Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)
2026.06.21
21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.
І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.
І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
2026.06.21
21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)
Був наказ йому – на захід,
їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
Громадянської війни.
Йшли у військо, розставались,
Був наказ йому – на захід,
їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
Громадянської війни.
Йшли у військо, розставались,
2026.06.21
21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
2026.06.21
20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ
2026.06.21
20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.
Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.
Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну
2026.06.21
17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
2026.06.21
16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів
Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно
Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів
Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно
Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів
2026.06.21
16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.
Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.
Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,
2026.06.21
16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
2026.06.21
12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.
Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.
Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,
2026.06.21
12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –
Аж до критичного струму.
У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –
Аж до критичного струму.
У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –
2026.06.21
06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26
2026.06.20
17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,
таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,
таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,
2026.06.20
13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?
Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?
Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,
2026.06.20
12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.
2026.06.20
11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!
Останні коментарі: сьогодні | 7 днів
2025.04.24
2024.04.15
2024.04.01
2024.03.02
2023.02.18
2023.02.18
2022.12.08
• Українське словотворення
• Усі Словники
• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники
Автори /
Епіграми, Наслідування Пародії, (1970) /
Критика | Аналітика
/
ПРО НАС УСІХ
ПАНТЕОН НЕДОНАРОДЖЕНИХ РЯДКІВ
ТІЛЬКИ ОДИН-ДВА РЯДКИ!
(Взяли зі сторінок "Майстерень") - готові долучати "найкращі" ваші пропозиції.
Подавати в лапках і без зазначення авторів і назви вірша, але із вказівкою із якого сайтау взято, будь-ласка.
Але кожен бажаючий може ті чи інші рядки в "Пошук" дати і побачити справжнього автора?
____________________________________________________
• "А моя правда - то чистий полин,
Тож краще цукруй свої яйця..."
• "А стрілка мчить, і мчить, і мчить.
Життя ж біжить, біжить, біжить."
• "А небо синє І хату
Опльовують багаті..."
• "А у куточку мурухтить зорею
шматочок щастя взятий павуком..."
• "А проліски світлі живуть і не знають,/
що люди собі "на умі" вже їх мають..."
• "Бо я, грабіжник, лицар без докори,
Я Довбуш, Карамель,
Я весь Махновий..."
• "Відманює тигра прудкий павіан,
Мерзенна істота, хвостата і боса..."
• "Відразу ніхто нічого і не зрозумів і лиш мудрий анатом
між гортанню і шлунком угледів язик
який у польоті покрикував матом..."
• "Ворна не краче бо грушу зрубали
Дівчина пропала селянин втікає..."
• "Десь тихо-тихо плаче совість..."
• "...Живеш ти в омані,
Й мене тягнеш у хлів/ Божевілля. Залиш мені сни!.."
• "В минулому квітучі дні весни.
Зима на носі, то ж вина плесни,
Щоб серце знов наповнилось весною!
Хіба життя щось інше, аніж сни?"
• "Вино п'янке, горілку, пиво п'ю.
Жіночий сік, багряні губи п'ю..."
• "Ви бачили, як навесні удень
Красою розкидає старий пень?
а на землі розвіюється листя,
Немов священик вийшов із захристя..."
• "Все рівно прийде мить коли час зітре слід по тобі..."
• "Впусти , впусти-у-у-о-у-о-у-у-у-впусти... Погрітися!!!.."
• "Все. / Тебе несе / То про те, про се./Та кінець вже. Все."
• "Гортаю життя - мов недбайлом написану
Розторгану книгу - се я чи не я?
Ховаю під кучму, як місяця лисину,
Закинутий знову на круги своя..."
• "З німою торбою стою під церквою і гавкаю..."
• "Зізріла думка вимага паперу
Як те зернятко грунту на весні
Він необхідний був колись Вольтеру,
Шевченку, Сковорді,.. тепер мені..."
• "Зупинись Послухай мови
Хоч звучить вона як вчора..."
• "Епічно його образ лоскоче тихий сон..."
• "Iнколи тихо гляну в вікно
місяця мудрим оком..."
• "І миша виє у норі совою..."
"І, наче скрипка, яблуня скрипить..."
"І хлів хропе, немов оркестер грому,.."
• "Іноді, буває, часто навесні, / Коли ожива земля і синє небо...
Іноді, коли не хилить сон, / І п"янкою ранньою зорьою
Я довів собі один закон, / Що хотів би буть завжди з тобою."
• "І від повітря та смогу /Щось в душі затепліло.
І побачив він дівчину русу,/Довгоногу з очима Венери,
Грацію та легкість руху,/Під купальником пружнії сфери..."
• "Закидали нуклідами ззовні..."
• "Краса, краса, краса.../ Як довгая коса,/
як ці глибокі очі, / Що світяться щоночі..."
• "Краса./Прекрасна коса/
яку мило чеса / Та прекрасна краса."
• "Купалина ніч... Я у ластах хвостатих
Гойдалась з віночком в рухливій воді..."
• "Любов. / Як завжди в світі мов. /
Відчуваєш знов, / Як булькоче кров."
• "Летіли лелеки і кашляли,
Я кричав їм у слід, аж охрип..."
• "Ми люди а не паразити
Попробуймо як люди жити..."
• "Може стрінуся зі Сковордою,
Із Тарасом-підпаском в лугах,
З Карамелем в печері-діброві,
Чи із Довбушем серед Карпат..."
• "Надвечір’я... Вишня дозріває,
Вітерець ганяє перший хмиз..."
• "Незлобливі зомбі відпочинуть в озері.
Долетить не кожен, шлях їх фист далекий
В парку листопадловім, білі як морозиво
Вилітають в вирій, зомбі, як лелеки."
• "Нещасним лебедем душа постійно хвора,
Її недуга – перелом одного з крил..."
• "- Не летіть ви сюди, чорнОгузи, -
Хай вас негри усіх поїдять!
Вистачить з нас і Чорнобиля…
Отче наш… вашу мать, вашу мать…"
• "Нікчемний ксерокс людського одягу..."
• "Ніжно вкрили бетонною цвіллю..."
• "Hіжно вкрали повітря з легень..."
• "Не так вже легко, безперечно / Покинуть наше Житіє."
• "Навіщо нам третя? Вже дві пишногрудих було,
а прийде - якась вертихвістка, німфетка, Лоліта!.."
• "Не те молитви, а не те прокляття
Зривались на порепаний язик..."
• "- Откуда Бандера Здесь появілса?
В бандеровську форму, Он как нараділса!.."
• "Ох, як батьки були багаті
Любов’ю лиш до СВОГО Я..."
• "Паперу думка зріла вимагає
І кожен аркуш умовля: Засій!.."
• "Парасольки, бачите, не треба:/Я сухим виходжу із води.
Спритність-це дарунок неба,/ А без неї близько до біди..."
• "Промивши очі, бачу шлях
Синів, дочок і внуків..."
• "Різкий скрегіт закамянілих повік..."
• "Сонце погасило усі своі свічки - зачалась ніч."
• "Та як зирну увужиться, як гад..."
• "Та й всю можливу говірлу
пером в папері відтворю..."
• "То свято жіноче, що будить в мені
Чекання весни, від якого я млію..."
• "Темна ніч яскравим покривалом
Тепло обіймає, душить, тисне..."
• "Ти не помер ти все живий..."
• "Удари грому. Малярія. Плащаниця.
Ліхтар на дроті б'ється у вікно..."
• "Хоривчику, ти пам'ятаєш,/
Мене ти плавать не навчив?.."
• "Хочеться ж в прах,/Стати власним сміттям..."
• "Хижак небезпечний крадеться, як кіт
Страшенної сили, тигрової масті -
Роздерти на клапті тих бідних сиріт,
Як роблять звичайно ці звірі смугасті..."
• "Час надкушує нас. За світанком приходить світанок./
Ми лишаєм себе по частинам у різних коханок..."
• "Шукаючи свіжі сліди чужих мештів..."
• "Шумить лутить шукає нáдій..."
• "Я розділяю сніг
на воду і на небо.
Як справедливий цар.
Бо на ногах ножі,
а не якісь слизькі,
підступні кеди..."
• "Я сидів/ на холоднобрудноприємному підвіконні..."
• "Я хотів заснути, / але ж сяють очі.
Я хотів зітхнути, / але ж більно дуже...
• Я хотів піти / але ж твої очі...
сяють білим сяйвом / і я вже не хочу."
• "Якщо ж у душі забажаєте мать ви /
Всіх їх, то садіть ви усякі сади!"
• "Якщо ми вірим В весняний жест,
То добре знаєм Христос Воскрес!.." :(((
• Як мавпа, гойдається вправно Тарзан -
Безхвоста подоба її чоловіча."
• "Важко пояснити мені її дибільний сміх..."
____________________________________________
Перлини взяті зі сторінок Інтернет-видань і "Майстерень". Звідти і коментар:
"Перлини-висловлювання розміром в одне речення, - не скажу, що вони зовсім ні до чого, деякі навіть дуже "до чогось" - враження первинні і насичені. Ось тільки чим?..."
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
ПАНТЕОН НЕДОНАРОДЖЕНИХ РЯДКІВ
ТІЛЬКИ ОДИН-ДВА РЯДКИ! (Взяли зі сторінок "Майстерень") - готові долучати "найкращі" ваші пропозиції.
Подавати в лапках і без зазначення авторів і назви вірша, але із вказівкою із якого сайтау взято, будь-ласка.
Але кожен бажаючий може ті чи інші рядки в "Пошук" дати і побачити справжнього автора?
____________________________________________________
• "А моя правда - то чистий полин,
Тож краще цукруй свої яйця..."
• "А стрілка мчить, і мчить, і мчить.
Життя ж біжить, біжить, біжить."
• "А небо синє І хату
Опльовують багаті..."
• "А у куточку мурухтить зорею
шматочок щастя взятий павуком..."
• "А проліски світлі живуть і не знають,/
що люди собі "на умі" вже їх мають..."
• "Бо я, грабіжник, лицар без докори,
Я Довбуш, Карамель,
Я весь Махновий..."
• "Відманює тигра прудкий павіан,
Мерзенна істота, хвостата і боса..."
• "Відразу ніхто нічого і не зрозумів і лиш мудрий анатом
між гортанню і шлунком угледів язик
який у польоті покрикував матом..."
• "Ворна не краче бо грушу зрубали
Дівчина пропала селянин втікає..."
• "Десь тихо-тихо плаче совість..."
• "...Живеш ти в омані,
Й мене тягнеш у хлів/ Божевілля. Залиш мені сни!.."
• "В минулому квітучі дні весни.
Зима на носі, то ж вина плесни,
Щоб серце знов наповнилось весною!
Хіба життя щось інше, аніж сни?"
• "Вино п'янке, горілку, пиво п'ю.
Жіночий сік, багряні губи п'ю..."
• "Ви бачили, як навесні удень
Красою розкидає старий пень?
а на землі розвіюється листя,
Немов священик вийшов із захристя..."
• "Все рівно прийде мить коли час зітре слід по тобі..."
• "Впусти , впусти-у-у-о-у-о-у-у-у-впусти... Погрітися!!!.."
• "Все. / Тебе несе / То про те, про се./Та кінець вже. Все."
• "Гортаю життя - мов недбайлом написану
Розторгану книгу - се я чи не я?
Ховаю під кучму, як місяця лисину,
Закинутий знову на круги своя..."
• "З німою торбою стою під церквою і гавкаю..."
• "Зізріла думка вимага паперу
Як те зернятко грунту на весні
Він необхідний був колись Вольтеру,
Шевченку, Сковорді,.. тепер мені..."
• "Зупинись Послухай мови
Хоч звучить вона як вчора..."
• "Епічно його образ лоскоче тихий сон..."
• "Iнколи тихо гляну в вікно
місяця мудрим оком..."
• "І миша виє у норі совою..."
"І, наче скрипка, яблуня скрипить..."
"І хлів хропе, немов оркестер грому,.."
• "Іноді, буває, часто навесні, / Коли ожива земля і синє небо...
Іноді, коли не хилить сон, / І п"янкою ранньою зорьою
Я довів собі один закон, / Що хотів би буть завжди з тобою."
• "І від повітря та смогу /Щось в душі затепліло.
І побачив він дівчину русу,/Довгоногу з очима Венери,
Грацію та легкість руху,/Під купальником пружнії сфери..."
• "Закидали нуклідами ззовні..."
• "Краса, краса, краса.../ Як довгая коса,/
як ці глибокі очі, / Що світяться щоночі..."
• "Краса./Прекрасна коса/
яку мило чеса / Та прекрасна краса."
• "Купалина ніч... Я у ластах хвостатих
Гойдалась з віночком в рухливій воді..."
• "Любов. / Як завжди в світі мов. /
Відчуваєш знов, / Як булькоче кров."
• "Летіли лелеки і кашляли,
Я кричав їм у слід, аж охрип..."
• "Ми люди а не паразити
Попробуймо як люди жити..."
• "Може стрінуся зі Сковордою,
Із Тарасом-підпаском в лугах,
З Карамелем в печері-діброві,
Чи із Довбушем серед Карпат..."
• "Надвечір’я... Вишня дозріває,
Вітерець ганяє перший хмиз..."
• "Незлобливі зомбі відпочинуть в озері.
Долетить не кожен, шлях їх фист далекий
В парку листопадловім, білі як морозиво
Вилітають в вирій, зомбі, як лелеки."
• "Нещасним лебедем душа постійно хвора,
Її недуга – перелом одного з крил..."
• "- Не летіть ви сюди, чорнОгузи, -
Хай вас негри усіх поїдять!
Вистачить з нас і Чорнобиля…
Отче наш… вашу мать, вашу мать…"
• "Нікчемний ксерокс людського одягу..."
• "Ніжно вкрили бетонною цвіллю..."
• "Hіжно вкрали повітря з легень..."
• "Не так вже легко, безперечно / Покинуть наше Житіє."
• "Навіщо нам третя? Вже дві пишногрудих було,
а прийде - якась вертихвістка, німфетка, Лоліта!.."
• "Не те молитви, а не те прокляття
Зривались на порепаний язик..."
• "- Откуда Бандера Здесь появілса?
В бандеровську форму, Он как нараділса!.."
• "Ох, як батьки були багаті
Любов’ю лиш до СВОГО Я..."
• "Паперу думка зріла вимагає
І кожен аркуш умовля: Засій!.."
• "Парасольки, бачите, не треба:/Я сухим виходжу із води.
Спритність-це дарунок неба,/ А без неї близько до біди..."
• "Промивши очі, бачу шлях
Синів, дочок і внуків..."
• "Різкий скрегіт закамянілих повік..."
• "Сонце погасило усі своі свічки - зачалась ніч."
• "Та як зирну увужиться, як гад..."
• "Та й всю можливу говірлу
пером в папері відтворю..."
• "То свято жіноче, що будить в мені
Чекання весни, від якого я млію..."
• "Темна ніч яскравим покривалом
Тепло обіймає, душить, тисне..."
• "Ти не помер ти все живий..."
• "Удари грому. Малярія. Плащаниця.
Ліхтар на дроті б'ється у вікно..."
• "Хоривчику, ти пам'ятаєш,/
Мене ти плавать не навчив?.."
• "Хочеться ж в прах,/Стати власним сміттям..."
• "Хижак небезпечний крадеться, як кіт
Страшенної сили, тигрової масті -
Роздерти на клапті тих бідних сиріт,
Як роблять звичайно ці звірі смугасті..."
• "Час надкушує нас. За світанком приходить світанок./
Ми лишаєм себе по частинам у різних коханок..."
• "Шукаючи свіжі сліди чужих мештів..."
• "Шумить лутить шукає нáдій..."
• "Я розділяю сніг
на воду і на небо.
Як справедливий цар.
Бо на ногах ножі,
а не якісь слизькі,
підступні кеди..."
• "Я сидів/ на холоднобрудноприємному підвіконні..."
• "Я хотів заснути, / але ж сяють очі.
Я хотів зітхнути, / але ж більно дуже...
• Я хотів піти / але ж твої очі...
сяють білим сяйвом / і я вже не хочу."
• "Якщо ж у душі забажаєте мать ви /
Всіх їх, то садіть ви усякі сади!"
• "Якщо ми вірим В весняний жест,
То добре знаєм Христос Воскрес!.." :(((
• Як мавпа, гойдається вправно Тарзан -
Безхвоста подоба її чоловіча."
• "Важко пояснити мені її дибільний сміх..."
____________________________________________
Перлини взяті зі сторінок Інтернет-видань і "Майстерень". Звідти і коментар:
"Перлини-висловлювання розміром в одне речення, - не скажу, що вони зовсім ні до чого, деякі навіть дуже "до чогось" - враження первинні і насичені. Ось тільки чим?..."
• Текст твору редагувався.
Дивитись першу версію.
Дивитись першу версію.
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
"Відкритий поетичний Античемпіонат «МАЙСТЕРЕНЬ» - проект"
• Перейти на сторінку •
" За творчістю Валентина Б."
• Перейти на сторінку •
" За творчістю Валентина Б."
Про публікацію
