ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поезія):

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Віктор Цимбалюк (1971) / Вірші

 Гамаюн

Вірш-передчуття

Автор

Образ твору ...Перевернуті прапори...
Перепльована Незалежність...
Золоте під багном - не горить...
Не летить Гамаюн у безмежність...

...Не пече мати хліб у печІ...
Не горять над селом Стожари...
Прислухайсь, ніби щур, уночі...
Не забув ще, як сліплять фари?...

...Можеш радіо вбити - вбий!...
Як непотріб, розбий телевізор...
Далі йди у кабак і - вий...
Заїдай матюками кризу...

...Спи, блаженний, все, як завжди...
Пляшка водки, буханка хліба...
Ось і фюрер твій: "Т-с-с, не буди..."
- Kommen Sie in Donetsk, meine Liebe!..

...Ця держава - арійський край?...
Ця країна - жидівський шинок!...
Грай, юродивий блазню, грай...
Тут, на святі "сваїх" - чужинець...

...І - живи, Гамаюн, живи...
Пташе праведний, пташе віщий...
Долю-дулю "сваїм" яви...
Не пояснюй чужим, навіщо...

Кумпала Вір, 09-10.08.2010 року,
м. Хмельницький


Текст твору редагувався.
Дивитись першу версію.



      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2010-08-10 13:54:37
Переглядів сторінки твору 7948
* Творчий вибір автора: Любитель поезії
* Статус від Майстерень: Любитель поезії
* Народний рейтинг 4.715 / 5.5  (4.731 / 5.38)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (4.518 / 5.36)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.714
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні не обов'язково
Конкурси. Теми АНДЕГРАУНД! Без кохання, любові, ніжностей !
Автор востаннє на сайті 2012.12.31 15:06
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Алексий Потапов (Л.П./М.К.) [ 2010-08-10 15:06:25 ]
Активная гражданская позиция - один из нынешних дефицитов при кажущемся изобилии.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Заруба (М.К./Л.П.) [ 2010-08-10 16:40:11 ]
Прийми, брате, привіт від інших птахів.

Гамаюн летить зі сходу
Будить біди, гонить воду
Пише кров΄ю рун та літер
Беде буря, буде вітер.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Вікторія Стукаленко (Л.П./Л.П.) [ 2010-08-10 19:48:59 ]
можливо спеціально написано maine замість meine?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Віктор Цимбалюк (Л.П./Л.П.) [ 2010-08-12 11:00:20 ]
...Та ні, не спеціально. Машинально. Вже виправив...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Віктор Цимбалюк (Л.П./Л.П.) [ 2010-08-12 11:04:25 ]
...Дякую, друже. Привіт приймаю... Тільки от, чи "гонить" він (інший птах) воду, чи, все ж, "жене..."?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Віктор Цимбалюк (Л.П./Л.П.) [ 2010-08-12 11:05:50 ]
...Може статися так, що "активна громадянська позиція" буде усім, що у нас залишиться...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Алексий Потапов (Л.П./М.К.) [ 2010-08-12 11:14:35 ]
И ее не будет. Она перейдет в разряд маргинальных (крайних) излишеств. Сейчас работает мощный спекулятивный аппарат политических технологий.
И поэтому, даже если возникнет бунт, то среди бунтарей не будет монолитности. Одних будет интересовать вопрос дешевых колбас, других - вопрос перераспределения материальных благ. А власть достанется опять не народу.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Алексий Потапов (Л.П./М.К.) [ 2010-08-12 11:23:21 ]
Почему сейчас возник вопрос, связанный с переименованием милиции? Ведь я практически "укладывал на лопатки" любого ГАИ-шника, объясняя ему, в чем суть его обязанностей. И в чем у меня с ним сходство. Пускай не всегда, но это было так.
Сейчас все будет иначе. Это будет карательный орган.
А то, что его содержим мы, налогоплательщики, будет единственным аргументом в нашу пользу.
Мы ведь и президента. Но мы для него кто?
Аналогично будет с государственным аппаратом в целом. Мы будем его батраками.
Революция 1917 года окончательно утрачивает свои завоевания. А как ни крути - в них кое-что было.
Конец комментария.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Віктор Цимбалюк (Л.П./Л.П.) [ 2010-08-13 16:48:57 ]
...Привіт, друже. Потужний спекулятивний апарат політичних технологій був завжди. Як там у старому доброму кіно: "Все уже украдено до нас..." Але питання в наступному: у збільшенні кількості національно-свідомих людей, ну ... ну хоча б на цьому сайті... Тепер про революцію 1917-го. Мені думається, що наші проблеми лежать значно глибше... На багато-багато століть глибше... Бо нинішня наша історія - банальне і тупе повторення того, що вже, на жаль, було... А ми - не міняємося... На жаль.
Кінець коментара.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2010-08-13 17:05:09 ]
Перепрошую, шановний Вікторе, ви не проти, якщо підключусь до вашого кола?

"Але питання в наступному: у збільшенні кількості національно-свідомих людей, ну ... ну хоча б на цьому сайті.."

Ще раз перепрошую, але ви, схоже, модерністично використовуєте значення слова людини, тим більше додаєте до первинного сенсу оце "національно-свідомих людей".

Раз ви апелюєте до дуже древніх витоків, то повинні чітко проголосити відповіді на такі питання, і всім все стане зрозуміло, а ваша позиція конкретизується:

1) Звідки походить термін - людина - конкретно відоме вам першоджерело, на яке ви опираєтесь.

2) Як ви вважаєте, є єдине Творче начало, що причетне до появи життя на Землі, а отже й людини?

3) Хто у цьому контексті "ви", і хто у цьому контексті "ми"?

Без жодного критиканського помислу, а токмо в цілях спасіння власної душі, щиро ваш, Володимир.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Віктор Цимбалюк (Л.П./Л.П.) [ 2010-08-14 11:03:32 ]
...Доброго дня! Вкотре переконуюся у тому, що "написане пером не вирубаєш топором". От якби я, до прикладу, написав, що питання наше "у збільшенні кількості національно-свідомих людей, ну ... ну хоча б в рамках цього сайту..." або "навколо цього сайту...", то тоді адміну було б зрозуміло. А так: "адмін не поняв - адмін наїхав..." Теперка треба відбріхуватися...

Ви кажете, що я "повинен проголосити.., і тоді всім (!) стане зрозуміло"...

Ну, по-перше, я нічого не повинен, але відповісти спробую...

Отже, по пунктах:

1. Людина - це "той, хто, залишаючись тим самим, вранці ходить на чотирьох, в обід - на двох, а ввечері - на трьох". А щоб ви не думали, що я здер це з грецького міфу про Едіпа, я спробою натякнути на першоджерело, на яке я спираюсь: "Добро (що) Відає (про) Слово"

Спробуєте зрозуміти?

2. Я вважаю, що єдиним творчим началом, яке "причетне до появи життя на Землі, а отже й людини", є Любов.

Спробуєте зрозуміти?

3. Хто такий я? Я - Цимбалюк Віктор Іванович. Хто такі ви? А спробуйте запитати себе... Відповідь ваша у вас же...

Ну і всерйоз: ви дарма іронізуєте, пане Володимире: "токмо в цілях спасіння власної душі"... Спішіть. Життя може не вистачити...

Приведу одну цитату на останок: "Не поспішай оцінювати людину. Наберись терпіння зрозуміти її. "Зрозумівши", не квапся пояснювати".

Ось такі от пироги...

Долаючи тернистий шлях від червоного до зеленого, щиро Ваш,
Віктор.



Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2010-08-14 11:19:08 ]
Дякую, пане Вікторе,
Та на жаль, як чомусь і у всіх схожих випадках, жодної конкретики, про яку вас просили. А конкретика потрібна для нормального порозуміння, і можливості мати під ногами твердий фундамент, для скажімо, розбудови...
На жаль...

Утім, хочу додати таке, якщо ви не плануєте нічого конкретизувати, тобто, якісно робити те, що від вас попросили, чи, скажімо, запропонували, для повнішого розкриття фундаменту вашого світогляду, то, напевно, схожих речей аж ніяк не повинні вимагати від інших?
Та й ви нічого нікому не повинні, правда ж, а інші ось повинні ("наприклад, бути національно свідомими людьми"), цікаво виходить з логікою...

Як на мій, беземоційний погляд, таке в нас на кожному кроці, тому і маємо те, що маємо...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Віктор Цимбалюк (Л.П./Л.П.) [ 2010-08-14 11:40:42 ]
...Ну ви даєте, пане адмін... От якщо клікнути в Гуглі "Поетичні Майстерні", то на сторінці пише: "В опозиції до нинішньої влади" То в чому ж ця опозиційність? От, наприклад, конкретно Ваша? Ви що, хочете сказати, що у моїх творах немає національно-свідомої конкретики?
Я все частіше відчуваю з вашого боку якісь завуальовані претензії до мене, може поясните? Та я ж у кожному своєму творі, як можу, так і натякаю на "національну свідомість". Що ж вам не зрозуміло?

(до речі, морду Бузині ви вже набили?)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2010-08-14 12:00:09 ]
При зустрічі обов'язково спробую це зробити. :)

Літературно-культурологічний сайт, який постулює свою опозиційність, завжди опозиційний за профілем своєї діяльності - протиставляючи, на думку таких опозиціонерів, своє - їхньому.
Бандитизму і шансон-русифікації протиставляється людяність, космополітизації - Промисел України і Українця на нашій землі, а, значить, постулюється і практично вкорінюється розвиток в життєствердному напрямку основних якостей Творця, якими він з нами так щедро поділився.
Не буду відповідати щодо свого конкретного внеску у все те, чим ви користуєтесь, бо, вважаю, що це емоційна складова вашої відповіді.

А щодо ваших творів у мене, здається, не було жодних ідеологічних нарікань, окрім одного, не відповідність 15 чи 20 з них рубриці "Блюзу", звідки адміністрація постійно (як і з інших рубрик) видаляє нехарактерні композиції.

Тож давайте розпочнемо вирощування свідомості з такого рівня, принаймні освітнього. Чим якісніша ситуація буде в наших головах, тим краще ми збережемо і розвинемо українське в Україні, чи не так?
Я вважаю, що це нас поєднує.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Віктор Цимбалюк (Л.П./Л.П.) [ 2010-08-14 12:32:13 ]
"Бандитизму і шансон-русифікації протиставляється людяність, космополітизації - Промисел України і Українця на нашій землі, а, значить, постулюється і практично вкорінюється розвиток в життєствердному напрямку основних якостей Творця, якими він з нами так щедро поділився."

Володимире! А я коли відповідав на Ваше запитання про людину, хіба не теж саме сказав? Може, трошки іншими словами? Може, в дещо інших образах? Бо у міфах - правда!

І я також вважаю, що САМЕ ЦЕ НАС поєднує...

За свою емоційність готовий вибачитися. Але ви також не все роздивилися... "Ясність у головах..." Ясність - у серцях! Невидиме потрібно вчитися бачити у видимому...

Архетип і людина - одне. Тим паче, на нашій території... Тож: читаймо, пишімо, навчаймося - ЗГАДУЙМО...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2010-08-14 12:43:45 ]
Ми всі за це, але потрібно вміти максимально конкретизувати витоки, інакше цілісності не вийде.
Друга річ, що не всім це дано, чи бо не зразу і не легко вдається проявити. Одним дано гарно, якісно, наприклад, співати, а іншим - гарно і якісно писати тексти цих пісень - очевидно, що достатнє суміщення цих умінь на нинішньому рівні розвитку, наприклад, інтелектуальної чутливості, та й інших форм чуття, практично не можливо.

Звідси і багато непорозумінь. Тобто - в одних - наприклад, містерійний характер, як то у жінок - знають, а пояснити, зась, в інших - суцільний логос, пояснюють довго і нудно, а емоції слухача не спрацьовують...

Нема, словом, щастя. :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Віктор Цимбалюк (Л.П./Л.П.) [ 2010-08-14 13:08:55 ]
...Ну, от ми і порозумілися... Тому, всіх вітаю з Медовим Спасом... Гарного дня!

(А якщо "витік" із серця, ну, чи з душі, то як же його "конкретизувати"?)

Та й чи треба?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2010-08-14 14:23:30 ]
Дякую, які красиві наші назви, як і життя...