ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поезія):

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Ванда Нова (1982) / Вірші

 Карменсіта Печального Образу
Бої із тінню,
битви з вітряками...
Ці нерозлучні друзі - біль і бій.
Написано і на роду, і в кармі:
чоло-в-чоло стикатися з биками,
коли червона сукня на тобі.

Такий талан – сама у шкуру влізла.
Навіки прирекла себе саму
списи ламати об серця залізні,
з’являтися живцем на власні тризни
і демонів ловити, наче мух.

Тріщить арена, як старе корито.
Шалений тан.
Кривавий карнавал.
Тобі - ловити усмішки і квіти,
і голими колінами світити
на гострі роги,
ікла
й слів оскал.

Текст твору редагувався.
Дивитись першу версію.



Найвища оцінка Світлана Луцкова 6 Любитель поезії / Майстер-клас
Найнижча оцінка Редакція Майстерень 5.5 Любитель поезії / Майстер-клас

      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2009-09-02 22:25:52
Переглядів сторінки твору 12041
* Творчий вибір автора: Майстер-клас
* Статус від Майстерень: R2
* Народний рейтинг 5.413 / 5.83  (5.084 / 5.57)
* Рейтинг "Майстерень" 5.095 / 5.5  (5.051 / 5.55)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.783
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні не обов'язково
Автор востаннє на сайті 2012.04.25 12:03
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ванда Нова (М.К./М.К.) [ 2009-09-02 22:30:22 ]
Насправді хороша ідея - віддалити кнопки "Знищити" і "Редагувати". Підтримую обома руками...
Даруйте усі, хто коментував - повертаю Карменсіту народу.
PS. Окрема дяка Л.Ю. - другий катрен забрала тільки заради тебе :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Лазірко (Л.П./М.К.) [ 2009-09-03 17:46:54 ]
Сеньоріто,
Падає, як пісок із-під копит, трояндове пелюстя до твоїх ніг.
Дякую, що пішла на таку пожерву - тепер тут немає місця - один бій!!!!
І це - чудово.
З адреналіном тореро,
Л.Ю. :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ванда Нова (М.К./М.К.) [ 2009-09-03 19:14:35 ]
Тільки домовляємося зразу: Карменсіті-червоні троянди, Ванді - кремові. Аби не посварилися ;)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2009-09-02 22:46:09 ]
Поновлюю свій комент.

На мою скромну думку, у Ванди вийшла гарненька жіноча композиція, із цілком містерійними, ірраціональними штучками (як на деяке чоловіче, як нам здається, "раціональне" бачення).

Вплив таких композицій, як на мене, сильніший тим більше, чим кращий звукопис, - тут звукопис трохи місцями страждає. І це добре, бо як сказав один місцевий "віщун" - інакше їхні чари змінили би ваш, чоловічий світ.
Юрку, це нам потрібно? :)
Я тому ось вже серйозно задумався, чи потрібно нашим красуням удосконалюватись до безмежності. :(


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василина Іванина (М.К./М.К.) [ 2009-09-02 22:54:29 ]
оце так :)
нє, це зовсім не потрібно, НМСД :))
(змінювати світ ваш, а то грядуть катастрофи)
"дзеленчать кістки і кастаньєти" ---- звучить дуже і дуже :)))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ванда Нова (М.К./М.К.) [ 2009-09-02 23:11:13 ]
Відповім питаннями на питання:
А вам подобаються гладкі, наче пластикові, жіночі обличчя без жодної риски, зморшки, плямки чи родимки? Жіноча вдача без тіні імпульсивності, впертості чи іншої родзинки? Жіночі тіла, а ля Барбі - 90-60-90, аби усі були однаковісінькі?

А красуням змінювати ваш світ - як каже Василинка - зовсім ні до чого :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2009-09-03 13:46:49 ]
:)

Ага, про логіку в діях жінок ми давненько не говорили.
А жіночість створюють первинні ознаки, а не вторинні, правда ж? Отож, взаємодія ніби глибша?
А про ПМ на кожному кутку кажу, що тут жінки вчать чоловіків, для чого ПМ і створене - рятуймо українських чоловіків, вони того варті, бідолашні. :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Луцкова (Л.П./М.К.) [ 2009-09-02 23:25:33 ]
Вандо! Писатиму заплутано, бо Ваша поезія діє на мене саме так - оп'яняюче ( є таке слово в укр.мові?)І я ніколи наперед не знаю, куди вона мене виведе. Цього разу - чомусь до Цвєтаєвої:

Здесь у каждого мысль двоякая,
Здесь, ездок, торопи коня.
Мы пройдем, кошельком не звякая,
И браслетами не звеня...
У фонтана присядем молча мы
Здесь, на каменное крыльцо,
Где впервые глазами волчьими
Ты нацелился мне в лицо...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ванда Нова (М.К./М.К.) [ 2009-09-02 23:55:08 ]
Ох, Світланко, дякую! але іноді здається, що усе вже було написане - до нас...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олеся Овчар (Л.П./М.К.) [ 2009-09-03 00:01:29 ]
До болю правдивий образ Жінки. Особливо подобаються останні рядки, та й весь вірш подобається - особливо.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ванда Нова (М.К./М.К.) [ 2009-09-03 12:23:04 ]
Дякую, що читаєте, Олесю.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2009-09-03 00:20:11 ]
"Биків-чоловіків" у тенета червоних мантильїв ловити, і самих упертих із них божевільними робити, а деяких ще й рогатими робити. Ось що роблять з нами жінки своїми чарами. І не треба їм бути самим упертими бикицицями. Сильно написано.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ванда Нова (М.К./М.К.) [ 2009-09-03 12:22:38 ]
Ярославе, спасибі Вам.
У мене не було наміру в особу биків закладати чоловічу стать. Ідеться більше, про боротьбу в цілому - мені здається, жінці в цьому світі доводиться боротися значно частіше, аніж чоловікові...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2009-09-03 01:42:37 ]
Ненавиджу кориду. Тому завжди на боці биків. Але справжніх, а не тих, яких намагається приручити ліргерла :) Бойова дівчина, ця твоя Карменсіта, Вандо, такі не здаються живими :)
Слу, оце "світити на..." наприкінці викликає сумнів. Адже у контексті "голих колінок" "світити" майже ідіома, тобто самодостатня. Може, краще "і голим колінами світити
крізь ...". А?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ванда Нова (М.К./М.К.) [ 2009-09-03 12:20:13 ]
Любс, я теж не переношу кориди...Але часом перебування в нашому світі її до болю нагадує.
Щодо "світити на" - то хотілося відобразити протистояння. А коли ставлю "крізь", то вимальовується голе колінко, яке стирчить між ріг і зубів... :-)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександра Вітановська (Л.П./Л.П.) [ 2009-09-03 12:54:54 ]
Вандо, Ви, напевне, дуже страждаєте від внутрішнього дискомфорту щодо тих чоловіків?... та плюньте на них, вони того не варті...
Приєднуюсь до Чорнявої Жінки, мені також завжди жаль биків, бо безневинних істот мало того, що починають дратувати, ще й примушують бути жорстокими, не дають спокійно порумиґати, постояти у стойлі чи просто попастись насеред поля у мирному коров’ячому стаді або насамоті.......


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2009-09-03 13:34:30 ]
Щодо биків і кориди, я думаю тут все чесніше, аніж банальне мисливство без потреби кормити свою сім'ю, чи ж бо бої між жінками і чоловіками.
У кориді завжди присутній тотемний момент, і духовне поєднання сутностей, - більший бере у посмертну опіку меншого, інколи й навпаки, і це, як кажуть специ, тільки перший шар проблематики...

Щодо плювання на чоловіків, то Олександро, ви напевно з ума зійшли???
Якщо довкола вас не варті нічого чоловіки, то це свідчить тільки про вашу нинішню вартість, чи ні?
Чоловіки маловартісні, лише коли не мають своєї жінки. Якщо ви їм чужа, то що ви робите біля чужих вам чоловіків? :(


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2009-09-03 13:53:21 ]
НМСД, істоти, які вбивають тварин тільки, щоби самоствердитися та отримати задоволення або чергову дозу адреналіну - нелюди. Щось ніхто не запитує сутність бичка, чи хоче вона поєднатися по смерті зі сутністю свого вбивці. Виправдити - й досить красиво - можна все. Але правда завжди простіша і жорстокіша, чи не так, люба Редакціє?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2009-09-03 14:16:23 ]
Не так. Ви формально дивитеся на кориду. А це далеко не формальна смерть на м'ясокомбінаті від руки дебіла з електрошокером у руках.
Любо, я ж кажу про давно існуюче вирішення цієї проблеми на рівні переплетення душ бика і тореро.
Як важлива Жінка і Церемонії, так і Смерть і Церемонії. Словом, достойна смерть - це і Бику приємно.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2009-09-03 14:20:12 ]
А щодо глядачів і шоу довкола цього всього, то це зовсім інша справа, аніж стосунки Тореро і бика.

Непосвячені глядачі і справді тільки риють собі могилу, бо просто так, з-за цікавості, дотикатися Смерті безкарно нікому не дано.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2009-09-03 16:57:44 ]
Володю, можливо, Ваші слова щодо Церемоній і тотемів справедливі, але стосовно тієї давньої кориди, коли один самотній сміливець виходив на бій з биком. Але зараз, коли команда на іспанській кориді складається з 12-14 людей, і доля бика вирішена ще до початку, про які Церемонії та таїнства може йти мова? До речі, в португальській кориді биків, які залишилися живими, все одно відправляють на бійню :(
Щодо споглядачів і шоу навкруги згодна на всі 100.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ванда Нова (М.К./М.К.) [ 2009-09-03 16:11:20 ]
Люба Олександро :) Запевняю, що не страждаю ні від чого подібного. Як на мене, чоловіки (та й жінки також) бувають і вартісні, і не дуже.

Читайте вище: "У мене не було наміру в особу биків закладати чоловічу стать. Ідеться більше, про боротьбу в цілому - мені здається, жінці в цьому світі доводиться боротися значно частіше, аніж чоловікові..."


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юлія Зотова (Л.П./М.К.) [ 2009-09-03 14:27:52 ]
чоло-в-чоло стикатися з биками,
коли червона сукня на тобі (с)

Це чудові рядки...

Чудовий вірш загалом, не про биків і не про кориду зовсім. Дуже СПРАВЖНІЙ вірш про ЖІНКУ. А ще про ті речі які де-хто, як ту кориду, категорично не хоче сприймати, але які є традиційними.


Щож до самої кориди то це частина національної культури. Може і неприйнятної для нас.
Я знаю, що поросятка дуже розумні тваринки, але я вихована в українських традиціях і їм сало котлети відбивні та буженину.
А мусульмани мене мабуть не зрозуміли б...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ванда Нова (М.К./М.К.) [ 2009-09-03 19:13:28 ]
Приємно зустрічати розуміння, приєєе-е-емно...Мурр-мяу :)
І мене теж деколи тягне на мяу-м"ясце... Добре, що ми не мусусльмани - принаймні через таку дозволену розкіш.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ондо Линдэ (Л.П./М.К.) [ 2009-09-03 19:55:37 ]
...чем сильнее образ, тем больше отдача, ответвлений дискуссий (спорное утверждение, но), - а женщина в красном - чуть ли не архетип:)) (тут пытаюсь не добавить "ХХ века", но так хочется...:))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ванда Нова (М.К./М.К.) [ 2009-09-03 20:41:16 ]
слушно про архетип, навіть не задумувалася про це - але і справді архетип :) нехай там якого століття...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юлія Зотова (Л.П./М.К.) [ 2009-09-04 11:35:50 ]
Хай буде архетип, він тут доречний. Навіть не думай іншого


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2009-09-03 21:19:53 ]
У Джека Лондона є дуже цікаве оповідання про кориду. Називається "Божевілля Джона Харнеда". Певен, сподобається і Любі і Ванді і навіть Майстерень редакції, хоч вона стоїть вище, над нами, над цією коридною суєтою.
Вандо, згоден, бувають і серед жінок бичачі створіння (впертість до ідіотизму), з якими треба воювати.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Тамара Ганенко (М.К./М.К.) [ 2009-09-04 16:37:53 ]
Вражаюче, Вандо, браво! Яке сплетіння двох ніби таких різних образів!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Вітер Ночі (Л.П./М.К.) [ 2009-10-16 16:02:07 ]
"і голимИ колінами світити"? Кривава річ..., глибока...)))