Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)
2026.06.23
18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги.
Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня
2026.06.23
17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків.
Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі?
Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя.
Можна і концтабір у країні створити, а мож
2026.06.23
12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.
Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.
Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,
2026.06.23
12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!
В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!
В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать
2026.06.23
07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
2026.06.23
06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.
2026.06.23
01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ
Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон
2026.06.22
14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду.
Глибше лизнеш – більше куснеш.
Безкорислива любов корисніша для здоров’я.
Сила мистецтва не залежить од сили звуку.
Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря.
Політ думки був пере
2026.06.22
13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
2026.06.22
12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ
Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі
2026.06.22
07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою
2026.06.22
06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
2026.06.21
21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.
І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.
І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
2026.06.21
21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)
Був наказ йому – на захід,
їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
Громадянської війни.
Йшли у військо, розставались,
Був наказ йому – на захід,
їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
Громадянської війни.
Йшли у військо, розставались,
2026.06.21
21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
2026.06.21
20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...Останні коментарі: сьогодні | 7 днів
2023.12.07
2018.01.02
2017.03.14
2016.03.25
2015.04.08
2014.03.11
2014.03.10
• Українське словотворення
• Усі Словники
• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники
Автори /
Редакція Майстерень (1963) /
Новини (Критика | Аналітика)
Хто швидше – Кремль чи Захід? Або суд таки вирішить перерахувати голоси?
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Хто швидше – Кремль чи Захід? Або суд таки вирішить перерахувати голоси?
Віталій Чорнобай
Віктор Небоженко: Цілком імовірно, що суд таки вирішить перерахувати голоси
Хто швидше – Кремль чи Захід – розпочне використовувати Януковича у своїх цілях?.. Ближче до травня ми побачимо чисто донецький гумор щодо України...
На запитання УНІАН відповів політолог, директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.
ЕНТУЗІАЗМ У ВОРОЖІЙ СТОЛИЦІ ДОРОГО КОШТУЄ
Пане Володимире, наскільки, на вашу думку, виправданим було недільне оголошення ЦВК Віктора Януковича Президентом, у той час як команда Тимошенко заявляє про масові фальсифікації?
Тут є політичні та економічні причини. Щодо економічного складника, то ми маємо справу з донецькими політиками-бізнесменами, які освоюють політичний проект під назвою «Президент Янукович», і вони рахують гроші. Кожний день перебування прихильників Януковича біля центральних урядових приміщень коштує чималих грошей, тим паче що на відміну від Майдану-2004, кияни їм не принесли жодної склянки чаю. Коли ви перебуваєте у ворожій столиці, важко вдавати ентузіазм – у такому разі він, як правило, дорого коштує. Плюс дуже дорого їм коштує «нейтралітет» силових структур, суддів, які вдають, що очікують результатів виборів. Усе це виливається в серйозну копійку, тому вони й поспішають, щоб закрити це фінансування.
По-друге, «регіонали» поспішають з тієї причини, що Вищий адміністративний суд розпочне розгляд справи про фальсифікації і може винести рішення раніше, ніж Янукович буде «коронований» на Президента України. І для того, щоб процес інавгурації пройшов якомога скоріше, ЦВК робить таке поспішне рішення про визнання Януковича Президентом України.
Ніхто з політологів не сперечається, що після того, як Ющенко ще після першого туру практично передав владу Януковичу, можна організувати третій тур. Коли олігархи, уся президентська машина та суди перебувають у Януковича, то звичайно, що Юлії Тимошенко важко перемогти.
Тобто в те, що Тимошенко вдасться виграти суди щодо оскарження результатів виборів ви не вірите?
Третій тур неможливий, оскільки всі суди фактично перейшли на бік Януковича під його тиском, а також під тиском олігархів та Ющенка. Але, можливо, суди залишать лазівку, щоб не виглядати надто заполітизованими. Цілком імовірно, що вони порушать питання про перерахунок голосів. А після перерахунку голосів можливі якісь інші кроки.
ЗАХІД ПОЧИНАЄ БОРОТЬБУ ЗА ЯНУКОВИЧА
Про що, на вашу думку, свідчить визнання більшістю міжнародних спостерігачів президентських виборів демократичними? Вибори справді були такими якісними?
Усе дуже просто – Захід починає боротьбу за Януковича. Завдання в тому, хто швидше – Кремль чи Захід – розпочне використовувати Януковича у своїх цілях. Захід у дечому уже виграє тим, що визнав Януковича й запросив його в Брюссель. Зверніть увагу, кандидат у президенти від російськомовного населення, який начебто любить Росію, спочатку поїде в Брюссель, можливо, у Вашингтон, і тільки після цього, коли в нього буде час, то загляне у Москву.
Захід тонко конкурує за Януковича. Це дуже зручно. Коли б перемогла Тимошенко, то Росія мала б можливість втрутитися й говорити про те, що Захід знову перешкодив волевиявленню народу. А тепер начебто переміг Янукович, а Захід разом з тим приймає його і запрошує до співпраці. Хоча Януковича не звинуватиш у відданості західним ідеалам.
Які ваші особисті враження від виборів-2010?
Якби Президент Ющенко безпосередньо не грав на стороні Януковича, то Тимошенко виграла б ці вибори. Чого тільки вартує зняття в останній момент губернаторів Дніпропетровської та Харківської областей, які підтримали Тимошенко, голосування фракції Ющенко за відставку міністра внутрішніх справ Луценка (міліція була деморалізована й змушена лишень спостерігати за тим, що відбувалося). Тимошенко зробила все, що могла, але коли проти неї державна машина, то що ж тут поробиш?
ЮЩЕНКО – ПРЕКРАСНИЙ МІНІСТР КУЛЬТУРИ
Яке, на вашу думку, політичне майбутнє чинного Президента?
Віктор Небоженко: Він тепер конкуруватиме з Яценюком і Тимошенко за національно-демократичний спектр України в цілому, не тільки західної частини. Але тут важко однозначно щось передбачити. Якщо він і далі співпрацюватиме з Януковичем, то йому буде важко довести, що він репрезентує західні цінності.
Тим більше, коли він прийме запрошення Януковича й піде до нього в уряд, скажімо, на посаду міністра культури... Більше не уявляю куди він ще може піти...
Ну, це не більше ніж злий сарказм...
Чому? Ющенко – прекрасний міністр культури. У Януковича завжди буде право казати, що я врахував інтереси західноукраїнського виборця.
Знущання над Ющенком розпочнеться пізніше, коли Янукович запропонує йому звання Героя України за внесок у перемогу нового Президента, а водночас скасує звання Героя України Степанові Бандері. Десь ближче до травня ми побачимо чисто донецький гумор щодо України...
А як ви оцінюєте коаліційні розклади в парламенті? Чи зможе Янукович оперативно сформувати нову коаліцію? Якщо так, то з ким?
Реально для ПР створити нову коаліцію з НУ–НС, комуністами і Блоком Литвина. Зараз комуністи та нунсівці деморалізовані.
На наступних виборах донецькі можуть не пустити КПУ в парламент, щоб показати свою прозахідність, сказавши: подивіться ми не пустили комуністів.
Депутати ж від НУ–НС стоять перед спокусами. Їх просто купують, але проблема в тому, що вони тісно зав’язані на колишніх виборцях, своєму середовищі, родичах і знайомих. Уявіть собі – голосувати разом з Януковичем та комуністами, а потім приїхати на весілля чи похорон у рідне село... Не кожному депутатові такий цинізм під силу. Для них головна проблема – як узяти гроші й увійти в коаліцію і водночас не розгубити своє оточення, які дуже швидко зрозуміє, у чому справа, – що це зрада...
Розмовляв Віталій Чорнобай
постiйна адреса статтi: http://www.unian.net/ukr/news/news-363097.html
Віктор Небоженко: Цілком імовірно, що суд таки вирішить перерахувати голоси
Хто швидше – Кремль чи Захід – розпочне використовувати Януковича у своїх цілях?.. Ближче до травня ми побачимо чисто донецький гумор щодо України...
На запитання УНІАН відповів політолог, директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.
ЕНТУЗІАЗМ У ВОРОЖІЙ СТОЛИЦІ ДОРОГО КОШТУЄ
Пане Володимире, наскільки, на вашу думку, виправданим було недільне оголошення ЦВК Віктора Януковича Президентом, у той час як команда Тимошенко заявляє про масові фальсифікації?
Тут є політичні та економічні причини. Щодо економічного складника, то ми маємо справу з донецькими політиками-бізнесменами, які освоюють політичний проект під назвою «Президент Янукович», і вони рахують гроші. Кожний день перебування прихильників Януковича біля центральних урядових приміщень коштує чималих грошей, тим паче що на відміну від Майдану-2004, кияни їм не принесли жодної склянки чаю. Коли ви перебуваєте у ворожій столиці, важко вдавати ентузіазм – у такому разі він, як правило, дорого коштує. Плюс дуже дорого їм коштує «нейтралітет» силових структур, суддів, які вдають, що очікують результатів виборів. Усе це виливається в серйозну копійку, тому вони й поспішають, щоб закрити це фінансування.
По-друге, «регіонали» поспішають з тієї причини, що Вищий адміністративний суд розпочне розгляд справи про фальсифікації і може винести рішення раніше, ніж Янукович буде «коронований» на Президента України. І для того, щоб процес інавгурації пройшов якомога скоріше, ЦВК робить таке поспішне рішення про визнання Януковича Президентом України.
Ніхто з політологів не сперечається, що після того, як Ющенко ще після першого туру практично передав владу Януковичу, можна організувати третій тур. Коли олігархи, уся президентська машина та суди перебувають у Януковича, то звичайно, що Юлії Тимошенко важко перемогти.
Тобто в те, що Тимошенко вдасться виграти суди щодо оскарження результатів виборів ви не вірите?
Третій тур неможливий, оскільки всі суди фактично перейшли на бік Януковича під його тиском, а також під тиском олігархів та Ющенка. Але, можливо, суди залишать лазівку, щоб не виглядати надто заполітизованими. Цілком імовірно, що вони порушать питання про перерахунок голосів. А після перерахунку голосів можливі якісь інші кроки.
ЗАХІД ПОЧИНАЄ БОРОТЬБУ ЗА ЯНУКОВИЧА
Про що, на вашу думку, свідчить визнання більшістю міжнародних спостерігачів президентських виборів демократичними? Вибори справді були такими якісними?
Усе дуже просто – Захід починає боротьбу за Януковича. Завдання в тому, хто швидше – Кремль чи Захід – розпочне використовувати Януковича у своїх цілях. Захід у дечому уже виграє тим, що визнав Януковича й запросив його в Брюссель. Зверніть увагу, кандидат у президенти від російськомовного населення, який начебто любить Росію, спочатку поїде в Брюссель, можливо, у Вашингтон, і тільки після цього, коли в нього буде час, то загляне у Москву.
Захід тонко конкурує за Януковича. Це дуже зручно. Коли б перемогла Тимошенко, то Росія мала б можливість втрутитися й говорити про те, що Захід знову перешкодив волевиявленню народу. А тепер начебто переміг Янукович, а Захід разом з тим приймає його і запрошує до співпраці. Хоча Януковича не звинуватиш у відданості західним ідеалам.
Які ваші особисті враження від виборів-2010?
Якби Президент Ющенко безпосередньо не грав на стороні Януковича, то Тимошенко виграла б ці вибори. Чого тільки вартує зняття в останній момент губернаторів Дніпропетровської та Харківської областей, які підтримали Тимошенко, голосування фракції Ющенко за відставку міністра внутрішніх справ Луценка (міліція була деморалізована й змушена лишень спостерігати за тим, що відбувалося). Тимошенко зробила все, що могла, але коли проти неї державна машина, то що ж тут поробиш?
ЮЩЕНКО – ПРЕКРАСНИЙ МІНІСТР КУЛЬТУРИ
Яке, на вашу думку, політичне майбутнє чинного Президента?
Віктор Небоженко: Він тепер конкуруватиме з Яценюком і Тимошенко за національно-демократичний спектр України в цілому, не тільки західної частини. Але тут важко однозначно щось передбачити. Якщо він і далі співпрацюватиме з Януковичем, то йому буде важко довести, що він репрезентує західні цінності.
Тим більше, коли він прийме запрошення Януковича й піде до нього в уряд, скажімо, на посаду міністра культури... Більше не уявляю куди він ще може піти...
Ну, це не більше ніж злий сарказм...
Чому? Ющенко – прекрасний міністр культури. У Януковича завжди буде право казати, що я врахував інтереси західноукраїнського виборця.
Знущання над Ющенком розпочнеться пізніше, коли Янукович запропонує йому звання Героя України за внесок у перемогу нового Президента, а водночас скасує звання Героя України Степанові Бандері. Десь ближче до травня ми побачимо чисто донецький гумор щодо України...
А як ви оцінюєте коаліційні розклади в парламенті? Чи зможе Янукович оперативно сформувати нову коаліцію? Якщо так, то з ким?
Реально для ПР створити нову коаліцію з НУ–НС, комуністами і Блоком Литвина. Зараз комуністи та нунсівці деморалізовані.
На наступних виборах донецькі можуть не пустити КПУ в парламент, щоб показати свою прозахідність, сказавши: подивіться ми не пустили комуністів.
Депутати ж від НУ–НС стоять перед спокусами. Їх просто купують, але проблема в тому, що вони тісно зав’язані на колишніх виборцях, своєму середовищі, родичах і знайомих. Уявіть собі – голосувати разом з Януковичем та комуністами, а потім приїхати на весілля чи похорон у рідне село... Не кожному депутатові такий цинізм під силу. Для них головна проблема – як узяти гроші й увійти в коаліцію і водночас не розгубити своє оточення, які дуже швидко зрозуміє, у чому справа, – що це зрада...
Розмовляв Віталій Чорнобай
постiйна адреса статтi: http://www.unian.net/ukr/news/news-363097.html
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
"Чи вдасться скасувати рішення ЦВК? Підстави існують."
• Перейти на сторінку •
"Думки політологів, щодо наслідків виборів 2010"
• Перейти на сторінку •
"Думки політологів, щодо наслідків виборів 2010"
Про публікацію
