ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина, при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна моя – для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня не думало

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поезія):

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Белла Донна (1972) / Вірші

 Не сделаешь
Ты не палач,
Скорей - самоубийца,
Спокойствия убийца своего.
А что же серце?
Серце будет биться,
Ему не месяц биться и не год
Еще осталось -
Ровно, сколько скажет,
Скрипя, полуистертая скрижаль.
Записан каждый вдох и выдох каждый.
Но почему тебе совсем не жаль
Себя...
Одну себя
В сорочке тонкой
Что укрывает, как обман, до пят,
На старте этой сумашедшей гонки.
Ведь это старт - не финиш,
как твердят.
Начало новой эры -
полной страха.
Воспоминаний призрачный эскорт.

А может, лучше роза вместо праха?
а может, ты не сделаешь...




      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2009-06-17 13:43:39
Переглядів сторінки твору 18064
* Творчий вибір автора: Майстер-клас
* Статус від Майстерень: R2
* Народний рейтинг 4.512 / 5.5  (4.414 / 5.38)
* Рейтинг "Майстерень" 4.494 / 5.5  (4.361 / 5.34)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.706
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні
Автор востаннє на сайті 2010.11.06 17:01
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2009-12-05 15:17:22 ]
Перепрошую, що втручаюся у вашу-з-дорогою-Беллою-Донною розмову. Те, що Ви називаєте "проживанням прямо на містерійному полюсі" у даному - конкретному випадку - я б назвала трішки інакше. Але не в цьому суть. Чи не здається Вам, що такий погляд стане лише "ведмежою послугою" автору, відіб"є бажання працювати над віршами? А навіщо? Насипати жменю еклектичних образів, припурхати емоційним викладенням і - вперед! До речі, еклектика разом із сумбурністю - одна з найбільш вад даного автора (нмд). А містерійність - навіть най-найбуревійніша і найзагадковіша - завжди гармонійна і цілісна. Інакше вона пертворюється в хаос. І тут ніякі чергування голосних-приголосних вже не допоможуть.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2009-12-05 15:42:35 ]
Любо, частково я з вами погоджуюсь, частково ні. Часто різним авторам потрібен і різний час на становлення. Мають право казати - чого причепилися, йдемо суто своєю дорогою...

Тому і надалі адміністрація дороблятиме систему рейтингів для точнішого позиціювання авторів, бо постійна робота, і вдосконалення своїх творчих світів, виглядає вельми важливим фактором.

А щодо взагалі жіночого мистецтва, я думаю, що ми наразі знаємо дуже мало, цивілізація вибудована так, що для успіху тут жінкам доводилося ставати "чоловіками".
Тому остаточно не знаю, що таке справжнє жіноче мистецтво - навіть у поезії, через це потрібна делікатність із кожною вашою спробою.

І коли якась авторка проектує своє бачення не зовсім звикло - не сюди, на землю, а кудись в ефір, особисто я не можу назвати це не правильним, бо може так і треба?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2009-12-05 16:04:31 ]
Та мають право, звісно. Але тоді вже варто ставити собі позначку про критику "без особливої потреби". До речі, концептуальна критика, нмд, важливіша, ніж конкретна - виправ тут і постав кому-крапку тут, а ці голосні-приголосні поміняй місцями. Бо така - концептуальна - критика дає орієнтири.
І, до речі, коментатор (він же читач - у першу чергу) зовсім не зобов"язаний знати, як саме треба виправити те чи інше місце. Достатньо і того, що він позначить "вузьке" з його точки зору місце. Але читач має бути кваліфікованим, безумовно.

Щодо містерійності і спрямованості жіночої поезії - вам, чоловікам, звісно відніше :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2009-12-05 14:07:30 ]
Ваші знання не цілісні. В адміністрації ще є програмісти, технічна частина. Казати, що технічна частина ресурсу не впливає на "не технічну" я би не насмілився. :)

До адміністрації, окремим обличчям із "не технічної" частини, я би ще відніс і правила ресурсу. Саме вони найбільше впливають на "справедливість".
Отже, рекомендую цей напрямок, як доцільний підвищенню рівня справедливості.
Себто правила потрібно вдосконалювати.
Вуаля. :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2009-12-05 14:20:52 ]
"...нет правды на земле.
Но правды нет и выше" (с)
Будь-які правила "нетехнічна частина" адміністрації завжди може витлумачити по-своєму, суб"єктивно. Тому не треба дарувати ілюзії, пане головний редакторе.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2009-12-05 14:49:20 ]
Ілюзії, це стан нашого постійного перебування. :)

У нас є і сторінка для шліфування "правил" і сторінка для формування "традицій", себто етично-естетичної сторони буття.
На все свій час, звичайно, але я певен, що це все колись набуде змісту.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Белла Донна (М.К./М.К.) [ 2009-12-05 14:13:05 ]
ніхто не знає все)))
програмісти, техчастина думаю від поетичних справ далекі, тому в питаннях поезії участі не приймають, про це можна здогадатися

а хто пише правила як не головний редактор?
може пора перейти до справжньої демократії - от скільки у вас редакторів...........їх обрав народ.
вони і поможуть вдосконалювати правила

але це тільки мої думки
вуаля))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2009-12-05 14:55:42 ]
Знаєте, Белло, математика в житті нашого сайту займає дуже серйозне місце, можливо програмісти живуть і дещо відстороненим від поезії життям, але програмна частина напряму виконує чи не виконує наші забаганки...

Справжньої демократії (як і ніде у світі) в нас не буде, але ось аристократії певно досягнути можемо.
Отже в ресурс уже вмонтовані деякі базові принципи, але гнучкість системи дозволяє налаштуватися на поетично-аристократичне життя - без цезарів, але і не без цензури.

Я би пропонував найперше ввести суд старійшин (найстарших із реально присутніх, але обов'язково висококваліфікованих, поетів).


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Белла Донна (М.К./М.К.) [ 2009-12-05 15:16:46 ]
аристократія і суд старійшин ну дууууже різні речі
знаєте сама не дівчинка - але молодь часто має цікавіші ідеї і ясніші думки
то може хоч збалансуєте число молодих і старших у вашому суді?
чи для вас не всі редактори цього достойні?........самі ж їх назначали

а то з вашим судом тут все лишиться, як зараз -в кращому випадку
але я розумію, що це все мною тут сказане *напрасные слова*))))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2009-12-05 15:29:12 ]
Це ж лише наша розмова, Белло, на тему, правда? Розмова двох нічого не змінить. Активне дослідження теми на відповідних сторінках, із виробленням певних пунктів, які поставляться на загальне голосування - реальніший план дій.

Щодо молоді, якої в нас найбільше. То, особисто я молоді не довірив би управління ресурсом у жодному разі.
Ідеї, без доказу їх життєздатності позитивним власним авторським досвідом, не можна використовувати.

Ось на вашій фірмі, Белло, є чітка структура, яку не молоді придумали, молодь креативно вирішує задачі, які ставить перед ними структура, і зростає, або не зростає.
Приходить час - і раніше непомітна особистість стає керівником помітної структури - хіба це не найпоширеніша модель структур нині?

А ще погляньте на літературні інституції - ось де пітьма єгипетська. :)
Ми хоча би намагаємось важливі речі вирішувати тотальним голосуванням.
До речі, система відкритого чи закритого голосування дає змогу вирішувати дууууже багато питань.
Були би пропозиції. :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Белла Донна (М.К./М.К.) [ 2009-12-05 15:40:42 ]
я вже довгий час сама собі фірма і керівник))
але бачу молоді бізнесмени з своїм бізнесом зараз дуже успішні
вони теж самі собі керівники

наскільки знаю в літературних інституціях як раз діють оці ваші суди старійшин....

а що цей суд судив би тут - між іншим?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2009-12-05 16:01:58 ]
Молоді успішні керівники користуються дуже старою формою структур.

А що кращого людство придумало крім суду старійшин?
Напевно тільки відкритий суд старійшин? :)

Та й потрібне, корисне знання завше переходить від учителя до учня...

А митців-старійшин, якраз у наших інституціях я і не помічаю. :(

Що кажете міг би вирішувати - тільки щось найважливіше, звичайно.

Все інше краще ставити на загальне голосування - оцього в інших інституціях не має.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Комаров (Л.П./Л.П.) [ 2009-12-23 16:26:01 ]
От перший рядок збив, зразу і не догнав. Це звернення до жінки? Ви хотіли сказати "а может, ты не сделаешь... аборт"? Вірш в контексті вірша Софії Кримовської?

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Оксана Яблонська (М.К./М.К.) [ 2010-07-20 17:47:04 ]
цікавий трикутник вималювався у мене. спершу прочитала коментар Звірика Індрика, тоді його вірш, тоді ваш - який ніби пов'язаний із його твором (давністю написання і серцевими переживаннями), а тоді остання фраза зруйнувала правильний трикутник логічного мислення.
Ви ще пишете, Донно?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Белла Донна (М.К./М.К.) [ 2010-10-20 11:31:07 ]
часом буває