Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)
2026.06.25
16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ
2026.06.25
15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм
Вступ
Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво
2026.06.25
13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.
2026.06.25
11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць
2026.06.25
08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні
2026.06.25
08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.
2026.06.25
06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА
Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко
2026.06.25
06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26
2026.06.24
14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.
Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.
Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.
А воно сміялося — це мені від тата.
Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.
Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.
2026.06.24
13:39
Олексій Сурков (1899-1983)
В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.
В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.
2026.06.24
13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.
Нарешті висплюсь після злої битви,
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.
Нарешті висплюсь після злої битви,
2026.06.24
11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ
«Травень розсипав цвіт над Реймсом,
кам’яні химери застигли у німому подиві.
Вона йде по кубах холодного каміння,
двадцятирічна весна у вишитих шатах.
Поруч – король, сивий від битв і років,
дивиться
2026.06.24
08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків
2026.06.24
06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.
2026.06.23
20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о
Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о
Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом
2026.06.23
18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги.
Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...Останні коментарі: сьогодні | 7 днів
2026.04.09
2026.02.11
2025.11.29
2025.04.24
2025.01.25
2024.08.04
2023.12.07
• Українське словотворення
• Усі Словники
• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники
Автори /
Ігор Шоха (1947) /
Поеми
Епопея безглуздя
НАРАЦІЯ
Немає миру – буде тризна,
нема війни – моя Вітчизна
і є, і буде на віки.
Все починається весною...
Та кожне слово гіркотою
наповнює мої рядки.
Яріють сльози калинові.
І туга силою любові
не урятує від біди.
Заговорили зуби мові.
Язик ворожої орди
вилизує потоки крові.
І у окропленій ропі
самі себе не упізнають
філософи із хати скраю...
...німі, оглухлі і сліпі
на завойованій тропі
від Волго-Дону до Дунаю.
I
Улесливі брати по вірі
віками не вгамують лють,
з якою й найлютіші звірі
охлялу здобич не женуть.
І нині ця нечиста сила
руйнує ветхий отчий дім.
То як же опустити крила
і здатись ворогам своїм?
Дивитися на пожари́ще,
яке роздмухали гуртом
і думати, що це не ближче,
аніж Гоморра і Содом.
Чекати, поки опа-опа
зіграє ще собачий вальс,
а коронована Європа
продасться за дешевий газ.
І шаленіти од любові
до ненависних ворогів,
себе кусаючи до крові
в пекельнім скреготі зубів.
..............................................
Забули Боже одкровення
і віру у надійний тил.
О, Боже, дай душі натхнення
збудити гнів небесних сил
і до воскреслого знамення
уже не опускати крил.
II
Перший рік за Путіанським стилем
кожен відмічає, де прийшлось.
У окопах і біля могили
другий рік стрічає «новорос».
Ну, а за статтею еСеСеРу
у окремо взятої РеФе
почалася азізійська ера
єзуїтів аутодафе.
Яничари-фундаменталісти
і уся корида на Дону
уявили, що вони ґебісти
зібрані в Ічкерію одну.
– Ги-ги-ги! – вони не терористи...
– Ла-ла-ла! – прийме і їх земля...
Я їх намагаюсь зрозуміти –
укра, «казака» і москаля.
Що не їде, то таке й здибає:
зеки і злодії – на війні...,
юна снайпериха, що вбиває...,
«наші й німці» – у однім човні.
І немає їх куди подіти.
Оголтіло лізе сарана.
На́що нам убивці і бандити?
Нащо ця «єдыная страна»?
І на що́ вони пакують бомби?
Кум на кума... Зять на свояка...
Вся Росія – марсіанські зомбі?
Вся земля – пустеля дончака?
Тиражує кримінальні клони
ще «не убієнний» депутат.
Яничари п’ятої колони
рухають історію назад.
Патріоти ситого корита
уповають знову на совка.
І у кулуарах шито-крито
доїдають касу общака.
Є ідея мудреців бездумних
об’єднати турків і розумних...
Свастику і хижого орла...
Витязів і коників приблудних...
Біснуватих і сугестій зла.
Прихожан окурює кадило
брехнями московського попа.
І нема отрути на клопа.
І на шило поміняли мило,
і чергове прокурорське рило
пнеться до ганебного стовпа.
III
Але суспільне хочеться собі.
Затісується між людей лисиця.
Без неї і вода не освятиться,
але ґаздує на чужім горбі.
«Нове» обличчя і лукаві лиця
які «не переношує на дух».
І на словах у вічній боротьбі
готується до бою як годиться
і... хлопавкою убиває мух.
Феміда каже, – це герой. Дивіться,
малює журавля, а не синицю...
Шалена воля! Явно – не лопух.
І як годиться плюне у криницю,
і мужньо оприлюднює дурниці,
і наставляє лоба під обух...
IV
І паралель напрошується звісно.
У Раші, як один, усі такі –
завжди готові, тлусті, говіркі...
А особливо Вовочка залізний,
найперший лицар на такому тлі
у всьому царстві, тобто – у Кремлі.
І не дарма богема умліває.
Воно – мале, а пнеться до висот,
і подивіться, на роялі грає.
Байдуже, що в минулому – сексот.
Байдуже, щo на вигляд – ідіот.
Але зате імперія конає.
І скільки є ще звихнутих таких
на рівні п’ятикласників крутих!
Але керує армією Вошка.
Воно ще не награлось у матрьошки.
І як не раз було, усі віки
Росія сходить з розуму потрошку.
У неї є і гої, і ізгої,
і інколи – герої параної,
і тільки геям нібито хана.
Але немає Рашії такої,
якою як скаженою юрбою,
керує педофіл і сатана.
І роздувають щоки і пащеки,
наближені до тіла урки, й зеки,
і радіо, і теле, і попса.
І відео, і захалявна преса
і інші гіпнотичні чудеса,
що захищають єйні інтереси.
А нація жирує!.. І живе!..
І дивлячись у дзеркало криве,
диявола вона не помічає.
Росію непокоїть курултай.
І їй уже не застує Китай.
На заході Бандера наступає.
V
Були аге́нти есесеру
під пильним поглядом Сосо,
які убили і Бандеру,
і нищили УНА-УНСО.
Нічого дивного у тому,
що нагноїлось за віки
у серпентарії німому
злодійним генам завдяки.
Погибель нації триває.
Орел лютує і скубе.
Якщо і партії немає,
то є агенти КГБ.
Немає злішого бандита,
як Ліліпутя у Кремлі.
Воно загроза всьому світу.
Куди піратам Сомалі?!
Немає на Хелло обуха.
І єйній нації – гаплик.
Воно усюди має вуха.
Воно освоїло язик.
Воно Єсеніна куплети
завчило, нібито свої.
...............................................
– Не наступай на тінь поета,
якого вішали твої.
І начувайся, супостате,
як у смертельному бою
в тобі не упізнають брата.
Ти шкуру не спасеш свою.
Тремти, лакований бандите,
і із короною, і без.
Тебе не зможуть захистити
Хазанов і Задорний пес.
У них так само як у тебе
по сім дірок у голові,
але ім’я твоє ганебне
потоне і у їх крові.
І будеш карлою і далі,
аж поки всохне куций ум.
Ні ордени, ані медалі
«не повышают» ні на дюйм.
І смерть тебе дістане, кате,
і кара Божої руки,
і оніміє на віки
єхидна фізія пихата.
VI
Якби воно було таке одно...
Якби не підлі генії науки,
кіно, мистецтва і дрібної штуки –
хіба воняло б на землі воно?
І класики були угодні владі,
яка і нині не угодна там,
де й біс не знає, що чекає далі,
але уже немає у астралі
покою феодалам і царям.
І хоч ментальне трохи заважає,
а ми таки досягнемо висот.
І поки революція триває,
у нас чудовий буде генофонд.
І поки завоюємо свободу,
ходитимемо на одній нозі,
а президентів – «обранців народу»
Росія складуватиме в тайзі.
І знову Раша буде нам сестрою,
і мавзолей накриється звіздою.
І оживе совкове дежавю...
І радіо німецьке у раю
у Вови й Віті візьме інтерв’ю:
– А що воно за овоч – шуте й люте
у вигляді клопа і чудака
на букву еМ?
І доведеться чути:
– О, йєс, «Хелло!»
І «йолкой» довбануте
у ролі колорадського жука.
Уточнюємо:
– Де ВеВе й ВеФе?
– У пеклі упираються рогами, –
відповідають,
– за законом карми
іуді світить аутодафе.
Аж ось вони – оба у галіфе.
– Скажіть, яке «отлічіє» між вами?
– Э… Это што?
– Звичайне інтерв’ю…
– Вован, чекай, я зараз їх осьвітю…– Нє надо.
Я за русских постою.
Мы с Янычем – одно…
...и с Яныком, и с Витей...
Э... Э... да-да... так вот
...мерси – адью.
.............................................
Ой, що завгодно можна уявити
у тому світі, де ніщо не є.
І біса, уникаючого мита,
і ангела у злодія-бандита,
який мамоні руку подає.
Буяють гени буйного народу
і у астралі, наче наяву,
їм вік уже не бачити свободи,
але глаголить Яник:
– я за Вову,
за родіну і бабу чорноброву,
за що угодно пасть її порву.
Невиліковні і сини, і дочки
у батюшок і матушок Русі.
І не поможе гамівна сорочка
цій бестії у всій її красі.
VII
А на Україні
поки-що дива –
милостиню злидні
подає Москва.
Їдуть гумконвої
на передову.
Сипляться набої.
Хочуть «Булаву»!
Кров не висихає.
Раша упила́сь.
Їдуть самураї
грабувати нас.
Є тут і туземці,
і свої братки.
Скаляться чеченці
і бойовики.
Падають снаряди
на жилий квартал.
Падають під «гради»
вбиті наповал.
Є і протидія.
Мало ще крові.
І нема надії,
поки ще живі.
«Кіборги» терплячі.
Це їм до снаги.
Тільки мати плаче.
Люди – не боги.
І москалик хоче
дози каяття.
А за що ти, хлопче,
продавав життя?
Виповзають гади
з кожної нори.
Боже, дай розраду,
Рашу забери.
А вона у Мінську
бає про ніщо.
І упала низько.
Путі – «хоч-би-що».
Миру захотіли?
Буде вам і мир.
Мало солі й мила?
То зате є тир.
Накачали м’язи.
Танки і КАМАЗи,
і уся зараза
завдає удар.
Не пройде проказа,
поки цього разу
не зламає вязи
Рашії «Айдар».
VIII
Осоловіли наші миротворці,
задовбані рашистом за добу.
Даремно воювали добровольці
і марно умирали наші хлопці.
І Путя закопилює губу́.
Усі усьому світу показали,
якого чорта нібито жили,
чого усього їм не вистачало,
коли і їли, і топили сало
у нації дебіли і осли.
Як осоружно руку потискати
у ворога, убивці, маніяка...
Та що поробиш? Місія така –
за Батьківщину нібито стояти.
Але така позиція ніяка,
якщо немає гетьмана Сірка.
ЕПІЛОГ
Нема кінця театрові абсурду
на сцені блуду, бруду і огуди
до клоунів арени епопей.
Любов до ненажерного народу
і до тиранів їхньої свободи
нічому не навчила ще людей.
02.2015
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Епопея безглуздя
(Трагікомедія)
Немає миру – буде тризна,
нема війни – моя Вітчизна
і є, і буде на віки.
Все починається весною...
Та кожне слово гіркотою
наповнює мої рядки.
Яріють сльози калинові.
І туга силою любові
не урятує від біди.
Заговорили зуби мові.
Язик ворожої орди
вилизує потоки крові.
І у окропленій ропі
самі себе не упізнають
філософи із хати скраю...
...німі, оглухлі і сліпі
на завойованій тропі
від Волго-Дону до Дунаю.
Улесливі брати по вірі
віками не вгамують лють,
з якою й найлютіші звірі
охлялу здобич не женуть.
І нині ця нечиста сила
руйнує ветхий отчий дім.
То як же опустити крила
і здатись ворогам своїм?
Дивитися на пожари́ще,
яке роздмухали гуртом
і думати, що це не ближче,
аніж Гоморра і Содом.
Чекати, поки опа-опа
зіграє ще собачий вальс,
а коронована Європа
продасться за дешевий газ.
І шаленіти од любові
до ненависних ворогів,
себе кусаючи до крові
в пекельнім скреготі зубів.
..............................................
Забули Боже одкровення
і віру у надійний тил.
О, Боже, дай душі натхнення
збудити гнів небесних сил
і до воскреслого знамення
уже не опускати крил.
Перший рік за Путіанським стилем
кожен відмічає, де прийшлось.
У окопах і біля могили
другий рік стрічає «новорос».
Ну, а за статтею еСеСеРу
у окремо взятої РеФе
почалася азізійська ера
єзуїтів аутодафе.
Яничари-фундаменталісти
і уся корида на Дону
уявили, що вони ґебісти
зібрані в Ічкерію одну.
– Ги-ги-ги! – вони не терористи...
– Ла-ла-ла! – прийме і їх земля...
Я їх намагаюсь зрозуміти –
укра, «казака» і москаля.
Що не їде, то таке й здибає:
зеки і злодії – на війні...,
юна снайпериха, що вбиває...,
«наші й німці» – у однім човні.
І немає їх куди подіти.
Оголтіло лізе сарана.
На́що нам убивці і бандити?
Нащо ця «єдыная страна»?
І на що́ вони пакують бомби?
Кум на кума... Зять на свояка...
Вся Росія – марсіанські зомбі?
Вся земля – пустеля дончака?
Тиражує кримінальні клони
ще «не убієнний» депутат.
Яничари п’ятої колони
рухають історію назад.
Патріоти ситого корита
уповають знову на совка.
І у кулуарах шито-крито
доїдають касу общака.
Є ідея мудреців бездумних
об’єднати турків і розумних...
Свастику і хижого орла...
Витязів і коників приблудних...
Біснуватих і сугестій зла.
Прихожан окурює кадило
брехнями московського попа.
І нема отрути на клопа.
І на шило поміняли мило,
і чергове прокурорське рило
пнеться до ганебного стовпа.
Але суспільне хочеться собі.
Затісується між людей лисиця.
Без неї і вода не освятиться,
але ґаздує на чужім горбі.
«Нове» обличчя і лукаві лиця
які «не переношує на дух».
І на словах у вічній боротьбі
готується до бою як годиться
і... хлопавкою убиває мух.
Феміда каже, – це герой. Дивіться,
малює журавля, а не синицю...
Шалена воля! Явно – не лопух.
І як годиться плюне у криницю,
і мужньо оприлюднює дурниці,
і наставляє лоба під обух...
І паралель напрошується звісно.
У Раші, як один, усі такі –
завжди готові, тлусті, говіркі...
А особливо Вовочка залізний,
найперший лицар на такому тлі
у всьому царстві, тобто – у Кремлі.
І не дарма богема умліває.
Воно – мале, а пнеться до висот,
і подивіться, на роялі грає.
Байдуже, що в минулому – сексот.
Байдуже, щo на вигляд – ідіот.
Але зате імперія конає.
І скільки є ще звихнутих таких
на рівні п’ятикласників крутих!
Але керує армією Вошка.
Воно ще не награлось у матрьошки.
І як не раз було, усі віки
Росія сходить з розуму потрошку.
У неї є і гої, і ізгої,
і інколи – герої параної,
і тільки геям нібито хана.
Але немає Рашії такої,
якою як скаженою юрбою,
керує педофіл і сатана.
І роздувають щоки і пащеки,
наближені до тіла урки, й зеки,
і радіо, і теле, і попса.
І відео, і захалявна преса
і інші гіпнотичні чудеса,
що захищають єйні інтереси.
А нація жирує!.. І живе!..
І дивлячись у дзеркало криве,
диявола вона не помічає.
Росію непокоїть курултай.
І їй уже не застує Китай.
На заході Бандера наступає.
Були аге́нти есесеру
під пильним поглядом Сосо,
які убили і Бандеру,
і нищили УНА-УНСО.
Нічого дивного у тому,
що нагноїлось за віки
у серпентарії німому
злодійним генам завдяки.
Погибель нації триває.
Орел лютує і скубе.
Якщо і партії немає,
то є агенти КГБ.
Немає злішого бандита,
як Ліліпутя у Кремлі.
Воно загроза всьому світу.
Куди піратам Сомалі?!
Немає на Хелло обуха.
І єйній нації – гаплик.
Воно усюди має вуха.
Воно освоїло язик.
Воно Єсеніна куплети
завчило, нібито свої.
...............................................
– Не наступай на тінь поета,
якого вішали твої.
І начувайся, супостате,
як у смертельному бою
в тобі не упізнають брата.
Ти шкуру не спасеш свою.
Тремти, лакований бандите,
і із короною, і без.
Тебе не зможуть захистити
Хазанов і Задорний пес.
У них так само як у тебе
по сім дірок у голові,
але ім’я твоє ганебне
потоне і у їх крові.
І будеш карлою і далі,
аж поки всохне куций ум.
Ні ордени, ані медалі
«не повышают» ні на дюйм.
І смерть тебе дістане, кате,
і кара Божої руки,
і оніміє на віки
єхидна фізія пихата.
Якби воно було таке одно...
Якби не підлі генії науки,
кіно, мистецтва і дрібної штуки –
хіба воняло б на землі воно?
І класики були угодні владі,
яка і нині не угодна там,
де й біс не знає, що чекає далі,
але уже немає у астралі
покою феодалам і царям.
І хоч ментальне трохи заважає,
а ми таки досягнемо висот.
І поки революція триває,
у нас чудовий буде генофонд.
І поки завоюємо свободу,
ходитимемо на одній нозі,
а президентів – «обранців народу»
Росія складуватиме в тайзі.
І знову Раша буде нам сестрою,
і мавзолей накриється звіздою.
І оживе совкове дежавю...
І радіо німецьке у раю
у Вови й Віті візьме інтерв’ю:
– А що воно за овоч – шуте й люте
у вигляді клопа і чудака
на букву еМ?
І доведеться чути:
– О, йєс, «Хелло!»
І «йолкой» довбануте
у ролі колорадського жука.
Уточнюємо:
– Де ВеВе й ВеФе?
– У пеклі упираються рогами, –
відповідають,
– за законом карми
іуді світить аутодафе.
Аж ось вони – оба у галіфе.
– Скажіть, яке «отлічіє» між вами?
– Э… Это што?
– Звичайне інтерв’ю…
– Вован, чекай, я зараз їх осьвітю…– Нє надо.
Я за русских постою.
Мы с Янычем – одно…
...и с Яныком, и с Витей...
Э... Э... да-да... так вот
...мерси – адью.
.............................................
Ой, що завгодно можна уявити
у тому світі, де ніщо не є.
І біса, уникаючого мита,
і ангела у злодія-бандита,
який мамоні руку подає.
Буяють гени буйного народу
і у астралі, наче наяву,
їм вік уже не бачити свободи,
але глаголить Яник:
– я за Вову,
за родіну і бабу чорноброву,
за що угодно пасть її порву.
Невиліковні і сини, і дочки
у батюшок і матушок Русі.
І не поможе гамівна сорочка
цій бестії у всій її красі.
А на Україні
поки-що дива –
милостиню злидні
подає Москва.
Їдуть гумконвої
на передову.
Сипляться набої.
Хочуть «Булаву»!
Кров не висихає.
Раша упила́сь.
Їдуть самураї
грабувати нас.
Є тут і туземці,
і свої братки.
Скаляться чеченці
і бойовики.
Падають снаряди
на жилий квартал.
Падають під «гради»
вбиті наповал.
Є і протидія.
Мало ще крові.
І нема надії,
поки ще живі.
«Кіборги» терплячі.
Це їм до снаги.
Тільки мати плаче.
Люди – не боги.
І москалик хоче
дози каяття.
А за що ти, хлопче,
продавав життя?
Виповзають гади
з кожної нори.
Боже, дай розраду,
Рашу забери.
А вона у Мінську
бає про ніщо.
І упала низько.
Путі – «хоч-би-що».
Миру захотіли?
Буде вам і мир.
Мало солі й мила?
То зате є тир.
Накачали м’язи.
Танки і КАМАЗи,
і уся зараза
завдає удар.
Не пройде проказа,
поки цього разу
не зламає вязи
Рашії «Айдар».
Осоловіли наші миротворці,
задовбані рашистом за добу.
Даремно воювали добровольці
і марно умирали наші хлопці.
І Путя закопилює губу́.
Усі усьому світу показали,
якого чорта нібито жили,
чого усього їм не вистачало,
коли і їли, і топили сало
у нації дебіли і осли.
Як осоружно руку потискати
у ворога, убивці, маніяка...
Та що поробиш? Місія така –
за Батьківщину нібито стояти.
Але така позиція ніяка,
якщо немає гетьмана Сірка.
Нема кінця театрові абсурду
на сцені блуду, бруду і огуди
до клоунів арени епопей.
Любов до ненажерного народу
і до тиранів їхньої свободи
нічому не навчила ще людей.
02.2015
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Про публікацію
