ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.16 11:56
Нарешті я нормально висплюсь
За сотні років на землі.
Проступить правда, наче листя.
Прийдуть далекі кораблі.
Примірю я слова на виріст,
Долаючи нові щаблі.

Нарешті правда переможе,

Іван Веселий
2026.06.16 11:54
Зранку у неділю, в першій,
я розплющив очі
від морзянки в мої двері.
Двійка тамагочі,
просто з "Вартової Вежі",
глянцеві-лискучі
простягнули від Єгови
звіщення страшнючі.

Тетяна Левицька
2026.06.16 10:44
Дрони круками вгорі —
смерть жахну несли на крилах.
В небі, у нічній порі,
від пальби зоря ятрилась.

Гуркотіло навкруги,
та незламна Україна
боронила береги:

Віктор Кучерук
2026.06.16 06:33
Тато швидко на лопатки
Укладає сина спатки,
А матуся на бочечок
Мостить лагідно малечу
І наспівує годину
Колискову пісню сину.
16.06.26

Володимир Бойко
2026.06.16 02:09
Кому мало територій на землі – під землею доберуть скільки треба. Низькі люди полюбляють балачки про високі матерії. Моральне безсилля зазвичай компенсують демонстрацією фізичної сили. Можна втратити геть усе, але злоба і заздрість залишаються

хома дідим
2026.06.15 20:37
розваж мене чимось небесний зодчий
немає тут розваг земних
сьогодні
знаю ми несхожі
ти понад хмарами а я оце на дні
я вірував у вітер
вітер віяв
збираючи ужинки там і сям

Борис Костиря
2026.06.15 13:25
Я розхлюпую час, ніби воду вечірню.
Я розхлюпую спокій, мов стріли часів.
Я іду до порожньої в лісі молільні
У хоралі пророчих і злих голосів.

Я розхлюпую розум, розхлюпую мудрість.
І любов розлітається, ніби вода.
Я розхлюпую біль і задавнену мук

Вячеслав Руденко
2026.06.15 10:42
Про виделки з мельхіору
Говорили у вівторок
Серед грудня в час мінору
Марафону і коня,
У горі з рахат лукуму
Ковдрам ребра розминали,
Міцелярною водою
Обливались серед дня.

Олександр Сушко
2026.06.15 09:44
Колобки натхнення в павутині сірій,
Вирвизуб окатий сонечко жує.
Ген, за виднокраєм, білосніжний ирій
Я вже там думками, поміж юних єв.

А вони гарячі! А вони жагучі!
Кожна - квітка-ружа! Удихнеш - пропав.
Після них усоте головою з кручі

Віктор Кучерук
2026.06.15 08:00
Мов сторожа зла за бранцем,
Пси метнулися за зайцем
І позбавили свободи
Гризуна в кінці городу,
Хоч пустився той щодуху
Із морковкою за вухом...
15.06.26

Тетяна Левицька
2026.06.15 06:14
Птах сумний на горобині
повертає в дійсність.
Ні, не зрадив, не покинув —
відійшов у вічність.

Чи подумати могла я,
що біда проклята,
наче круків хижа зграя,

М Менянин
2026.06.14 23:13
Не маєтки паперові,
а споріднені по крові,
розум і душа готові
мати серце для любові.

В погляді, а чи в розмові,
або хоч в одному слові,
сенс життя є при умові:

Іван Потьомкін
2026.06.14 21:55
Ішов чумак ще бідніший,
Аніж перше з дому вийшов,-
Ані соли, ні тарані,
Одні тільки штани рвані,
Тільки латана свитина
Та порожняя торбина.
“Де твої, чумаче, воли?
Чом вертаєшся ти голий?

хома дідим
2026.06.14 20:11
іще на хвилину дитинство городом недостигаючих полуниць · строго зелений нечервоніючий аґрус усе дозволяється їсти навіть не миючи · старий холодильник кавказ із характерною залізною ручкою що в одноруких бандитів тільки стирчить не догори а додолу · херн

Євген Федчук
2026.06.14 19:27
Ще прізвищ в давнину не існувало,
По прізвиськам людей і розрізняли.
Князів, скажімо давньоруських взяти.
Мстиславів там і Рюриків багато,
Всеславів, Володимирів чимало.
Та й Святославів, Ігорів навалом.
Ще Всеволоди всякі, Ярослави.
Й багато хто з

Борис Костиря
2026.06.14 17:29
Так сонце смажить невідступно
У гладіаторських боях,
Жорстоко, хижо і підступно
В далеких вигаслих краях.

Так прямо воїну у вічі
Воно палає, ніби меч.
І стяг далекого сторіччя
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поеми):

всеволод паталаха
2026.04.09

хома дідим
2026.02.11

Павло Інкаєв
2025.11.29

Пекун Олексій
2025.04.24

С М
2025.01.25

Полікарп Смиренник
2024.08.04

Артур Курдіновський
2023.12.07






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Артур Курдіновський (1989) / Поеми

 Зелена мелодія (мале коло ронделів)
Чи наснилось, чи ні... Вже заплутався. Не пам'ятаю...
А можливо, це просто уламок мого вітража.
Розквітала, мов літо, моя відігріта душа
У зеленій мелодії, ніжно-липневім розмаї.

Я заплющую очі та чую журу водограю,
Чиста зелень мелодії сірість мою заглуша.
Чи наснилось, чи ні... Вже заплутався. Не пам'ятаю...
А можливо, це просто уламок мого вітража.

Фортеп'янно чекаю на щось і органно страждаю.
Розумію: давно вже позаду остання межа.
Я назустріч іду нереальним, благим типажам,
І самотністю пахне горнятко лимонного чаю.
Чи наснилось, чи ні... Вже заплутався. Не пам'ятаю...

2

А можливо, це просто уламок мого вітража
Розриває надію на "до" і знесилене "після".
На кущах тільки ягоди згуби, зелені та кислі,
А за справжню турботу ніхто не дає ні гроша.

Редагує статути порядності всесвіт-ханжа.
Наді мною твердої безвиході хмари нависли.
А можливо, це просто уламок мого вітража
Розриває надію на "до" і знесилене "після".

Світ нагадує нині бридкого, слизького вужа.
У зміїнім кублі - все, як треба. Чужинці загризли.
З невимовною радістю просто закреслюю числа.
До мелодії серця мій поїзд уже поспіша.
А можливо, це просто уламок мого вітража.

3

Розриває надію на "до" і знесилене "після"
Нотний стан, до якого немає й не буде ключа.
Поступово, я ноту за нотою тихо втрачав,
Чисті лінії зошита білою тишею тиснуть.

Я, принаймні, сам вигадав цю недоспівану пісню,
Поки світ зовсім інші пісні агресивно кричав.
Розриває надію на "до" і знесилене "після"
Нотний стан, до якого немає й не буде ключа.

Люди бігають в пошуках рішень, простих і корисних,
Я - шукаю дитинства свого найдорожчий причал,
Де в зеленій мелодії шлях осяйний розпочав.
А зелений фінал, той, що сам собі згодом намислив,
Розриває надію на "до" і знесилене "після".

4

Нотний стан, до якого немає й не буде ключа, -
Все, що є в мене зараз. Гірка та безбарвна планида.
Хтось побачить у нинішнім часі благі краєвиди,
Тільки в мене цей час поступово з душі вилучав

Всі відтінки веселки. Чекало маленьке хлопча
На цікаві історії сонця, казкового гіда.
Нотний стан, до якого немає й не буде ключа, -
Все, що є в мене зараз. Гірка та безбарвна планида.

Де-не-де жовтим спогадом квітне тепер алича,
А навколо - шматує надію червона корида.
Я подумав колись: все ще буде! І час новий прийде!
А насправді щомиті майбутнє своє зустрічав -
Нотний стан, до якого немає й не буде ключа.

5

Все, що є в мене зараз - гірка та безбарвна планида,
Самовпевнений вакуум, де потонув монолог.
Перехрестя зневіри, байдужості, болю, тривог...
Вкотре знову туди я самітником зламаним вийду.

Бездуховність будує високу свою піраміду,
Заздрість чорна захоплено риє глибокий свій льох.
Все, що є в мене зараз - гірка та безбарвна планида,
Самовпевнений вакуум, де потонув монолог.

Попри все, таємницю свою я нікому не видав!
Де звернув не туди - я не знаю. Судитиме Бог.
Килим жовто-зелений кульбабок навіки засох.
Не знаходжу я музику, ту, що теплом оповита...
Все, що є в мене зараз - гірка та безбарвна планида.

6

Самовпевнений вакуум, де потонув монолог, -
Чорний залишок від чарівного мого автодрому.
Ці всі пошуки марні розвінчує болісна втома,
Бо для мене ніколи не буде прогулянки вдвох.

Я тримаю за руку свій спогад... Але нас обох
Розстріляє провина, нещадна та дуже знайома.
Самовпевнений вакуум, де потонув монолог, -
Чорний залишок від чарівного мого автодрому.

Конюшини давно вже нема, тільки чортополох.
Світу гучно брешу, коли знов поспішаю додому,
Бо нема, куди йти. Зачекай, мій казковий пароме!
Без жалю залишаю це свято брехливих епох,
Самовпевнений вакуум, де потонув монолог.

7

Чорний залишок від чарівного мого автодрому...
Чи наснилось, чи ні... Вже заплутався. Не пам'ятаю...
Неповторний зелений орган проводжає до раю
Та записку дає. Ноти всі записав через кому.

Цю зелену мелодію не заспіваю нікому!
Пронесу аж до фінішу, аж до останнього краю.
Чорний залишок від чарівного мого автодрому...
Чи наснилось, чи ні... Вже заплутався. Не пам'ятаю...

Не шкодую. Назустріч іду я обличчю сумному
І тримаю в руках стару книгу про Герду і Кая.
Там чекають мене. Цю мелодію щиро зіграю.
Ну а тут - залишаю у владі скорботного грому
Чорний залишок від чарівного мого автодрому...




      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2026-05-31 19:17:20
Переглядів сторінки твору 340
* Творчий вибір автора: Любитель поезії
* Статус від Майстерень: R2
* Народний рейтинг 0 / --  (5.211 / 5.86)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (5.244 / 5.89)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.789
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні не обов'язково
Автор востаннє на сайті 2026.06.14 18:09
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2026-06-01 08:45:23 ]
Дуже цікаві і задум, і техніка, і форма.
Як би ви назвали її - постсонетною може? Саме форму, бо рондельне коло, це одна з рис.
Я це ще й до того, що в деяких літературно розвинутих країнах вважають, що справжній поет починається із суто йому притаманними поетичними формами. )

Це про хороше, невелика критика в наступному коментареві.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2026-06-01 09:14:20 ]
Отже, щодо критики.
Нмсд, не варто відкладати тонкощі на потім, бо це кристалізує положення назавжди.
Як на мене, у вашому випадку для повної поетичної виразності вкрай важливо таки довершувати витончення в сенсах і в мелодиці. Не розслаблятися, зупинятися на поверхневих ніби гармоніях, на легших вирішеннях.
От, наприклад, нікуди не годиться одинадцять "все", "всі".
Окрема тема - молодика сполучень: нема(є й) не буде, чому не розбавити таким "нема і не буде"?
Те саме в "уламо(к м)ого", чому не розбавити, де можливо, в "уламки"?
І в "розмаю" наче доречніше?
Подібні речі мають вкрай важливе значення, якщо орієнтуватись саме на просторовість звучання, на формування багатоплановості, тощо...
Відмахуватися від них - як втрачати динаміку в гармонії. І те, що це рондель, не є виправданням для полегшення свого життя. )


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Артур Курдіновський (Л.П./М.К.) [ 2026-06-01 13:07:57 ]
Вважаю Ваші підрахунки "все" та "всі" не дуже коректними, бо це рондельні повтори. Щодо "уламку", то там множина абсолютно недоречна, на мою думку. "Нема і не буде" - дійсно краще. Дякую, що витратили час на мій твір.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2026-06-01 13:33:38 ]
В тому і питання, що сам по собі рондель, чи будь що подібне - це вторинність, первинне дещо інше, якщо цього вчасно не зрозуміти, то неуспіх гарантовано.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Артур Курдіновський (Л.П./М.К.) [ 2026-06-01 13:50:24 ]
Я щиро не розумію, хіба я мушу вважати рондель вторинністю з тієї причини, що хтось його таким оголосив? Для мене верлібри - вторинність, але ніде я не дозволив собі це відкрито оголошувати.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2026-06-01 14:30:54 ]
Верлібри, якщо немає помітної ритміки, очевидної мелодійності, то це, вочевидь, і не верлібри, та й, нмсд, не поезія.
І будь-яка класифікаційна форма - вторинність, тож не форма диктує поетичність, а навпаки, поетичність виливається в ті чи ті форми. Це, вочевидь, не потребує офіційного роз'яснення. Утім, відразу відчувається, коли намагають автори йти від форми до поезії.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Артур Курдіновський (Л.П./М.К.) [ 2026-06-01 13:57:21 ]
До речі, зараз перевірив у словнику. "Розмай" у місцевому відмінку буде "у розмаї".


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2026-06-01 14:31:52 ]
В академічному "Місцевий відмінок - на/у розма́ї, розма́ю"


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юхим Семеняко (Л.П./М.К.) [ 2026-06-01 16:02:39 ]
Хотілось би додати, що всілякі тріолети, сонети, рондо та ронделі вже самі по собі є круглими формами, в якщо їх закручувати а наступні кола, це вже масло масляне. Чому так кажу, то це тому, що писав усіма формами, і ронделі, особливо, ронделі, писав з кодами – додатковими рядками, які зазвичай впливали на зміст, то підкріплюючи його, то повертаючи його до протилежних значень.
Мені не подобається це масло масляне, яке бачу, а рима «розмай» в усіх відмінках активно використовувалась місцевим колективом сонетярів, і настільки активно, що бачити її просто нецікаво.
Комусь, може, і подобається – то це вже таке.

З повагом, Ю.С.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Артур Курдіновський (Л.П./М.К.) [ 2026-06-01 16:29:16 ]
Дякую за Вашу думку, пане Юхиме, але сонети не є круглою формою, пане Юхиме. Познайомте мене, будь ласка, з "колективом сонетярів". Стало цікаво.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юхим Семеняко (Л.П./М.К.) [ 2026-06-01 17:02:23 ]
Правильно, і кільцевого римування не існує, а колектив, про який я згадав, настільки невідомий, що потрібні додаткові питання.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Артур Курдіновський (Л.П./М.К.) [ 2026-06-01 17:06:21 ]
В сонетах, наскільки я знаю, може бути кільцеве римування в катренах.