Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)
2026.06.26
16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine
2026.06.26
16:36
Боже Мій
Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили
Він є богом анічого
Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили
Він є богом анічого
2026.06.26
15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,
2026.06.26
13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.
Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.
Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.
Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.
Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,
2026.06.26
11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ
Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над
2026.06.26
09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно
2026.06.26
07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...
Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...
Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
2026.06.26
07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.
2026.06.25
23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.
Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.
Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє
2026.06.25
16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ
2026.06.25
15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм
Вступ
Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво
2026.06.25
13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.
2026.06.25
11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць
2026.06.25
08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні
2026.06.25
08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.
2026.06.25
06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА
Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...Останні коментарі: сьогодні | 7 днів
2023.12.07
2018.01.02
2017.03.14
2016.03.25
2015.04.08
2014.03.11
2014.03.10
• Українське словотворення
• Усі Словники
• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники
Автори /
Редакція Майстерень (1963) /
Новини (Поезія)
Час нині працює на японців. Щодо аварії на АЕС в Японії
Євген Александров, доктор фізико-математичних наук, академік РАН: Час працює на японців
16.03.2011 | 14:26
Вже дуже багато дурниць пишуть ЗМІ про японські реактори.
Наприклад, про те, що вибухом знесло «стелю реактора» - немає у реактора ніякого стелі: корпусних реактор - це товстостінна каструля (типу скороварки), у якій кипить перегріта вода, що виконує дві функції - уповільнення нейтронів і охолодження ТВЕЛів. Стелю знесло в реакторному залі (або у зовнішнього бетонного ковпака реактора).
Про водень, пару і цирконій.
Цирконій - звичайний конструкційний матеріал для реакторних нутрощів - він має аномально низьке поглинання нейтронів. Дуже добре горить, між іншим, як і титан. Через високу спорідненість до кисню, мабуть, здатний при високій температурі витісняти з води водень - не знав раніше, але дуже правдоподібно.
«Комсомольська Правда» (Росія) викриває японців: вони, мовляв, брешуть, що заглушили реактор - чого ж він тоді кип'ятиться?
Мовляв, у них ще буде Чорнобиль! Але це від неграмотності. Реактори вони всі заглушили, зрозуміло, що швидше за все, це зробила сейсмо-автоматика.
Але справа в тому, що повністю заглушений реактор напханий ядерними осколками, які майже всі сильно радіоактивні.
Процес спонтанного ядерного розпаду заглушити неможливо, тому заглушений реактор продовжує виділяти тепло в кількості близько 10% від робочої потужності реактора (якщо перед цим реактор довго працював). Це дуже велика потужність, і її необхідно відводити від реактора. Тому всі реактори забезпечуються аварійними системами охолодження - коли, наприклад, немає електрики для прокачування води, її пускають самопливом з резервного басейну, розташованого вище реактора. Через місяць потужність спадає приблизно в 10 разів, але потім швидкість спаду сповільнюється, оскільки короткоживучі ізотопи розпадаються раніше. Через рік залишається близько 0.1% номінального тепловиділення, і це вже на роки.
Але якщо потужність не відводити, то робоча зона розплавиться, і реактор буде незворотно загублений.
Утім Чорнобиля все ж таки не буде, тому що все залишиться всередині «каструлі» - вона навряд чи розплавиться, оскільки зроблена з жароміцної нержавіючої сталі - просто розжариться і буде, може бути, навіть світитися, віддаючи тепло через випромінювання і конвекцію (якщо час від часу стравлювати внутрішній тиск - це буде супроводжуватися радіоактивним фоном, але помірним). Ну, а якщо її все ж поливати водою, то все може й обійтися.
У Чорнобилі все було зовсім інакше, починаючи з того, що реактор був не корпусний, а канальний.
Але головне, аварія полягала в тому, що реактор пішов «у рознос», необмежено нарощуючи потужність, що виділяється під час ланцюгової реакції, так що ніяке охолодження з цим не могло впоратися. По суті це був уповільнений ядерний вибух, розвиток якого припинився через розкидання елементів конструкції. Це і було найжахливіше: радіоактивні бебехи реактора були викинуті в атмосферу і розкидані по околицях.
Енергетично вибух був відносно слабкий - незначні частки потенційної енергії урану перейшли в тепло, але цього виявилося достатньо для утворення вулкана.
Досі йдуть суперечки, яка частка начинки була викинута, а яка стекла в рідкому вигляді лавою в бетонний піддон реактора. Туди до цих пір потикатися не можна.
Що стосується перспектив завершення аварії з японськими реакторами, то вони в цілому сприятливі - час працює на японців, тому що з кожним днем тепловиділення падає.
Проте можливі сюрпризи: при расплавленні палива воно може зливатися, утворюючи критичні вогнища, в яких може спалахувати ланцюгова реакція з різким збільшенням тепловиділення. Це загрожує руйнуванням оболонки і викидом радіоактивного бруду. Але при цьому ланцюгова реакція зараз же припиниться, так що повномасштабної катастрофи вже напевно не буде.
Можливі причин катастрофи на АЕС в Японії
1. Реактори були автоматично заглушені відразу після початку поштовхів. З цього моменту всі системи безпеки станції залежали від зовнішніх джерел живлення.
2. Землетрус і цунамі порушило зовнішнє постачання станції електрикою. Тепер системи залежали від резервних дизель-генераторів, встановлених на зовнішніх майданчиках.
3. Удар цунамі знищив майданчики з резервними дизель-генераторами. Але й на цей випадок був передбачений резервний джерело - акумуляторні батареї великої ємності.
4.Батареї справно пропрацювали рівно стільки, на скільки були розраховані (8 годин), за цей час було здійснено заходи з доставки нових мобільних дизель-генераторів на станцію.
5.Генератори були доставлені, але ... їх роз'єми виявилися несумісними з устаткуванням станції. А ось вже на такий варіант система безпеки розрахована не була. Дорогоцінний час було втрачено...
6. Далі пішов процес фізичного руйнування самих систем охолодження, після чого всі штатні засоби і способи їхнього порятунку виявилися вичерпані.
Отже, система безпеки на станції була продумана і глибоко ешелонованої, проте людський розум не зміг передбачити такого жахливого поєднання фатальних обставин.
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Час нині працює на японців. Щодо аварії на АЕС в Японії
Євген Александров, доктор фізико-математичних наук, академік РАН: Час працює на японців16.03.2011 | 14:26
Вже дуже багато дурниць пишуть ЗМІ про японські реактори.
Наприклад, про те, що вибухом знесло «стелю реактора» - немає у реактора ніякого стелі: корпусних реактор - це товстостінна каструля (типу скороварки), у якій кипить перегріта вода, що виконує дві функції - уповільнення нейтронів і охолодження ТВЕЛів. Стелю знесло в реакторному залі (або у зовнішнього бетонного ковпака реактора).
Про водень, пару і цирконій.
Цирконій - звичайний конструкційний матеріал для реакторних нутрощів - він має аномально низьке поглинання нейтронів. Дуже добре горить, між іншим, як і титан. Через високу спорідненість до кисню, мабуть, здатний при високій температурі витісняти з води водень - не знав раніше, але дуже правдоподібно.
«Комсомольська Правда» (Росія) викриває японців: вони, мовляв, брешуть, що заглушили реактор - чого ж він тоді кип'ятиться?
Мовляв, у них ще буде Чорнобиль! Але це від неграмотності. Реактори вони всі заглушили, зрозуміло, що швидше за все, це зробила сейсмо-автоматика.
Але справа в тому, що повністю заглушений реактор напханий ядерними осколками, які майже всі сильно радіоактивні.
Процес спонтанного ядерного розпаду заглушити неможливо, тому заглушений реактор продовжує виділяти тепло в кількості близько 10% від робочої потужності реактора (якщо перед цим реактор довго працював). Це дуже велика потужність, і її необхідно відводити від реактора. Тому всі реактори забезпечуються аварійними системами охолодження - коли, наприклад, немає електрики для прокачування води, її пускають самопливом з резервного басейну, розташованого вище реактора. Через місяць потужність спадає приблизно в 10 разів, але потім швидкість спаду сповільнюється, оскільки короткоживучі ізотопи розпадаються раніше. Через рік залишається близько 0.1% номінального тепловиділення, і це вже на роки.
Але якщо потужність не відводити, то робоча зона розплавиться, і реактор буде незворотно загублений.
Утім Чорнобиля все ж таки не буде, тому що все залишиться всередині «каструлі» - вона навряд чи розплавиться, оскільки зроблена з жароміцної нержавіючої сталі - просто розжариться і буде, може бути, навіть світитися, віддаючи тепло через випромінювання і конвекцію (якщо час від часу стравлювати внутрішній тиск - це буде супроводжуватися радіоактивним фоном, але помірним). Ну, а якщо її все ж поливати водою, то все може й обійтися.
У Чорнобилі все було зовсім інакше, починаючи з того, що реактор був не корпусний, а канальний.
Але головне, аварія полягала в тому, що реактор пішов «у рознос», необмежено нарощуючи потужність, що виділяється під час ланцюгової реакції, так що ніяке охолодження з цим не могло впоратися. По суті це був уповільнений ядерний вибух, розвиток якого припинився через розкидання елементів конструкції. Це і було найжахливіше: радіоактивні бебехи реактора були викинуті в атмосферу і розкидані по околицях.
Енергетично вибух був відносно слабкий - незначні частки потенційної енергії урану перейшли в тепло, але цього виявилося достатньо для утворення вулкана.
Досі йдуть суперечки, яка частка начинки була викинута, а яка стекла в рідкому вигляді лавою в бетонний піддон реактора. Туди до цих пір потикатися не можна.
Що стосується перспектив завершення аварії з японськими реакторами, то вони в цілому сприятливі - час працює на японців, тому що з кожним днем тепловиділення падає.
Проте можливі сюрпризи: при расплавленні палива воно може зливатися, утворюючи критичні вогнища, в яких може спалахувати ланцюгова реакція з різким збільшенням тепловиділення. Це загрожує руйнуванням оболонки і викидом радіоактивного бруду. Але при цьому ланцюгова реакція зараз же припиниться, так що повномасштабної катастрофи вже напевно не буде.
Можливі причин катастрофи на АЕС в Японії
1. Реактори були автоматично заглушені відразу після початку поштовхів. З цього моменту всі системи безпеки станції залежали від зовнішніх джерел живлення.
2. Землетрус і цунамі порушило зовнішнє постачання станції електрикою. Тепер системи залежали від резервних дизель-генераторів, встановлених на зовнішніх майданчиках.
3. Удар цунамі знищив майданчики з резервними дизель-генераторами. Але й на цей випадок був передбачений резервний джерело - акумуляторні батареї великої ємності.
4.Батареї справно пропрацювали рівно стільки, на скільки були розраховані (8 годин), за цей час було здійснено заходи з доставки нових мобільних дизель-генераторів на станцію.
5.Генератори були доставлені, але ... їх роз'єми виявилися несумісними з устаткуванням станції. А ось вже на такий варіант система безпеки розрахована не була. Дорогоцінний час було втрачено...
6. Далі пішов процес фізичного руйнування самих систем охолодження, після чого всі штатні засоби і способи їхнього порятунку виявилися вичерпані.
Отже, система безпеки на станції була продумана і глибоко ешелонованої, проте людський розум не зміг передбачити такого жахливого поєднання фатальних обставин.
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
"Світ просять не давати віз українським чиновникам, які проштрафилися. ЗБІР ПІДПИСІВ!"
• Перейти на сторінку •
"Тарас Возняк. УКРАЇНА – ДЕРЖАВА З ПОЛІТИЧНИМИ В'ЯЗНЯМИ"
• Перейти на сторінку •
"Тарас Возняк. УКРАЇНА – ДЕРЖАВА З ПОЛІТИЧНИМИ В'ЯЗНЯМИ"
Про публікацію
