ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поезія):

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Олександр Сушко (1969) / Вірші

 Спогад про майбутнє




      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Без фото
Дата публікації 2019-06-20 05:28:58
Переглядів сторінки твору 5365
* Творчий вибір автора: Любитель поезії
* Статус від Майстерень: Любитель поезії
* Народний рейтинг 0 / --  (4.963 / 5.49)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (4.965 / 5.49)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.775
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні не обов'язково
Автор востаннє на сайті 2025.04.20 10:17
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Тетяна Левицька (Л.П./М.К.) [ 2019-06-20 07:42:48 ]
Кожен віош викликає емоції, Олександре! Правдиво, життя таке, як воно є з його недоліками і смутком. Мені сподобалось, дякую!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Тетяна Левицька (Л.П./М.К.) [ 2019-06-20 12:23:03 ]
Олександре, давайте не будемо переходити на особистості. Я висловила думку стосовно Ваших віршів.
Згадувати Майю у даному випадку не доречно, тимм паче, у людей може бути інша думка стосовно її творчомті. Давайте припинемо ображати один одного, я Вас дуже прошу, як розумну і добру людину, чоловіка, який проявить повагу до жінки. Будь ласка, мені прикро, що два гарних поета не можуть знайти спільну мову. Закликаю ще раз до миру. З повагою до всіх!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-06-20 16:01:27 ]
Вам цікава моя думка про тексти? Не імпонують мені. Вінегретно.....всюдоньки огріхи знайти можу.
Про Майї поезію С. Козаченко, редактор книги Сушка, пише отак захопливо...

"Діагностика словом"
Читайте і засоромтеся свого випаду.

http://maysterni.com/publication.php?id=139135

Тут післяслово до моєї книги.

І Сушко не міг не бачити цього, бо дві книги мої придбав, щоб штудіювати і насичуватися цікавими словами. Але ж...хист, досвід, потенціал у кожного свій, канва теж...
От і вишиваємо-виписуємо різне.
Та паплюжити мене зась. А повчитися у мене є чому.
Не до шмиги, то оминайте і не згадуйте, Олександре.
А то на презентації власної книги мене згадали, дякували мені, а тут провадите антирекламу.
У початківців словесних вод, бур'янів чимало, емоції зашкалюють, гаряче і сире... (я не про Танині вірші, вона виросла як поетеса, самобутня і зріла).
Ниньки друкуй все, що серцем написане, рукою не правлене..... може, полюбили такі вірші на сторінках нету неозорого... У мене, так написано в анотації "досконала поезія".
..........



Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-06-20 16:21:24 ]
http://maysterni.com/publication.php?id=139823

Поновила публікацію післяслова, тут вичерпно про мою поезію.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-06-20 20:28:01 ]
Дякую, сонечко. Емоції - наше все. У Вас теж аж бризкає соком. А от у Аглаї САловсмак, наприклад,- суха, беземоційна вобла. От тому читачі і втікають від неї галопом у лози.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-06-20 11:51:20 ]
Пані Тетяно, вам подобається антиреклама моєї творчості невідомого в поетичних колах автора, нахаби-пана на Вашій сторіці? мені не смкують такі пундики Сушка: то мене хвалить шалено, то гудить.
Даруйте, вимушено лишаю на Вашій сторінці коментар ........належить цьому ж панові.
хай бачать його лицемірство.

Олександр Сушко
9 серпня 2017 р. ·
Отже, панове, у Києві очікуємо на неперсічну подію. Виправдання на кшталт "треба картоплю копати або в садку пора груші трусити" будуть неактуальними. Кожен митець хоча б раз за все життя МУСИТЬ прийти на творчий вечір цієї поетеси. Якщо минуле покоління не спромоглося удостоїти Нобелівською премією хоча б одного свого поета або письменника, то наше - мусить. І перший крок зробимо 23 вересня о 17-00 в Будинку Спілки письменників України. Для студентів літфаків попередження: хто не прийде - наступної сесії з профільної дисципліни не здасть. Проконтролюю особисто.
............
Забороніть писати на стор, що не належить Сушкові, про інших осіб. Моветон, на мою думку. Не ціную його віршів, то лратує Сушка моя неувага та зауваження.
Хто він і хто я? Про мою книгу писали і пишуть, про його ні рецензії, ні відгуків, то зачепити мене хоч тут прийшов.
Це приємне Вам?



Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-06-20 11:56:31 ]
(дратує)
Такий захопливий коментар він лишив на стор. моїй.
А сам афіші, надіслані мною, навряд чи по вишах розніс... І не лише це можу закинути авторові. Воліла б не стрічатися і не підтримувати стосунків, я принципова, і дружба на кшталт "бомбування - вибачення-обливання брудом" не для мене.
Вдавати, що я дружу, не хочу. Примазування до мого імені неприємне, а саме це я відчувала.
Я за справжню незрадну дружбу.
На поетичному сайті доречно писати лише про тексти, не про свої любові-нелюбові, приязні-неприязні.
З адекватними авторами я завжди знаходжу спільну мову, мені дякують.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-06-20 11:59:35 ]

Пильніше глянула.......
пояснюю.
Це стор. Сушка....... Вам у відповідь...пише про мене. Як Вам це, пані Тетяно?
То там, то сям мене чи натяки - у пасквілі.
На сайті, де серйозна модерація, давно б вигнали такого автора.



Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Тетяна Левицька (Л.П./М.К.) [ 2019-06-20 12:37:06 ]
Ворожнеча викликає біль у обох і треба це припинити раз і назавжди. Я не знаю з чого почалося і хто першим витягнув знаряддя вбивства, але зараз нерви на межі зриву. Дійсно багато помилок допущено, але зупинитися ніколи не пізно, знайти компроміс. Майє, Ви добра людина і Сашко теж, не розумію, чому не можете співіснувати на спільній території, щоб не кидати у один одного камінням. Я знаю, що нікому з вас не подобається те, що я скажу, але мені набридло стояти поміж вами обома, бо ті каміння теж влучають у мене. Я поважаю обох і хочу спокою і миру. Кожен має право писати те, що йому до душі і кожен має право на свою думку, але толеравтне ставлення один до одного повинно бути. Жалійте один одного і тоді все буде добре, дорогі друзі! Обійміться нарешті і пробачте один одному. Я дуже цього хочу. Я вже боюся лишати коментарі під Вашими публікаціями, щоб не викликати гнув у однієї із сторін. На все добре, з повагою та теплом!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Тетяна Левицька (Л.П./М.К.) [ 2019-06-20 12:38:52 ]
Вибачте за помилки, хвилююся, пишу з мобільного


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-06-20 12:54:56 ]
Навіщо мене згадано тут? для провокації.
Щоб вам, пані Тетяно, догодити? Є сторінка автора. Хай там хвалить. Хай спаває соловейком чи двома.
Хоча цей автор хвальбу використовує для підступних цілей.
Я на ПМ не маю інших, окрім зрідка зауважую, раджу.
А з'ясування стосунків треба припинити.
Їх немає. От і все, що скажу.
Поважати особу, що ганить Вашого друга Чорногуза, мене... то Ваш вибір.
Я інша, мені таке не смакує.
Я за нейтралітет, і не раз пропонувала. А у відповідь реплікка Дуремара: Буду драти луску...
не вигідний нейтралітет, бо ніхто не читає Сушка, для піару треба Майю приплести......
Це нечувано.
Нахабі треба давати відсіч.
Недавно ж писав Вам "Дам по носі", промовчали. Щоб не розпалювати ворожнечі.
А мені таке не до до смаку.
І сайт не для воєн, а для публікації поезій. І якщо вони мають огріхи, можна зауважити, хто не бажаний, є функція забанити.

Це все.
Більше коментувати не хочу, хай Сушко хоч репне від люті.




Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-06-20 12:56:06 ]
(співає...репліка).......

Я поза зоною доступу.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-06-20 16:33:23 ]
Глупота очевидна. Це і є моя сторінка, а не Тетянина. Очі відкрийте. Я на Вашій цяток не залишаю, а Ви на мою пісяти приходите постійно. Буду за це лускати по носі.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-06-20 16:38:30 ]
Згадувати Майю таки варто, сонечко. Вона ж регулярно приходить на мою сторінку? Регулярно. Квецяє вантузом? Квецяє. А я її сторінку обходжу десятою дорогою. Тому мушу постійно її лускати по носі за непоштивість. Шануймося

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-06-20 16:59:20 ]
Пішов би ти у дерезу зі своїми вантусами, брилем - і не згадуй мене.
Луснеш по носі? А що ще умієш... жінка для такого це секс-лялька, а розумна жінка викликає занепокоєння, роздратування.... Свого баклажанового носа не пхай до поетес. Не з твоїм щастям їх зваблювати, задовольняйся мавками.
Обходиш сторінку? Та давно тебе забанила, коли помітила нещирість, і ти мене забань. Та хто читати буде, треба ж мене провокувати, щоб хтось прийшов на вогник.......в степу.
Квецяєш ти, а я малюю. Без мене нудно. Провокуєш, пишеш пасквілі.
Я нейтральною можу стати. Отже, відсьогодні повне ігнорування взаємне.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-06-20 17:02:29 ]
2Глупота очевидна. Це і є моя сторінка, а не Тетянина. Очі відкрийте. Я на Вашій цяток не залишаю, а Ви на мою пісяти приходите постійно. Буду за це лускати по носі".

лускати по носі.........розливати амріту і писати у станні очмаріння......
овва............
бридота...........
тепер всі бачать, що за фрукт Сушко.
............................................


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-06-20 17:06:37 ]


Адміністрація зверне увагу на оці коментарі, де "пісяти, лускати"..............пише Сушко...


Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-06-20 16:33:23 ]
Глупота очевидна. Це і є моя сторінка, а не Тетянина. Очі відкрийте. Я на Вашій цяток не залишаю, а Ви на мою пісяти приходите постійно. Буду за це лускати по носі.
.....................



Це поетичний сайт? допоки такий автор буде тролити поетів?
Агов, адміне.....
Зазирніть на сторінку, де провокація Сушка.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-06-20 17:13:34 ]

«Годуй гадюку молоком…»

Іван Франко

Годуй гадюку молоком –

У неї буде більша їдь;

Роби добро лихому – він

Тебе вмотає гірше в сіть.

Гадюка і злюка,

Обоє страшні, –

Та що ж з них страшніше?

Скажи-но мені.

Страшніша гадюки

Людина лиха!

Від зілля, примови

Гадюка втиха.

Та злюка не втихне

Ні вдень, ні вночи,

Хоч кров їй із серця

Свойого точи.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-06-20 17:23:15 ]

«Годуй гадюку молоком…»

Іван Франко

Годуй гадюку молоком –

У неї буде більша їдь;

Роби добро лихому – він

Тебе вмотає гірше в сіть.

Гадюка і злюка,

Обоє страшні, –

Та що ж з них страшніше?

Скажи-но мені.

Страшніша гадюки

Людина лиха!

Від зілля, примови

Гадюка втиха.

Та злюка не втихне

Ні вдень, ні вночи,

Хоч кров їй із серця

Свойого точи.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-06-20 21:46:08 ]


Похазяйнував

Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-06-20 20:28:01 ] - відповісти
Дякую, сонечко. Емоції - наше все. У Вас теж аж бризкає соком. А от у Аглаї САловсмак, наприклад,- суха, беземоційна вобла. От тому читачі і втікають від неї галопом у лози.


Бачу зміни такі..

Вечоріє.... намодерувавши, Сушко спочив на лавровишні.
Видалив свій коментар, що лишив зранку про Майю Залізняк, саме він викликав мої коментарі тут.... розмістив новий щойно, де Аглая Саловсмак...
Усе в нього крутиться довкола риби, грибів, сала.

Клініка косметичної травматології в дії)))