Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)
2026.06.23
18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги.
Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна моя – для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня не думал
2026.06.23
17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків.
Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі?
Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя.
Можна і концтабір у країні створити, а мож
2026.06.23
12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.
Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.
Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,
2026.06.23
12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!
В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!
В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать
2026.06.23
07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
2026.06.23
06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.
2026.06.23
01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ
Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон
2026.06.22
14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду.
Глибше лизнеш – більше куснеш.
Безкорислива любов корисніша для здоров’я.
Сила мистецтва не залежить од сили звуку.
Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря.
Політ думки був пере
2026.06.22
13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
2026.06.22
12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ
Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі
2026.06.22
07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою
2026.06.22
06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
2026.06.21
21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.
І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.
І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
2026.06.21
21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)
Був наказ йому – на захід,
їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
Громадянської війни.
Йшли у військо, розставались,
Був наказ йому – на захід,
їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
Громадянської війни.
Йшли у військо, розставались,
2026.06.21
21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
2026.06.21
20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...Останні коментарі: сьогодні | 7 днів
2023.12.07
2018.01.02
2017.03.14
2016.03.25
2015.04.08
2014.03.11
2014.03.10
• Українське словотворення
• Усі Словники
• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники
Автори /
Редакція Майстерень (1963) /
Новини (Публіцистика)
Бізнес на історичній профанації. Carlsberg Group проти українства.
Богдан Пацкань, історик, для УП
"Моргає турок, шинкарка носить,
Козацтво п'яне, регоче ніч.
- Не пийте, діти, -
Вкраїна просить. -
Не пийте, рідні, проп'єте Січ"
Народна мудрість, автор Степан Пушик
Такого цинізму та нахабства Могилянка не бачила давно: 18 лютого цього року генеральний директор українського підрозділу транснаціональної корпорації Carlsberg Group, відомий українофоб Петро Чернишов зібрався вчити студентів НаУКМА успішності та філософії успіху в рамках студентського гуртка "Наука при каві".
З розмови з організаторами дійства стало зрозуміло, що проведення зустрічі є ініціативою горе-піарщиків "Славутич", Carlsberg Group.
Небайдужі до національної гідності українського народу, справжні могилянські патріоти, об'єднані в організаціях Братство Козацького Бойового Звичаю "Спас" та Спудейське Братство НаУКМА, в свою чергу, виступили з відкритим листом до президента Києво-Могилянської академії Сергія Квіта.
Вони вимагають вжити всіх заходів, аби не допустити ганебного для традицій їхньої Alma Mater виступу цього бізнес-авантюриста, графомана, та неука, автора статей "Спасите наши ОПы" та "Экономика Тараса Бульбы", гідного учня та послідовника у своїх історичних та політекономічних "цікавих дослідах" не менш горезвісного "писаки", одіозного київського журналіста Леся Бузини.
В своїх вищезазначених опусах пан Чернишов порівнює козаків із сомалійськими піратами, чеченськими бойовиками, називаючи українське козацтво "об‘єднаним злочинним угрупованням".
Наведемо кілька цитат зі згаданої статті: "Сомали без других стран жить точно не сможет. Там пока еще много мелких банд - но скоро они укрупнятся, и появится главный рулящий - как кошевой в Сечи и президент в Чечне.
Как казаки заявляли свое право на все окружающие земли, чеченцы на все увиденные ценности, также сомалийцы говорят - раз океан рядом, то он принадлежит нам", "во всех трех случаях мы имеем дело с Организованным Преступным Сообществом (ОПС).
"Возможно, нам уже хватит изо всех сил драться за причастность к тому прошлому, которое учит нас жить без экономики и государства. Учит нас, что страна - так же, как и Сечь - не может прожить самостоятельно, почти как паразит".
У іншій своїй статті, написаній для "Фокусу", Петро Чернишов висловлює свій погляд на вітчизняного виробника ("отечественного производителя"). Назва цього твору звучить як "Спасите наши ОПы", що красномовно показує ставлення автора до проблеми.
У вказаній публікації присутній такий вислів: "Вот так и получается: защищаешь ОПа - получаешь рифмующееся с ним слово из четырёх букв".
Тому виникає багато питань:
Питання до об'єднань та організацій, які вважають себе націоналістичними та патріотичними: як вони можуть спокійно дивитись на те, що елементом ще не затвердженого Великого Державного Герба України може виявитись ... сомалійський пірат, а національний виробник це, виявляється, "...ОПа" ("...рака" українською мовою)?
Статті ж бо вийшли за підписом саме генерального директора "Славутич", Carlsberg Group, а не просто хорошого рязанского пацана Петьки... Вищезгаданого товариша Олеся Бузину за такі статті не раз били по пиці!
Питання до наших парламентарів: чому на державному рівні не дано ходу цій справі?
Чому до сих пір не відправлено офіційного листа до Данії (Carlsberg Group - датське підприємство) з вимогою або офіційно прокоментувати слова свого найманого менеджера, або ганебно звільнити його к бісовій матері, і хай пише, скільки влізе, якщо йому незручно в кріслі генерального директора, а душа проситься на папір?
Питання до акціонерів корпорації: невже настільки їм начхати на національну гідність їхнього споживача, що керувати українським підрозділом поставили людину, яка цей народ, м'яко кажучи, недооцінює?
Питання до городян Львова, традиційно патріотичного "українського П'ємонту": яке після цих наклепницьких статейок моральне право має Carlsberg Group експлуатувати бренд "Львівське"?
Чому львів'яни, які "проковтнули" купівлю українофобами знакового для міста підприємства - міського пивзаводу, що до цього випускав понад десяток сортів живого пива, а зараз перейшов на дешеве стандартизоване транснаціональне пійло, яким споюють нашу молодь, "ковтають" і дебільні статті знахабнілого москалика?
Питання до студентів та викладачів, адміністрації НаУКМА: невже така зустріч відбудеться?.. А завтра що? Олесю Бузині дадуть звання почесного доктора НаУКМА? Петра Чернишова - до наглядової ради Могилянки? Якщо так - в цієї країни немає перспектив! Жодних.
Питання, нарешті, до споживача, до остаточного арбітра в цій справі, питання до нас з вами, любі українці: невже за дешеве пійло проп'ємо душу? Невже і далі продовжуватимемо пити пійло, виготовлене українофобами?..
Як бачимо, шановні українці, життя в суверенній державі не така легка штука, як здавалося в Перестройку: будь-який зайда може образити тебе у твоїй же хаті, інтереси ТНК, як виявилося, захищаються краще за національні, гроші і дешевий алкоголь купують все, навіть національну гідність, а захистити себе маємо тільки самі, більш ніхто.
Тому, такі справи, як "справа Чернишова" це є перевірка. Перевірка на історичність, перевірка на гідність, перевірка на честь. Такі справи є ідеальним індикатором того, наскільки сильна держава, наскільки високий дух нації... Чи ні?
Богдан Пацкань, історик, для УП
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Бізнес на історичній профанації. Carlsberg Group проти українства.
Богдан Пацкань, історик, для УП"Моргає турок, шинкарка носить,
Козацтво п'яне, регоче ніч.
- Не пийте, діти, -
Вкраїна просить. -
Не пийте, рідні, проп'єте Січ"
Народна мудрість, автор Степан Пушик
Такого цинізму та нахабства Могилянка не бачила давно: 18 лютого цього року генеральний директор українського підрозділу транснаціональної корпорації Carlsberg Group, відомий українофоб Петро Чернишов зібрався вчити студентів НаУКМА успішності та філософії успіху в рамках студентського гуртка "Наука при каві".
З розмови з організаторами дійства стало зрозуміло, що проведення зустрічі є ініціативою горе-піарщиків "Славутич", Carlsberg Group.
Небайдужі до національної гідності українського народу, справжні могилянські патріоти, об'єднані в організаціях Братство Козацького Бойового Звичаю "Спас" та Спудейське Братство НаУКМА, в свою чергу, виступили з відкритим листом до президента Києво-Могилянської академії Сергія Квіта.
Вони вимагають вжити всіх заходів, аби не допустити ганебного для традицій їхньої Alma Mater виступу цього бізнес-авантюриста, графомана, та неука, автора статей "Спасите наши ОПы" та "Экономика Тараса Бульбы", гідного учня та послідовника у своїх історичних та політекономічних "цікавих дослідах" не менш горезвісного "писаки", одіозного київського журналіста Леся Бузини.
В своїх вищезазначених опусах пан Чернишов порівнює козаків із сомалійськими піратами, чеченськими бойовиками, називаючи українське козацтво "об‘єднаним злочинним угрупованням".
Наведемо кілька цитат зі згаданої статті: "Сомали без других стран жить точно не сможет. Там пока еще много мелких банд - но скоро они укрупнятся, и появится главный рулящий - как кошевой в Сечи и президент в Чечне.
Как казаки заявляли свое право на все окружающие земли, чеченцы на все увиденные ценности, также сомалийцы говорят - раз океан рядом, то он принадлежит нам", "во всех трех случаях мы имеем дело с Организованным Преступным Сообществом (ОПС).
"Возможно, нам уже хватит изо всех сил драться за причастность к тому прошлому, которое учит нас жить без экономики и государства. Учит нас, что страна - так же, как и Сечь - не может прожить самостоятельно, почти как паразит".
У іншій своїй статті, написаній для "Фокусу", Петро Чернишов висловлює свій погляд на вітчизняного виробника ("отечественного производителя"). Назва цього твору звучить як "Спасите наши ОПы", що красномовно показує ставлення автора до проблеми.
У вказаній публікації присутній такий вислів: "Вот так и получается: защищаешь ОПа - получаешь рифмующееся с ним слово из четырёх букв".
Тому виникає багато питань:
Питання до об'єднань та організацій, які вважають себе націоналістичними та патріотичними: як вони можуть спокійно дивитись на те, що елементом ще не затвердженого Великого Державного Герба України може виявитись ... сомалійський пірат, а національний виробник це, виявляється, "...ОПа" ("...рака" українською мовою)?
Статті ж бо вийшли за підписом саме генерального директора "Славутич", Carlsberg Group, а не просто хорошого рязанского пацана Петьки... Вищезгаданого товариша Олеся Бузину за такі статті не раз били по пиці!
Питання до наших парламентарів: чому на державному рівні не дано ходу цій справі?
Чому до сих пір не відправлено офіційного листа до Данії (Carlsberg Group - датське підприємство) з вимогою або офіційно прокоментувати слова свого найманого менеджера, або ганебно звільнити його к бісовій матері, і хай пише, скільки влізе, якщо йому незручно в кріслі генерального директора, а душа проситься на папір?
Питання до акціонерів корпорації: невже настільки їм начхати на національну гідність їхнього споживача, що керувати українським підрозділом поставили людину, яка цей народ, м'яко кажучи, недооцінює?
Питання до городян Львова, традиційно патріотичного "українського П'ємонту": яке після цих наклепницьких статейок моральне право має Carlsberg Group експлуатувати бренд "Львівське"?
Чому львів'яни, які "проковтнули" купівлю українофобами знакового для міста підприємства - міського пивзаводу, що до цього випускав понад десяток сортів живого пива, а зараз перейшов на дешеве стандартизоване транснаціональне пійло, яким споюють нашу молодь, "ковтають" і дебільні статті знахабнілого москалика?
Питання до студентів та викладачів, адміністрації НаУКМА: невже така зустріч відбудеться?.. А завтра що? Олесю Бузині дадуть звання почесного доктора НаУКМА? Петра Чернишова - до наглядової ради Могилянки? Якщо так - в цієї країни немає перспектив! Жодних.
Питання, нарешті, до споживача, до остаточного арбітра в цій справі, питання до нас з вами, любі українці: невже за дешеве пійло проп'ємо душу? Невже і далі продовжуватимемо пити пійло, виготовлене українофобами?..
Як бачимо, шановні українці, життя в суверенній державі не така легка штука, як здавалося в Перестройку: будь-який зайда може образити тебе у твоїй же хаті, інтереси ТНК, як виявилося, захищаються краще за національні, гроші і дешевий алкоголь купують все, навіть національну гідність, а захистити себе маємо тільки самі, більш ніхто.
Тому, такі справи, як "справа Чернишова" це є перевірка. Перевірка на історичність, перевірка на гідність, перевірка на честь. Такі справи є ідеальним індикатором того, наскільки сильна держава, наскільки високий дух нації... Чи ні?
Богдан Пацкань, історик, для УП
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
"Тендітний пагінець українського народовладдя"
• Перейти на сторінку •
"Б. Березовский. Обращение к Окраинному Народу"
• Перейти на сторінку •
"Б. Березовский. Обращение к Окраинному Народу"
Про публікацію
