ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поезія):

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Богдан Манюк (1965) / Вірші

 Здвиг
Відмовляєш
у затишку
серцеві
в товаристві
вікна й каганця,
де спресовані
спроби відвертості,
як зоря
на обличчі
мерця.
Циферблатом
розкручено помисли,
і твої першокроки
летять
між лихі
від люцифера
промисли
перед сяйвом
новітніх
розп’ять.

2013р.

Текст твору редагувався.
Дивитись першу версію.



      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2013-12-19 22:05:13
Переглядів сторінки твору 7842
* Творчий вибір автора: Майстер-клас
* Статус від Майстерень: R2
* Народний рейтинг 0 / --  (4.996 / 5.63)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (5.032 / 5.77)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.678
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні оцінювати
Конкурси. Теми Поезія Необароко, Неокласицизму, Неореалізму
Автор востаннє на сайті 2026.06.14 08:50
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2013-12-21 15:58:06 ]
А мені, Богдане, якби в Україні перемогли наші споконвічні цінності, а не сумнівні європейські.
Прочитала вірш автора Саші Кучеренка на ФБ, підтримую:
Бід не боюсь, землетрусів і повені,
Кризи, я вас не боюсь.
Бути боюсь лиш у лоні Московії,
Втрапити в Євросоюз.

Я - Україна, земля з власним іменем,
З мудрістю тисячоліть.
Здавна зламати, скорити хотів мене
Ласий на здобич сусід.

Кров проливали за волю омріяну
Віддані доньки й сини,
Тіло моє розривали і міряли
Орди врагів навісних.

Стихли всі війни, і дихає волею
Жовто-блакитно мій стяг,
Пам'ять дітей лиш зробилася кволою, -
Волю шукають в гостях.

Зиркають нишком, як мавпи, на сторони,
В хату сусідську, тихцем.
Де ти, народе, живий і нескорений,
Де твоє мужнє лице?

Де твоя мудрість, роками гартована,
Розум твердий, наче сталь?
Бійся лише іноземної повені,
Бійся стулити вуста.

Тільки свій шлях торувати не бійся ти,
Слів не стидайся палких,
Ноги сусіду на того не звісити,
Хто вже стоїть на своїх.

посилання:

https://www.facebook.com/t.kvashenko/posts/238767309625604?comment_id=685177&offset=0&total_comments=7¬if_t=feed_comment_reply


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Богдан Манюк (М.К./М.К.) [ 2013-12-22 14:18:36 ]
Світлано, теперішні європейські цінності - одвічні українські цінності. В Україні правдиво вибирали гетьмана, а не правив кровожадний монарх. В Богдана Хмельницького, між іншим, був самий справедливий суд, у Пилипа Орлика - конституція. Це та інше переймали європейські держави. Тепер більшість українців, без сумніву, прагне бути у тісних стосунках з європейцями, щоб мати захищені законами прави, щоб не повторився "культ особи", формування якого ми тепер спостерігаємо. Я виріс у родині політв'язня і добре усвідомлюю, що диктатури, під час якої "гуляють на повну" садисти, шахраї і стукачі, допустити не можна. Ваша позиція, Світлано, мені нагадує недавню історію - "проти всіх". Саме завдяки цьому проету переміг на виборах Віктор Федорович. Гадаю, що всі мислячі люди усвідомлюють, що в теперішньому становищі розмови про суто наші українські цінності - окозамилювання. Світлано, відчуйте серцем, де правда! Невже Вас нічому не навчає терор проти активістів Євромайдану по всій Україні? Не хочу, щоб негідники верховодили над Україною!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Вітер Ночі (Л.П./М.К.) [ 2013-12-22 13:59:47 ]
Глибинно...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Богдан Манюк (М.К./М.К.) [ 2013-12-22 14:46:21 ]
Володимире, дякую! Глибинності можна повчитися у Вас!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2013-12-22 14:33:37 ]
Я відчула серцем, де правда, я отак думаю, як Олександр Кучеренко пише у вірші.
А Ви думайте, як Вам багнетьтся. Ніхто ж сьогодні не забороняє думати по-своєму. В кожного свої пріоритети, авторитети...цінності.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2013-12-22 14:43:59 ]
Гвідо Вестервелле, чоловік, політик, німець, що одружений на своєму тренерові по фітнесу, чоловікові, приїздить повчати нас...
І я маю переймати його цінності? Ой леле... ))) Та з українців сміються: приймають у себе геїв, згодні на все заради ефемерних покращень...
Хто читав ті умови для вступу? Та ніхто.
Я навчилася цінувати свою землю і ближніх, їхні звичаї. Я християнка.
Я хочу зберегти своє, а не переймати сумнівні цінності. Правда в кожного своя споконвічно.
Прощавайте!)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Богдан Манюк (М.К./М.К.) [ 2013-12-22 15:14:05 ]
Світлано, мене менше всього цікавлять геї, як загалом і усіх нормальних українців. Я знаю, що в європейських країнах людей, як худобу, не заганяють в одну партію, не прикривають злочинів державних чиновників найвищого рангу, не судять по вказівці, не б'ють за політичні переконання, влада не плодить і не використовує провокаторів і т.д. І хто, врешті, відбирає від Вас своє? Невже, коли вступимо в Євросоюз, у нас буде гірша ситуація з українською мовою, ніж є тепер? А те, що економічна ситуація значно покращиться, доведено на прикладі багатьох країн. Світлано, Ви пишете, що правда в кожного своя споконвічно. Я поважаю Вашу думку і Ваш менталітет, але заперечувати очевидне не варто.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2013-12-22 15:57:00 ]
Ну, гаразд... Ще один коментар. "Не зганяють... не прикривають...не судять..." І список можна продовжити. Та я не така наївна. І там далеко не все так райдужно! І там люди живуть в чужих помешканнях, обклавшись кредитами. І там розквіт насильства.
А найголовніше: оцей наш народ потрібно на той кшталт перевчити, перевиховати, забути звички, поведенцію...)
І Ви вірити, що це можливо?
Я ні.
І велике питання: чи варто.
Тепер я хочу вийти з бесіди)))))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Анонім Я Саландяк (Л.П./Л.П.) [ 2013-12-22 18:25:06 ]
Всього Вам найкращого! Щоб кожен міг відстоювати свою думку словом, а не з допомогою "Беркута! :)!
Не відповідайте мені - я люблю вашу поезію і поважаю ваше право на власний світогляд...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2013-12-23 00:01:58 ]
"Економічна ситуація покращиться" - стверджує пан Богдан.
Щойно гостювала на сторінці покійного Ігоря Слісаренка, відомого журналіста. Раптово помер.
Цікаво писав про ці події в Україні, критично - про перспективи вступу в ЄС... Ось на таке натрапила.
"Блестящая заметка посла ЕС в Киеве поляка Яна Томбински в Kyiv Post: "Украина просит ЕС компенсировать убытки... Почему ЕС должен покрывать убытки? (Конечно, пане амбасадоже, Украина не Польша; мы помним, как Польше дважды в 1991 и 1994 г. Парижский и Лондонский клубы кредиторов скостили долги, равнявшиеся почти 60% ВВП -- И.С.) ЕС будет рад сделать вклад в экономические реформы. Но мы не собираемся оплачивать долги Украины..." Тут бы так кстати автор мог поделиться нынешним польским опытом реформирования... Что ж, восполним немного. Из свежей брошюры властей Варминьско-Мазурского воеводства "Инвестируя в Польшу -- 2014": "У нас самый высокий в Польше уровень безработицы и самая низкая зарплата. В результате мы предлагаем инвесторам большие ресурсы дешевой рабочей силы".
The Hackett Group, ведущая международная консалтинговая компания по уменьшению затрат, сообщает клиентам в свежем докладе: "Такое преимущество Польши как стоимость рабочей силы ставит ее на третье место в мире сразу за Китаем и Индией как лучших мест для аутсорсинга".
Ну, а про 11 млрд евро прямых выплат из бюджета ЕС ежегодно мы умолчим...".

Отже, найвище безробіття і дешева робоча сила. Такі перспективи. А зараз - міжкланова боротьба за владу.
Тепер я вмовкну).
Не коментуватиму.
Якщо комусь цікаво, ось посилання.
https://www.facebook.com/igor.slisarenko?fref=ts


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Галина Михайлик (М.К./М.К.) [ 2013-12-23 12:20:54 ]
Пані Світлана тут на сторінці вірша «Здвиг» п.Богдана пише:
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2013-12-22 14:43:59 ]
(…)Я навчилася цінувати свою землю і ближніх, їхні звичаї. Я християнка.
Я хочу зберегти своє, а не переймати сумнівні цінності. (…)

На сторінці її публікації читаємо:
http://maysterni.com/publication.php?id=78109
Світлана Майя Залізняк / Вірші
Страх
Скажу відверто – я боюсь… хрестів:
Отих, що бовваніють понад мливом,
Отих, які вінчають Божий дім,
Того, що виродкам-фашистам – символ (…)
Коментарі
(…)
Анонім Я Саландяк (Л.П./Л.П.) [ 2012-05-26 17:39:33 ]
А я, скажу відверто, більше боюся п'ятикутних зірок та двоголових орлів бо вони ще реальність...
Будьте!

Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2012-05-26 19:05:57 ]
Вам легше, Аноніме. )

Віктор Кучерук (Л.П./М.К.) [ 2012-05-26 19:25:16 ]
Один боїться хрестів, а хтось інший небезпідставно лякається п'ятикутних зірок, таке вже наше життя...

Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2012-05-26 19:57:46 ]
Вік живи, вік бійся. А помреш - пожалкуєш...)

Віктор Кучерук (Л.П./М.К.) [ 2012-05-26 20:15:49 ]
Це - правда...

Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2012-05-26 20:37:24 ]
Зірочки... я не боялася). Особисто мені вона слугувала символом "счастливого детства".
І лише.
(…)

No comment...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Богдан Манюк (М.К./М.К.) [ 2013-12-23 12:30:52 ]
Світлано, а як бути з теперішнім безробіттям в Україні? Воно куди маштабніше, ніж в Євросоюзі. Моя сусідка часто буває на заробітках у Польші, її роботодавець, поляк, у свою чергу їздить на заробітки в Німеччину. Порівняти доходи моєї сусідки і того поляка - велика різниця на користь останнього. Я не економіст, але переконаний, що Євросоюз - це розвиток виробництва європейських стандартів в Україні і можливість для українців біфльше заробити в країнах Євросоюзу. Крім того, Євросоюз чітко контролює виділені кошти, а не так, як наш великий сусід, що боїться втратити сферу впливу, тому ніколи не переймався, чи наданий кредит використано українцями доцільно. Два десятки літ тупцюємо на місці - варто спробувати розвиватися по-європейськи. Так, має місце боротьба кланів, народ на Майдані, в перщу чергу тому, щоб не опинитися в складі Росії, чиновники якої порівнюють Україну з вівцею, яка заблукала і рано чи пізно буде повернута до кошари. Погодьтеся: така загроза існує! Не припиняється й надалі процес русифікації, викривляється правдива українська історія, або подається з позиції інтересів Росії. Як сказав Леонід Данилович, - Україна - не Росія! Тому й керував Україною два терміни. Світлано, і Ви, і я хочемо жити у справедливій, демократичній, багатій державі. Так воно і буде!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Роксолана Вірлан (Л.П./М.К.) [ 2013-12-23 13:20:49 ]
Багдане, яскравий згусток думки, сильний локанізм, талановита абстракція- позиційно!
відмовляти серцю у затишку - це зробити його пульсаром самого життя, розхвилювати ним море любові, запалити його як маяк у борні проти зла! ! Спасибі за цей вірш!

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Богдан Манюк (М.К./М.К.) [ 2013-12-23 13:26:47 ]
Роксолано, мене так не розуміють навіть самі найближчі люди!:))). Ви талановита у всьому, навіть у коментарях!