Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)
2026.06.16
11:56
Нарешті я нормально висплюсь
За сотні років на землі.
Проступить правда, наче листя.
Прийдуть далекі кораблі.
Примірю я слова на виріст,
Долаючи нові щаблі.
Нарешті правда переможе,
За сотні років на землі.
Проступить правда, наче листя.
Прийдуть далекі кораблі.
Примірю я слова на виріст,
Долаючи нові щаблі.
Нарешті правда переможе,
2026.06.16
11:54
Зранку у неділю, в першій,
я розплющив очі
від морзянки в мої двері.
Двійка тамагочі,
просто з "Вартової Вежі",
глянцеві-лискучі
простягнули від Єгови
звіщення страшнючі.
я розплющив очі
від морзянки в мої двері.
Двійка тамагочі,
просто з "Вартової Вежі",
глянцеві-лискучі
простягнули від Єгови
звіщення страшнючі.
2026.06.16
10:44
Дрони круками вгорі —
смерть жахну несли на крилах.
В небі, у нічній порі,
від пальби зоря ятрилась.
Гуркотіло навкруги,
та незламна Україна
боронила береги:
смерть жахну несли на крилах.
В небі, у нічній порі,
від пальби зоря ятрилась.
Гуркотіло навкруги,
та незламна Україна
боронила береги:
2026.06.16
06:33
Тато швидко на лопатки
Укладає сина спатки,
А матуся на бочечок
Мостить лагідно малечу
І наспівує годину
Колискову пісню сину.
16.06.26
Укладає сина спатки,
А матуся на бочечок
Мостить лагідно малечу
І наспівує годину
Колискову пісню сину.
16.06.26
2026.06.16
02:09
Кому мало територій на землі – під землею доберуть скільки треба.
Низькі люди полюбляють балачки про високі матерії.
Моральне безсилля зазвичай компенсують демонстрацією фізичної сили.
Можна втратити геть усе, але злоба і заздрість залишаються
2026.06.15
20:37
розваж мене чимось небесний зодчий
немає тут розваг земних
сьогодні
знаю ми несхожі
ти понад хмарами а я оце на дні
я вірував у вітер
вітер віяв
збираючи ужинки там і сям
немає тут розваг земних
сьогодні
знаю ми несхожі
ти понад хмарами а я оце на дні
я вірував у вітер
вітер віяв
збираючи ужинки там і сям
2026.06.15
13:25
Я розхлюпую час, ніби воду вечірню.
Я розхлюпую спокій, мов стріли часів.
Я іду до порожньої в лісі молільні
У хоралі пророчих і злих голосів.
Я розхлюпую розум, розхлюпую мудрість.
І любов розлітається, ніби вода.
Я розхлюпую біль і задавнену мук
Я розхлюпую спокій, мов стріли часів.
Я іду до порожньої в лісі молільні
У хоралі пророчих і злих голосів.
Я розхлюпую розум, розхлюпую мудрість.
І любов розлітається, ніби вода.
Я розхлюпую біль і задавнену мук
2026.06.15
10:42
Про виделки з мельхіору
Говорили у вівторок
Серед грудня в час мінору
Марафону і коня,
У горі з рахат лукуму
Ковдрам ребра розминали,
Міцелярною водою
Обливались серед дня.
Говорили у вівторок
Серед грудня в час мінору
Марафону і коня,
У горі з рахат лукуму
Ковдрам ребра розминали,
Міцелярною водою
Обливались серед дня.
2026.06.15
09:44
Колобки натхнення в павутині сірій,
Вирвизуб окатий сонечко жує.
Ген, за виднокраєм, білосніжний ирій
Я вже там думками, поміж юних єв.
А вони гарячі! А вони жагучі!
Кожна - квітка-ружа! Удихнеш - пропав.
Після них усоте головою з кручі
Вирвизуб окатий сонечко жує.
Ген, за виднокраєм, білосніжний ирій
Я вже там думками, поміж юних єв.
А вони гарячі! А вони жагучі!
Кожна - квітка-ружа! Удихнеш - пропав.
Після них усоте головою з кручі
2026.06.15
08:00
Мов сторожа зла за бранцем,
Пси метнулися за зайцем
І позбавили свободи
Гризуна в кінці городу,
Хоч пустився той щодуху
Із морковкою за вухом...
15.06.26
Пси метнулися за зайцем
І позбавили свободи
Гризуна в кінці городу,
Хоч пустився той щодуху
Із морковкою за вухом...
15.06.26
2026.06.15
06:14
Птах сумний на горобині
повертає в дійсність.
Ні, не зрадив, не покинув —
відійшов у вічність.
Чи подумати могла я,
що біда проклята,
наче круків хижа зграя,
повертає в дійсність.
Ні, не зрадив, не покинув —
відійшов у вічність.
Чи подумати могла я,
що біда проклята,
наче круків хижа зграя,
2026.06.14
23:13
Не маєтки паперові,
а споріднені по крові,
розум і душа готові
мати серце для любові.
В погляді, а чи в розмові,
або хоч в одному слові,
сенс життя є при умові:
а споріднені по крові,
розум і душа готові
мати серце для любові.
В погляді, а чи в розмові,
або хоч в одному слові,
сенс життя є при умові:
2026.06.14
21:55
Ішов чумак ще бідніший,
Аніж перше з дому вийшов,-
Ані соли, ні тарані,
Одні тільки штани рвані,
Тільки латана свитина
Та порожняя торбина.
“Де твої, чумаче, воли?
Чом вертаєшся ти голий?
Аніж перше з дому вийшов,-
Ані соли, ні тарані,
Одні тільки штани рвані,
Тільки латана свитина
Та порожняя торбина.
“Де твої, чумаче, воли?
Чом вертаєшся ти голий?
2026.06.14
20:11
іще на хвилину дитинство городом недостигаючих полуниць · строго зелений нечервоніючий аґрус усе дозволяється їсти навіть не миючи · старий холодильник кавказ із характерною залізною ручкою що в одноруких бандитів тільки стирчить не догори а додолу · херн
2026.06.14
19:27
Ще прізвищ в давнину не існувало,
По прізвиськам людей і розрізняли.
Князів, скажімо давньоруських взяти.
Мстиславів там і Рюриків багато,
Всеславів, Володимирів чимало.
Та й Святославів, Ігорів навалом.
Ще Всеволоди всякі, Ярослави.
Й багато хто з
По прізвиськам людей і розрізняли.
Князів, скажімо давньоруських взяти.
Мстиславів там і Рюриків багато,
Всеславів, Володимирів чимало.
Та й Святославів, Ігорів навалом.
Ще Всеволоди всякі, Ярослави.
Й багато хто з
2026.06.14
17:29
Так сонце смажить невідступно
У гладіаторських боях,
Жорстоко, хижо і підступно
В далеких вигаслих краях.
Так прямо воїну у вічі
Воно палає, ніби меч.
І стяг далекого сторіччя
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...У гладіаторських боях,
Жорстоко, хижо і підступно
В далеких вигаслих краях.
Так прямо воїну у вічі
Воно палає, ніби меч.
І стяг далекого сторіччя
Останні коментарі: сьогодні | 7 днів
2026.04.09
2026.02.11
2025.11.29
2025.04.24
2025.01.25
2024.08.04
2023.12.07
• Українське словотворення
• Усі Словники
• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники
Автори /
Артур Курдіновський (1989) /
Поеми
Зелена мелодія (мале коло ронделів)
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Зелена мелодія (мале коло ронделів)
Чи наснилось, чи ні... Вже заплутався. Не пам'ятаю...
А можливо, це просто уламок мого вітража.
Розквітала, мов літо, моя відігріта душа
У зеленій мелодії, ніжно-липневім розмаї.
Я заплющую очі та чую журу водограю,
Чиста зелень мелодії сірість мою заглуша.
Чи наснилось, чи ні... Вже заплутався. Не пам'ятаю...
А можливо, це просто уламок мого вітража.
Фортеп'янно чекаю на щось і органно страждаю.
Розумію: давно вже позаду остання межа.
Я назустріч іду нереальним, благим типажам,
І самотністю пахне горнятко лимонного чаю.
Чи наснилось, чи ні... Вже заплутався. Не пам'ятаю...
2
А можливо, це просто уламок мого вітража
Розриває надію на "до" і знесилене "після".
На кущах тільки ягоди згуби, зелені та кислі,
А за справжню турботу ніхто не дає ні гроша.
Редагує статути порядності всесвіт-ханжа.
Наді мною твердої безвиході хмари нависли.
А можливо, це просто уламок мого вітража
Розриває надію на "до" і знесилене "після".
Світ нагадує нині бридкого, слизького вужа.
У зміїнім кублі - все, як треба. Чужинці загризли.
З невимовною радістю просто закреслюю числа.
До мелодії серця мій поїзд уже поспіша.
А можливо, це просто уламок мого вітража.
3
Розриває надію на "до" і знесилене "після"
Нотний стан, до якого немає й не буде ключа.
Поступово, я ноту за нотою тихо втрачав,
Чисті лінії зошита білою тишею тиснуть.
Я, принаймні, сам вигадав цю недоспівану пісню,
Поки світ зовсім інші пісні агресивно кричав.
Розриває надію на "до" і знесилене "після"
Нотний стан, до якого немає й не буде ключа.
Люди бігають в пошуках рішень, простих і корисних,
Я - шукаю дитинства свого найдорожчий причал,
Де в зеленій мелодії шлях осяйний розпочав.
А зелений фінал, той, що сам собі згодом намислив,
Розриває надію на "до" і знесилене "після".
4
Нотний стан, до якого немає й не буде ключа, -
Все, що є в мене зараз. Гірка та безбарвна планида.
Хтось побачить у нинішнім часі благі краєвиди,
Тільки в мене цей час поступово з душі вилучав
Всі відтінки веселки. Чекало маленьке хлопча
На цікаві історії сонця, казкового гіда.
Нотний стан, до якого немає й не буде ключа, -
Все, що є в мене зараз. Гірка та безбарвна планида.
Де-не-де жовтим спогадом квітне тепер алича,
А навколо - шматує надію червона корида.
Я подумав колись: все ще буде! І час новий прийде!
А насправді щомиті майбутнє своє зустрічав -
Нотний стан, до якого немає й не буде ключа.
5
Все, що є в мене зараз - гірка та безбарвна планида,
Самовпевнений вакуум, де потонув монолог.
Перехрестя зневіри, байдужості, болю, тривог...
Вкотре знову туди я самітником зламаним вийду.
Бездуховність будує високу свою піраміду,
Заздрість чорна захоплено риє глибокий свій льох.
Все, що є в мене зараз - гірка та безбарвна планида,
Самовпевнений вакуум, де потонув монолог.
Попри все, таємницю свою я нікому не видав!
Де звернув не туди - я не знаю. Судитиме Бог.
Килим жовто-зелений кульбабок навіки засох.
Не знаходжу я музику, ту, що теплом оповита...
Все, що є в мене зараз - гірка та безбарвна планида.
6
Самовпевнений вакуум, де потонув монолог, -
Чорний залишок від чарівного мого автодрому.
Ці всі пошуки марні розвінчує болісна втома,
Бо для мене ніколи не буде прогулянки вдвох.
Я тримаю за руку свій спогад... Але нас обох
Розстріляє провина, нещадна та дуже знайома.
Самовпевнений вакуум, де потонув монолог, -
Чорний залишок від чарівного мого автодрому.
Конюшини давно вже нема, тільки чортополох.
Світу гучно брешу, коли знов поспішаю додому,
Бо нема, куди йти. Зачекай, мій казковий пароме!
Без жалю залишаю це свято брехливих епох,
Самовпевнений вакуум, де потонув монолог.
7
Чорний залишок від чарівного мого автодрому...
Чи наснилось, чи ні... Вже заплутався. Не пам'ятаю...
Неповторний зелений орган проводжає до раю
Та записку дає. Ноти всі записав через кому.
Цю зелену мелодію не заспіваю нікому!
Пронесу аж до фінішу, аж до останнього краю.
Чорний залишок від чарівного мого автодрому...
Чи наснилось, чи ні... Вже заплутався. Не пам'ятаю...
Не шкодую. Назустріч іду я обличчю сумному
І тримаю в руках стару книгу про Герду і Кая.
Там чекають мене. Цю мелодію щиро зіграю.
Ну а тут - залишаю у владі скорботного грому
Чорний залишок від чарівного мого автодрому...
А можливо, це просто уламок мого вітража.
Розквітала, мов літо, моя відігріта душа
У зеленій мелодії, ніжно-липневім розмаї.
Я заплющую очі та чую журу водограю,
Чиста зелень мелодії сірість мою заглуша.
Чи наснилось, чи ні... Вже заплутався. Не пам'ятаю...
А можливо, це просто уламок мого вітража.
Фортеп'янно чекаю на щось і органно страждаю.
Розумію: давно вже позаду остання межа.
Я назустріч іду нереальним, благим типажам,
І самотністю пахне горнятко лимонного чаю.
Чи наснилось, чи ні... Вже заплутався. Не пам'ятаю...
2
А можливо, це просто уламок мого вітража
Розриває надію на "до" і знесилене "після".
На кущах тільки ягоди згуби, зелені та кислі,
А за справжню турботу ніхто не дає ні гроша.
Редагує статути порядності всесвіт-ханжа.
Наді мною твердої безвиході хмари нависли.
А можливо, це просто уламок мого вітража
Розриває надію на "до" і знесилене "після".
Світ нагадує нині бридкого, слизького вужа.
У зміїнім кублі - все, як треба. Чужинці загризли.
З невимовною радістю просто закреслюю числа.
До мелодії серця мій поїзд уже поспіша.
А можливо, це просто уламок мого вітража.
3
Розриває надію на "до" і знесилене "після"
Нотний стан, до якого немає й не буде ключа.
Поступово, я ноту за нотою тихо втрачав,
Чисті лінії зошита білою тишею тиснуть.
Я, принаймні, сам вигадав цю недоспівану пісню,
Поки світ зовсім інші пісні агресивно кричав.
Розриває надію на "до" і знесилене "після"
Нотний стан, до якого немає й не буде ключа.
Люди бігають в пошуках рішень, простих і корисних,
Я - шукаю дитинства свого найдорожчий причал,
Де в зеленій мелодії шлях осяйний розпочав.
А зелений фінал, той, що сам собі згодом намислив,
Розриває надію на "до" і знесилене "після".
4
Нотний стан, до якого немає й не буде ключа, -
Все, що є в мене зараз. Гірка та безбарвна планида.
Хтось побачить у нинішнім часі благі краєвиди,
Тільки в мене цей час поступово з душі вилучав
Всі відтінки веселки. Чекало маленьке хлопча
На цікаві історії сонця, казкового гіда.
Нотний стан, до якого немає й не буде ключа, -
Все, що є в мене зараз. Гірка та безбарвна планида.
Де-не-де жовтим спогадом квітне тепер алича,
А навколо - шматує надію червона корида.
Я подумав колись: все ще буде! І час новий прийде!
А насправді щомиті майбутнє своє зустрічав -
Нотний стан, до якого немає й не буде ключа.
5
Все, що є в мене зараз - гірка та безбарвна планида,
Самовпевнений вакуум, де потонув монолог.
Перехрестя зневіри, байдужості, болю, тривог...
Вкотре знову туди я самітником зламаним вийду.
Бездуховність будує високу свою піраміду,
Заздрість чорна захоплено риє глибокий свій льох.
Все, що є в мене зараз - гірка та безбарвна планида,
Самовпевнений вакуум, де потонув монолог.
Попри все, таємницю свою я нікому не видав!
Де звернув не туди - я не знаю. Судитиме Бог.
Килим жовто-зелений кульбабок навіки засох.
Не знаходжу я музику, ту, що теплом оповита...
Все, що є в мене зараз - гірка та безбарвна планида.
6
Самовпевнений вакуум, де потонув монолог, -
Чорний залишок від чарівного мого автодрому.
Ці всі пошуки марні розвінчує болісна втома,
Бо для мене ніколи не буде прогулянки вдвох.
Я тримаю за руку свій спогад... Але нас обох
Розстріляє провина, нещадна та дуже знайома.
Самовпевнений вакуум, де потонув монолог, -
Чорний залишок від чарівного мого автодрому.
Конюшини давно вже нема, тільки чортополох.
Світу гучно брешу, коли знов поспішаю додому,
Бо нема, куди йти. Зачекай, мій казковий пароме!
Без жалю залишаю це свято брехливих епох,
Самовпевнений вакуум, де потонув монолог.
7
Чорний залишок від чарівного мого автодрому...
Чи наснилось, чи ні... Вже заплутався. Не пам'ятаю...
Неповторний зелений орган проводжає до раю
Та записку дає. Ноти всі записав через кому.
Цю зелену мелодію не заспіваю нікому!
Пронесу аж до фінішу, аж до останнього краю.
Чорний залишок від чарівного мого автодрому...
Чи наснилось, чи ні... Вже заплутався. Не пам'ятаю...
Не шкодую. Назустріч іду я обличчю сумному
І тримаю в руках стару книгу про Герду і Кая.
Там чекають мене. Цю мелодію щиро зіграю.
Ну а тут - залишаю у владі скорботного грому
Чорний залишок від чарівного мого автодрому...
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Про публікацію
