ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...

Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,
Загнати у життєвий лабіринт.

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поезія):

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Олександр Сушко (1969) / Вірші

 Киш!

От і вилізло шило із мішка. І штрикнуло мене прямо в зад. А я думав, що поети про політику не повинні ні говорити, ні писати. Не царська це справа . Еліта суспільства повинна писати про вірне кохання, нещасливу любов, запашні квіточки, кучеряві хмарки, сльози розпуки. розтерзану душу, розбите серце та інші речі, які не потребують розумової праці та відповідальності. І за це отримувати заслужені оплески розчуленого люду. Нині модератори груп прямо вказують: будете писати про політику – вилетите звідси довічно. Пишіть про ніщо. Творчість повинна бути м’якенькою як циця коханої, аби читачі сонливо плили в ній на хвилях солодкої патоки.
І тут на тобі! – читаю: « У першій сотні партії «ЗЕ» 73 єврея, 13 росіян, і аж 9 українців! А в Опозиційному блоці «За життя» - 43 єврея.
Непорядок! Треба аби хахлів в українському парламенті узагалі не було. Нащо вони там? Аби народець баламутили? Довелося відкласти у сторону перо ліричного піїта і тимчасово – до кінця виборів - стати грубим прозаїком.
Цілий день бомбую офіс команди «ЗЕ» проханнями викреслити зі свого списку отих девять білих ворон. Зайві вони там. Без них зміни в державі підуть шпарко, аж гай шумітиме. Ніхто і ніколи вже не підніматиме питання про українську державну мову. Натомість будуть розмови про дешевий російський газ, про відкриття російських шкіл у центрі столиці, про надання російській мові статусу регіональної, а згодом і державної. Про поверенння російського капіталу на наш ринок, про співпрацю з опозиційним блоком «За життя». І про федералізацію, яка остаточно поставить хрест на українській державі.
І якщо поетична група, в якій я залишаю свої безсмертні творіння, перейде на російську – що з того? Тьху! От проблема! Та хоч зараз! Ми й так про політику не пишемо, політикою не цікавимося, сваритися зі зрадниками та байдужими людьми не збираємося. Єдине, що нас повинно цікавити – творчість. Творчість без найменших домішок інтелекту. Чиста, як сльоза немовляти.
Учора загинув від ран «кіборг», який ставив прапор над Донецьким аеропортом – Олександр Колодяжний. Хто про нього знає? Хто про нього пам’ятає?
А про Путіна знають усі. І про Рабіновича, І про Опозиційний блок «За життя» теж, мабуть, чули. Тож мусимо пристосовуватися до нових умов уже зараз.
Пропоную для початку зобов’язати перекладати твори російських поетів на українську. І доручити цю справу найнеграмотнішим графоманам аби кожен, хто прочитає ці поезії, відчув люту відразу до української мови і більше ніколи не купував українських книжок своїм дітям та онукам.
По друге, - заборонити навіть згадувати політичну партію «Свобода», оскільки це постійно нагадуватиме про нечисту совість та власне глупство.
Сьогодні Президент запропонував люструвати всіх, хто обіймав державні посади з лютого 2014-го року. Я би розширив цей список – позбавив громадянських прав усіх, хто воював на Донбасі, хто лежав на Майдані і хто не голосував за партію «Слуга народу». А в майбутньому – усіх україномовних українців.
І от тоді ми заживемо!!! Ой заживемо!!! Як в раю!!!
А щоби вам гарно спалося - напишу вам, шановні читачі – віршик про жіночу вроду. Готові? Ну, тоді ось:
Морозяна хурделиця на вулиці,
До мене солодятко ніжно тулиться.
Упазурила кішка мишу лапою
І каже: - Буду я твоєю звабою.
.
Вдихаю аромат з сорочки вирізу,
До ранку звідти я уже не вилізу.
А лада шепче: - Ти давав обітницю,
Тож пий нектар, висотуй по краплиночці.
.
Колише люба світом, ліжком, персами,
І я цвіту, неначе ружа веснами.
Мандрую між бескидами й долинами:
О, як же тепло нам такими зимами!
.
Вірш, як бачите, без політики. Правда дуже гарний. Треба, мабуть, переписати. Як гадаєте – варто переписати?
11.07.2019р.




      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Без фото
Дата публікації 2019-07-11 23:14:16
Переглядів сторінки твору 2760
* Творчий вибір автора: Любитель поезії
* Статус від Майстерень: Любитель поезії
* Народний рейтинг 0 / --  (4.963 / 5.49)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (4.965 / 5.49)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.786
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні не обов'язково
Автор востаннє на сайті 2025.04.20 10:17
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ігор Терен (Л.П./М.К.) [ 2019-07-12 08:11:32 ]
Перетакувати не варто, але:
Пропаганда
ідуть у раду фарисеї
від «голосу» і до «удару»
найголовніші – це євреї
а найхоробріші – гусари
і ліберали-емісари
а найтупіші – бандерлоги
які ідуть до перемоги
бо голованови й гордони
їм надають мости й кордони
вбивати віру будуть бойки
а мову – зе-голобородьки
і рабіновичі-жидяри
тому від імені народу
усі бодаємо «свободу»
і юлю кинемо на нари
а що із порохом робити
рішає ас біля корита
чи у тюрму чи на канари
аби була європа сита





Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2019-07-12 08:26:33 ]
Тут всім дісталося, звісно. Але, вважаю, варто розуміти, що не нації винні. Між тим, як злочинними є не лише лихі наміри і ненависть, але і недбальство, глибока безвідповідальність, і, найперше, - за свою країну. Принаймні, як на мене, це найбільше стосується старшого і середнього покоління корінної нації. Нині такому немає, нмсд, жодного виправдання.
Але тим, хто піднімає питання відповідностей до гармонії в нашому, українському, житті - потрібно і самим проявляти найвищу гармонію в словах і в діяннях, інакше і через таких осіб литиметься зло.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ігор Терен (Л.П./М.К.) [ 2019-07-13 09:08:46 ]
Доводилось бувати у дружній компанії з євреями, але дружній до тих пір, поки не виникало питання про титульну(у Вас корінну) націю. І коли відчувається, що ти в Україні, ніби в Ізраїлі, то невідомо звідки те зло й береться. Я розумію, що не все, що приходить на думку, потрібно публікувати. Але непротивлення злу насилля має свої межі, особливо враховуючи, що в різних релігіях це трактується по різному, а в деяких взагалі таке поняття вихолощене.
Для справки: в першій сотні слуг народу 73 єврея, у бойківців – більше половини, у свободі – жодного. Але можливо, що це брехня :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2019-07-13 18:29:47 ]
Так проблема не з євреями чи українцями чи там з іранцями, а все ж таки з "юдейством", "християнством" і "ісламом". І , звичайно, "єврей" не дорівнює "юдею", а "українець" - "християнину"...
Нічого, пане Іване, росте нове , більш потужне, покоління українців, що будуть не лише впертими. але й особистісно розвинутими, куди там надто релігійним. )

Особисто я закликаю всіх голосувати за консервативно проукраїнські сили в парламенті, але не за т.з. "Свободу". В цілому, як партія, це сором і пустота. А поокремо там вистачає достойників.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-07-12 12:20:51 ]
Отож. ЩО буде далі - вже відомо.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2019-07-13 18:32:00 ]
Протягом кисневої епохи на Землі. кажуть, було вже 130 цивілізацій. Тому погоджуюся з вами - далі. в цілому, відомо теж усе.
Але є ще "подробиці" і вони супроводжуватимуть кожного з нас вічно. ))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2019-07-12 08:18:27 ]
Чому ж не говорити про політику? Можна і потрібно. Але є декілька моментів:
- без настирливої агітації за тих чи тих,
- говорити про істини найкраще з огляду на дотримання гармонії, і наявність в Україні українців і є точною гармонією, в тому числі, такою є і пропорційна наша наявність у всіх сферах світлого буття. Інакше не звучить, точніше, - інакше весь лад ламається.
Хочеться зауважити, що відсутність гармонії - проблема досить давня. Чи змінюється щось на краще? Як на мене, в повсякденному житті - так.
Зростають і все вище особистості, котрим все українське - рідне. І ця висота, цей розмір (особистостей), як на мене - мають вирішальне значення, саме з цим борються і завжди боролися недруги. як України, так і земного світу в цілому.
До речі, жодна нація не є ворогом ні нам, ні світу. А ось ідеології, в тому числі й релігії, такими бувають.
Кожен з нас. нмсд, якщо доростає до певної величини, автоматично починає діяти на простір навколо себе і в собі теж. Бути втіленою гармонією - і мати навколо себе гармонію, думаю, це тісно пов'язані речі. І наша творчість у цьому головний інструмент, а також і совість )


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-07-12 12:23:08 ]
З совістю та інтелектом треба бути обережнимии. Євреї тут ні до чого. Українці роз'єднані. Це робиться послідловно, штучно і навмисно. Аби ми ніколи не були вільними. Отакий мій вердикт.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2019-07-13 18:34:26 ]
От-от, і хто тут на ПМ воює і воює між собою? Найщиріші українці ))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-07-14 09:36:02 ]
Отже, народець іще не дозрів аби мати свою державу.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2019-07-14 10:14:42 ]
Напевно, що не так. Просто фільтрація серед тих, кому за 50 і вище була дуже жорсткою, нмсд. там практично не помітно адекватності українській проблематиці, окрім найнижчих рівнів горлопанства. Їм навіть в голову не прийде, скажімо, активно брати участь у громадських проектах, тим більше, вести якийсь власний громадський проект, вони ж нічого в сенсі державотворення не вміють, лише ждуть месію. Що дуже близьке за характером хвороби з "релігійністю".
Ледь не все достойне було ретельно винищене окупацією, війнами. Коли ці жорсткі антиукраїнські фільтри перестали діяти,ситуація почала змінюватися. Але втрачені покоління зникають не відразу, і нові не відразу запанують. Природа полюбляє консерватизм, але в нашому випадку - це ще консервація старих болячок і хворіб.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ігор Якименко (Л.П./Л.П.) [ 2019-07-14 14:56:33 ]
Ділили завжди нас по групам і народам:
То українці, там татари, там мордва,
Отут бандерівці живуть, тут москалі зі сходу,
А вже євреїв скільки - сил на них нема.
І всі ми те підхоплюємо швидко,
Завжди знаходячи об'єкти бід своїх.
Та той хто думає, той розуміє чітко -
Люди розділені на вільних і рабів!
14.07.2019
P.s. Давно хотів про це сказати, те не знаходив слова. Коли нас хочуть знищити, то шукають найболючіші теми, і підштовхують до простих і прогнозованих відповідей.