ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Інша поезія):

Костянтин Ватульов
2026.04.02

Охмуд Песецький
2026.03.19

Арсеній Літванин
2026.02.25

хома дідим
2026.02.11

Немодна Монада
2026.01.11

Вероніка В
2025.12.24

Павло Інкаєв
2025.11.29






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Василь Світлий (1968) / Інша поезія

 На сторінках Пе-еМе
На стОрінках Пе-еМе
У пошані всяке фЕ:
Перекручений рядок
Геп завихреність думок.
Де є проза, де вірші ? –
Все змішалось в голові.
Рима, звісно, не складна,
Тут вважається «фігня».
А бездушна тріскотня
Видається за дива.
Секс зірвався із пера
І ганя в куток з кутка.
А легке мичання муз
Перевершив світський туз.
В підменю коментарі
Речі кепські і брудні
Тут «освячують» щоденно
І оцінюють натхненно.
Ну не все ж, що гавкне пес
Слід здіймати до небес.
Ще б багато написав
Але писалку пом’яв.
Думи виклав на папір
Лже-поет Василь-вампір.

2011

без коментарів





      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2011-01-19 19:25:29
Переглядів сторінки твору 20213
* Творчий вибір автора: Любитель поезії
* Статус від Майстерень: R2
* Народний рейтинг 3.807 / 4.5  (4.886 / 5.47)
* Рейтинг "Майстерень" 3.721 / 4.5  (4.709 / 5.39)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.702
Потреба в критиці толерантній
Потреба в оцінюванні не обов'язково
Автор востаннє на сайті 2018.04.09 14:31
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2011-01-19 23:41:45 ]
Ні, такі "вірші" не в пошані. :(


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 00:04:12 ]
Правда очі коле... Чи як ?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 00:15:07 ]
Хіба вам правда відома?
Я про цю вашу публікацію висловився, щодо її якостей - якась вона не така як всі інші ваші твори, ніби з-під іншого пера.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 00:22:22 ]
Я не претендую на пізнання Абсолютної Істини. Але досить було пройтися (нині) по кількох сторінках і... Це все лежить на поверхні (що писав). Даруйте, не ставив собі за мету когось образити. Але очищення- його потребують усі і навіть "сайти". Якось,змовчувати не звик. Не по-нашому це, не по-козацьки.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 00:25:30 ]
То може і на свої сторінки, пане Василю, заглянете, там є що покращити, а потім і іншим поможіть, вкажіть по-дружньому, по-козацьки плече підставте під того чи того первантаженого воза...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Оксанка Крьока (Л.П./Л.П.) [ 2011-01-19 23:48:09 ]
Прикольно))))))))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 00:04:52 ]
Я би , мій вірний друже, сказав - правдиво.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Оксанка Крьока (Л.П./Л.П.) [ 2011-01-20 00:08:28 ]
Це занадто жорстоко, а таку правду краще подавати під соусом іронії - розумні зрозуміють, а тупим фанатикам це не тпреба.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юлія Шешуряк (М.К./М.К.) [ 2011-01-20 00:13:11 ]
Василю, а Ви давно на ПМ, звідки такі висновки?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 00:16:23 ]
Що вдієш, Оксано. Кажуть у кожної палиці два кінці. Теж і у правди. Правда болюча (не жорстока). Але без неї - ніяк, розумієш. Втрачаємо не тільки образ і подобу Божу, але і , навіть, тінь людини, ту про яку так багато говорив Сковорода. Але хто не випльовує гіркоту правди, врешті-решт вона приносить йому неабияке полегшення, а потім і несолоду. не плотську, духовну. Хоча- кожен думає, як йому добре.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Оксанка Крьока (Л.П./Л.П.) [ 2011-01-20 00:21:44 ]
ви справді дуууууже Світлий. є люди, яких правда уже не врятує. а ПМ не можна прирівнювати до якогось одного користувача. як говорять: в семье не без уродов.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 00:27:48 ]
Дорога Оксанко, прошу вас, не говоріть про правду, і про людей, кажіть про красу, про пристрасті, так у ваш прекрасний вік природніше...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Оксанка Крьока (Л.П./Л.П.) [ 2011-01-20 00:31:58 ]
для мене на даний момент правда у людях, яких пізнаю через красу їхніх пристрастей.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 01:00:07 ]
Ви ще надто юна, щоби казати що правда, а що ні, я про це. І лише намагаюся застерегти вас від небезпечних помилок, за які доводиться не лише авторам цих помилок розплачуватися...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 00:28:29 ]
Оксано, всі ми грішні. В свій час, де я тільки не влазив. Скільки дров наломив. Але справа не в кількох користувачах. В тенденціяї... Поезію не можна приземлювати наскільки... Вона виродиться... Стане оборотнем. Вона, як птах - мусить торкатися неба.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Оксанка Крьока (Л.П./Л.П.) [ 2011-01-20 00:33:33 ]
у цьому питанні я з вами не згодна - це ідеологія.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 00:24:19 ]
Юлю, хіба річ в жмені часу ????


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юлія Шешуряк (М.К./М.К.) [ 2011-01-20 00:38:31 ]
Річ в досвіді. Завжди. В усьому.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Оксанка Крьока (Л.П./Л.П.) [ 2011-01-20 00:42:45 ]
Не пам"ятаю, хто сказав, але "досвід - це те, що ми отримуємо замість того, що хочемо". як я розумію - це не завжди щось позитивне.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 00:42:54 ]
На моїй спині 40 таких років життєвого, і 18 - творчого (літературного. Невже цього мало, щоб робити самостійно висновки ? Не під впливом позитиву чи якихось підводних течій.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 00:36:49 ]
Шановна, Редакціє Майстерень. В кожного свій рівень досконалості (як і недосконалості). Я не месія на Вашому. Просто виговорив наболіле. Не надаваймо цій події, якогось особливого значення. Вважаймо тест на випробування усім нам. Вміння прислухатися до думки "іновірців". Не більше


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 01:02:03 ]
Це звичайно. Ніхто не проти. Лише з радістю, світлою :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 01:04:01 ]
Ось і домовились. Обіцяю, наступний мій вірш просвітліє.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 00:46:30 ]
Дівчата...)))))
Я сова, можу просидіти до ранку (для мене це звичне діло). А ви, може, жайворонки. Тоді - корисно подрімати, а дискусію могли б продовжити завтра. (Сподівають мене звідси, ще не витурать).


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Оксанка Крьока (Л.П./Л.П.) [ 2011-01-20 00:50:29 ]
завтра тема дискусії вже застаріє.)))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 00:52:02 ]
Оксанко, тоді я готовий з тобою повести усю ніч :-).


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юлія Івченко (М.К./М.К.) [ 2011-01-20 00:46:31 ]
Вампір - як багато у слові цім таки злилось.:)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 00:50:45 ]
Не ображайся, котику, я коментар залишив не зі злості. Під впливом емоцій. Це буває. Готовий, навіть, публічно вибачитись. Не сприймаю такого стилю і все тут. Мабуть, старію. Або не зовсвм розумію, що це діється з нами усіма...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Оксанка Крьока (Л.П./Л.П.) [ 2011-01-20 00:53:22 ]
інколи за неотехнологіями не поспіває навіть молодь...)))))))))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юлія Івченко (М.К./М.К.) [ 2011-01-20 00:58:45 ]
Василю, я ж кажу лапша на вухах у Вас. Я - Кішка Блакитна. Івченко Юлія Вікторівна, уродженка Днпропетровської області.Нині киянка.) Котику, я інколи кличу чоловіка, але він спить, і буде не надто радий вашому " котику".:))) Але завтра неодмінно передам:)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2011-01-20 00:47:37 ]
Тут нещодавно був занадто темний Микола Кум, щось за деякими фразами коментарів здається мені, що перекинувся він раптово у Василя Світлого. Перший - темнив, аж всі прозріли, другий - освітлив так, що всі - посліпли зненацька.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 00:55:25 ]
Ні, пане Ярославе, я тут вперше. На підтвердження можу дати Вам адресу свого невеличкого сайтика. А за те, що засліплюю, вибачайте. Може через те, що зненацька... Завтра все розставить на свої місця.
Дякую за взаємні відвідини .


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Оксанка Крьока (Л.П./Л.П.) [ 2011-01-20 00:55:47 ]
до закінчення моєї ночі рівно 6 годин - далі у школу.(не хочууууууу!!!!!!!!!!!)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 00:59:28 ]
Оксано, я - вчитель (здається кепський, раз дозволяю тобі прийти завтра на урок не виспаною). Правда, математик. Через те в ролі мовника (чи літератора) почуваюся, як слон на коньках.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Фігляр Шико (Л.П./Л.П.) [ 2011-01-20 01:01:46 ]
це помітно)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Оксанка Крьока (Л.П./Л.П.) [ 2011-01-20 01:04:02 ]
Ведмедя можна навчити танцювати, зайця - курити, тому думаю, що і слон може стати "повелителем льоду".
математику я ненавижу, не розумію, і той д..., що її придумав - добре, що сам помер, бо мене би посадили.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юлія Шешуряк (М.К./М.К.) [ 2011-01-20 09:48:53 ]
то Ви жіночої статі, хмхм... цікаво.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 01:01:20 ]
Юлія Вікторівна! Мовчання - золото. Даруйте за таке звернення до ЛГ.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 01:06:18 ]
Панове, не завидуйте мене (поспішно) каміння своїх досконалих форм. Я ще не все повідав...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 01:09:50 ]
Оксано, я теж математику не терплю. особливо коли її мушу викладати комусь іншому. Через те рятуюся від неї як можу. Віршами, прозою, статтями. Не давно освоїв другу професію - вчителя християнської етики. Ось такий я... Не людина, а професійний вінегрет :-)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Оксанка Крьока (Л.П./Л.П.) [ 2011-01-20 01:19:14 ]
Вінегрет люблю, але з капусти, квасолі, і всього, що мама туди ставить. ваш, здається, зіпсувала математика. і навіщо ви тоді здобували таку професію, якщо не любите її? дипломи колекціонуєте?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 01:23:04 ]
Щось на зразок того...
А на справді, математика, як засіб пізнання Всесвіту. Мав намір його вирахувати :-).


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Оксанка Крьока (Л.П./Л.П.) [ 2011-01-20 01:15:03 ]
шановна редакціє, я думаю, що за помилки мають розплачуватися лише їхні автори. а щодо своєї юності, я не заперечую. просто є елементарні речі, через які бачиш - правда це чи ні. хоча, якщо глобалізувати - навіть у свої 16 я розумію, що правди в ідеалі не існує - у кожного своя - найправдивіша.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Майстерень Адміністрація (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 10:00:20 ]
Просто ви, Оксано, у своїх словах робите так багато елементарних, але природних для свого віку, помилок... І я щиро переживаю, як скоро ви своїми діями продовжите цей словесний ряд, хоча, слова, щедро і нерозбірливо посіяні, як ви розумієте, вже серйозно впливають на гармонію, принаймні нашого мікросвіту... :(
А значить, змусите до відповідних дій і адміністрацію. Я розумію, що дії адміністрації, начебто, будуть направлені на виправлення ситуації, але це завжди вкрай неприємно.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Оксанка Крьока (Л.П./Л.П.) [ 2011-01-20 01:25:55 ]
"насправді" пишеться разом. краще б ви його намалювали.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 01:40:25 ]
Пробував в дитинстві і малювати. Щось не пішло...
Може воно і на краще.
Сонячна Оксано, давай на кілька годин перервемося. бо вже посипались помилки, а редагувати їх не в змозі. А потім завітає, якийсь П'єро і напиши в коментарі: А це шо-о-о.
Для твого віку зловживати комп'ютером не варто. В здоровім тілі - здоровий дух.
Обіцяю, що завтра завітаю на твою сторінку і ми продовжимо наш діалог... (Або відкриємо тему для іншого).


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 01:31:32 ]
Тобто, Оксано, ти солідарна з Бутусовим (Nautilus Pompilius), який переконує у тому, що правда у кожного своя.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Оксанка Крьока (Л.П./Л.П.) [ 2011-01-20 01:34:51 ]
Як не соромно, вперше про такого чула, а у даному коменті процитувала саму себе - маю прозовий твір, де фігурує дана фраза. на ПМ його нема.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 01:46:36 ]
Легендарна рок-група 70.
Набери назву групи в одній з пошукових систем і знайдеш. Сьогодні так не співають (на мою думку).


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 16:08:15 ]
До речі, ви можете, пане Василю, перевести цю публікацію (через редагування) до "Іншої Поезії", і низька оцінка не буде погіршувати вам рейтинг.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Василь Світлий (Л.П./М.К.) [ 2011-01-20 18:19:19 ]
Звісно, що глибоко вдячний за терпимість і толерантність проявлену Вами у цій ситуації. Гадаю, що не варто переводити цього вірша до інших поезій. Жартома кажучи, цей вірш заслуговує низької оцінки, а рейтинг справа наживна.