ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 Деякі рекомендації щодо оцінювання творів

ОЦІНЮВАННЯ ТА КОМЕНТУВАННЯ ТВОРІВ

КОМЕНТУВАННЯ ТВОРІВ

Автор має право на погляди в усі сторони. Власне, як і читач.
Ми, читачі, не можемо диктувати авторові, про що писати. І оцінювати тематику творів своїми оцінками. Оцінюємо поетичність, рівень майстерності, і залежно від статусу автора.
Цензура у нас є. Але нею, зазвичай, займається адміністрація.

І варто ефективно витрачати свій час і коментувати тільки близькі для себе на даний момент теми.
Тобто, адміністрація радить шановним критикам бути трохи егоїстами - шукаючи для себе вигоди, звертати увагу не на ідеї, ідеологію, а на художню сторону, на ті чи інші прийоми, вирішення.

Якщо вас цікавлять практичні деталі, альтернативне бачення їх вирішення - то є зміст у коментуванні, а якщо не йдеться про якусь творчу вигоду для вас, то у чому сенс коментування?

З іншого боку навряд чи доцільно підходити до кожного авторського творіння із найвищими вимогами. Тобто є й ескізи, є завершені чи не завершені картини - і то, й інше має свою цінність. І, головне, автор публікує на "Майстернях" свої твори не стільки для нас, читачів "Майстерень", скільки для самого себе. Автор формує свою бібліотеку, додає, віднімає - це його творча Майстерня.

Тобто завжди буде актуальним такий образ - Операційний стіл перед нашими, глядацькими, очима - за склом монітора, але наскільки ми можемо і повинні втручатися у ті процеси?

ОЦІНЮВАННЯ ТВОРІВ

Передусім, відкрийте очі на авторський статус - не порівнюйте "Любителів Поезії" із Майстрами, чи з тими, хто вчиться на Майстрів! Кожному своє. Оцінюйте у порівнянні з тим колом авторів, у якому "ваш" автор перебуває за отриманим від адміністрації статусом ("Л.Л.", "R2", "R1", "R");

Рейтинги "Майстерень" і "Народний"
Будь-яка оцінка, поставлена за поетичний твір редактором чи ж бо переможцем головних поетичних конкурсів "Майстерень", формують і рейтинг "Майстерень" і рейтинг "Народний", у той час, як оцінки всіх інших зареєстрованих коритувачів формують лише рейтинг "Народний".

Редакторам і переможцям головних наших конкурсів
Бажано ставити оцінку тоді, коли ви можете в цілому відчути авторську динаміку, до якої додає, або від якої щось віднімає оцінювана композиція. Ваші оцінки формують рейтинг "Майстепрень" даного автора - не забувайте про це. Піклуймося про авторів, особливо молодих.

Для всіх користувачів
1. Оцінка ставиться зареєстрованими користувачами. Оцінку ставити не обов'язково. Якщо ви цікавитесь балетом, не оцінюйте танці в сільклубі! І не виводьте улюблених авторів своїми оцінками у Космос, вони вам за це спасибі не скажуть...
Просто шукайте і отримуйте насолоду у творчості тих авторів, які близькі вам.

2. Напрямки поглядів не оцінюються. Заходимо на авторські сторінки не для того аби сіяти смерть, а для порозуміння і самовдосконалення.

3. У нас не виставка поетичних досягнень, а просто відкритий літ.процес, який часто нагадує рани. І ваші оцінки, і коментарі слугують певними орієнтирами, як для автора, так і для читачів.
Задумайтесь трохи над цим.

4. Звертається увага на вибраний автором статус, якщо автор твору обрав для себе "Любителя Поезії" - то оцінювати достатньо красу рядків і світоглядних побудов - і без надмірностей претензій, але і не надвисокими оцінками.

Щодо оцінок:

Кожен автор має право вимагати пояснень тій чи іншій низькій оцінці.
Якщо пояснень не має - автор ставить питання про видалення такої оцінки перед адміністрацією. Пише адресу свого твору і відсилає "на адмін.комісію".

"1" - зовсім погано
"2" - "погано"
- це вбивання автора, і має бути чітка причина для такого "порушення заповідей Господніх".
Ставлячи такі оцінки ("1" та "2"), потрібно обов'язково їх прокоментувати, - якщо ваші коментарі і часте таке оцінювання будуть редакцією сприйняті, як грубо неадекватні, то вам можуть відмовити в подальшій реєстрації.

При коментуванні зверніть увагу автора на грубі помилки - назвіть їх, і тоді ставте заслужену на ваш погляд оцінку.
Якщо помилки стандартні, то в інших схожих творах можна з коментарями вже особливо не повторюватись...

"3" - посередньо (в п'ятибальній шкалі це ближче до "2,5")
"4" - майже добре (в п'ятибальній шкалі це ближче до "3,5").

Розберіться зі своїми смаками і совістю, перед тим, як ставити ці злощасні "3" і "4".

(!)За хуліганства з рейтингами - наприклад, ставитимете "1" та "2", а високорейтинговим авторам (чий загальний рейтинг "Майстерень" вище за 5.00) і "3", "4" без пояснень, а також без наявності власних творів, які би засвідчили ваш достатній творчий рівень - вас можуть видалити без особливих умовлянь та попереджень.

"5" - "5.25" - гарно.
Найбільш ходові оцінки, які адекватно можуть використовуватись щодо авторів різних рівнів. За них вам ніколи не буде соромно, хіба що в разі невдалого віртуального кохання.

"5,5" - дуже гарно.
Найбільш розумна оцінка, якщо ви опираєтесь не тільки на емоції у відчуттях прекрасного. Бо недоліки є всюди - на то вони і "Майстерні" - і цією оцінкою ви не виказуєте себе невігласом. За "5,5" вам особливо не буде соромно (хіба, що ви тільки ці оцінки і ставите), але виникнуть проблеми із адміністрацією сайту, якщо автор, який отримує від вас таку оцінку, має постійні проблеми із ритмуванням і милозвучністю.

"6" - прекрасно.
"6" - зрештою потрібні, і їх можна ставити, як "Любителям поезії", так і "Майстер-класу", але!!! Застерігаємо від чуттєвої зливи цих "6". Аби захистити наш ресурс від диктату войовничої сірості і посередності, коли будь яке використання слова "любов" і "душа" викликає гормональні викиди у мозок, ми ставимо наступні умови: кожну "6", як правило, потрібно кваліфіковано обгрунтувати. Хіба що ставите одним і тим самим, про кого ви вже все кваліфіковано написали раніше і ваш погляд хоч-якось збігається із редакторським. Бо якщо "5" - це просто "гарно", і "вам подобається", то "6" - це вже взірець для всіх - із авторського рівня!
Отож, потрібно пояснювати, чому це взірець не тільки для вас, але і для авторів-сусідів оціненого так поета. Наприклад: які прекрасні риси краси осягнуто у конкретному вірші, на яких глибинах, які порівняння і метафори вас зачарували, які ідеї майстерно втілені, трохи про красу слова, про красу фото на обложці і т.д., і т.п.... Краще вже поставте 5,5 і не майте мистецтвознавчих проблем на свою голову :)
Звичайно, ваші коментарі допоможуть нам точніше оцінити ваш рівень.

"6,5" - "7" - майже геніально, геніально
Найкращий спосіб самогубства на нашому ресурсі. Якщо ви робите перші кроки на сайті, а також другі, і треті - то ставити "6,5" і "7" вам не рекомендується. Звичайно, як правило, такі оцінки потрібно вміти кваліфіковано обгрунтувати і горе вам, якщо ви не звертатимете уваги на власну грамотність і оперуватимете зворотами - "бо мені ся то подобає".
Взагалі, "6,5" і "7" могли би ставити іншим тільки ті автори, що подекуди отримують від редакції хоча би "6".
Щодо геніальності, то розуміємо це згідно з первинними означеннями: Геній, як Дух Покровитель, - найвищий Захисник і Помічник. Два і більше геніїв розміщувалися у древніх по різні боки на ковчезі, в якому спочивали боги. Отож, перед тим, як скандалити із адміністрацією, подумайте, що ваш улюблений автор собою в поезії конкретного вірша охопив, оточив своїм безміром яко Дух Покровитель і після цього напишіть у поясненнях, що тут на ваших-наших очах за охоплення відбулося, - при цьому намагайтеся себе не дискредитувати в очах редакції та адміністрації. Ми ставимося до вас цілком серйозно і хочемо і надалі зберігати таке ставлення - тому поважайте і себе і таку нашу вимогливу позицію - вона призвана оберігати авторське зростання аж до успішних книжкових публікацій...

Всі наші рекомендації та пояснення