ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна моя – для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня не думал

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поезія):

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Олександр Сушко (1969) / Вірші

 Про авторські наголоси ( і не тільки)
Бреше з амвона пописько на паству,
А чи поет-бракороб не такий?
Авторський наголос - мовне шахрайство,
Крапле неправда лукава з руки.

Сухо в кебеті, проріха у торбі,
Чуб накриває поцвілий кашкет.
Наче-неначе, мовби-немовби -
Тоне в словесній полові сонет.

Густо мазюкали генія мирром,
Не засинає без краплі хвальби.
От у потугу ліричну й повірив.
Раджу: - Осанну дешеву жени!

А чи розтуркати зможу нехлюя,
Вирвати врослого в землю корча?
Хоч і не хочу - уперто рятую:
- Друже! Сатирика ніж зустрічай!

Ціна кохання

Пописати вірші, звісно, можна,
Бо життя - пекельний басаман.
Плаче дівка від кохання кожна,
Бо любов - це фікція, обман.

А виною - лейби-козарлюги,
За нагоди люблять всіх підряд.
Плач дівочий лине понад лугом,
Розревілась, сестри, не на жарт.

Як зварю борща, то хоче зупи,
Наліплю вареників - не те.
Ох, і вередун у мене любий,
Тільки м'ясо в живота кладе.

Я ж бо - клопітлива господиня,
В ночви мужу "бух!"добро: - Шикуй!
Огірочки, хрон і капустиння,
Цибулину, зубчик часнику.

Ох, біда! Немає супокою!
Муж пасе за тином лупаки.
Там сусідка пахне ковбасою,
Сала шмат звисає із руки...

Кожен бахур на м'ясисте ласий,
Зраджує дружиноньці-красі.
Вранці "мац!" - утік мій сокіл ясний,
Визирає з пазухи гюрзи.

А виною влада дурнувата!
Краде-бреше, а народ лайно?
Люд сьогодні зовсім небагатий,
Локшину купує та пшоно.

Поверніться, кляті комуністи!
Від наживи світ осатанів
Мужики голодні хочуть їсти,
Як же тут не плакати мені?

22.07.2018р.

Довкола

Наприндився жевжик, царка з себе корчить,
Три фікси стовбурчаться з рота.
Купив - подешевше, продав - подорожче,
Оце і усенька робота.

Бариги в пошані. Розумних не треба,
Хай їдуть у Штати чи в Польщу.
У світі титанів панують амеби,
Горілкою мізки полощуть.

Під Лаврою людно. Розпродують майки,
В Синоді рахують монети.
Штампує сюжети сучасність під кальку,
А люди - лише трафарети.

...А звідник толковий. Веде клієнтуру,
Є Насті, є Галі, є Алли...
Чекати не варто - відслиньмо купюру,
Міняти не нам ритуали.

22.07.2018р.




      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Без фото
Дата публікації 2018-07-22 16:54:10
Переглядів сторінки твору 3219
* Творчий вибір автора: Любитель поезії
* Статус від Майстерень: Любитель поезії
* Народний рейтинг 5.021 / 5.5  (4.963 / 5.49)
* Рейтинг "Майстерень" 5.020 / 5.5  (4.965 / 5.49)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.764
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні не обов'язково
Конкурси. Теми Сатира. Чорний гумор. Та інші дошкульності.
Іронічний неореалізм
Автор востаннє на сайті 2025.04.20 10:17
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2018-07-22 17:04:09 ]
дивно
був коментар гнівливий вашого друга, вже чисто...
мудрий жест.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2018-07-22 17:14:49 ]

було таке

Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2018-07-22 15:02:56 ] - відповісти

Ти - дурень набитий, який нічого не тямить в літературі, нічого! Авторський наголос - у справжнього поета відчуття мови у десять разів краще, ніж у ідіотів-совків, які словники російсько-російські складали. Авторський наголос, особливо в поезії, він озвиває і удосконалює мову, козле ти дурнуватий! І потім з цих наголосів творяться нові справжні словники, гідні незалежної України! Ти не знаєш і не тямиш, що таке сатира і взагалі - література! Порушуєш правила публікації на сайті! Ганьба тобі, бовдуре! Одиниця!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2018-07-22 17:18:48 ]
я сподівалася побачити хоч якусь відповідь... автора)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (М.К./М.К.) [ 2018-07-22 17:42:15 ]
Ну як Вам сказати... Думаю, що і Ви (Дмитро Павличко теж мені колись таке казав) і я переконані в тому, що авторськими наголосами користуються виключно лінюхи. Якщо не вистачає майстерності - ліплять їх як заманеться, виправдовуючи, що так розмовляють у селі або на душу лягає краще. Ні щоб узяти словника, звіритися, порадитися. І всупереч глузду і правилам написання починають пісяти як бик по дорозі.
Особливе зачудування викликають екзальтичні вигуки: "Мертві схеми - геть!". І взагазі - немає нічого сталого в цьому світі. Тому я зараз візьму і "натворю" із власними наголосами гумореску ліричну. Про дуби, звісно. І подивимося що з того вийде.
Пригадую як Я.Ч. казав про авторський наголос у слові "легкий". Написав свій варіант, бо йому так краще звучить. Гримить органом у вухах. А те, що у книгах писано - для бевзів.
Ну, то таке - авторський наголос - то й авторський наголос. А в літературі я справді не розбираюся, бачте мій статус - любитель. Що з такого візьмеш?
А до чого тут бовдур і дурень набитий - не розумію. Можливо, автору гнівного коментаря знову увижаються підступи, наїзди на беззаперечний авторитет певного пеемівського літературного гіганта? Нічого такого немає. Виключно шаноблива согбенна поза кота Леопольда.
Скажу по секрету: коли ставлять п'явки, то деякі пацієнти підскакують хоч і нічого не відчувають. Свербіж приходить набагато пізніше. А от користь неабияка проявляється одразу.
То що, брати мої і сестри,- поекспериментуємо із наголосами? Повихляємо хвостами як заманеться? Вдаримо закаблуками щоби аж куріло ?
Потім нащадки просльозяться і скажуть: "Ми - творці живої української мови!". Ой як славно!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2018-07-22 17:50:04 ]
Моя мама із Миргородського району.
Вона наголошує отак
крЕм'яшки. Я дозволила собі написати саме так сьогодні, бо крем'яшкИ - мені чужий наголос, неприродний. А треба так. А я порушу.
Зрідка можу дозволити собі наголосити як хочеться. Для гармонійного звучання.
Але порушувати правила можна лише досконало оволодівши мистецтвом віршування.
......про стиль коментування......
Користі від прилюдного "перевиховання" не бачу. Утримуватимуся від бесід. Слугую Поезії.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2018-07-22 18:21:47 ]
І правильно. Будемо писати як заманеться. З авторськими наголосами. І назвуть нас потім сподвижниками.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (М.К./М.К.) [ 2018-07-22 18:31:00 ]
І чого це мені Я.Ч. одиниці ліпить? Я ж йому шістки жменями одважував! Ставив 5.5 - не бере, видаляє. Клює виключно на жирну черву. А мені тільки храбачки лишилися. І ото манюні-манюні. Розпускаю нюні...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2018-07-22 20:57:50 ]
Наголоси - то дуже важлива річ. Правильно наголошувати слова - мистецтво й обов'язок поета. Звісно, є змосковщені словники, де позначені неукраїнські наголоси. Але вважати, що будь-який авторський наголос - то добре, є дуже нерозумно й шкідливо. Більшість ненормативних наголосів у сучасній поезії свідчать тільки про безпросвітне невігластво авторів, про елементарне незнання мови, про змосковщення чи спольщення. Авторський наголос був у Малишка в "Пісні про рушник", бо правильно вишИваний, а тепер, завдяки геніальності цього твору, абсолютна більшість людей уживає ненормативний наголос вишивАний. Та в словнику однак лишається вишИваний, бо це слово формувалося тисячоліттями...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ігор Шоха (М.К./М.К.) [ 2018-07-22 21:07:28 ]
О, цікаво. Я й не знав, що коли видалити образливий коментар, то й необ'єктивна оцінка видаляється. Отже, математиці можна довіряти і редакції ПМ – теж.
Олександре, зізнаюсь, я сьогодні використав у своїй пубоікації ненормований наголос.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (М.К./М.К.) [ 2018-07-22 22:26:55 ]
Та на здоров"я! Я теж інколи бешкетую. Але не підношу це в ранг абсолюту. Користуюся цим інструментарієм у виключних випадках, коли це випливає з логіки віршування. Це ж видно, коли людина не хоче ламати строфу і підлаштовує її під неправильний наголос. Це і є непрофесіоналізм. Але доказувати в такому випадку, що авторський наголос - діамант в короні твору це, погодьтеся, - дитячість.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2018-07-23 09:08:54 ]
Друже мій! Нащо такі емоції? Ти не мій ворог, просто дуже знервований автор. Мої вороги у Росії. Є й тут - ті, що хочуть розчавити Україну. Заблокував тебе тимчасово, на час поки ти вистигнеш, бо зопалу приходиш на мою сторінку пісяти. Не варто так чинити. Одиниці ставити - це дитячість. Подивися довкола - світ чудовий, літо, дощить, квітнуть квіти. І це прекрасно! А жінок скільки красивих! Злість з'їдає людину зсередини, ненависть назавжди залишає чорну мітку на аурі. Тому заспокойся, будь чемним, шаноблвим по відношенню до громадян власної країни.
Мені тебе дуже жаль, ти не виносиш уроків ні з суперечок, ні з гарячих коефліктів. Із лайливих слів, які ти висловив на мою адресу протягом року можна впорядкувати книжку. Я собі такого не дозволяю, бо ні українці, ні українська мова того не заслужили. Зосередся краще на служінні власному народові, не витрачай творчу енергію на озлобленість до світу. Стане легше жити. І поважай пеемівську спільноту, яка змушена читати твої лайливі коментарі. Краще просто пиши вірші. Це у тебе інколи виходить навіть дуже добре. І пам'ятай: за спиною у тебе завжди нависатиме тінь Олександра Сушка, який пильно стежить за усім що ти пишеш і буде підказувати, якщр ти допускатимеш ляпи. І жартуватиме також. По-дружньому, як і завжди. Шануймося.

КАРТА САЙТУ | Щодо "Майстерень" | Щодо Поезії | Поетичні дійства. Відзначення, конкурси | Щодо С