи ні?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Галина Михайлик (М.К./М.К.) [ 2013-03-04 15:04:55 ]
Жінка побачила образу в свою адресу у метафорі коментаря, там де її (образи) і не було! Образила, уже прямо, чоловіка. Той відповів поетичним твором езоповою мовою (пародією). І пішло-поїхало як снігова лавина з групами підтримки з обох сторін...
Причина (на мою думку) - відсутність почуття гумору, "манія величі" у ображеної започатковувачки цієї лавини... От і все.(
Натомість - пародійні жарти Чубенка і Варави - гарний, веселий, доброзичливий приклад розумних і дотепних авторів. :))
"Пізнай СЕБЕ" - сказав Г.Сковорода.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Семен Санніков (Л.П./М.К.) [ 2013-03-04 15:36:15 ]
Поки сварились-знайомились, виникли нові теми.
Але ж над ними треба працювать, а це - вступна частина, основна, кульмінація, розв'язка. Це чисто організаційно-схематично. А у художньо-літературному сенсі (і змісті)? Тропи (а їх скільки існує), поетика та все таке инше. Воно потребує роботи над Словом.
Хіба не легше зазирать у ту ж саму кістку?
Це ж нескінчена тема - тема війни та миру, розбіжностей і збігів, джентльменства та хамства.
А от і березень.
Нумо віршувать про Весну, про Жінку-матір, Жінку-кохану, Жінку-коханку, Жінку-якщо не Мюнхгаузена, а то Дон-Кіхота :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2013-03-04 16:34:02 ]
Колись тут теж буяло пародійне життя: писались пародії, пародії у відповідь, пародії на пародії у відповідь, було навіть по десятку пародій на один твір (на підтвердження див. мій "Декамумон") - і всі сприймали це весело і толерантно.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Людмила Калиновська (М.К./М.К.) [ 2013-03-04 17:58:42 ]
...чогось зараз усе притихло, Емілю... Мабуть, поети перестали сприймати пародію, як щось гумористичне, веселе, дотепне...і сприймають як образу... Щось-таки не так у нашому шаленому житті? :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2013-03-05 08:51:29 ]
Скоріше за все, пані Людмило, ті, що сприймали, продовжують так само сприймати, просто "иных уж нет, а те - далече"... А ті, що не сприймали, вони й не сприймуть, бо почуття гумору - воно або є, або немає, і за жодні гроші не купиш.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2013-03-05 11:41:28 ]
Ой, перепрошую, у мене був "Октамумон" (http://maysterni.com/publication.php?id=62691), це вже потім "Декамумон" вийшов спільними зусиллями. ))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Галина Михайлик (М.К./М.К.) [ 2013-03-06 09:55:14 ]
Зважаючи на Ваші наполегливі натяки :)) переглянула частину Ваших пародійних перлин . Є різні... Але всі прочитані мною - добрі! Дотепно, весело, часом плоскувато, але не злісно. Це - головне. Найбільше сподобався образ міжгалактичного вирію, куди летять, летять у небі НЛО...
Сподіваюся, що пародії (якщо раптом виникнуть:) на мої рядки теж будуть такими.
Успіхів, Емілю!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2013-03-06 12:40:51 ]
Жодних наполегливих натяків не було, просто я помилився з назвою своєї пародії і виправився.
І я вже десь казав: абсолютно не певен, чи ще колись повернусь до цього жанру, останні події навколо моїх пародій залишили на це надто примарні надії.
Перефразовуючи Висоцького:

Кто раньше с ними был,
И тот, кто будет после -
Пусть пробуют они,
Я лучше пережду.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Галина Михайлик (М.К./М.К.) [ 2013-03-06 14:46:16 ]
Все правильно: треба робити те, до чого душа лежить, і не робити - до чого не лежить. Оце і є свобода. Хоча б тут, у творчості. Бо в повсякденному житті часто такого вибору не маємо.
Щасти!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2013-03-11 13:24:59 ]
А де "плоскувато" (це я на всякий випадок - а раптом передумаю)? :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Галина Михайлик (М.К./М.К.) [ 2013-03-24 01:29:47 ]
Давно не заглядала на цю сторінку, а тому й не побачила вчасно Вашого запитання, Емілю. Плоскувато було в пародіях сексуальної тематики: про "шоколадки" ітп. Зараз детально не згадаю, бо вже трохи давніше вивчала Ваші дописи. А поема на тему пародіювання (здається вона одна є у Вас) мені сподобалась, пригадую, уся.
Вже знаю, що передумали. От і добре. Натхнення Вам! :)