ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поезія):

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Іван Низовий (1942 - 2011) / Вірші / "Опозиція" (2004)

 ОДА ВІРНИКАМ ІМПЕРІЇ
Доволі епіграм,
Бурлесків
І пародій –
Пора вже й возлюбить,
Як я люблю собак…

Складаю оду кращій у природі
Породі найвірніших посіпак.
Служіть – хай з вами буде
Божа поміч
І вивірений долею талан,
Нехай благословля вас Прокопович,
Породи зачинатель, Феофан.
Хіба ж не ви столицю над Невою,
Столику і стоглаву, вознесли
Над ріднопервозванною,
Святою –
В чужого воза Київ запрягли?!

Хіба ж не ваш Сиваш сивушним духом
Пропах в степах – і став уже не наш,
Щоб Катерина – шльондра і псяюха –
Читала свій німецький «Отченаш»
Татарам і козацьким отаманам,
Своєю «вотчиною» нарекла
Дніпровський край,
І в балтицьких туманах
Ріка Молочна кров’ю потекла?!

Історія – закуска лиш для брому,
А бром – інтелігентський самограй:
Живучий вірус давнього синдрому
Додавлює до краю ріднокрай!

Історія… Петро згубив три сумки –
І Сумами місцину наречем,
І порухи незгідливої думки
Пересічем, як Січі крик, мечем.

«Ай, дар природи!» – ляпне Катерина,
І потече «охрещений» Айдар;
«Вор скла…» – і Ворскла,
Славно,
Мов дитина,
«Татуню, – пролепече, – добрий цар!».
Луганськ, Херсон, Одеса, Миколаїв –
Хрещеники московської куми,
Мов не було ні скитів, ні ногаїв,
Мов не жили тут вольницею ми…
Мов не було ні Хмеля, ні Мазепи,
Ані тобі Петлюри чи Махна,
І нас із невідомості-халепи
Расєя-мать виводила одна…

На мочарях зусиллям яничарів
В Расєю перевтілилась Орда
Плескатопика,
Виплескана в чарі
Дурман-вина,
Що зветься в нас «бурда».
Пройдисвіти (чи пак землепроходці),
Це ви, ясак збираючи, пройшли
Сибір неісходиму
Й на Чукотці
«Ісконноруських» мамонтів знайшли.
Це ви
Хіву,
Заховану в барханах,
Полоном
В лоно матушки-Москви
Привели на мотузяних арканах
На розтерзання –
Втіху для «братви».
Це ви Кавказ прикоськували гордий
(Та й нині ще продовжуєте – ви),
І після героїчних ваших мордів
Кривавляться сліди в димах трави.
Це ви в Державній Думі і сьогодні
Шматуєте наш синьо-жовтий стяг,
Завжди готові,
Путіноугодні,
До новозавойовницьких «звитяг».
Немає в світі ворога лихого,
Підлішого за бувших родаків –
Праправнуків козацтва низового,
Москви червоно-білих приймаків!

Складаю вам розлогу антиоду,
Можливо, й запізнілу,
Та однак
Нагода є ославити породу
Клонованих
Московських посіпак.

Я з москалем сваритися не буду
Й могоричу йому не піднесу,
І в суд не позиватиму,
Бо ж суду
В нас чесного немає –
«Фількін» суд…

І рідного – в минулім – яничара
Не братиму на мушку –
Хай живе
В чарівнім світі
Покидь і почвара,
На посіпацькій службі
Жили рве!
«Реве та стогне
(вічний!)
Дніпр широкий,
Сердитий вітер
(віщий!)
Завива…»
Неспокій мій не спатиме,
Допоки й
На посіпаках царствує Москва.

Не сплю і я.
Не сплять мої собаки,
Досмертно вірні й так,
Без ланцюгів…
Дасть Бог, діждем:
Останні посіпаки
Відхлинуть від Московських берегів –
Служити чужині…

Ми ж будем жити,
Миритись між собою після чвар,
І більше не діждуться московіти
Поповнення – скінчився цей «товар»
На берегах дніпрових…
Дай-то, Боже,
Щоб витекло із нашої крові
До краплі все ганебне і вороже
І відригнулось
Матірно
В Москві.


2004




Найвища оцінка Людмила Калиновська 7 Майстер-клас / Майстер-клас
Найнижча оцінка Редакція Майстерень 6 Любитель поезії / Майстер-клас

      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2013-03-24 17:39:11
Переглядів сторінки твору 6759
* Творчий вибір автора: Майстер-клас
* Статус від Майстерень: R
* Народний рейтинг 5.691 / 6.5  (6.055 / 6.53)
* Рейтинг "Майстерень" 5.142 / 6  (5.253 / 5.79)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.727
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні не обов'язково
Конкурси. Теми Україні з любов"ю
Автор востаннє на сайті 2025.05.04 08:24
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Віктор Чубенко (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-24 18:37:31 ]
Надзвичайно сильно! Ділюся на Фейсбуці.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-24 22:59:14 ]
Вікторе! Спасибі!!!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Марійченко Затія (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-24 20:07:31 ]
Виболено, дошкульно й, на жаль, актуально, ніби тільки що написано...

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-24 23:00:28 ]
Затіє, щиро вдячна!!!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Людмила Калиновська (М.К./М.К.) [ 2013-03-24 21:00:14 ]
Отакенної сили вірш потребує не тільки оцінок віртуальних! Однозначно, Лесю, дякую за його оприлюднення, на мою думку +7 (було б +10, я б і цю цифру поставила б!)
цей вірш має бути початком чогось більшого ніж революція!
Зболений, мудрий, емоційний! Такі вірші - це відверта мова! Нас, українців!
я в захваті!
..до речі, в наших Сумах і досі розповідають легенду про три загублених сумИ. Але ж... як більше ніж сумИ, є ще і сУми (смуток, сум...)
про все від однієї людини! у коментарях і висновках!
я в захваті! Бомба!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-24 23:01:28 ]
Людочко, революціонер ти мій! Спасибі велике!!!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Віктор Чубенко (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-25 03:38:11 ]
І про Ворсклу в Полтаві те ж саме гомонять. Темні люди...

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Мія Першоцвіт (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-24 21:53:23 ]
"Дай-то, Боже,
Щоб витекло із нашої крові
До краплі все ганебне і вороже
І відригнулось
Матірно
В Москві."
О, як пережито і глибоко. Дай, Боже.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-24 23:02:39 ]
Дай Боже! Дуже вдячна, Мієчко!!!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Тетяна Флора Мілєвська (М.К./М.К.) [ 2013-03-24 21:56:24 ]
неймовірно !!! афористично
в чужого воза Київ запрягли,
дякую, пані Лесю))) я перекину на Фб, думаю, Ви не проти?)))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-24 23:05:10 ]
Таню, я тільки "ЗА"! І буду щаслива, якщо татові вірші розповсюджуватимуться!!!
СПАСИБІ!!!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Анатолій Криловець (М.К./М.К.) [ 2013-03-24 22:16:01 ]
Лесю, прекрасно! Правильно зробили, що розмістили! Ця ода, на жаль, зараз ще актуальніша, ніж будь-коли.
Завтра прочитаю своїм студентам (маю гарний курс "Теорія і практика віршування").
Зі щирою вдячністю, Ан. Криловець.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-24 23:06:28 ]
Анатолію! Це прекрасно! Прочитайте!
Спасибі!!!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Костюк (М.К./М.К.) [ 2013-03-24 22:38:02 ]
Доброго вечора, пані Лесю! Щира дяка від моєї родини за оприлюднення ТАКОЇ сміливої, відвертої, потужної "Оди вірникам імперії"...Тепер зрозуміло, що "путіноугодні приймаки" боятимуться і мертвого Івана Низового...ТАК писати, живучи в Луганську - уже подвиг!А коли подивилася на рік написання...З кожним днем актуальність твору зростатиме!Друкуйте його на усіх поетичних сайтах!Схиляю голову перед світлою пам`яттю про ТАКОГО поета і ТАКУ людину...Учімось усі не бути рабами...Тримайтесь!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-24 23:09:36 ]
Світланко! Спасибі Вам велике!!!
Друкуватиму!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Роксолана Вірлан (Л.П./М.К.) [ 2013-03-25 00:35:37 ]
Неймовірно! Міцно! Позиційно!!!!

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-25 12:16:49 ]
Ляночко, дуже радію такій Вашій реакції!!!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Людмила Калиновська (М.К./М.К.) [ 2013-03-25 06:52:30 ]
«Реве та стогне
(вічний!)
Дніпр широкий,
Сердитий вітер
(віщий!)
Завива…»
Неспокій мій не спатиме,
Допоки й
На посіпаках царствує Москва.

- сильно! Потужно! :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-25 12:18:30 ]
!!!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олена Полянська (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-25 11:30:53 ]
Вірш проймає, змушує голову тримати високо, і кожного дня боротись за Незалежність. Низький Вам уклін за Вашу добру справу, Лесю, - популяризацію творів Івана Низового. Молодь повинна знати історію, щоб не повторювати помилок попередніх поколінь.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-25 12:20:16 ]
Оленко, щиро вдячна Вам за такий відгук!!!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-25 12:37:21 ]
Дорогі мої друзі! Спасибі всім вам, що ви так відверто і щиро відгукнулися на цей вірш Низового!!!
Хочу навести рядки ще одного гнівного вірша батька, що, на мою думку, і дотепер, на жаль, є актуальним і перегукується як із цією "Одою...", так і з прекрасною присвятою В"ячеславу Чорноволу, яку написала й опублікувала сьогодні Роксолана Вірлан:


Раніше - і тепер

Ні сього, ні того не можна…
Заборонено се і те…
А між тим розпаскуда кожна,
На хороше щось не спроможна,
Мала змогу хулить безбожно
Все, що зроду було святе.
Поливали Мазепу брудом,
Кастрували живі думки,
Із Бандери – на острах люду –
Півстоліття робили Іуду,
Розпинали народ без суду
І чужинці, і «свояки»…
Нині – можна усе, що можна,
Отже, можна і се, і те…
І між тим розпаскуда кожна,
На хороше щось не спроможна,
Має змогу хулить безбожно
Все, що зроду було святе.
Поливають Павличка брудом,
Препарують його рядки,
З Чорновола – на острах люду –
Комуняки роблять Іуду,
Не бояться Страшного Суду
Яничари і байстрюки!


1995



Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Мирослав Артимович (Л.П./М.К.) [ 2013-03-25 13:20:21 ]
Вчора не заходив на сайт... а нині - прочитав і аж мурашки по спині побігли. Не від ляку - від потуги вірша. Він аж пломеніє болем за нашу реальність...
Дякую, Лесю!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-25 16:33:48 ]
Дорогий Мирославе! Сердечно дякую Вам за таке емоційне сприйняття цього вірша Низового!!!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-25 16:56:21 ]
Господи,
Як я люблю Україну свою!
Хочу з любові до неї
У ній і померти,
І поховатись у ній,
Щоб ніхто і ніколи
В мене її не відняв,
Не зробив сиротою...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Богдан Манюк (М.К./М.К.) [ 2013-03-25 13:36:21 ]
Прочитавши цей вірш, сприймаю Івана Низового як побратима Тараса Шевченка і Василя Стуса!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-25 16:45:12 ]
Богданчику, низький уклін Вам за ці слова.
Батько вважав би це за найвищу честь.
Тарас Шевченко і Василь Стус були для Низового взірцем...
Спасибі Вам за відгук!


...Не стану нейтральним,
бо так не бува,
щоб справа діла твої,
зліва слова,
а ти – ні при чому...

"За добрі діла нагород не проси,
а слово, якщо воно щире, неси,
мов прапор надій в доленосні часи!" –
собі наказав я
самому...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Людмила Калиновська (М.К./М.К.) [ 2013-03-27 18:47:59 ]
...Народ! ...Щоранку повертаюся на сторінку Низового і саме на цю ПОЕЗІЮ і ... читаю, перечитую, дивуюся погляду і розумінню! З задоволенням читаю! Відчуваю душу, понад найвище бачення поета ситуації того, що відбувалося колись і тепер в Україні!
Щораз упевнююся в тому, як справжньо, сильно і потужно написано! Справжньо, непідкупно, душею, серцем, най-най-най глибшими почуттями ПЕРЕЖИТОГО-пережитого і ПОБАЧЕНОГО-побаченого за роки! Думаю, що я маю право сказати навіть так - ЗА ВІКИ-віки досвідченого майстра слова! ...зболені слова, емоційні, вагомі, переконливі! Коли ж врешті пересічники почнуть читати ПОЕЗІЮ і ПОЕТІВ? Коли почнуть розуміти СЛОВО????


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-28 12:46:32 ]
Людмило, дорога моя, спасибі тобі...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2013-03-31 17:28:17 ]
Напевно так гостро найбільші наші майстри поезії в останні десятиліття не писали про наші стосунки з імперією, та імперським поруч. Що ж, можливо і достатньо боляче таке чути нашим багатоязиким землякам, та автору нічим не дорікнеш, хіба лише слов'янськими князями... Та й то, напевно, за діла сарматські відповідаємо так, по жебрацьки?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-31 19:44:34 ]
Велике Вам спасибі, пане Володимире, за такий серйозний коментар.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Низова (Л.П./Л.П.) [ 2013-03-31 19:45:32 ]
І, звичайно ж, за оцінку твору!