ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поезія):

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Валерій Хмельницький / Вірші

 Де краще? (літературна пародія)

Знов за тиждень од міста я хворий,
І набравшись бацил і біди,
Чимскоріш чимчикую сюди,
...
І блука моя тінь навмання,
...
Сяде зяблик мені на рукав,
Тихо ластяться гривами коні.

Ярослав Чорногуз

В місті ледь не вхопив мене грець -
Біди всякі, бацили вчепились.
Чимчикую за місто – на милість
Я природі здаюсь. Навпростець

Так ходив би й ходив тут щодня...
На чарівнім природи роздоллі
Крізь поля я простую поволі -
Навіть тінь десь блука навмання...

Тут маленьке теля язиком
Позлиза́ло із мене напа́сті...
Тут пернаті вітаються: «Здрасті!»
Й пригощає коза молоком…

Чом я досі у місті?.. Та ні,
У селі позостанусь навіки -
І душі я поповню засіки
На гнідому у крапку коні.

Та й за вила візьмусь, за косу
І вставатиму вранці о п'ятій...
Я забуду про місто те кляте,
Убираючи в себе красу.

Не тужитиму зовсім в селі:
Буряки посаджу на городі
І дивитимусь, як журавлі
Відлітають. Колись, при нагоді,

Заготовлю на зиму дрівець,
Кожушину куплю у сільмазі,
Заведу, мо', й отару овець...
Як чудово в природі оазі!

Хоч міситиму тут чобітьми
По коліна грязюку весною -
Та скрипітиме сніг під саньми
І сідло на коні піді мною.

Хай узимку по пояс той сніг
Прокидатиму аж до знемоги,
Та зате не писатиму книг
І забуду про сайти і блоги...

Хай невесело стане і тут -
Не заграю на кобзі в оркестрі...
Не просіть, не вернуся... Зер гут!
Прощавай, рідне місто. Маестро.


11.04.2011

* Джерело для пародії: Ярослав Чорногуз "Санаторій людства" (http://maysterni.com/publication.php?id=60892)

** Пародія у відповідь: Ярослав Чорногуз "Чари міста" (http://www.maysterni.com/publication.php?id=60983)


Текст твору редагувався.
Дивитись першу версію.
Контекст : http://maysterni.com/publication.php?id=60892


      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2011-04-11 10:11:14
Переглядів сторінки твору 7760
* Творчий вибір автора: Майстер-клас
* Статус від Майстерень: Любитель поезії
* Народний рейтинг 4.882 / 5.25  (5.063 / 5.42)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (4.995 / 5.44)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.784
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні не обов'язково
Конкурси. Теми Пародії та епіграми
Автор востаннє на сайті 2023.04.12 17:19
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Оля Лахоцька (Л.П./М.К.) [ 2011-04-11 11:45:51 ]
Класно! після третьої строфи я сміялася до сліз!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2011-04-11 11:57:13 ]
Дякую, Олю! :) Радий! ;)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Іван Гентош (М.К./М.К.) [ 2011-04-11 11:58:57 ]
Ну так, звичайно, як попити молока - то "Здрасті", а як "за косу і за вила" - то "краще в місто". ЛГ - явно не простачок, видно, що перспектива "побродити в чоботях по коліна в болоті" його не дуже приваблює. (Щвидше шашлик на природі). Ідея зрозуміла, Валерію, риторичне питання в назві не потребує,вочевидь, відповіді. Загалом досить весело і самокритично для ЛГ. Щодо техніки - десь починаючи із середини пародії відчуваються трохи збої ритму - напевне результат швидкого реагування.Щиро


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2011-04-11 13:43:17 ]
Дякую, Іване! ;) Так, я ще у запрошенні до прочитання моєї пародії на вірш шановного пана Ярослава написав, що довів його ідею до абсурду. :) А ритм навмисно позбивав, скоріше, не так ритм, як чергування ритмічних рядків - а навіщо, Бог його знає, може, щось тим сказати хотів, та й забув, що... :)))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
ккк ох (Л.П./Л.П.) [ 2011-04-11 12:14:49 ]
Краще вже село,
Тут ти сам собі пан,
Хоч і з обдертим кожухом!
Візьми собі жінку гарну,
ніжну і роботящу!
Яка завжди поряд буде і підтримає
в годину скрути...




Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юрій Сегеда (Л.П./М.К.) [ 2011-04-11 13:21:40 ]
... Яка завжди поряд буде і підтримає і
в годину скрутиТЬ...

:)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2011-04-11 13:44:14 ]
Не в брову, а в око, Юрію! ;)))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
ккк ох (Л.П./Л.П.) [ 2011-04-11 17:22:39 ]
Яка завжди буде поряд і підтримає в годину скрути.
А кого скрутить, то той вже сам винен, що дозволить їй таке.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2011-04-11 13:58:58 ]
Особисто моя думка, як автора: краще ходити по бруківці та їздити по асфальту у місті, аніж місити болото по бездоріжжю у селі. А найкращі згадки у моєму житті - це студентські роки та робота в науково-дослідних інститутах у Львові та Москві (де я, до того ж, став завзятим театралом).
Вдячний за відгук, Палагеє!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
ккк ох (Л.П./Л.П.) [ 2011-04-11 17:24:01 ]
А я...я просто хочу жити, жити нормально!
А не виживати, ми зараз на межі вимирання,
якось не хочеться мені вимирати...
Не хочеться...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2011-04-11 21:40:48 ]
Валерію, мене ще у молодості однокурсники по журналістиці "били" пародіями за сонет "Не народився я в селі" (але за змістом тягнувся до села) і що я не нюхав перегною, не розкидав його вилами по полю...
Я їм подякував за вдалу рекламу моєї творчості.
А якщо по суті, то я настільки люблю сільську місцевість, що мене не злякає ніяка важка сільська праця (навпаки, я її люблю, особливо дрова рубати!) в тому числі і вищезгадана, навіть хотів поселитися в селі, але жінка моя, котра з села, не захотіла і лякала тим, чим Ви лякаєте. Та мене не залякаєш. Я любив, люблю і буду любити село і природу більше за обкацаплений хамський Київ, хоч і там є оази духовності.
А Ви ж живете у Львові. Хоч останнім часом і про Львів у нас кажуть, що він уже не той, та все ж багато ще там українського залишилося. То ж як кажуть в Одесі - це дві великі різниці. Якби я жив у Львові, може б інакше думав про місто, а якби Ви жили у Києві, то, може б, зрозуміли мене.
О Києве, прекрасний ти вночі,
Люблю гулять, вітрець нічний п"ючи,
Не чути хамських криків, матюків...
Ніж говорить, ти краще помовчи.
Такі у мене є гіркі рубаї про моє друге рідне місто...
Я можу зробити "відбивну" з Ваших рядків, але, гадаю, що цього коментаря буде достатньо. Ми просто в різних життєвих ситуаціях.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2011-04-12 08:45:10 ]
Так, це правда, пане Ярославе. Родом я з районного містечка, але пам'ятаю глибоке дитинство, коли з батьком ходив зустрічати маму з роботи в суцільній теміні, під дощем, по коліна в грязюці та по баюрах. Коли ж улітку по дорозі проїжджала машина, то піднімала такий стовп пилюги, що треба було десь подалі втікати. Навіть пам'ятаю, як ми у тій пилюці бавились, як діти у дитсадках у пісочку.

А великі міста і столиці я люблю за те, що там є культурне життя: театри, картинні галереї, виставки, концерти і т.д. Звичайно, бачив і у Москві, як корінні москвичі цілими днями пиячили в той час, коли ми ходили у театри та музеї. А зараз і всюди по Україні таке зустрінеш.

Був не так давно і у Києві. Так, всюди російська мова. Але варто заговорити українською, як усі стараються перейти на спілкування українською.

Але коли побачив, наприклад, Відень - то нехай всі радянські міста сховаються і не показуються: яка там чистота, порядок, краса, дружелюбність та культура віденців. За два тижні я там не бачив жодного п'яного на вулиці, не чув жодних криків чи матюків із вікон (в нас це зараз майже норма), зрештою, не бачив жодного недопалка на тротуарах...

І на завершення: як маєте натхнення написати пародію у відповідь чи розкритикувати мою з точки зору техніки (люблю, коли щось підказують) - то прошу дуже, пане Ярославе... Сприйму із задоволенням. :) Вдячний Вам за розлогий відгук!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2011-04-12 22:06:18 ]
Взагалі-то Вам я не писав ще пародій у відповідь. А Ви мені - писали. Ніби за мною - борг.
Ну у Відні я не бував, на жаль. Та навіть у Вас у Львові і Франківську чи Тернополі краще. Але в селі, на природі - ще краще. Натхнення найбільше там приходить, і там душа шляхетнішає. Ніяке місто природи не замінить.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2011-04-13 08:56:02 ]
Так, як кажуть наші друзі-росіяни, "долг платежом красен". :) І скажу від себе: пародія у відповідь Вам пречудово вдалася, пане Ярославе! Я, що називається (використовуючи інтернет-сленг) - "пацталом". :)))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2011-04-12 09:26:34 ]
Палагею, "завжди так не буде" (як було написано на перстні царя Соломона). Або - "все проходить. І це пройде." :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Дяченко (Л.П./М.К.) [ 2011-04-11 16:38:51 ]
Як Ви так встигаєте?
Потерпілий (це не конкретно, а як узагальнений образ) міг працювати кілька днів над твором, не виключено, що і виїжджати у творчу відпустку, а Ви так швиденько-швиденько - мац-мац - і зафіксували. Це, мабуть, особливий різновид майстерності версифікувати і співпереживати.
У оригіналі, як мені здається, більше душі. Я не знаю, як сказати інакше. Та Ви зрозуміли.

Творчих успіхів, гарного настрою. І відсутності травматизму.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2011-04-11 16:51:48 ]
:) Сам не знаю.
Ось лиш побачу у вірші щось таке, що хочеться зпародіювати - раз-два, і в дамки. А що, справді вірші пишуться по кілька днів, та ще й з виїздом у творчу відпустку? :)
Щиро вдячний Вам, пане Олександре! Навзаєм! (а травматизму я не боюсь - ми з паном Ярославом вже віддавна пародіюємо вірші один одного). :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Дяченко (Л.П./М.К.) [ 2011-04-11 18:58:48 ]
Іноді картина пишеться усе життя. Я чув про такого художника. Він відомий усьому світу.
І вірші, буває, що пишуться протягом кількох годин, якщо не місяців. Причім, перші декади поет вигадує - а про що ж віршувати? А потім віршує, змінюючи, оздоблюючи, прибираючи розділові знаки - і виходить вірш. А я з ним ознайомлююсь - і мені здається, що таке вже було. Бачив. А ці поети просто товаришують. У них дифузія на творчому рівні. Приклад можна вважати абстрактним.

Творчих успіхів, гарного настрою.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2011-04-12 09:00:49 ]
Так, я теж чув про цього українського художника, його весь світ вважає генієм. Не можу згадати прізвища, на жаль. :(

Напевне, можна писати вірш місяцями чи роками. І тут є автори, які кажуть, що після написання вірша кладуть його у стіл на кілька років. Потім витягають на світ Божий і публікують.

Колись і я писав вірші і відсилав їх на конкурс в журнал "Юность", звідки вони повертались з розгромними рецензіями. :) Я й забув про своє вміння версифікувати, як Ви кажете, на багато років.

А тепер згадав. Цілком випадково. Розшукував в інтернеті автора одного вірша. Розшукав. Цей автор виявився на одному з поетичних літсайтів.
Аби там зареєструватися, написав вірша. І пішло-поїхало. З'явилось натхнення - написав вірша - опублікував - отримав критику чи схвалення - щось виправив... Проходить деякий час. Переглядаю давніше написані вірші. Бачу недоліки. Підправляю. І т.д.

Ось так у мене зараз відбувається творчий процес.
З використанням прогресивних досягнень людства. :)

Дякую Вам, Олександре!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Михайло Десна (Л.П./М.К.) [ 2011-04-11 21:24:44 ]
А Чорногуз прийняв умови "кронтракту"? :)))
Сподобалось, Валерію!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2011-04-12 08:26:51 ]
Та ніби й нема у нас з ним ніякого "кронтракту"))) - все спонтанно. Дякую, Михайле! :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Вітер Ночі (Л.П./М.К.) [ 2011-04-12 22:16:35 ]
Вистачить трьох перших катренів для гарної пародії. Решта перевантажує і опус сам стає пародійним)))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2011-04-13 09:00:04 ]
Так, перші три катрени пародіюють сам вірш Ярослава. :) А далі автор (тобто я) не втримався і розвинув тему. :) І недаремно-таки, вважаю. Он яку пародію у відповідь отримав! :))) Дякую, Вітре!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2011-04-13 07:54:21 ]
Ну ось і відповідь, Валерію. Будьте мужнім і посміхайтесь.
http://www.maysterni.com/publication.php?id=60983


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2011-04-13 08:57:30 ]
Дякую, Ярославе! :) Я в захваті! :))) Давно так не сміявся... :))))))))))) Відповідь вдалась!!!