ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поезія):

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Юрій Лазірко / Вірші

 Ангелы добра и бед
angels Сводим счеты – жизнь концами.
Как рубить – врубите свет.
Не летят пускай гонцами –
едут в тройках с бубенцами,
ангелы добра и бед.

Срок истек – бескровна память.
От нее лекарства нет.
Но слова уже не ранят,
давят лед – рубцы, где сани
ангелов добра и бед.

Семимильными шагами
оставляет солнце след.
Отражаемся делами –
чтобы рос у сердца камень
ангелам добра и бед.

Дышит эхо небесами –
у кукушки много лет.
Оставайтесь вместе с нами
в дрожь разбитыми губами,
ангелы добра и бед.

16 Октября 2009




      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2009-10-15 20:05:56
Переглядів сторінки твору 9721
* Творчий вибір автора: Любитель поезії
* Статус від Майстерень: R1
* Народний рейтинг 4.714 / 5.5  (5.079 / 5.67)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (5.142 / 5.76)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.708
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні
Конкурси. Теми Поезія Модернізму і Неомодернізму
Автор востаннє на сайті 2026.06.22 05:34
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Тамара Ганенко (М.К./М.К.) [ 2009-10-15 20:15:13 ]
в дрожь разбитыми губами, - класно.
Да, пусть будут с нами добрыe эти ангелы (добра и бед..), Юра...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Лазірко (Л.П./М.К.) [ 2009-10-15 20:20:21 ]
Пусть воцарит мир между ними -
а нам за это что-то должно-бы достаться.

Спасибо, Тамцю :-)~


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Тамара Ганенко (М.К./М.К.) [ 2009-10-15 20:26:27 ]
Ta... Бог подасть нам, Юрку... Може...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Лазірко (Л.П./М.К.) [ 2009-10-15 20:33:02 ]
Дасть - обов`язково - сторицею.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Кондратюк (М.К./Л.П.) [ 2009-10-15 20:21:24 ]
Привіт, Москалику!
Як ти замаскувався...

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Лазірко (Л.П./М.К.) [ 2009-10-15 20:28:08 ]
А шо не видно? :))))
Здурів був,Юрцю!
(Співає під ритм шу-бі-ду-всю-біду
- Йой видно, йой встидно, як хулєра)
Нє ну пригадалось -
взветиєсь костри і ноги піонервожачки у пагонному стані.
Кхм.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Кондратюк (М.К./Л.П.) [ 2009-10-15 20:24:16 ]
Тра куплять пулємньот і шото дєлать!!!
Бачиш о!
Стіхи тут, панімаеш, па рускі пише...

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Лазірко (Л.П./М.К.) [ 2009-10-15 20:31:18 ]
О, та пані маю і не єдну.
Віртуально - я Дон Жуан Попан.допульський.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Тамара Ганенко (М.К./М.К.) [ 2009-10-15 22:45:48 ]
У-у-у, а скіко (на вушко)?...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Лазірко (Л.П./М.К.) [ 2009-10-15 23:41:57 ]
Чевоніє і біліє одночасно, крутить пальцем де дозволяє фантазія,
візуально розкорковує ешалон Донн і думає - шо би то було... йой.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2009-10-15 20:39:30 ]
Юр, честно или бла-бла?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2009-10-15 20:40:25 ]
Я про мнение свое, а не про твое виртуальное донжуанство :))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Лазірко (Л.П./М.К.) [ 2009-10-15 20:53:56 ]
Знаешь - люблю баланс. Помню смотрел "Ну, погоди!" - жалко волка было...
Вот и ангелы должны бы быть разноцветными (только что-бы не серыми).
Мы стремимся к чему-то лучшему, но оно бы не было этим "лучшим" без дна...
А ты как думаешь (может быть я не понял вопроса)?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2009-10-15 21:19:02 ]
Нет, идея понятна. Я про изложение :) Чувствуется, что твой родной - не русский. Давай по пунктам.
1) есть фразеологизм "свести концы с концами" или же "свести счеты с жизнью" - у тебя как-то намешано это;
2) тройки с бубенцами никак не могут быть гонцами, ибо гонцы имели одну лошадь, чтобы быстрее добраться, и уж тем более без бубенцов, чтоб не нарушать конспирацию :)
3) само противопоставление ангелов добра и бед? ведь беда и зло - это несколько разные вещи, правда?
4) беСкровна память
5) "давят лед – рубцы, где сани" - не совсем понимаю, кто кого давит?
6) "Семимильными шагами
оставляет солнце след" - это как? :))
7) "падает на сердце камень
ангелам добра и бед." - тут инверсия сердца и камня запуьывает смысл;
8) (у) кукушки или попроси кукушку, "в" - укр.

Прости, надеюсь ты поймешь мои мотивы правильно :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Лазірко (Л.П./М.К.) [ 2009-10-15 21:46:40 ]
Ну я с тобой совершенно согласен - то что язык не родной (и слава Богу) :)))

1) Я знаю эти фразеологизмы, но почему-то мне кажется что жизнь соединяется между собой концами (они сводятся)...
2) А зачем им скрывать что они "гонцы" - пускай всё звенит и все знають, что они летят - тройки - потому-что троедино.
3) Да разные - но нету худа без добра (кажется так) - то, что несет кому-то добро - может нести другому зло, разве не так - смотря что называть добром, а что возмездием добра...
4) Пуууррр граммма пуурр - т.е. согласен на "массаж" :)
5) Сани давят или слова - выбирать читателю.
6) Это, Любаш - солнце шагает и оно высоко-высоко - потому и шагу и него семимильные, следы - видны ну хотя бы по загару... скажем
7) и 8) Рефрем =>Пуууррр граммма пуурр - т.е. согласен на "массаж" :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2009-10-15 21:54:04 ]
2) "И пускай летят гонцами,
СЛОВНО тройки с бубенцами," - тут и тебя сравнение. Так вот, это сравнение не корректное, имхо.
3) Юр, я про пары: добро-зло, а у тебя добро-беда. А беды и зло - не одно и то же. Беда может случиться и от добра.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Лазірко (Л.П./М.К.) [ 2009-10-15 22:20:53 ]
Благодаря Тебе стих изменил...ся. :)
Спасибо, Любаш.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2009-10-15 22:33:55 ]
Всегда пжлст :)
бе(с)кровную еще исправь


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2009-10-15 20:59:23 ]
Я прочитав кілька Ваших англомовних віршів, і несонетів, кілька українських несонетів. Мені здається, і цей вірш це підтверджує, що російська у Вас - 1-ша по легкості і політності мова, 2-га - англійська, а третя - українська. Але може я не все читав.
У цьому вірші немає образного перевантаження, він ллється легко і невимушено, наче Ви народилися
десь там біля Єсєніна на півдні Росії.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Лазірко (Л.П./М.К.) [ 2009-10-15 21:20:21 ]
Дякую за Ваш час, пане Ярославе.
Як Ви самі зауважили - це напевно логічно - чим глибші коріння у мові
тим більше бажання експерементувати з нею, кодувати зміст.
Ось вскромний відділ моїх пісенних форм:
http://maysterni.com/publication.php?id=18697
Тут не повинно би перевентаживатись образно.
З повагою і вдячністю,
ЛЮ
ПСи. Доречі багато з давніх віршів, котрі існують тут є сировому стані.
Я переходжу їх докладно перед виданнями і міняю недошліфоване...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Сергій Рожко (М.К./М.К.) [ 2009-10-15 21:27:46 ]
"попроси в кукушки лет" - щось тут моє "харківське вухо" трохи прив"яло (але я йому показав один із автопортретів Ван Гога - і воно відразу ж дещо ожило...)
"Оставайтесь вместе с нами
в дрожь разбитыми губами," - знову щось не то... (хоча уверсі саме те похвалили, я щось не надто сприйняв - поєднання двох рядків дієсловом (здається) "в", імхо, - не дуже - хоча сам Образ чудовий).
ТИ знаєш, якщо багато років по нашому відходу у інші паралелі, тебе, як і Миколу Васильовича, почнуть ділити наші рідні і чужі "московити" , -я у труні перевертатись не буду. Молодець.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Лазірко (Л.П./М.К.) [ 2009-10-15 22:34:13 ]
Привіт, Аміґо!
Мені така участь не світить - я не того рівня птаха.
Будемо спокійно спати - гарантую. :)
(Хоча коли би не бісівсько-фольклорні оповідки то не знати чи Гоголь би став Гоголем...)
Тисну лапу,
ЛЮ :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Вітер Ночі (Л.П./М.К.) [ 2009-10-15 22:13:57 ]
Юра, -5,5 и пьем пиво...)))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Лазірко (Л.П./М.К.) [ 2009-10-15 22:37:51 ]
П`ємо. Аякже
Яке пиво полюбляєте?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ніна Яворська (Л.П./Л.П.) [ 2009-10-15 22:32:36 ]
А мне понравилось!!!Исправляйте ошыбки,придирайтесь к словам,но суть стиха это не меняет!Свежо,оригинально,неповторимо!!!Вот так...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2009-10-15 22:44:57 ]
Милая Антонина, зачем же так истерично кричать?
Вы б еще капслоком все это изобразили. Идет нормальная работа, в нормальном дружеском тоне. И в процессе этой работы и ошИбки исправляются, и слова меняются. И это вовсе не придирки, а желание сделать текст лучше.
Примите валидольчик, попейте теплого молока. Ну, даже не знаю, чем Вам еще помочь. Да, не читайте непонятную Вам поэзию.Она плохо сказывается на нервной системе.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юлія Зотова (Л.П./М.К.) [ 2009-10-16 11:12:16 ]
Чорри жги исче!!!! :))))))))
Я за конструктив.
Стихи подобной тематики я вобще обхожу стороной кто бы их не писал Лазирко, или Чорнява жінка, или СеРж Ко,(ну не люблю я такое), но у вас есть много того, что хочется и хочется читать. В технике тоже не разбираюсь вижу только совсем откровенные траблы.
И поэтому конструктив в коментах мне очень интересен, поскольку, для самой себя находишь много полезного, это даже для общего развития и воспитания литературного вкуса нужно (О-о-о!) :))
А кто не хочет видеть, тот и не пытается.
Я вас всех очень, очень
Люблю
Юля


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Лазірко (Л.П./М.К.) [ 2009-10-16 17:06:35 ]
Юль,
Вибач за мою писанину. Не тямлю звідкіля це прилетіло...
Може перепилось (оглядає макітру - ніби ціла).


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юлія Зотова (Л.П./М.К.) [ 2009-10-16 18:01:45 ]
Ти шо абалдел вконец чи просто і здиваєшся, не думай більше оскорбляти мене своїми ізвинениями.
Я тебе дуже дуже люблю, пиши шо пишеться, ябуду читати шо хочеться і всьо буде ок


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Лазірко (Л.П./М.К.) [ 2009-10-15 23:56:54 ]
Спасибо, Нина, за поддержку!
Мне она приятна.
С теплом,
ЛЮ :)
П.С.
Мои тексты на русском (и не только) иногда нуждаются в поправках,
так как это не мой ("немой" хих:) родной язык.
Я "вижу Образы", но моя рус-грамматика бывает, что хромает да и мысли
не всегда русско-говорящие за себя. :)
Чем больше критики - тем лучше автору, мне так кажется.
Люба мне в этом помогает - чтобы текст более-менее был похож на русский.
Еще раз благодарю за поддержку!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Кондратюк (М.К./Л.П.) [ 2009-10-16 08:39:24 ]
Привіт, Юрку!
Ти не перестаєш приємно дивувати.
Лазірко російською і Лазірко українською - це зовсім різне (слава Богу, що я агліцькою не петраю!). Мені здається коли б це було на полотні то картини були б зорово різними.
А от що поєднує?
Образи - "вижу Образы"! Ти ж, холєрник, якось так бачиш...
Як на мене то українською Лазірко колоритніший, багатоггранніший, кольоровіший, образніший, багатотональніший і цікавіший!!!
Дякую тобо, Юрку!!!

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Лазірко (Л.П./М.К.) [ 2009-10-16 17:04:36 ]
Дякую Юрцю,
Я не знаю чому деколи мені в голову залазять російськомовні рядки.
Я не маю уяви, як то моя голова щось може складати на тій мові, адже я практично
не маю її у повсякденному вжитку. Думаю, звідкіля ті ангели добра і бед прилетіли?
А ,тра випити - мо` проясниться.
Колись мушу перекласти на українську мої англ. "шедьоври" для порівняння.
Образи я дійсно "бачу" - тобто уявляю як вимальовується "полотно". Мій батько - художник, нажаль Бог не дав мені хисту до мальовидла, але уявно - усе калярове. :)
Тисну лапу,
ЛЮ


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Вітер Ночі (Л.П./М.К.) [ 2009-10-16 22:32:09 ]
Тебе знову немає. Жіноча стать гине...)))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Кондратюк (М.К./Л.П.) [ 2009-10-18 18:44:00 ]
"Мій батько - художник, нажаль Бог не дав мені хисту до мальовидла..."
А ти пробував?

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Тетяна Левицька (Л.П./М.К.) [ 2009-10-22 00:25:04 ]
Добрий вечір, Юро, рада Вас бачита та чути. Чудовий витвір. Не маю ні етичного не морального права щось підсказувати такому майстру, як Ви, бо сама у Вас повчаюся. Я або сприймаю вірш, або ні.
А коли сприймаю відразу хочеться написати теплі слова автору та подякувати йому, що з задоволенням роблю, Дякую!!! Мені сподобалось!!!
З повагою та теплом,
Таня