Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)
2026.06.28
15:32
Сновидіння — схлип свічада,
що сміялось у минулім.
Тягне нитку Аріадна
крізь печалі наші — чули,
як шепоче нитка-змійка,
шлях обмотуючи звитий?
Скільки снів — пробуджень стільки,
а з минулим все ж не квити
що сміялось у минулім.
Тягне нитку Аріадна
крізь печалі наші — чули,
як шепоче нитка-змійка,
шлях обмотуючи звитий?
Скільки снів — пробуджень стільки,
а з минулим все ж не квити
2026.06.28
15:23
Йшов чоловік по дорозі, уже притомився.
Бачить, річка попереду, там село видніє.
Тож у нього відпочити зродилась надія.
Прискорив він свої кроки, до річки спустився.
Через річку місток лежить, а вздовж річки верби.
Можна в вербах відпочити. За річку
Бачить, річка попереду, там село видніє.
Тож у нього відпочити зродилась надія.
Прискорив він свої кроки, до річки спустився.
Через річку місток лежить, а вздовж річки верби.
Можна в вербах відпочити. За річку
2026.06.28
15:21
Увімкніть Бетховена! "Місячну" сонату!
Серце смутком зморене, горем розіп'яте.
Посеред нещирості сірого туману
Ніжна ця мелодія стане талісманом.
Сил немає дихати, вірити, чекати...
Увімкніть Бетховена! "Місячну" сонату!
Кришталева музика - п
Серце смутком зморене, горем розіп'яте.
Посеред нещирості сірого туману
Ніжна ця мелодія стане талісманом.
Сил немає дихати, вірити, чекати...
Увімкніть Бетховена! "Місячну" сонату!
Кришталева музика - п
2026.06.28
13:10
Лютує дикий ураган
І зносить все навколо,
Немов убивця-уркаган.
Він грає з нами в поло.
Стихія люта потряса
Твердині і основи.
І похитнулись небеса
І зносить все навколо,
Немов убивця-уркаган.
Він грає з нами в поло.
Стихія люта потряса
Твердині і основи.
І похитнулись небеса
2026.06.28
10:42
знову цей червень хмарний
зі своїми осоннями
вивуджує тебе мов рибину
із глибини
ти не знаєш чого
може там інший світ
світліше щось
що ти знаєш
зі своїми осоннями
вивуджує тебе мов рибину
із глибини
ти не знаєш чого
може там інший світ
світліше щось
що ти знаєш
2026.06.28
07:33
Не загладити провину,
Як в оцю гарячу днину
Я від ворога загину
У бою за Україну.
Через болісну утрату,
Найдорожчого солдата, -
Буде мати горювати
Як в оцю гарячу днину
Я від ворога загину
У бою за Україну.
Через болісну утрату,
Найдорожчого солдата, -
Буде мати горювати
2026.06.28
07:18
Розділ VIІІ. ЧОРНИЙ ЯР САНЛІСЬКОГО ЛІСУ
«Тому, хто тримає моє серце у своїх долонях.
Раулю, я пишу ці рядки латиною – мовою, якою мої судді виголошуватимуть нам анафему, але пишу їх кров’ю свого серця. Коли ти читатимеш це, я буду серед королівського
2026.06.27
19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…»
Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест
2026.06.27
18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ
«ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО»
ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ
Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер
2026.06.27
14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.
Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.
Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,
2026.06.27
13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.
Лайдак шукає те, чого нема,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.
Лайдак шукає те, чого нема,
2026.06.27
08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить
2026.06.27
07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:
2026.06.27
06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ
«Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій
2026.06.26
16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine
2026.06.26
16:36
Боже Мій
Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили
Він є богом анічого
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили
Він є богом анічого
Останні коментарі: сьогодні | 7 днів
2026.04.29
2026.04.23
2026.03.31
2026.03.19
2026.02.11
2025.11.29
2025.09.04
• Українське словотворення
• Усі Словники
• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники
Автори /
Тамара Швець (1953) /
Проза
Екскурс по сумісних альманахах видавництва «Лілія» , « Дивокрай», «Політ моїх думок», «Сузір’я»
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Екскурс по сумісних альманахах видавництва «Лілія» , « Дивокрай», «Політ моїх думок», «Сузір’я»
Екскурс по сумісних альманахах видавництва «Лілія» , « Дивокрай», «Політ моїх думок», «Сузір’я»
Альманах «Дивокрай».
В липні 2020 року одержала запрошення з видавництва « Лілія» :
29 років вже минає з того дня, як наша держава здобула свою Незалежність. Багатовікова боротьба українського народу за право мати свою соборну, незалежну демократичну державу багата звитяжними сторінками і сповнена непростих випробувань. Шанобливе та поважне ставлення до нашої історії, здобутків наших предків і сучасників, здатність до співчуття і взаємодопомоги, незважаючи ні на що, за всіх часів були притаманні українському народові, що ставало опорою духовності, інтелекту, звершень.
Ми любимо нашу країну і пишаємося нею, тому з нагоди Дня Незалежності України ми розпочинаємо прийом робіт і запрошуємо Вас долучитися до нового патріотичного альманаху «Дивокрай», який присвячений поняттям патріотизму, любові до рідної мови, землі, народних символів, нашій багатій героїчній історії і не менш героїчному сьогоденню, любові до рідного краю і своєї Батьківщини.
До цього альманаху ввійшли також мої роздуми:
Тамара Швець
м. Дніпро
Тепло душі своє віддать… Життя своє слід погоджувати з природою - це головний орієнтир повинен бути у житті. Оточуюча природа завжди на нас впливає, але не меньше і ми впливаємо на явища її.
Не буду я вдаватись в єкологію проблеми, так як про неї мабудь навіть в школах і в дитсадках розмову цю ведуть. Я лише з досвіду свого скажу, що все що нас оточує і вироста з землі не меньш вразливє і чутливе ніж люди, що живуть на цій землі.
Ті, хто працюють на землі без сумніву,про це все знають, бо щоб гарний одержати врожай, слід крім праці фізичної - тепло душі своє віддать. Всевишній таку працю завжди цінить – урожаєм щедрим нагороджує людей! 10.03.18 16.23
Посмішки дітей щасливих...Яка щедра в нас земля, які сади розкішні, плодовиті, це, мабуть рай, а все інше, що брудне, то вже нашого, людей втручання, дії. Замислитися нам потрібно всім, в чому є дійсні на землі скарбниці, це сонця промені яскраві, свіже повітря, де дихати нам легко, чисті і джерельні води, відношення, стосунки ширі і відверті між людьми і посмішки дітей щасливих... 25.06.18 8.20
Как жизнь прекрасна!!! Блаженство, радость ощущаю глядя на цветы, детей, людей с улыбкой на лице! Позитив притягивает все живое,очищается душа! Тоска, невзгоды в сторону должны уйти, проблемы так решаются быстрее! Открываются пути для новых знаний, занятий, желаний и идей Проходим школу жизни в этом мире мы! 29.10.19 12.40
Альманах «Політ моїх думок»,
В жовтні 2020 року одержала запрошення з видавництва « Лілія» :
Чим є для кожного з нас натхнення. важливою гармонія у нашому житті? Це стан найвищого піднесення. Людину в стані творчого натхнення нібито несе «потік», вона не все усвідомлює у своїх діях, не завжди може сказати, скільки минуло часу (година, день, доба). Нерідко з перебуванням у стані творчого натхнення пов’язане й виникнення осяяння.
Запрошуємо Вас взяти участь у новому літературному альманасі «Політ моїх думок», присвяченому поняттям гармонії, життєвої мудрості, осмисленню відносин між людьми, кохання, любові до батьків, дітей, родини та Батьківщини – усім поняттям, які нас надихають.
До цього альманаху ввійшли також мої роздуми:
Тамара Швець
м. Дніпро
Я життя люблю і кожен день я насолоджуюся, сходом сонця захоплююся, класичну музику я слухаю в тиші і щось нове собі я відкриваю. Пишу вірші, і плани, спілкуюся і мрію ... Кожна людина мені цікавий, так як він знає те, чого не знаю я ... Коли душа спокійна і співає, на підвіконня голуби сідають, ведуть свій пташиний розмова ... І все зрозуміло, що ми не одні, навіть птахи розуміють наші думки і справи ... Позитив до нас тягне все живе, це потрібно пам'ятати, будь-який момент і навіть в думках не бажати іншим поганого, так як все повертається до тебе ... Я життя люблю - який в ній колорит, вона різноманітна і прекрасна, Всевишній тут нас поселив ... Ранок, день і вечір здається звичайним, тільки деталі щогодини залежать лише від нас ... Як ми побудуємо день, які нас займуть справи, можливостей не злічити, свої здібності потрібно врахувати ... Займайся тим, чим хочеш, можеш, в гармонії з собою і оточенням живи ... 19.06.17 (написані в лікарні)
Тепло душі своє віддать… Життя своє слід погоджувати з природою - це головний орієнтир повинен бути у житті. Оточуюча природа завжди на нас впливає, але не меньше і ми впливаємо на явища її. Не буду я вдаватись в екологію проблеми, так як про неї мабуть навіть в школах і в дитсадках розмову цю ведуть. Я лише з досвіду свого скажу, що все що нас 2 оточує і вироста з землі не менш вразливе і чутливе ніж люди, що живуть на цій землі. Ті, хто працюють на землі без сумніву,про це все знають, бо щоб гарний одержати врожай, слід крім праці фізичної - тепло душі своє віддать. Всевишній таку працю завжди цінить – урожаєм щедрим нагороджує людей! 10.03.18 16.23
Как жизнь прекрасна!!! Блаженство, радость ощущаю глядя на цветы, детей, людей с улыбкой на лице! Позитив притягивает все живое,очищается душа! Тоска, невзгоды в сторону должны уйти, проблемы так решаются быстрее! Открываются пути для новых знаний, занятий, желаний и идей Проходим школу жизни в этом мире мы! 29.10.19 12.40
Життя нам сюрпризи підносить,коли ми їх зовсім не чекаємо, і якщо хтось навіть запитає , що нового і як живемо. Відповісти дуже-то не просто , бо ж не знаємо наперед, все так сьогодні ненадійно, вийде навпаки... А як впевненості треба , втомилися ми від всіх перешкод, влаштовано все в світі складно для щастя потрібен лише позитивний настрій...2009
Гармония в душе -это покой, уверенность и наслажденье … Открывается простор для новых дел, свершений. Гармония в душе, когда любим - ты счастлив …С любовью смотришь на людей и отдаешь свое тепло. Гармония в душе, когда здоров - чувствуешь себя счастливым и моложе. Гармония в душе , когда любуешься природой, восходом солнца и закатом дня…Цениш драгоценные минуты и часы. Гармония в душе, когда есть интересная работа, увлеченья - им с пользой время отдаешь. Гармония в душе бальзам 3 который ничем другим, ну просто, не возможно заменить… 21.06.17 (написаны в больнице)
Открыла для себя один секрет – что для меня уникален и интересен каждый человек! Звоню знакомим, приветствую родных, друзей, тянусь к общению с людьми, ведь каждый из них знает то, чего не знаю я, а это ведь находка, драгоценный клад и жизни опыт, который другим путем не добывается, никак. Понятно, что здесь главное подход, на позитиве общение должно пройти, чтобы взамен опыт, знания, наслаждение достичь. Без спорно возникнуть может и конфуз, разочарованье, когда проигнорируют звонок, а при общении повеет холодок… Ведь все мы разные, цена общению у каждого своя… и только жизнь внесет свои поправки, пройдет немало дней, а может быть года… Позитивное общение с людьми, поддержка, улыбка, добрые, нежные, ласковые слова, чувствуешь себя, почти ребенком, так быстро очищается душа!!! 29.10.19 13.50
Открываю себя, как книгу - неизвестный, загадочный мир! Под мелодию тихую думаю, что сегодняшний день мне сулит! Разложу по полочкам мысли и сквозь сердце свое пронесу, что важнее, что новое сделать, дверь в таинственный мир приоткрыть!!! 30.10.19 8.15
Проложить стараюсь дорожку в сказочный, волшебный мир! Вспоминая детство, школу, юность – 4 по тропинкам снова тем пройтись! Наслажденье – вновь почувствовать себя ребенком, все учит, учить, учить…Сколько нового и интересного за день для себя можно открыть! Заняться любимым делом, с наслаждением творить, творить, творить… Интеллект проверить, тест пройти – сложновато, но простое в жизни – суета, отбирает незаслуженно часы.Чем больше узнаю, то понимаю, ведь настолько уникален человек и какую неизведанную силу в каждого из нас Всевышний заложил! 30.10.19 8.40
Возможности у человека безграничны, но это нужно твердо знать, усилия, смекалку, труд свой приложить. Стремиться единомышленников, родственные души к себе привлечь, поведать свои творческие планы, цели, поддержку, доверие их заслужить. Реальны станут все мечты, Вселенная поможет их осуществить!!! 5.11.19 9.19
Свои знания преумножать и щедро с окружением делиться, так они пользу могут дать. Чем больше будешь отдавать, тем интересней жить, трудиться. Ведь опыт, знания – неоценимый клад, с монетами не может он сравниться. Всемирная гармония, культурное общение среди людей на нашей жизни отразится, зерном успеха и прогресса прорастет!!! 6.11.19 9.04
Как ссоры трудно пережить,когда на сердце груз лежит,понять, простить и улыбнуться и тучи сразу разойдутся…2009
Мрії, мрії хай присняться і в житті моїм здійсняться , мрії кожну мить приходять, з нами поряд завжди ходять, викликають сподівання, не потрібні тут вагання 2009
Не лише про славу мрій ,своє здоров»я пожалій , за молоду не бережем що маєм, не розуміємо що скарб 5 тримаєм, який розмінювать не треба , бо буде в тім завжди потреба…2009
Своїм думкам не дам я ради , вони плетуться в голові і не потрібні їм поради , не сплять вони навіть у сні. Я маю кожну пам»ятати, для того щоби запитати, на що потрібні ви мені. Мій розум може не бажати, проте вони усі мої…2009
Слова, як зерна силу мають , завжди про щось повідомляють.Є добре слово і лихе. ти пам'ятай завжди про це...2009
У вирії літають мрії . і сподівання і надії. яку з них можна захопити , душею щедрою овити, енергією підпитати, живильну силу слід віддати. І ось вони уже у тебе, а чи є у них потреба. Не все, що маєш знадобиться, ві сні усе може присниться 2009
Бережи все те, що маєш, добре слово серце гріє, віддавай тому хто діє, хто не ліниться ніколи, зволікає все довколи. Ставить цілі – досягає і достаток в домі має…2009
Живёт душа, мир оболочка. и в каждой жизни есть цепочка, успехов, радостей, печалей. и не всегда понять деталей. Движение, действие и слово, как проявленье всегда ново. Вселенная всѐ поглощает, в ней каждый след свой оставляет…200
Альманах «Сузір’я»
В листопаді 2020 року одержала запрошення з видавництва « Лілія» :
Наша країна багата талановитими людьми. Особливо на ниві поезії, прози, піснярства, сатири. Сплине не так багато часу і з’являться нові зірки сучасної української літератури: новий Шевченко, Франко, Леся Українка та інші. Адже не може бути так, що Божий Дар зникає, він обов’язково передається від покоління до покоління, викристалізовуючи в собі душу народу, який його плекає. Запрошуємо Вас взяти участь у новому літературному альманасі «Сузір’я», покликаному показати, якою багатою талантами є наша земля.
До цього альманаху ввійшли також мої роздуми:
Тамара Швець
м. Дніпро
Тамара Швець м. Дніпро
*** Суметь и сделать невозможное, предел мечтаний каждого. Организовать все в жизни так как хочется. зависит, в основном от нас. Изжить пороки – лень и слабость, любить людей и мир вокруг, тогда заботы бытовые мелочи, с которыми ты справишься легко. Как мы богаты все земляне – нам Солнце светит, голубое небо, леса, поля, моря и реки, зачем делить все это по частям. Всевышний столько людям благ вручил. Любуйся, наслаждайся жизнью, трудись, дружи, воспитывай детей. 30.11.20; 10.56
Голубая планета Земля, места хватит для всех здесь сполна, только нужно ценить и беречь то, что создал Всевышний для нас. Голубая планета кружит во Вселенной, мирно плавая среди таких же других, бережно охраняя спокойную жизнь. Голубая планета встречает восходы солнца, лучи озаряют каждый в ней уголок, новый день каждый человек по-своему встретит и проживет. Закат тоже каждый встретит особо, ведь желания, цели, возможности у каждого человека свои. Голубая планета тоже дышит, если родит земля и бескрайние воды текут Как важно нам сохранить все бесценное, живое... Всевышнего за это чудо каждый день благодарить, чтобы мирно и счастливо на Голубой планете жить!!! 28.06.17 (написаны в больнице)
Мир прекрасен, улыбнись, своей улыбкой озари, тех, кто рядом и вокруг... Солнышко взойдет, тучи разойдутся, все вам улыбнутся... Мир прекрасен, присмотрись, в колорите все. Серость от себя гони, больше смотри ввысь... Облака плывут, как корабли в море, вечером луна взойдет, звезды засияют... Мир прекрасен, помечтай, планы ты построй, друзей хороших пригласи в свой дом... Травы зеленеют, все вокруг в цвету, земля нам дарит щедрые плоды... Мир прекрасен, открывай для себя другие страны, путешествуй, отдыхай, будь активной самой... Небо так бескрайне, просто загляденье, Вселенная дает нам все, возможности - безмерны... 18.06.17 (написаны в больнице)
Если постигнуть настоящее чувство любви, не будет особо волновать, если любовь не замечена, проигнорирована или даже отвергнута. Как каждая мать, бабушка любит своих детей внуков, независимо от того, как они к ним относятся. Любить – не требуя ничего взамен, этому нужно учиться, для своего же благополучия! 3.12.20; 11.48
Иногда возникают неприятные ощущения во взаимоотношениях, но если попытаться дать этому правильную оценку, не винить собеседника, а разобраться прежде-всего в себе, то появиться возможность увидеть истинное лицо человека с которым общаешься (его реакция будет этому свидетельство), многому можно научиться, вместо того, чтобы впадать в обиды, отчаянье или споры. 2.12.20; 20.32
Как ссоры трудно пережить, когда на сердце груз лежит. Понять, простить и улыбнуться, и тучи сразу разойдутся... 2009
Претензии к окружающим усложняют жизнь, расточаем свое драгоценное время на то, что мы изменить не можем. Лучше заняться собой, своей семьей, близкими людьми, друзьми – дарить любовь, внимание, улыбки, комплементы, тепло души и сердца своего. Гармония с собой и окружением рождает позитив! Ведь это так прекрасно, жить в любви!!
Дружить с собой совсем не просто. Довольным быть, не унывать. Полезным делом заниматься. Лень в жизнь свою не допускать. Усилий требует немало – планировать свой день, минуты и часы беречь.
Каждый в нашей жизни миг уникален, невосполним, неповторяем. В любом возрасте не зазорно учиться, развивать способности, укоренять хорошие привычки.
В каждом человеке есть талант, Ждёт часа – фортуной стать, Творцом по жизни и примером быть. „Если не можешь иметь верного друга, будь сам себе другом» – очень мудро сказал Пифагор. 26.11.20 17.37
Альманах «Дивокрай».
В липні 2020 року одержала запрошення з видавництва « Лілія» :
29 років вже минає з того дня, як наша держава здобула свою Незалежність. Багатовікова боротьба українського народу за право мати свою соборну, незалежну демократичну державу багата звитяжними сторінками і сповнена непростих випробувань. Шанобливе та поважне ставлення до нашої історії, здобутків наших предків і сучасників, здатність до співчуття і взаємодопомоги, незважаючи ні на що, за всіх часів були притаманні українському народові, що ставало опорою духовності, інтелекту, звершень.
Ми любимо нашу країну і пишаємося нею, тому з нагоди Дня Незалежності України ми розпочинаємо прийом робіт і запрошуємо Вас долучитися до нового патріотичного альманаху «Дивокрай», який присвячений поняттям патріотизму, любові до рідної мови, землі, народних символів, нашій багатій героїчній історії і не менш героїчному сьогоденню, любові до рідного краю і своєї Батьківщини.
До цього альманаху ввійшли також мої роздуми:
Тамара Швець
м. Дніпро
Тепло душі своє віддать… Життя своє слід погоджувати з природою - це головний орієнтир повинен бути у житті. Оточуюча природа завжди на нас впливає, але не меньше і ми впливаємо на явища її.
Не буду я вдаватись в єкологію проблеми, так як про неї мабудь навіть в школах і в дитсадках розмову цю ведуть. Я лише з досвіду свого скажу, що все що нас оточує і вироста з землі не меньш вразливє і чутливе ніж люди, що живуть на цій землі.
Ті, хто працюють на землі без сумніву,про це все знають, бо щоб гарний одержати врожай, слід крім праці фізичної - тепло душі своє віддать. Всевишній таку працю завжди цінить – урожаєм щедрим нагороджує людей! 10.03.18 16.23
Посмішки дітей щасливих...Яка щедра в нас земля, які сади розкішні, плодовиті, це, мабуть рай, а все інше, що брудне, то вже нашого, людей втручання, дії. Замислитися нам потрібно всім, в чому є дійсні на землі скарбниці, це сонця промені яскраві, свіже повітря, де дихати нам легко, чисті і джерельні води, відношення, стосунки ширі і відверті між людьми і посмішки дітей щасливих... 25.06.18 8.20
Как жизнь прекрасна!!! Блаженство, радость ощущаю глядя на цветы, детей, людей с улыбкой на лице! Позитив притягивает все живое,очищается душа! Тоска, невзгоды в сторону должны уйти, проблемы так решаются быстрее! Открываются пути для новых знаний, занятий, желаний и идей Проходим школу жизни в этом мире мы! 29.10.19 12.40
Альманах «Політ моїх думок»,
В жовтні 2020 року одержала запрошення з видавництва « Лілія» :
Чим є для кожного з нас натхнення. важливою гармонія у нашому житті? Це стан найвищого піднесення. Людину в стані творчого натхнення нібито несе «потік», вона не все усвідомлює у своїх діях, не завжди може сказати, скільки минуло часу (година, день, доба). Нерідко з перебуванням у стані творчого натхнення пов’язане й виникнення осяяння.
Запрошуємо Вас взяти участь у новому літературному альманасі «Політ моїх думок», присвяченому поняттям гармонії, життєвої мудрості, осмисленню відносин між людьми, кохання, любові до батьків, дітей, родини та Батьківщини – усім поняттям, які нас надихають.
До цього альманаху ввійшли також мої роздуми:
Тамара Швець
м. Дніпро
Я життя люблю і кожен день я насолоджуюся, сходом сонця захоплююся, класичну музику я слухаю в тиші і щось нове собі я відкриваю. Пишу вірші, і плани, спілкуюся і мрію ... Кожна людина мені цікавий, так як він знає те, чого не знаю я ... Коли душа спокійна і співає, на підвіконня голуби сідають, ведуть свій пташиний розмова ... І все зрозуміло, що ми не одні, навіть птахи розуміють наші думки і справи ... Позитив до нас тягне все живе, це потрібно пам'ятати, будь-який момент і навіть в думках не бажати іншим поганого, так як все повертається до тебе ... Я життя люблю - який в ній колорит, вона різноманітна і прекрасна, Всевишній тут нас поселив ... Ранок, день і вечір здається звичайним, тільки деталі щогодини залежать лише від нас ... Як ми побудуємо день, які нас займуть справи, можливостей не злічити, свої здібності потрібно врахувати ... Займайся тим, чим хочеш, можеш, в гармонії з собою і оточенням живи ... 19.06.17 (написані в лікарні)
Тепло душі своє віддать… Життя своє слід погоджувати з природою - це головний орієнтир повинен бути у житті. Оточуюча природа завжди на нас впливає, але не меньше і ми впливаємо на явища її. Не буду я вдаватись в екологію проблеми, так як про неї мабуть навіть в школах і в дитсадках розмову цю ведуть. Я лише з досвіду свого скажу, що все що нас 2 оточує і вироста з землі не менш вразливе і чутливе ніж люди, що живуть на цій землі. Ті, хто працюють на землі без сумніву,про це все знають, бо щоб гарний одержати врожай, слід крім праці фізичної - тепло душі своє віддать. Всевишній таку працю завжди цінить – урожаєм щедрим нагороджує людей! 10.03.18 16.23
Как жизнь прекрасна!!! Блаженство, радость ощущаю глядя на цветы, детей, людей с улыбкой на лице! Позитив притягивает все живое,очищается душа! Тоска, невзгоды в сторону должны уйти, проблемы так решаются быстрее! Открываются пути для новых знаний, занятий, желаний и идей Проходим школу жизни в этом мире мы! 29.10.19 12.40
Життя нам сюрпризи підносить,коли ми їх зовсім не чекаємо, і якщо хтось навіть запитає , що нового і як живемо. Відповісти дуже-то не просто , бо ж не знаємо наперед, все так сьогодні ненадійно, вийде навпаки... А як впевненості треба , втомилися ми від всіх перешкод, влаштовано все в світі складно для щастя потрібен лише позитивний настрій...2009
Гармония в душе -это покой, уверенность и наслажденье … Открывается простор для новых дел, свершений. Гармония в душе, когда любим - ты счастлив …С любовью смотришь на людей и отдаешь свое тепло. Гармония в душе, когда здоров - чувствуешь себя счастливым и моложе. Гармония в душе , когда любуешься природой, восходом солнца и закатом дня…Цениш драгоценные минуты и часы. Гармония в душе, когда есть интересная работа, увлеченья - им с пользой время отдаешь. Гармония в душе бальзам 3 который ничем другим, ну просто, не возможно заменить… 21.06.17 (написаны в больнице)
Открыла для себя один секрет – что для меня уникален и интересен каждый человек! Звоню знакомим, приветствую родных, друзей, тянусь к общению с людьми, ведь каждый из них знает то, чего не знаю я, а это ведь находка, драгоценный клад и жизни опыт, который другим путем не добывается, никак. Понятно, что здесь главное подход, на позитиве общение должно пройти, чтобы взамен опыт, знания, наслаждение достичь. Без спорно возникнуть может и конфуз, разочарованье, когда проигнорируют звонок, а при общении повеет холодок… Ведь все мы разные, цена общению у каждого своя… и только жизнь внесет свои поправки, пройдет немало дней, а может быть года… Позитивное общение с людьми, поддержка, улыбка, добрые, нежные, ласковые слова, чувствуешь себя, почти ребенком, так быстро очищается душа!!! 29.10.19 13.50
Открываю себя, как книгу - неизвестный, загадочный мир! Под мелодию тихую думаю, что сегодняшний день мне сулит! Разложу по полочкам мысли и сквозь сердце свое пронесу, что важнее, что новое сделать, дверь в таинственный мир приоткрыть!!! 30.10.19 8.15
Проложить стараюсь дорожку в сказочный, волшебный мир! Вспоминая детство, школу, юность – 4 по тропинкам снова тем пройтись! Наслажденье – вновь почувствовать себя ребенком, все учит, учить, учить…Сколько нового и интересного за день для себя можно открыть! Заняться любимым делом, с наслаждением творить, творить, творить… Интеллект проверить, тест пройти – сложновато, но простое в жизни – суета, отбирает незаслуженно часы.Чем больше узнаю, то понимаю, ведь настолько уникален человек и какую неизведанную силу в каждого из нас Всевышний заложил! 30.10.19 8.40
Возможности у человека безграничны, но это нужно твердо знать, усилия, смекалку, труд свой приложить. Стремиться единомышленников, родственные души к себе привлечь, поведать свои творческие планы, цели, поддержку, доверие их заслужить. Реальны станут все мечты, Вселенная поможет их осуществить!!! 5.11.19 9.19
Свои знания преумножать и щедро с окружением делиться, так они пользу могут дать. Чем больше будешь отдавать, тем интересней жить, трудиться. Ведь опыт, знания – неоценимый клад, с монетами не может он сравниться. Всемирная гармония, культурное общение среди людей на нашей жизни отразится, зерном успеха и прогресса прорастет!!! 6.11.19 9.04
Как ссоры трудно пережить,когда на сердце груз лежит,понять, простить и улыбнуться и тучи сразу разойдутся…2009
Мрії, мрії хай присняться і в житті моїм здійсняться , мрії кожну мить приходять, з нами поряд завжди ходять, викликають сподівання, не потрібні тут вагання 2009
Не лише про славу мрій ,своє здоров»я пожалій , за молоду не бережем що маєм, не розуміємо що скарб 5 тримаєм, який розмінювать не треба , бо буде в тім завжди потреба…2009
Своїм думкам не дам я ради , вони плетуться в голові і не потрібні їм поради , не сплять вони навіть у сні. Я маю кожну пам»ятати, для того щоби запитати, на що потрібні ви мені. Мій розум може не бажати, проте вони усі мої…2009
Слова, як зерна силу мають , завжди про щось повідомляють.Є добре слово і лихе. ти пам'ятай завжди про це...2009
У вирії літають мрії . і сподівання і надії. яку з них можна захопити , душею щедрою овити, енергією підпитати, живильну силу слід віддати. І ось вони уже у тебе, а чи є у них потреба. Не все, що маєш знадобиться, ві сні усе може присниться 2009
Бережи все те, що маєш, добре слово серце гріє, віддавай тому хто діє, хто не ліниться ніколи, зволікає все довколи. Ставить цілі – досягає і достаток в домі має…2009
Живёт душа, мир оболочка. и в каждой жизни есть цепочка, успехов, радостей, печалей. и не всегда понять деталей. Движение, действие и слово, как проявленье всегда ново. Вселенная всѐ поглощает, в ней каждый след свой оставляет…200
Альманах «Сузір’я»
В листопаді 2020 року одержала запрошення з видавництва « Лілія» :
Наша країна багата талановитими людьми. Особливо на ниві поезії, прози, піснярства, сатири. Сплине не так багато часу і з’являться нові зірки сучасної української літератури: новий Шевченко, Франко, Леся Українка та інші. Адже не може бути так, що Божий Дар зникає, він обов’язково передається від покоління до покоління, викристалізовуючи в собі душу народу, який його плекає. Запрошуємо Вас взяти участь у новому літературному альманасі «Сузір’я», покликаному показати, якою багатою талантами є наша земля.
До цього альманаху ввійшли також мої роздуми:
Тамара Швець
м. Дніпро
Тамара Швець м. Дніпро
*** Суметь и сделать невозможное, предел мечтаний каждого. Организовать все в жизни так как хочется. зависит, в основном от нас. Изжить пороки – лень и слабость, любить людей и мир вокруг, тогда заботы бытовые мелочи, с которыми ты справишься легко. Как мы богаты все земляне – нам Солнце светит, голубое небо, леса, поля, моря и реки, зачем делить все это по частям. Всевышний столько людям благ вручил. Любуйся, наслаждайся жизнью, трудись, дружи, воспитывай детей. 30.11.20; 10.56
Голубая планета Земля, места хватит для всех здесь сполна, только нужно ценить и беречь то, что создал Всевышний для нас. Голубая планета кружит во Вселенной, мирно плавая среди таких же других, бережно охраняя спокойную жизнь. Голубая планета встречает восходы солнца, лучи озаряют каждый в ней уголок, новый день каждый человек по-своему встретит и проживет. Закат тоже каждый встретит особо, ведь желания, цели, возможности у каждого человека свои. Голубая планета тоже дышит, если родит земля и бескрайние воды текут Как важно нам сохранить все бесценное, живое... Всевышнего за это чудо каждый день благодарить, чтобы мирно и счастливо на Голубой планете жить!!! 28.06.17 (написаны в больнице)
Мир прекрасен, улыбнись, своей улыбкой озари, тех, кто рядом и вокруг... Солнышко взойдет, тучи разойдутся, все вам улыбнутся... Мир прекрасен, присмотрись, в колорите все. Серость от себя гони, больше смотри ввысь... Облака плывут, как корабли в море, вечером луна взойдет, звезды засияют... Мир прекрасен, помечтай, планы ты построй, друзей хороших пригласи в свой дом... Травы зеленеют, все вокруг в цвету, земля нам дарит щедрые плоды... Мир прекрасен, открывай для себя другие страны, путешествуй, отдыхай, будь активной самой... Небо так бескрайне, просто загляденье, Вселенная дает нам все, возможности - безмерны... 18.06.17 (написаны в больнице)
Если постигнуть настоящее чувство любви, не будет особо волновать, если любовь не замечена, проигнорирована или даже отвергнута. Как каждая мать, бабушка любит своих детей внуков, независимо от того, как они к ним относятся. Любить – не требуя ничего взамен, этому нужно учиться, для своего же благополучия! 3.12.20; 11.48
Иногда возникают неприятные ощущения во взаимоотношениях, но если попытаться дать этому правильную оценку, не винить собеседника, а разобраться прежде-всего в себе, то появиться возможность увидеть истинное лицо человека с которым общаешься (его реакция будет этому свидетельство), многому можно научиться, вместо того, чтобы впадать в обиды, отчаянье или споры. 2.12.20; 20.32
Как ссоры трудно пережить, когда на сердце груз лежит. Понять, простить и улыбнуться, и тучи сразу разойдутся... 2009
Претензии к окружающим усложняют жизнь, расточаем свое драгоценное время на то, что мы изменить не можем. Лучше заняться собой, своей семьей, близкими людьми, друзьми – дарить любовь, внимание, улыбки, комплементы, тепло души и сердца своего. Гармония с собой и окружением рождает позитив! Ведь это так прекрасно, жить в любви!!
Дружить с собой совсем не просто. Довольным быть, не унывать. Полезным делом заниматься. Лень в жизнь свою не допускать. Усилий требует немало – планировать свой день, минуты и часы беречь.
Каждый в нашей жизни миг уникален, невосполним, неповторяем. В любом возрасте не зазорно учиться, развивать способности, укоренять хорошие привычки.
В каждом человеке есть талант, Ждёт часа – фортуной стать, Творцом по жизни и примером быть. „Если не можешь иметь верного друга, будь сам себе другом» – очень мудро сказал Пифагор. 26.11.20 17.37
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Про публікацію
