ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.28 07:33
Не загладити провину,
Як в оцю гарячу днину
Я від ворога загину
У бою за Україну.

Через болісну утрату,
Найдорожчого солдата, -
Буде мати горювати

Ірина Вовк
2026.06.28 07:18
Розділ VIІІ. ЧОРНИЙ ЯР САНЛІСЬКОГО ЛІСУ «Тому, хто тримає моє серце у своїх долонях. Раулю, я пишу ці рядки латиною – мовою, якою мої судді виголошуватимуть нам анафему, але пишу їх кров’ю свого серця. Коли ти читатимеш це, я буду серед королівського

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поезія):

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Олександр Сушко (1969) / Вірші

 Звільнення

Текст твору редагувався.
Дивитись першу версію.



      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Без фото
Дата публікації 2019-09-12 17:13:04
Переглядів сторінки твору 3459
* Творчий вибір автора: Любитель поезії
* Статус від Майстерень: Любитель поезії
* Народний рейтинг 0 / --  (4.963 / 5.49)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (4.965 / 5.49)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.739
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні не обов'язково
Автор востаннє на сайті 2025.04.20 10:17
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-09-12 18:06:19 ]
Із карантинної нори
закинув віршів два чи три...
Та не оцінить Залізняк
продукту-варива баняк.

Це звісно, горе - віршороб
Плекає капосний мікроб.

Поменше браги цмуль, ппіїте,
Бо засміють циганські діти.
.....


Гамівна сорочка не тримає автора.
Біднятко.
Без мене не жити? Та пожалійте ж, забаньте. Хай ховає віршики у мішечок.
Волає услід, кличе...
Енергії хоче... Дайте хто крапелину наснаги Сушкові, бо я вже не донор.
Отак буває: фея стала "гаргарою" під дією браги...
Все навпаки, перевернувся світ, не встигає помилки правити, то "власа душа" у вірші недавно читала, то тут
"прищувапа".
І все навпаки: я гарна, шкіра чиста, з мене приклад можна брати у всьому.
Сушко, я вже пожаліла, озвалася, розумію, що без мене ти скнітимеш на сайті... Бо дружба твоя позірна, вірші штучні, а була світлим янголом, якого ти не оцінив.

навіщо закликати людей читати мені вірші...
Набридли, відпочиватиму від ПМ, а мару свою ти в дзеркалі бачиш, то не я.
Дружині лірики понаписував би, ти їй менше уваги приділяєш, ніж мені.
Прощавай, не телесуйся.





Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-09-12 18:28:03 ]
Знову ниє мара: "Забаньте! Удавіть! Розстріляйте!
І головне - все чужими руками. За чужими спинами ховаючись. Продовжує зводити лобами як не авторів, то керівництво сайту з авторами. І пісяє на чужих сторінках аби бризки летіли аж до неба. От наптура нечупарна!
Нацьковувати ви вмієте. Але цей безневинний віршик не про вас писано. Чи про вас?
Так що клянчити пана Ляшкевича годі. Він від вашого вереску втомився. Кляузи на нього вже не діють. Бо окрім вас їх йому ніхто не строчить. Вам би сексотом підпрацьовувати.
Краще виконайте тисячу раз дану обіцянку. Або вірші пишіть. Оце буде ві справді гарно. А то постійно соплі та воплі. Тьху.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-09-12 18:43:07 ]
Ти, мара цибатонога, чого ти виживаєш з сайту всіх, хто талановитий?
Думаєш, що твої жахливі пасквілі читатимуть автори і мовчатимуть? оті віршата сирі, дрібняки...під ноги жбурляв...насилуєш читачів...вульгарним.
"Клянчив" Чорногуз, щоб тебе вигнали з сайту. Було?
Де я ваші лоби зводила?
Та я вас знати не хочу.
Кляузи щоденні від тебе. Оці вірші бридкі. Напиши про когось іншого, параноїку.
Вже інша б чоловіка свого просила пику твою натовкти, а я терпіла скільки.
Мара ти безголоса.
Звісно, Ляшкевичу байдуже, що на сайті. Давно не модерує.
Ти радий, доконаєш гарний ресурс.

Сам ти сопливий старий козел. Нецікавий, жалюгідний.
Я пішла, ти вслід пишеш, клянчиш: Майє, озовись.
Соромота! На біса ти мені здався.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-09-12 19:24:20 ]
Нікого я не виживаю. На чужих сторінках не залишаю міт. Прізвища та поспади в сатирі не вживаю. А Ви вовтузитеся, виклянчуєте аби хтось за вас жар розгрібав. Пишіть вірші і не пісяйте на моїй сторінці. І буде вам за це бонус - на один цвях менше в м"яке місце завтра вжену.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Микола Соболь (Л.П./М.К.) [ 2019-09-12 20:29:08 ]
А найцікавіше, що забанити її не можна! І ще один момент вона мене забанила, але дивні обставини вона може без проблем коментувати на моїй сторінці! А останній коментар під її дописом мене звалив з ніг: "іду геть з цього ресурсу! Купіть у мене книжечку!" (Мене "порвало")!

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-09-12 19:40:47 ]
Вульгарний тон, манери солдафонські.
Хто тебе призначив вбивати цвяхи? Тато Карло стругав дерев'яних, я залізна. Відчепитися не можеш?
Касет із записами пісень Сушка нема. Не бачила...
На ютубі нема записів голосу.

Зате оці параноїдальні нахваляння "вжену", здеру...лусну по носі...
Ти жалюгідний, бо так низько опустився у мсті. Моя вина: не визнала сильним поетом, критикувала віршики однотипні. А ти не критикував інших?
та більше, аніж я.
Якщо вважати мої звернення до власника сайту "клянченням", то навіщо правила?
То може й Україна мусить помиритися з Росією? Бо воювати зась...
я відвойовую своє право бути чи піти звідси.
Тобі я не потрібна, мені ти не потрібен, тим паче.
Я писала пасквілі на тебе? де вони?
А ти постійно, і робиш дурний вигляд: то не про тебе.
За все відповідати доведеться.
Якщо є глузд, то зупинишся, ні - то паранойя.
Пішла за межі сайту, бо сама так вирішила.




Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-09-12 21:00:59 ]
"Аматор ніколи не перевірить свій вірш на лексичні, граматичні помилки. Аматора неможливо ніколи поправити і чомусь навчити. І вже точно в аматора неможливо нічому навчитися самому. Ще би, бляха, відчуття смаку мали, а то вічно напишуть щось рагульське, а виправдовуються, що, мовляв, то "від щирого серця". Аматори, аматори, аматори.... Тьху на вас! С. Запоржанин. ФБ.
....

Це щоб Соболя докупи скласти, наведу слова критика. бо "порвало".
Забанити можна і потрібно. А щоб мені аматор вказував, що писати і пропонувати чи ні купити книгу - то це повна нісенітниця.
Сайт називається "Поетичні майстерні".
От шануйтеся, а то ви - наче на плацу, з жінкою воюєте. А вірші помилками пістрявіють.
І книжечки, Соболь-Погорєлов, у вас, у мене зібрання творів, яке ви придбали, до рівня якого вам не дорости ніколи.
Я прозоро написала, розумному досить.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Микола Соболь (Л.П./М.К.) [ 2019-09-13 05:53:58 ]
Запам'ятайте! Аматор будував - "Ковчег", професіонали - "Титанік"!

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-09-13 07:49:58 ]
Друже, не переживай. Кожен пише власну книгу життя. Дурень ніколи не второпає, що ця книга - найдорожчий скарб у світі. Не чуже золото, а власне.
Я, моє, мені, - очкевидна дебільність такої нарцисичної натури помножена на одверте хамство відштовхує навіть найзапекліших шанувальників творчості митця.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-09-13 11:08:56 ]
"Очкевидна дебільність" та хамство - це твої підшкірні риси. Ти - персона, яка самотужки не спроможна писати красиво, написав книги буття, які правити і правити коректорам, нав'язуєш їх у приваті, причепливо і обіцяєш призи, зі своєю шлеш книги в накидку своїх знайомих, ти працьовита неохайна особа, яка пише, як бульбу садить, а не прополює бур'яниська, не збирає жуків-ляпсусів, натомість труїть на сайті талановитіших.
Я мала нещастя допомагати тобі у роботі над віршами. Віддячив.
А мої риси - левині, царствені.
Нишкни і не лізь під язика майстрам. Може, зачаївшись, наступивши на горлянку музі своїй, колись подивуєш подібних свіжішим. А нині - віршова січка, вівсяна каша.
Аматор, що вирішив стати поетом, та видно пана по халявах. Був потенціал, згаяв на дурниці, одноманіття тем і образів, смикані звідусюди слова, а де ГОЛОС неповторний, де свіжість? Читаєш зі смартфона, підлещуєшся до тих, хто може допомогти піднятися до пагорба, глумишся над високою поезією.
Взяв під руки Соболя, друзяка не розуміє моїх відповідей, то як бесідувати? Набридли ви обоєчко.
Пише "книжечка", я маю 600 стор. зібрання творів. Книжечки доні читайте, пане. А моя не для середніх здібностей розумових, для знавців української мови, її розмаїття у моїй красивій книзі.
Давайте прощатися і вмовкати. Ми маємо справи, радувати себе і ближніх треба. Ми всі хороші для своїх друзів, перевірених часом, мандрами...на справжність. Я не фальшива, тож не вийде дружити. Оці "друже" на сайті...як просо. А чи є та дружба сутозлота між вами? Чи не порве її шквал, якщо критикнете один одного?
Життя чудове, витрачати миті на ці словесні баталії не варто.
Не відповідайте, я зачинила сторінку.




Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Микола Соболь (Л.П./М.К.) [ 2019-09-13 12:51:25 ]
ХА-ХА-ХА!

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-09-13 20:33:55 ]
Не до сміху, друже. Нічого вона так і не зрозуміла. Каже що зачинила свою буду. Так до неї ніхто і не ходить. А от вона лазить попідтинню і вскакує до чужих осель, плеще отруту на авторів, які її не хвалять.
КАже - майстер. Боже, боже - яка ганьба! Та жоден майстер, якщо у нього є клепка в голові ніколи про таке і не заїкнеться. Ти чув, щоб таке бахвальсво лухало з вуст Любові Бенедишин або Василя Кузана? Ні. А чому? Бо вони мають клепку в голові.
Уявляєш, якби ти при кожній зустрічі з людьми говорив, що виростив чемпіонів Європи і продовжуєш це робити і нині. І тицяв цим фактом межи очі людям де треба і де не треба? Як би до тебе посчали ставитися?
А Аглая Саловсмак це робить регулярно. Огидно. Відразливо. Дико.
Отже, треба лікувати. Завтра буде клізма семівідерна на фурациліні. Зроблю, може попустить хоч трохи це чудо? Як гадаєш?