ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Мрія Весна - [ 2006.10.25 09:29 ]
    Кохання
    Кохання – то найкращий в світі вчитель!
    Кохання – це найліпший в світі лік!
    Коханий мій, Ти – Раб і Повелитель,
    Ти найрідніший в світі чоловік.

    Це почуття вбиває й воскресає,
    Підносить мою душу до небес.
    Щасливе серце те, яке кохає.
    Кохання – це найбільше із чудес.

    Нехай воно ніколи не щезає,
    Нехай Тобі заполоняє дух.
    Скажи Йому, що ти Його кохаєш,
    Щоб вогник той у серці не потух.


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (15)


  2. Мірко Трасун - [ 2006.10.25 08:48 ]
    Морська епічна
    Обвисли паруси, потерлися борти,
    І корабель скрипить по відпочинку,
    І раді кораблю далекії порти,
    І радий він омріяному вчинку.

    Із тисячі зірок він обира одну,
    І на останній курс лягає кіль бувалий,
    Хто зна, як він проляже, небом чи по дну?
    Не захлинутися б бажань дев'ятим валом.

    Такий близький до серця й не близький маяк,
    А Ти то світиш, то покажеш спину,
    І губиться в морях досвідчений моряк,
    Й Твоїм ім'ям він молиться невпинно.

    Ні хвилі до небес, ні штормові пориви,
    Ні інших маяків серденька ніжні
    До Тебе шлях не зб'ють, наосліп й через рифи
    Розбитися бодай в Твоїм підніжжі.


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (6)


  3. Мрія Весна - [ 2006.10.25 08:12 ]
    Осіння казка
    Шепоче осінь золотом гаїв,
    Листочки в танці падають на землю.
    Ти обіймав і ніжно шепотів,
    Що випадково стрілись недаремно.

    Жовтогаряча осінь поєднала нас
    І ми сплітаєм руки знову в танці.
    Осінній вальс – найкращий в світі час –
    Шептав нам дощ цю пісню знову вранці.

    Сльозинкою осіннього дощу
    Умиє сум, неждано надлетівши,
    Осіння казка… Я так його люблю!
    Воскресла восени, тебе зустрівши…
    25.10.06


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (3)


  4. Ольга Вох - [ 2006.10.25 06:47 ]
    Нью-йоркське
    oтак живеш як брат серед братви
    за муром шоколадної фортеці
    у цій півкулі пояс часовий
    ніяк тобі на пузі не зійдеться
    там хмарочос за вечір натомив
    повернутий до зір квадратий профіль
    там кава через стадію помий
    доходить до кондиції iced coffee
    там брезклий місяць п’ятаки ловив
    у декольте коханок жовтокосих
    і там підвали запахом трави
    на ніґґерські заручини запросять


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.14) | "Майстерень" 5 (5.08)
    Коментарі: (7)


  5. Оксана Лущевська - [ 2006.10.25 03:35 ]
    Жовтень
    Жовтень...

    В тумані
    дні невблаганні,
    ти окаянно
    танцюєш сама, -
    руки тендітні
    в буденність, як в бубон,
    шалено колотять...

    Жадає пітьма
    недоторканності вражень,
    палають,

    губи палають
    медовим теплом.
    Жовтень... Вплітає
    в букети із листя
    усе, чим живеш ти,
    усе, що було...


    Рейтинги: Народний 6 (5.31) | "Майстерень" 6 (5.31)
    Коментарі: (5)


  6. Марта Шуст - [ 2006.10.25 02:36 ]
    подяка
    Приходять люди в мій відкритий дім
    На день, на час, чи на життя залишаться у нім
    Хтось скаже слово що підніме до вершин.
    Хтось вдарить громом і опустить до глибин.
    Та у житті на все, мабуть, своя причина,
    І недарма заходить в дім людина.
    І цей промінчик освітив коханням дім,
    І не розвіявся, теплом залишиться у нім.
    А за тепло від серця щирого лиш нагорода.
    Вини немає – винна непогода :)


    Рейтинги: Народний 5 (5.15) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (1)


  7. Мірко Трасун - [ 2006.10.25 02:50 ]
    Над перегорілою лампочкою
    Це кохання без жодного шансу,
    Без пелюстки при сонці ромашки,
    І без кулі у днів барабані.

    Це кохання щасливе й нещасне,
    Як пісні солов'їв для комашки,
    Як руно золоте на барані.

    Це кохання красиве й блискуче
    У секунди замкнулося током
    І спалило неонове сонце.

    Випадковість була неминуча,
    І тепер кожен з власним потоком
    Ув архівах загублює сон цей.

    І обвуглені в пристрасті ноти
    Зазвучать, закричать дисонансом,
    Щоб не боляче рвать пуповину.

    Ми не встояли проти кінноти,
    Домовчали прощальні романси
    І руном доділили провину.


    Рейтинги: Народний 4.83 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (7)


  8. Мрія Весна - [ 2006.10.25 02:22 ]
    Коханий спить
    Коханий спить… Я берегтиму ніжний сон
    І поцілунком відведу тривоги.
    Він спить і я шепочу тихо йому в тон:
    Кохатиму, допоки стане змоги.

    Допоки пісня щастям лине із грудей
    І ти мене цілуєш ніжно в губи…
    Найщасливіша я серед усіх людей –
    Я не боюся, що зведеш до згуби.

    Коханий спить… Цілунком не тривожу вій,
    Нехай йому присняться ясні зорі,
    Де я твоя і ти навіки будеш мій…
    Втонути мрію у твоїй любові.
    25.10.06


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (2)


  9. Ірина Пиріг - [ 2006.10.25 01:03 ]
    ЖОВТЕНЬ - 2
    жовтень...світло...тінь...
    душі...руки...очі...
    казка сновидінь...
    і слова пророчі...
    звідки Ти ідеш?
    з тиші снів...чи з бою?
    зоряний кортеж
    їде за Тобою...
    небо не впаде.
    але світ хитнеться...
    слів нема...ідей...
    тільки стукіт серця...
    хай жовтіє клен
    (саме час для клена)...
    світло...тінь... Едем...
    і трава зелена...

    24 жовтня”06


    Рейтинги: Народний 5.79 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (12)


  10. Оксана Лущевська - [ 2006.10.25 01:18 ]
    ДУХ
    Жити-пережити -
    він боявся долі.
    Як посохло жито
    шукав вітру в полі.
    Говорив із небом
    як рипіли сосни.
    Десь, за небокраєм
    він знаходив сонце.
    Замовляв Стрибога
    як гроза буяла.
    Душу його вкотре
    віра воскрешала.
    Коли били в дзвони,
    Тінь його зникала...
    ...Лиш за димом ватри,
    я його шукала...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.31)
    Коментарі: (2)


  11. Мрія Весна - [ 2006.10.24 23:40 ]
    Коханець жовтень
    "Коханець жовтень - у очах багряний гріх,
    до ніг моїх послання твого оберіг..."
    Я йтиму, я летітиму до тебе знов,
    Щоб ти зігрів мене й мою осінню кров.

    Я падатиму і воскресну в забутті…
    Ведуть до тебе всі душевнії путі.
    Я віддаюсь тобі, все забирай – візьми!
    Моїм гріхом і раєм буть – молю слізьми…

    Ти мій коханець і нехай тужливий плач
    Не потривожить душу пройдених невдач.
    Забутий і солодкий, непорочний гріх –
    Сьогодні мій і тільки мій ти оберіг!
    24.10.06


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.06) | "Майстерень" -- (5.03)
    Коментарі: (2)


  12. Дарина Березіна - [ 2006.10.24 22:06 ]
    Федра
    божеволію!
    волію!
    світе жити!
    афродіто
    змилосердься!
    я дурію!
    Іполіте!
    Іполіте!
    що тезей ?
    і що трезен?
    тлін!
    між людей
    один єдин-
    він-
    амазонки син

    **
    зомліла
    згоріла
    зотліла
    заграла
    у венах
    зболілих
    зухвала
    заграва
    зурочений
    злочин
    мотивом
    спротиву
    цей легінь -
    в легені
    в нудному
    екстазі
    у морок
    і мозок
    поштиво
    і хтиво
    навіщо
    зневажив
    за віщо
    образив
    цей присмак
    цей присмерк
    в полоні
    долоней
    ці губи
    ця згуба
    ці очі
    ці ночі
    безсонні
    ці-коні?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (7)


  13. Дарина Березіна - [ 2006.10.24 21:54 ]
    ***
    і буде день коли з газетних шпальт дізнаєшся
    що світу більш немає прочиниш вікна в замілкий
    асфальт де янголи блукають небокраєм патлаті
    і брунатно-босоногі їх крила воском
    скрапують з плеча а рай зачинено мабуть
    на переоблік і білі коні підвіконням мчать


    Рейтинги: Народний 5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  14. Ванда Савранська - [ 2006.10.24 20:57 ]
    Пристрасть
    Цілує бджілка квітку, зволожену нектаром,
    І обіймає крильцями ледь засолоджену тичинку.
    Серця обох горять божественним пожаром,
    Любов благословенна. Ніби жінка жінку
    Кохає лагідно. Мов пристрасть окрилили,
    Де в ейфорії ледь відчутно тане аромат!
    Роса троянд на пелюстках ще несмілива,
    Але в очах, ранковий сонячний смарагд
    Засяяв раптом, зачароване довкілля,
    З гір лазурових медоносить водограй…
    Чоловіки, де наше справжнє вміння
    Кохати віддано і дарувати жінці рай?
    В. Вакуленко, Самвидав

    Вільній переклад
    Целует бабочка цветок, нектаром увлажнённый,
    Тычинку крыльями обняв, её вкушает сладость,
    В сердцах горит у них пожар, богами разожжённый,
    Любовь благословенна. Словно пылко дарит радость
    Подруга нежная подруге. Окрылённость страсти,
    Где в эйфории тают ароматы, гаснут звуки!
    Роса цветов ещё робка, но вот бутон во власти
    Волшебной неги. Раскрывает лепестки, как руки,
    И вспыхнул мир вокруг, заворожённый дивной силой,
    С вершин лазурных медоносных вод кипит стремленье.
    Так велика любовь. Так рай искусно дарят милой.
    Мужчины настоящие, но где наше уменье?


    Рейтинги: Народний 0 (5.33) | "Майстерень" 0 (5.37)
    Коментарі: (2)


  15. Фешак Адріана - [ 2006.10.24 17:24 ]
    ***
    почуття в контексті з ситуацією
    проростали у щось невимовне
    дерева ставали патлатими
    тіла їх ставали сторонніми
    спліталися гілки взаємності
    губилися пристрасті дотики
    почуття завмирали в сторонності
    тобою снувалися подихи
    блаженно вустами торкалися
    втрачалась вся зайвість реалії
    сумлінням мені сповідалися
    почуття не у цій ситуації





    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (2) | "***"


  16. Дмитро Кремінь - [ 2006.10.24 17:24 ]
    Елегія троянського вина
    Не клявся - не зрікаюся: люблю...

    Моя любове, все уже минуло,
    І надто пізно лізти у петлю
    І зазирати в пістолетне дуло...
    І нас лікує музика небес.
    Але надходить час - і не до музик...
    Як алкоголем я лікую стрес,
    Так ти мені життя зв'язала в вузлик.
    Його не розв'язати уночі,
    Коли йдемо удвох на суд Паріса.
    Там у смертельній музиці мечі,
    Там - і від брами золоті ключі.
    І падає, і падає завіса.
    Подай мені троянського вина...

    Ми десять років бились як герої.
    Хто ворожив нам - бог чи сатана?
    Не впала жодна вежа, ні стіна,
    Та в Україні ми - немов у Трої.
    А я б читав Енеєве письмо,
    Читав слова - про Рим четвертий - віщі...

    З якого року й віку стоїмо
    Німотно на троянськім попелищі?
    Які були колись ми молоді!
    У юний світ ішли ми рано-вранці.
    А стали - як невольники в орді.
    Спливли віки вінками по воді.

    Вино і хліб. І музика. І танці.
    І будемо стояти сотні діб,
    Обернені на прах і тлін троянці.
    І будем їсти свій камінний хліб.
    Вино і хліб. І музика. І танці.

    Та музика такою не була, -
    Над гомоном води і криком суші.
    В тій музиці, що спалена дотла,
    Неначе ноти - спопелілі душі.
    Так даленіє музика ген-ген,
    Над димотрубні обрії й сортири.

    Це Україна. Троя й Карфаген.
    І в поминальну дудку дме джазмен,
    І єрихонський плач - мов символ віри.
    Чи в саркофазі будемо удвох,
    Моя любове, дорога яскине?
    Без музики - і нас покине бог,
    А чи, дасть бог, і бог нас не покине?
    І в чорній пустці спалені тіла,
    На попелі троянському доокіл.
    А музика була і відійшла.
    Не я кажу...
    Так промовляє попіл.
    Подай мені троянського вина...

    Ми подамося, як Еней, у мандри.
    Ахейський кінь стоїть, немов мана,
    Ти смертну тінь побачила одна,
    Та де й коли ми слухались Касандри?
    Ми вічно переможені давно!
    Лаокоона обвивають гади,
    А ми п'ємо в своїм шатрі вино.
    На тризні України? Чи Еллади?

    На ханській скатертині-самобранці -
    Вино і хліб. І музика. І танці.
    І, віддані троянському вину,
    Ми вже і душу маємо троянську.
    Троянську обертаємо війну
    На рідну. Вітчизняну. Громадянську.
    Вино налито. І троянський кінь
    Уже стоїть під брамою. Амінь!

    Амінь? Лунає музика ген-ген.
    На попіл - Троя, Рим і Карфаген.
    І прах - із саркофага й мавзолею...
    І лиш ім'я із тисячі імен,
    І тільки смерть ув імені Єлен.
    А ти, Енею? Де ти був, Енею?
    А ти, любове, спалена дотла,
    І шлюбна ніч у хаті край села?
    Вже там нема ні хати, ні нічлігу...
    Ти ж тут у світ широкий повела
    Дитя любові, музики і снігу.
    Уже нас вічність просить на нічліг,
    А не вино троянського розливу.
    І замітає тисячлітній сніг
    Руїни наші в день скорботи й гніву.
    Троянське, поминальне знов п'ємо.
    Руїни. Сніг. Рапсодії. Хорали...
    Невже ми знову, Господи, вмремо?
    Невже ми, Боже, мало помирали?
    За убієнних вип'ємо дітей,
    Припнутих до чужої колісниці...

    О, ще не скоро допливе Еней,
    Де плачуть діти римської вовчиці!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.54)
    Коментарі: (4)


  17. Віталій Шуркало - [ 2006.10.24 15:59 ]
    Долею мальовані шляхи
    Порозбігались руки до кишень,
    Отак застиг я на дорозі,
    Земля крутилась і той день
    Помер, скоритися в не змозі.

    Я на дорозі тій завмер,
    Стояв, як труп, не ворушився,
    І певно б сам, як день, помер,
    Якби з тобою не зустрівся.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.21) | "Майстерень" 6 (5.04) | Самооцінка 4
    Коментарі: (5)


  18. Віталій Шуркало - [ 2006.10.24 12:44 ]
    Моя пісня
    Лиш непривітні звуки вулиць,
    То їх я бачу уві сні...
    Складають ноти і пісні,
    Вони бездарні, сірі й куці.

    Болять і кволять мої вуха...
    Затихла пісня – наспів мрій.
    Пропали сонце, небо й біль,
    Бо так давно її не слухав.


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.04) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  19. Мрія Весна - [ 2006.10.24 11:49 ]
    Жовтень
    Жовтень знов шепоче казку
    Так ніжно, лагідно і чисто
    Про мої сни, про твою ласку,
    Про горобинове намисто.

    Про те, як ми з тобою разом
    Ступали у багряний килим,
    Спускалися таємним лазом,
    Я насолоджувалась милим.

    Цей жовтень нас з'єднав коханням,
    Вінчав багряними листками…
    Наповнив нас палким бажанням,
    Осінніми, жовтневими думками.
    24.10.06


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (2)


  20. Марта Шуст - [ 2006.10.24 04:54 ]
    ***
    З наворотними зіллями
    За гучними весіллями
    Затаврована осудом
    І прикладена посудом
    Оповита фіранками
    І нічийними ранками
    З мусульманськими бранками
    І налякана змовами
    Несвоїми розмовами
    Дивно стихла краса.
    Та у теплому спокої
    Дня чи ночі глибокої
    Крапля дощику скотиться
    По листку озолотиться


    Рейтинги: Народний 5 (5.15) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (4)


  21. Мірко Трасун - [ 2006.10.24 03:14 ]
    Осіння сумна
    Твій Бог хотів Тебе убить,
    І тілом зволочити степ,
    І вже убив би Він, якби
    Не відчайдушний Твій вертеп.

    Ура! В долоні плеще Бог,
    Змахнув скупу сльозу дощів,
    Але він пам'ятає борг
    У несповіданій душі.

    І Бог врізає Твій пиріг,
    І карі відійша відстрочка.
    Став стовбур-хрест вінцем доріг.
    Спада з плечей листком сорочка.


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" 4 (4.97)
    Коментарі: (8)


  22. Ірина Павленок - [ 2006.10.24 01:16 ]
    Вже вечори ставали темними
    Вже вечори ставали темними.
    І Київ від жадання млів.
    Ти грався мріями даремними,
    А я – літала на мітлі.

    Усі церкви були під нами.
    Я в вир зривалась почуттів.
    Ти правив нашими думками,
    А сам – від висоти шалів.

    Я зачіплялася за зорі,
    Ми доганяли повний місяць
    А потім – впали на Подолі...

    Слова і рухи вже безсилі.
    Ніч розчинилась.
    Ми - розбились.


    Рейтинги: Народний 5 (5.35) | "Майстерень" 5 (5.26)
    Коментарі: (9)


  23. Ірина Пиріг - [ 2006.10.23 23:07 ]
    ***
    Світ змінився.
    Кардинально.
    Губить звуки –
    болем грає.
    Зупинився.
    І благально
    склавши руки,
    він чекає,
    що врятують.
    Є охочі
    дарувати
    хоч би слово?
    Та не чують.
    Тільки очі
    заховати
    прагнуть знову.
    Вже не вперше
    всі “безсилі”
    берегти
    свої здобутки.
    Потім легше
    на могилі
    посадити
    незабудки.

    2 бер.”01



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (1)


  24. Амаде Амаде - [ 2006.10.23 22:08 ]
    Крила
    Розправляю крила
    Закриваю очі
    Душу відпустила
    У безодню ночі
    В небо полетіла
    Наче білий птах
    На землі лишила
    Біль і страх
    Там де сяють зорі
    Місяць де пливе
    Відчуття волі
    В серці оживе
    Мрії розцвітають
    Палітрою кольорів
    Я вінок сплітаю
    З чорно-білих днів
    Викину у море
    Хай собі пливуть
    Щастя й горе
    Хвилі понесуть
    У моїх долонях
    Розмаїття снів
    Заховаю в піснях
    Серед купи слів
    Не віддам нікому
    А лишу для себе
    Сказане вік тому
    Я кохаю тебе
    Складаю крила
    Залишаю небо
    Сонце засвітило
    Прокидатись треба

    27 липня 2006 р.


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Коментарі: (2)


  25. Віталій Круглов - [ 2006.10.23 21:40 ]
    ***
    Раптом скажу: буває,
    потім додам: бувай.
    В пісні є щось безкрає,
    мов у мовчанні — край.
    Світло — воно не зовні.
    Світить з таких глибин,
    що відчуваєш повінь
    у відчуттях рибин.
    Прийде і час, і тиша,
    ми відсвяткуєм Спас.
    Знаю: ще буде ліпше,
    тільки уже без нас.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" 6 (5.41)
    Коментарі: (1)


  26. Дмитро Дроздовський - [ 2006.10.23 19:19 ]
    я сміюся, щоб не заплакати
    я сміюся, щоб не заплакати.
    там, де плачу, вони сміються.
    я не можу тепер балакати.
    сумно, друже, з собою б’ються

    мої білі і чорні демони,
    вони ревно кричать із нутрощів,
    рвуться в серце, і рвуться ремені,
    а все інше — житійні пустощі.
    хочу громом тоді сміятися,
    хочу падати в пекло демонське,
    хочу з вами, картярки, гратися,
    буду сміхом здійматись бременським.
    рознесу Атлантиду й вирії,
    прокричу громовими притчами,
    буде чутно навіть у Сирії,
    ну а тут — розійдусь на кітчі я.
    тут самотньо — не хочу плакати.
    хочу жити й сміятись важільно.
    я на море не буду рикати,
    божевільно всамітнюсь вішально.
    завтра ваш ешафот, — до зустрічі!
    я висітиму!!! петлі скріплюйте!
    пустослів’я у зашморг пророчі
    ви скамстролюйте. я все виплюю.
    вам не смішно — мені регочеться,
    буду бавиться з вами, крихтами,
    розпорошу, зітру — так хочеться.
    не вартує... ви ж тіні Ріхтера.
    повисатиму, позіхатиму,
    і сміятимусь від смердючості,
    що несеться від вас. стиратиму
    все, що бачив, у чім брав участі.
    прикро, ви мене — не оціните,
    і мій сміх розгойдає гойдалку,
    я тоді переллюсь в опромінення...
    на все добре, вчорашні хвойдалки.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.36) | "Майстерень" 5 (5.29)
    Коментарі: (1)


  27. Дмитро Кремінь - [ 2006.10.23 19:27 ]
    Бенефіс на Голготі
    Яке це щастя, - є на світі Бог.
    Яке нещастя - розп'яли обох...
    Поетові,
    гульвісі,
    ночоброду,
    Мені знайдеться місце і в раю...
    Історію біблійного народу
    Мій син вивчає...
    А коли - свою?
    Рівнятися із Господом - негоже:
    Я тінь Твоя,
    І я в твоїм сліду...
    Як Ти молився, як Ти плакав, Боже,
    У темнім Гетсиманському саду!
    В верховній раді, в тім синедріоні,
    Коміція по гласності одна
    Сиділа ще...
    Легіонерські коні
    Іржали десь. Дзвеніли стремена
    І зовсім поряд озивалась варта.
    Твоя - се Твій останній бенефіс
    У ролі Бога...
    - Що він, раб ідеї? -
    В парламенті ридали іудеї,
    В синедріоні...
    - Високо заліз!
    Склепали постанову і безсонні,
    До персональних осликів пішли.
    ... Підвівся Ти.
    Легіонерські коні
    Вже зовсім поряд люто захропли.
    І поцілунок учня упізнав Ти...
    Не бійсь. Голгота - то не Еверест.
    У когось, кажеш, персональні авта?
    У Тебе буде персональний хрест.
    Тебе розпнуть, у Тебе будуть вірить...
    На тому світі (Ти і це затям)
    Один лиш у долоні плеще Ірод:
    Месію вбити мислив ще дитям.
    Петро, ще треті півні не співали,
    Вже зрікся (принциповий чоловік).
    Горілку з перцем, галушки давали
    Пилатові на вишитий рушник.
    А там - фінал. Іуда лічить гроші.
    Комонівці когось там привели...
    Він так просив у римської сторожі,
    Аби його за Бога розп'яли.
    І...розп'яли.
    ...................
    Розп'яття над землею,
    І на хрестах воскреслі імена.
    Лиш я, проїздом через Галілею,
    Писав ці богорівні письмена.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.49) | "Майстерень" 5 (5.54)
    Коментарі: (1)


  28. Мірко Трасун - [ 2006.10.23 18:07 ]
    Флотським бульваром
    Плита тротуарна не траурна.
    Вбивається крок в підсвідомість.
    Листочки торкаються аури.
    Я їм посміхаюсь натомість.

    Що бачиш в трубу, адмірале,
    За покривом сивих століть?
    Які кораблі повмирали!
    А вмерти яким ще звеліть!

    Гармати готові до бою,
    Століття не змили краси,
    Кому ще подати набої?
    Кому вже обрізать троси?

    Матроси гуляють без діла,
    Нема вже легенд-кораблів,
    Лише адміралове тіло
    Стовбичить відлунням боїв.

    А пари під бриз поцілунків
    Здіймають свої паруси,
    І ми з адміралом чавунним
    З нової радієм краси.


    Рейтинги: Народний 4 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (3)


  29. Надія Горденко - [ 2006.10.23 18:02 ]
    Крок до неба
    Я покидаю все… і вже лечу до Тебе
    Ти переміг – приймаю все тепер, як є.
    Не стримає ніхто… один лиш крок до неба…
    Один лиш крок… моє життя – навік Твоє.

    Я покладаю свою душу в Твої руки…
    Від Тебе більше не стараюся втекти…
    Переступаю через болі і розлуки,
    Спішу… як же давно я мріяла піти…
    23.10.06


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Прокоментувати:


  30. Ігор Петровець - [ 2006.10.23 17:16 ]
    Закон
    Я не дозволю бачити тобі,
    Я не дозволю більше чути,
    Я хочу просто знову бути.
    Самим собою...

    Дозволь мені в твоїх очах
    Побути мить,або не бути,
    Не можу слів твоїх не чути,
    Бо я живий...

    І я залишуся в тобі.
    Бо так з тобою хочу бути,
    Я хочу просто осягнути,
    Тебе усю.




    Рейтинги: Народний 5 (4.79) | "Майстерень" 5 (4.72)
    Прокоментувати:


  31. Мірко Трасун - [ 2006.10.23 17:06 ]
    Матвіївським лісом
    Я побачив сосну,
    Та уздріла мене,
    І укупі зрослися довіку.
    Я побачив весну,
    І тепер не засну,
    Не закрию ролетів повіки.
    Я ступив на пісок,
    Той в мені проступивсь,
    Й тихо сиплються днями піщинки,
    Твій почув голосок
    Й ще бажаю разок
    Потонути в обіймах ліщинки.
    Я до озера став,
    Те в мені розлилось
    Соковитим п'янким піднебессям.
    В моїй торбі без страв,
    П'ю росу з ніжних трав,
    І гублюся між травами десь я.


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (1)


  32. Юрій Перехожий - [ 2006.10.23 17:15 ]
    * * *

    Всміхнутися? Всміхнуся... півгубою.
    Заплакати? Заплачу... в півсльози.
    В огромі слів день-денно серце двою.
    Та все даремно – брешуть терези!


    Рейтинги: Народний 5 (5.43) | "Майстерень" 0 (5.42)
    Коментарі: (1)


  33. Антон Бондарчук - [ 2006.10.23 16:35 ]
    ***
    Я бачив, як в неї росли крила,
    Вона ховала їх під вешти і робила вигляд,
    Ніби вона в дійсності людина,
    Соромлячись того, що вона янгол…

    Я купляв дешеве вино і йшов до неї…
    Ми сиділи у прокуреній кухні всю ніч,
    І коли все навколо засинало, вона розпрямляла крила,
    Вилітала у вікно,.. і летіла…

    І на яскраво-білому фоні місяця,
    Вона раптово уповільнювала свій політ.
    Оберталась до мене, стоявшого побіля вікна
    І махала мені своєю тендітною рукою…


    Рейтинги: Народний 4.25 (4.25) | "Майстерень" 4 (4)
    Коментарі: (2)


  34. Ірина Павленок - [ 2006.10.23 14:38 ]
    Щастя
    Я знала щастя на дотик...
    Воно лоскотало долоні,
    Торкалось мого волосся
    Губилось у жилці на скронях...

    Я знала, як воно пахне...
    Ніби минуле літо.
    Сподіване і невчасне,
    По спраглому тілу розлите.

    Його смакувала губами
    Мріями пестила ночі,
    І знала, що ти так само,
    Серця торкнутися хочеш.

    Тремтіло, примхливе, між нами
    Й зникало примарно-бліде...
    Невимовленими словами,
    Щастя – кохати тебе


    Рейтинги: Народний 5 (5.35) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (3)


  35. Кашеф Анаірда - [ 2006.10.23 13:55 ]
    ,,,
    Ти знайдеш шлях
    Я вірю ти знайдеш
    Печатей дотикнувшися думками
    Високий хмародер
    Де неба дах
    Кривавий слід
    Де сонце у вигнанні
    Ти знайдеш шлях
    І ти його пройдеш
    Від перших кроків
    І до мрій останніх
    Доплентаєшся у країну НАС
    Знайшовши шлях у безмір Надкохання


    Рейтинги: Народний 4.75 (5.06) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (3) | "***"


  36. Фешак Адріана - [ 2006.10.23 13:10 ]
    ***
    На листочках жовтіла любов
    Ще трималась готовність до лету
    Жовтень падав у світ підошов
    І дерева вдягали корсети
    Сонце сходило всьоме за ніч
    Опадали пелюстки з ромашок
    І давалося долі звіт
    За любовні листочки щастя
    Непрожиті в один сезон
    Їх завчасно спалила осінь
    Доторкаючись ледь до скронь
    Павутинно-строкатим "потім"


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (3) | "***"


  37. Надія Горденко - [ 2006.10.23 13:33 ]
    БІЛЬ
    Лишилась одна, ніби осінь
    В передчутті холодної зими.
    А долю поточила гусінь,
    Над щастям кучерявляться дими.

    Кричала тиша безголоса,
    Що аж в висках тиснуло… біль…
    Душа, як ніч, простоволоса,
    А серце вже догризла цвіль.

    Не йдеш, мене не забираєш
    До себе, у Безмежний світ.
    Та впевнена, що там чекаєш,
    Нехай спливе ще й сотні літ…


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.01)
    Прокоментувати:


  38. Ірина Павленок - [ 2006.10.23 12:36 ]
    * * *
    Кіл осиковий собі увігнала в серце.
    Заважкий обрала. Його він зім”яв у кашу.
    Залишилась без пульсу, гадала, так буде краще,
    Ніж щомиті чекати (шукати?) смерті.

    Кажеш, фарсу не треба, кажеш, слова скінчились.
    Їх сьогодні вночі підбиратиме пізня осінь.
    Захлинаючись втратою, вітер вологу розносить.
    А у горлі – шматком, як в дитинстві – життя зупинилось.

    Закричати, втекти, розідрати на клапті небо.
    Заховатись від болю, що вістрям блокує мозок.
    Не навчилась, не вмію, не хочу, не буду, не можу!..
    Бракне кисню. І дихати нічим без тебе.

    Вже були необачними. Спробуй лишатись відвертим.
    Серце тягне ледь чутно: за що так зі мною, милий...
    Повернути назад, відродитись – чи вистачить сили?..
    Не вбивай мене більше. Бо я все одно уже мертва.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.26)
    Прокоментувати:


  39. Надія Горденко - [ 2006.10.23 12:25 ]
    * * *
    Ця ніч ніколи не скінчиться.
    І не відпустить ця любов….
    Я думала, що серце вчиться
    Без тебе жити й ти пішов…

    А ти мене не відпускаєш.
    Перепочинок – тільки мить.
    Ти знов шепочеш, що кохаєш
    І знову тягнеш снами жить…

    Летиш до мене через простір
    І серце ти цілунком рвеш…
    Мій сон – це той далекий острів,
    Куди мене ти знову звеш…
    23.10.06


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.01)
    Прокоментувати:


  40. Мірко Трасун - [ 2006.10.23 11:54 ]
    Шпаргалка з астрономії
    Немає поганих планет,
    І гарних немає тим більш,
    І власний у кожної злет,
    І власний у кожної вірш.

    І очі ведеш телескопі
    За рухом небесних світил,
    Та байдуже їм за чийсь клопіт,
    Коли горить фронт, пашить тил.

    А після небесного бою
    Зірками заходяться плакать,
    Бо їх притягає любов'ю
    Небачена окові планка.


    Рейтинги: Народний 4 (5.25) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (1)


  41. Мірко Трасун - [ 2006.10.23 11:18 ]
    Маршрутний епос
    Чекала маршрут до нестями,
    Ніхто не засвічує стоп,
    Забиті салони серцями,
    І вікна обличчями поп.

    І ось перевізник спинився,
    Тебе посадив поміж крил,
    Ти кажеш, тобі не той снився?
    І бачився ліпший порив?

    І їде водій безтурботно,
    Клобук закриває лице,
    І здачу давати не модно,
    Не модно й питати за це.

    Кіном пролітають картинки
    Й уривки знайомих картин,
    Ти просиш зробити зупинку,
    Щоб вийти собі, де завжди.

    Та ось ти кричиш про зупинку,
    Тобі далі їхать не тра,
    Водій розганяє машинку
    В тенетах незміряних трас.

    Кричить і волає ця жінка,
    Маршрут і шофера клене,
    Ця подорож вже у печінках,
    Та доля її не мине.

    Водій трима курс на кінцеву,
    Не чує прокльони та крик,
    Звик трасу долать міжсерцеву,
    Й до різних попутників звик.

    Вже скоро добудеться щастя,
    А потім вертатись назад,
    На землю знесиленим впасти.
    Щоб знову вирощувать сад.


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (2)


  42. Юрій Бондаренко - [ 2006.10.23 08:11 ]
    Між нашими душами стик
    Між нашими душами стик -
    не зайде і лезо від бритви.
    Ми, мабуть, з тоблю із тих,
    що наче злютовані брили
    в підмурках старих пірамід,
    де схована тайна Єгипту, -
    ніхто не підважить наш міт,
    щільніш від санскриту.


    Рейтинги: Народний 5 (4.67) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (2)


  43. Мірко Трасун - [ 2006.10.23 07:33 ]
    Елегія прибою
    Ти гралась в зорі голубій
    Так щиро й дитячо невинно,
    А я тільки теплий прибій,
    Пісні насилавший невпинно
    Тобі, і тобі, і тобі.

    А сіль роз'ятрила твій біль,
    Вирує нелагідно море,
    А я лиш холодний прибій,
    З глибин видихаючий хором
    Тобі, не тобі, не тобі.

    Нема з ким продовжувать бій,
    Курортний сезон по прощанні,
    А я одинокий прибій
    Сліди огортаю піщані
    Тобі, по тобі, по тобі.


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  44. Надія Горденко - [ 2006.10.22 22:08 ]
    Моя половиночка
    Між всіх зірок – одна-єдина,
    Поміж планет – моя Земля
    І десь блукає та людина…
    Де ж половиночка моя?

    Десь там блукає і не знає,
    Що я печалюся за ним…
    Кого цілує й обіймає?
    Мене він заміняє ким?

    Коли ж та доля все направить?
    І верне на круги своя?
    Коли усі надії справдить?
    Ти зрозумієш: я – твоя?!

    Чому дороги розійшлися
    По різні сторони життя?
    Всі помилки в одну зійшлися –
    Багато втратив ти і я.

    Якби ж ти знав, як я чекаю,
    То все б покинув і прийшов.
    Якби ж ти знав, як я кохаю,
    На краю світу б віднайшов...
    23.11.05


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" -- (5.01)
    Коментарі: (6)


  45. Надія Горденко - [ 2006.10.22 19:25 ]
    ЧЕКАЮ…
    Як сильно я тебе кохала…
    Як сильно ти мене любив…
    Тобі я серце дарувала -
    Твій образ ніжний окрилив.

    Згадаю знову твої очі,
    Хіба я в силі їх забуть?
    Недоспані, щасливі ночі…
    Слова любові ще б почуть!

    Колись разом від всіх втікали,
    Щоб бути разом, хоч на мить.
    Минув лиш день - ми так скучали;
    Як я могла без тебе жить?

    Весь день і ніч – думки про тебе
    І мрії мої там, де ти.
    Шалено серце б'ється в мене
    Від божевілля самоти.

    Я хочу знов до тебе – хочу!
    Як повернутися назад?
    Твоє ім'я вночі шепочу
    Вернися й все мені пробач…

    І щастя більшого не треба,
    Як бути разом назавжди.
    Вимолюю я в бога з неба:
    Верни мені його… верни!


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.01)
    Прокоментувати:


  46. Марта Шуст - [ 2006.10.22 19:17 ]
    ***
    Чекання
    Невидима для погляду
    Втікає мить чекання,
    Мов сяйво місячне
    Розчиниться у сновидінні.
    Обудиться із безнадійністю зітхання
    У ліхтаря нетлінному горінні.
    Зовсім нечутно ніч проходить
    У зайнятості недіяння...
    До ранку розпинався телефон
    Неоднозначністю мовчання


    Рейтинги: Народний 5 (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (1)


  47. Марта Шуст - [ 2006.10.22 19:53 ]
    Одного зимового вечора...
    Напливала тінь, догорав камін.
    Сплелись імена чарівних потіх.
    Ніби дім порожній, ніби й не один.
    Свище вітер тихо. Чи зрадливий сміх?

    Перший снігопад - сипнуло роками.
    Відблиск від вогню освітив стіну,
    І на ній пейзаж – полотно без рами,
    Раптом нагадав дівчину-весну.

    Нащо ж я красу на стіні розп’яв?
    Та вона ж жива - я її кохав.
    І цілюще пив з джерела тепло,
    І з очей сумних ранок малював.

    Встромлена у мозок думка - гостра спиця,
    Що забути хоче те що не відбулось,
    Образів нанизала цілу вереницю.
    Скамяніли жили, серце захлинулось.

    Доторкнулась посмішка до його щоки,
    Повернула враз память з дрімоти.
    - “Вибач що збудила, та здалось мені,
    Що ти замерзав у вечірнім сні.”

    Розлилася кров лавою по жилах.
    У раптове з’явлення вірити не міг.
    Відтворила казку в зоряних вітрилах
    Та що поцілунком розтопила сніг.

    Що у ній таке він і сам не знає.
    Весело сміється – очі у журбі.
    Та його життя – все що пам’ятає,
    Поглядом єдиним присвоїла собі.

    Дивна ця зима - прощення і дар.
    Тихо у кутку тінь незлобна спить.
    Падають сніжинки мовчки просто в жар.
    Вітер вщух у комині і камін горить.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Прокоментувати:


  48. Марта Шуст - [ 2006.10.22 19:44 ]
    Поцілунок (Густав Климт)
    Вже заблудившись у чужих світах, ходою тихою я повертаюся додому.
    Повз паркову алею у багряних килимах
    Проходжу і звертаю десь на вуличку знайому.
    Будинок рідний, і нестертий мармур ще під кроком.
    Направо, другий поверх, вікна в вітражах.
    В кімнаті простір й затишок, а за вікном осінній сад.
    Мій погляд опинився ненароком
    В квітково-золотистій заметілі.
    Де через вінця чаша вже перелилась
    Коханням у єдинім тілі.
    І доля в вічному з’єднала поцілунку.
    Тобі не випити душі моєї трунку...

    Та напис тут під цим чудовим полотном
    Чомусь не можу прочитати...

    Ось сонце блиснуло, вже ранок, годі спати.
    Пробудження. Інша кімната, інший час.
    Хоч за вікном осінній сад й троянди не перестають палати...
    З розбитих шкелець поскладала вітражі.
    І погляд у улюблене зображення втікає.
    Реаліі давно вже вплавились у міражі,
    Чи навпаки. Не знаю.
    Та тільки я все таж, здається.
    І цього разу напис прочитаю

    ...Та десь перед світанком давня осінь повернеться
    У той незримий і чарівний сад
    Де подих поцілунком перельється...


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Прокоментувати: | "Густав Клімт - Поцілунок"


  49. Марта Шуст - [ 2006.10.22 19:04 ]
    Картинка
    Зібралась малювати дівчина Весну
    Яскраві фарби й полотно купила.
    Питалася поради у людей,
    Щоб всім разом й зокрема догодила.
    Той голоси почулись звідусіль
    Хтось каже – “Заяскраві кольори”
    Підтримує ще інший – “Так занадто блище”.
    Тому підходить ще мазок до низу,
    А тут обурюються – “А чому не вище”.
    Старалась, малювала дівчина Весну
    Як глянула на полотно – чомусь там яма.
    Де квітку написала запашну –
    Велика чорна пляма.
    Зітхнула дівчина, тоді наново
    Білим грунтом полотно покрила.
    Фарби і пензлі тай намалювала
    Веселі, райдужні вітрила.
    Нехай затертий цей сюжет
    Й нехитре її вміння,
    Та ще б змогти на полотні створити
    Єдиний промінь, той що відрізнить
    У темноті смарагди від каміння.


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Прокоментувати:


  50. Марта Шуст - [ 2006.10.22 19:16 ]
    Політ у вісні ... Чи на яву?
    Чи ти колись вчилась літати?
    Та ні, це не складно – витрати малі
    У чисте світло свій промінь вплітати...
    І просто навчитись ходити по грішній Землі

    Забути надумані пристрасті дивних історій
    Позбутись жагучої заздрості й марних теорій
    Навчийся брутальної щирості - що була до нас
    Не треба шукати зрілості в чепурності фраз

    Бо тут ми лише існуємо в єдиному дні
    Між “будемо” й “були” мандруємо неначе у сні
    Не треба тужити, плакати це вже не для нас
    Відбулись уроки ніжності – стирає їх час

    Де ті хто судили чи зранили – зникли в юрбі
    І ти присягала не раз уже на вірність собі

    Тепер притулись до дерева, втопись в пелюстках
    Хай світ затанцює чарами в колишніх казках
    Немає іншої вищості ніж та що з-за хмар
    І стишити душу до дзвінкості - безмежності дар

    Не треба цуратись віри в чарівні світи
    Зневіреним як знедоленим туди не ввійти
    Не бійся тебе не обпалить холодний оскал
    І не заполонить фальш нещирих похвал
    Бо ти ж сама собі палиця – сама й п’єдестал

    Коли здається все валиться - силу собі залиши
    На випадок якби хтось виршив вчепити шнур до ноги
    Й прибити ржавими цвяхами - тут добре, чого хотіти
    Тоді треба сильно шарпнути щоб знову змогти взлетіти

    А покищо тихо-тихесенько на пальчики підіймись
    І так собі ніжно-легесенько від тягару відірвись...

    Шшшш.....
    Чуєш як грає музика єдина – твоя
    Квітуча, барвиста й радісна - зминілась Земля
    Яке все чудове навколо – та ні, ти не спиш
    Чому я так посміхаюсь? – бо ти вже летиш

    Дивуєшся – швидко навчилася?
    Хм... Здається мені
    Що ти вже не раз літала, хочаб у вісні

    Ти з тих хто уміли жити у злетах чи ні
    Тепер ти навчилась ходити по грішній Землі


    Рейтинги: Народний 5 (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1772   1773   1774   1775   1776   1777   1778   1779   1780   ...   1829