ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Володимир Гнєушев - [ 2009.03.18 19:24 ]
    Наближаймо весну
    Ніщо не може зупинити час,
    Тому весна – це річ обов’язкова
    І для Донецька, і для Києва, для Львова,
    Чернігова, Одеси і Черкас…
    Ніщо не може зупинити час.

    Ніхто не може захистити нас
    Від зубожіння та іржі кайданів,
    Від зради тричі зраджених Майданів,
    Від воєн то за крісла, то за газ… –
    Ніхто не може захистити нас.

    Ніхто, крім нас, ніхто, крім нас самих
    Не вкаже цим невігласам від влади
    Не на нові ґешефти і посади –
    На нари в тюрмах – там місця для них.
    Ніхто, крім нас. Ніхто, крім нас самих.

    Ніщо не може зупинити час,
    Тому весна – це річ обов’язкова
    І для Донецька, і для Києва, для Львова,
    Чернігова, Одеси і Черкас…
    Ніщо не може зупинити час!

    03.2009


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (5)


  2. Олександр Олесь - [ 2009.03.18 19:57 ]
    1906
    Він жив один в своїй пустелі,
    В краю думок і мрій своїх,
    На мить одну злітав на скелі
    І знов для неба кидав їх.

    "Самотній він, — юрба казала, —
    Як жаль його…" і далі йшла,
    І в повній щирості бажала
    Зробить посмітюху з орла.


    ***

    Душа моя — пустка холодна й німа…
    Нічого в тій пустці самотній нема:
    То вітер розвіяв, то хвилі зірвали,
    То, граючись, діти малі розібрали.

    Душа моя — дно безджерельне й сухе,
    Де тільки сіріє каміння важке…
    Тим сірим камінням колись в мої груди
    Все били без жалю, жалкуючи, люди.

    ***

    З журбою радість обнялась…
    В сльозах, як в жемчугах, мій сміх.
    І з дивним ранком ніч злилась,
    І як мені розняти їх?!

    В обіймах з радістю журба.
    Одна летить, друга спиня…
    І йде між ними боротьба,
    І дужчий хто — не знаю я…

    ***

    О ніч чудова і чарівна!
    Ще вчора сіявсь сніг рясний, —
    Сьогодні ж теплінь, і понова,
    І проріст трав, і день ясний…
    Знай, — те ж колись і з людьми буде…
    Я вірю в диво! Прийде час, —
    І вільні й рівні стануть люди
    І здійснять мрії всі ураз!

    ***

    Солов'єва пісня ллється,
    Розливається в низах,
    Соловей лящить, сміється…
    Наче… тоне у сльозах.

    Квітнуть яблуні і груші,
    В світлі місячнім тремтять…
    Наче… мертвих скорбні душі
    В білих саванах стоять.

    Вся земля миліша раю…
    Шум, пісні і щастя скрізь!
    Я дивлюся, я ридаю,
    Я не бачу із-за сліз.

    1906

    ***

    Ти з'являєшся, як ранок…
    Там, на заході ще ніч,
    А на сході уже небо
    Червоніє від проміння,
    Блиску сонця золотого…
    Як в чеканні б'єтся серце!

    Ти ідеш, як день блискучий!
    Все радіє навкруги,
    Все впилось очима в сонце,
    Все співає йому гімни,
    Простяга до його руки…
    Як радіє, квітне серце!

    Ти проходиш… ніби вечір…
    Там, на заході, ще день,
    Там ще небо в барвах грає,
    А на сході вже, як демон,
    Чорна ніч розкрила крила…
    Як щемить у щемках серце!

    1906


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  3. Олександр Олесь - [ 2009.03.18 19:50 ]
    * * *
    В дитинстві ще… давно, давно колись
    Я вибіг з хати в день майовий…
    Шумів травою степ шовковий,
    Сміявся день, пісні лились…

    Весь Божий світ сміявсь, радів…
    Раділо сонце, ниви, луки…
    І я не виніс щастя-муки,
    І задзвеніли в серці звуки,
    І розітнувсь мій перший спів…

    1904


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  4. Микола Вороний - [ 2009.03.18 18:57 ]
    Vae victis
    Я знемігся, згорів... Моє серце на попіл зотліло.
    Мою душу самотню пожерла гадюка-нудьга,
    І, безсилий, хилюсь я, хоч ще молоде моє тіло...
    Я знемігся, згорів... Моє серце на попіл зотліло,—
    В нім погасла снага.

    Мов свобідний орел, моя думка в просторах шугала.
    І я, спраглий, схилявся і пив із криниці знаття.
    Ні, не марно я жив,— я боровся, шукав ідеала,
    Мов свобідний орел, моя думка в просторах шугала
    В тих просторах життя!

    І мов нагла мара мені світ весь од сонця закрила...
    У гонитві даремній минули найкращі літа.
    Мрії гасли, як зорі, зломились напружені крила,
    І, мов нагла мара, мені світ весь од сонця закрила
    Неминуча мета.

    Я самотній стою. Наді мною реве хуртовина;
    Зграї гарпій проклятих, що звуться «навіщо», «куди»,
    Мою душу жеруть... Як покинута в лісі дитина
    Я самотній стою. Наді мною реве хуртовина,
    Замітає сліди.

    1904


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.21) | "Майстерень" 5.5 (6.29)
    Коментарі: (2)


  5. Марія Гуменюк - [ 2009.03.18 17:37 ]
    Березнева бувальщина

    Промайнула між дерев веснонька зваблива
    Та морозу дивний щем в серці залишила:
    Закохався дідуган в устонька медові,
    Як побачив дивний стан, у шнурочок брови.

    Розпашівся не на жарт, тисне, як у січні,
    Закликає вітер в лад підвівати звично.
    Постаралися удвох: хрумкає водичка,
    Примерзають уночі весни черевички.

    Як побачило згори сонечко картину,
    Що засипана снігами весняна хустина,
    Відрядило промінців розігріти землю,
    До коріння підійти, розбудити чемно.

    …Усміхнулася весна, розцвіла красою,
    Відігнала дідугана спати за горою.
    Оживає поле й сад гомоном врочистим,
    Наступає весна красна, казково - барвиста!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.26) | "Майстерень" 5.5 (5.18)
    Коментарі: (3)


  6. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.18 17:12 ]
    Мобільний здох
    ***
    Мобільний здох.
    А ти ще не сказав
    Ні слова суті,
    все блукав довкола.
    Лишилась я,
    і натовп, і вокзал,
    І недоречні ритми рок-н-ролу.

    Новенький потяг всмоктував народ.
    На мокрих пальцях –
    ворси кашеміру.
    Мобільний здох.
    Мобільний здох – і от
    Я увійду і стану пасажиром.

    Ти б міг мені сказати:
    „Зачекай!
    Кінець завжди багатий на початок”.
    Мій телефон все вирішив:
    нехай,
    Так буде краще – зараз помовчати.

    О збіг обставин,
    що за дивний збіг!
    Рука стискає пасинка Феміди.
    Вже чути потяга глибокий вдих,
    І мій сусід напрошується в гіди.

    А як же важко втупитись в перон,
    У цю залізно-кам`яну алею!
    Під простирадлом,
    наче телефон,
    На півдоби
    я зникну із дисплею.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  7. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.18 17:09 ]
    ПРОВОДИ
    Олександру Б.
    присвячується

    Тут все на схилах. Інколи крутих.
    Все віддано вітрам, бува пожежам.
    Лиш на вершинах ніби видно тих,
    Хто вийшов на пласке лівобережжя.

    І зазираючи в торішні сни,
    Щоб відібрати віщі поміж віщих,
    Упевнені, що всі – в о н и –
    Батьки, сини – ніколи не колишні.

    Там все інакше. Та не знаю як.
    Напевне так, до чого хто притерся.
    Ти родич мій, ти ближній мій, земляк,
    Протяте часом, як стрілою, серце.

    Ще довго сперечатись, хто осліп.
    І в потойсвітті є свої макітри.
    О, як непросто бачити углиб
    Твого життя, опущенного в титри.

    А в наших жилах вічність розлива
    Одвічну тугу, мов навари м’яти.
    І втішно думати, що в нас ще є слова
    Самих себе колись переписати.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" 5.13 (5.46)
    Коментарі: (1)


  8. Юлія Скорода - [ 2009.03.18 16:54 ]
    ***
    При-
    св-
    я-
    та… приятелю

    Прийди, приятелю,
    прийди і пригорни.
    Причина пристрасті –
    свобода світських примх.
    Прийди, як привид,
    як світанок,
    як пригода.
    Прийди, як свідок,
    як примара,
    присолода…
    Прилинь своїм до пристані
    принад моїх –
    Прищеп свавільних
    На прицілі у святих.
    Прилинь,
    пригрій,
    при…
    сві… свідомо,
    святотатно,
    Притоком свіжості
    з приплодом своєчасним.
    Приснись, як прикрість,
    в присмерку пригрій,
    Мій приятелю,
    Світлий принце мій!

    18.02.2009 р.Б.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (4)


  9. Микола Бажан - [ 2009.03.18 16:29 ]
    Любисток
    З-під вій — блакитна тінь, ознака нестеменна,
    Й рожевий слід лишивсь на грудях де-не-де,
    А він уже ступив ногою у стремена,
    І кінь його баский вже гривою пряде.

    Лишилася сама, коханка безіменна,
    І дивиться на путь, де курява паде.
    Одного вечора, як праця цілоденна
    Кінчиться геть, вона дитину приведе.

    Та в хаті прокричить недовго немовля,
    І лиш в глухім садку, де скопана земля,
    Розквітне рути цвіт і проросте любисток.

    Вона ж так само вдень сапатиме поля,
    Вночі — ридатиме, не знавши, відкіля,
    Від кого день і ніч чекає тайних звісток.

    1926


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  10. Микола Бажан - [ 2009.03.18 16:09 ]
    Будівлі
    1. Собор

    У тіні пагорків, процвівши потаймиру,
    Звучить колона, як гобоя звук,
    Звучить собор камінним Dies irae,
    Мов ораторія голодних тіл і рук.
    Встає огонь святобливої готики,
    Як ватра віри,

    як стара яса,

    І по-блюзнірському піднеслись в небеса
    Стрілчасті вежі —

    пальців гострих дотики.

    Рукою обійми холодні жили твору
    І дай рукам своїм німим
    Піднести серце власне вгору
    На грановитих списах рим,
    Щоб в очі скнарі темних веж
    Заглянуло воно,

    мов дзвін сухий, забилось.

    І тінь впаде із пальців веж, як стилос,
    І почекру її на серці не знесеш.
    Немов кістляві й люті пута,
    На серце ляже слів важкий узор.
    Залізом,

    полум’ям,

    єлеєм,

    кров’ю

    куто

    Зловіщу повість про собор,
    Як в захваті стражденних юрм,
    У скреготі зубів

    і скреготі граніту,

    Мов смертний спів,

    мов клич одчайних сурм,

    Щоб пломеніти і гриміти,
    Здіймавсь собор на славу феодалу,
    Яскриня віри,

    кишло прощ, —

    І на лункі тарелі площ
    Вже дзвін його упав помалу,
    Мов мідний шаг,

    офіри мідний шаг.

    Так в католицьких висохлих руках
    Бряжчать разки з пахучого сандалу.

    На дзвін не йшли,

    а плазували лігма

    Раби та блазні, дуки й королі;
    І роззявлявсь собор,

    немов солодка стигма

    Безвольної й самітної землі.
    І падали,

    і дерлись під склепіння

    Тіла без рук і руки, що без тіл;
    Роти, розірвані навпіл,
    В камінну бистрину вплітали голосіння.
    І, як худа стріла,

    злітав над ними вгору,

    Як рук голодних гостроверхий сніп,
    Натхненний корабель собору
    У фанатичнім, виснаженім сні.

    Крутилися роки в похмурій веремії,
    Та не згасали, щоб ізнов блищать,
    Вогні готичних яросних багать
    На щерблених мечах і косах Жакерії,
    Бо зводився собор — гнобитель і захисник,
    Юрби благання і юрби прокльон,
    Й готичний розцвітав трилисник,
    Мов хрест, мов квіт,

    мов псалма і мов сон.


    II. БРАМА

    У грі нелюдській,

    в спразі неприродній,

    Потрясши ланцюги прикрас,
    Важкою зморшкою напнувся владний м’яз,
    Обняв краї

    спокійної безодні.

    Підніс,

    як пожаданний келих,

    Широку браму в вишину,
    Широку браму,

    грішну і земну,

    Мов круглий перстень на руках дебелих.
    І творчий хист,

    що не втомивсь,

    не вистиг,

    Снопи принадних зел на камені поклав,
    Як груди дів,

    гарячих і нечистих,

    У шпетних ігрищах уяв.
    Так щедро кинув семенасту брость,
    Як звик на ложе кидати коханку,
    Що зна любовний піт,
    важких запліднень млость,

    І ситий сон,

    і спрагу на світанку.

    На брості — квіт,

    на брості — квіт, мов око

    Розпаленого самкою самця
    Ще тих століть,

    коли в серця

    Вливалась пристрасть хтивого барокко,
    Що плинула з віків старого лабіринта,
    Що поєднала іздаля
    Вкраїнських брам рясне гілля
    З вільготними акантами Корінта.
    І той акант — не лавр

    на голові державця,

    І брами щедрої ніхто не розчиняв,
    Щоб бранців пропустить

    з подоланих держав.

    Бо шлях звитяг крізь браму не прослався.
    То брама пристрасті пригнобленій і лютій
    Старих століть.

    Одягнені в шарлат,

    Тоді здвигав свої дзвіниці злотокуті,
    Мов пишні бунчуки,

    бундючний гетьманат.

    Тоді, немов бучний вінець,
    На масне волосся степу
    Поклав церкви свої Мазепа,
    Поет,

    і гетьман,

    і купець;

    Тоді, програвши гру одчайну,
    Навчився бігати назад
    Мазепин білий кінь, оцей Пегас без стайні,
    Безхвостий Буцефал

    прийдешніх гетьманят.

    Женіть того коня,

    хода його хай втихне!

    Мов списа ржавого,

    дзвіниць ламайте тінь!

    І мовкнуть дзвони,

    дзвони з-під склепінь,

    Бо серце наше більше, аніж їхнє!


    III. БУДИНОК

    Мов райдуга, що викута в гамарні,
    Уже нагнувсь над домом віадук,
    Але ще юрбами навколо ходить гук,
    Стає в стовпи громохкі й незугарні.
    Стовпи громохкі. Палі риштувань.
    Підойми зігнуті. Поламані домкрати.
    Кипить могутніх будувань
    Гарячий бунтівничий кратер.
    В’їдається у степ завзята праця та,
    Як смерч, поставлений донизу головою.
    Трясе рівниною і двигає горою,
    Мов аркуші, шари земні горта.
    І вибуха, як постріл, рух,

    Розряд міцних натуг.
    Тут
    Буяє труд.
    І пруг

    ляга на плуг,

    І кут

    ляга на кут;

    Луна іде навкруг
    Споруд.

    Ідуть потужні голоси,
    Прокочуються в танці,
    І відгукаються баси
    Тяжких електростанцій,
    Де на моторах, з-під щіток,
    Між нафтових калюжок,
    Повзе, закручуючись, ток,
    Немов стальний остружок.
    Наллявши сяйва в склянку ламп,
    Він в’є свою спіраль
    Від паль
    До дамб,
    Від дамб
    До паль,
    Кваплячись у даль,
    Де хаос ям і хаос куп
    Піску й рудої ржі,
    Де на твердий, упертий шруб
    Нагвинчуються етажі.

    Колонки електричних гроз
    В дротах прогримотіли,
    І лопає тривалий трос.
    Як лопаються жили.
    І смерчі звуків випряда
    Оскаженіла хуга;
    То крутиться мерщій труда
    Велична центрифуга.
    Обертається мерщій,
    Луна на гони й гони
    По рейках гомінких колій,
    Як вагонетки, гонить.
    Копають степ, свердлять масив
    І закладають тут же
    Масиви стін,
    І дула димарів,
    І кратери споруджень.
    Зубами чорними зубил
    Рубають ромби брил,
    Бетон громадять в кучугури,
    І пахне, як озон, їдкий металу пил,
    І котяться важкі акорди сил,
    Широких спин і мускулястих тіл
    З залізної клавіатури.
    Залізо б’ють і гнуть прекрасну мідь
    І горбатих м’язах руки чоловіка.
    Над землею гримить,
    Над старою землею гримить,
    Як марш нечуваних століть,
    Будування висока музика.
    І стогне степ,

    і стугонить країна,

    Стальна запінена турбіна
    Електростанцій громових,
    І рухається день, як верств одвічний здвиг,
    І другий день уже чекає черги,
    Бо кожен день — як вибух і як штурм,
    Шалений марш напружень і енергій,
    Салют,

    і виклик сурм,

    і натиск,

    і алярм.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  11. Тетяна Роса - [ 2009.03.18 15:37 ]
    Мрія
    Від тебе піти я думав учора і позавчора,
    Бо ми назбирали разом зневіри високі гори,
    Бо ми збудували стіни між нами із скалок болю,
    І я відпустити мріяв тебе і себе на волю.
    Приспів:
    Кохана моя, кохана, єдина моя, єдина,
    Я перед тобою винен, і ти мені також винна.
    Я винен тобі всю ніжність, яку у душі я маю,
    Ти винна мені ту жінку, яку у тобі кохаю.

    Від тебе піти я мріяв, можливо, знайти гарнішу,
    Та де ж я знайду свавільну, що буде мені вірніша…
    Та де ж знайду ріднішу, наосліп мені знайому,
    Таку, щоб коли цілую, то думалось – я удома.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9)


  12. Юльця Венчур - [ 2009.03.18 14:37 ]
    Про нас
    Ти прости,
    що не пишу тобі я листи,
    не читаю
    надвечір тобі свої сни,
    не дарую
    полотна своїх почуттів,
    не роблю
    усе те, чого ти б так хотів.
    Всі листи
    не доходять до твоїх очей,
    всі слова
    розчиняються в димі ночей,
    всі картини
    зображують наше життя,
    але...
    Я не знаю - хто ти,
    ти не знаєш - хто я.



    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.22) | Самооцінка 6
    Коментарі: (19)


  13. Микола Хвильовий - [ 2009.03.18 13:18 ]
    На верхів’я
    Греби, весляре, на верхів’я!
    Король-весляре, на верхів’я!
       В люстерці гроз
    в люстерці снів
    в люстерці гроз безмежних,
    Король-весляре, гей, блисни
    в люстерці гроз безмежних.
    Ой, покотись надхмарним рокотом
       що буйний грім.
       Загогочи скаженим рокотом
       що буйний грім.
       Та закувала чуйна хмара
       й заплакали дощі,
       пішли отари —
       попливли,
       а потім сипалась вода.
    Невже вгамує шквал
    шалений подих-бій вітрів,
    коли тендітна пані-тиша
    за ними йде?
    Греби ж, весляре, вище, вище,
    І з тріском бунт! і з тріском стріл!
    І знову зорі — в метеори
    — Так на землі працюйте вік...


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.1)
    Прокоментувати:


  14. Микола Хвильовий - [ 2009.03.18 13:18 ]
    За обрієм зима
    Посьолок на горі, а там — завод сизий.
    На серці пелюстки так тепло-тепло: мак.
    Вже одцвірінькав птах свої жагучі меси —
    За обрієм зима.

    За обрієм зима, а лебедині крила...
    Не видко на шляхах — жеврів листопад,
    Але і промінь-цвіт не намантачить рала:
    Захворів у степах.

    Добраніч! У вирій ми, гуси, простяглися.
    За вами й я туди (вовтузиться сумнів).
    І завжди так в житті: до сонця несемося,
    Лише затихнуть десь його палкі пісні.

    Лосунем поплигав вітрець жовто-осінній.
    Росте на думці дуб з голісіньким гіллям.
    Гудок. Товариші ідуть, як франкмасони,
    І на спочинок теж задумливі поля.

    Мовчазно. Шарудить тільки змарніле листя,
    Похилий пес пробіг через сумний байрак...
    В якій гармонії я дочекаюсь гостя?
    За обрієм зима...


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.1)
    Прокоментувати:


  15. Володимир Замшанський - [ 2009.03.18 12:17 ]
    Березень
    Вчора, вчора летіли гуси
    Небо сірим на землю стекло
    Й місяць-щур не розбризкував мускус
    На поснуле хатами село.

    Білим впали сьогодні пір’ям
    В березневого ранку імлу
    І береза сльозою зневір’я
    На соснову скидалась смолу

    Не натішиться срібло мостами
    Кригу неба крило розіб’є
    Й молодик на село мов в останнє
    Мускус зоряний літа проллє

    Та по ночі в негоді цій білій
    Ще заховано заспаний світ…
    Й припорошені гусоньки сірі
    Сороковий завершують літ.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  16. Олександр Єрох - [ 2009.03.18 10:31 ]
    Ти ворогів своїх не раз
    Ти ворогів своїх не раз
    В боях перемагав,
    І славу з честю здобував,
    Князь-воїн, Святослав!

    “Іду на ви” – і ворог знав:
    Полки вже маршем йдуть,
    На сході з сонцем золотим
    Хоругви розцвітуть.

    І списів сяючі ряди,
    І шоломів зоря
    Кавказькі гори перейдуть,
    Перепливуть моря.

    За князя голови свої
    В час грізний покладуть
    І честь собі в боях лихих
    Полки його знайдуть.

    Вже краще смерть з мечем в руці,
    Ніж втечі гріх важкий –
    Так Святослав заповідав
    Нащадкам в час лихий!




    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (4)


  17. Вікторія Сироватко - [ 2009.03.18 10:09 ]
    * * *

    Прямо у груди постукає грім –
    Зустріч так близько.
    Викличу дощ і побігаю з ним,
    Наче дівчисько.
    Легко зроблюсь незнайома собі –
    Юна бігунка.
    Та не втекти від вологих обій-
    Мів...
    І – поцілунків.
    Пестощі краплям не забороню –
    Дуже хотіла
    На акварелі накрапати ню –
    Вигини тіла.
    І розчинити слова молоді –
    Наче любисток,
    І сполоснути в небесній воді
    Душу Пречисту.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (2)


  18. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.18 07:18 ]
    МОЛИТВА

    Навіть не смію
    Просити нічого,
    Господи, -
    Долі,
    Дороги...
    Осанно!!!
    Все
    Починається
    З Твого порогу...

    Навіть не смію
    Казати „Чому Ти?”..
    Знаю –
    На благо.
    Знаю –
    З любові.
    Кожен собі
    Свою долю
    Наплутав...

    Господи!
    Всує,
    Грішна,
    Намарно
    Хлюпала словом,
    Впускала зневіру...
    Ти ж – як і завше –
    Сонцем
    Безхмарним...

    Господи!
    Дав,
    І Даєш,
    І Примножиш
    Кожному –
    Тільки
    Спромігся б узяти.
    Вибач...
    Інакше
    Молитись не можу...

    Я – Твої будні.
    Ти – моє свято.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (3)


  19. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.18 07:05 ]
    У листопаді сни завжди глибокі
    * * *
    У листопаді сни завжди глибокі.
    Такі ж, як осінь, випита до дна,
    Коли м`який і неквапливий спокій
    Не потурбує збурена весна.

    У листопаді сни завжди пророчі,
    Тривкі, як повний місяць на воді.
    І так незвично: ліс супроти ночі...
    Віддав усе, віджив і відгудів...

    У листопаді – мов відкрите тім`я –
    Холодне небо високо бринить,
    І, прокидаючись, гадаю: чим я
    Тебе сьогодні зможу звеселить,

    Коли усе – вітрам, дощам, туманам,
    Коли слова – і ті такі скупі...
    У листопаді сни мої – як рана,
    Глибока, і нанесена... собі.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (3)


  20. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.18 07:54 ]
    РОЗБИТЕ ДЗЕРКАЛО

    1.
    Була і немає.
    А стільки всього було!
    І болю, і радості,
    Свят і тривкої тривоги…
    Усе відпалало, -
    Крізь серце, -
    Усе відгуло,
    Була – і не буде
    Так близько уже нікого.

    А як ти була!
    По вінця весь світ, по краї!
    А як ти була –
    Із сонячним променем злита.
    Лишилося все,
    Що колись називали своїм,
    Лишилося все,
    Але на правах реквізиту.

    Прожити як є
    Ці ночі, ці ранки, ці дні.
    Прожити як є
    Відпустки, свята і будні.
    Ми нашому «завтра»
    Учора відрізали: «Ні!».
    І більше з тобою
    Удвох
    Там уже не присутні.

    2.
    Перегорни мене, як сторінку.
    Готуй чорнила для інших вражень.
    Я по земному тобі не жінка.
    А по небесному? Хто підкаже?

    Моя печаль твоїх слів не варта.
    На обмін цей ми давно не згодні.
    Я – не твоє полум’яне «завтра»,
    Ти – не моє крижане «сьогодні».

    Перегорни. Так, напевно, треба.
    Ти мною п’яний.
    Тобою сита.
    До тебе…
    Разом…
    А після тебе?...
    Розбите дзеркало.
    Я розбита.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  21. Юрій Сегеда - [ 2009.03.17 23:40 ]
    Іноді падають зорі
    Іноді падають зорі
    Там, де широке поле.
    З них виростають квіти,
    Взявши в землі гіркоти.

    Стільки гірких історій
    Квітами серце коле...
    Стане замало світу,
    Досі ж була тільки ти.

    Іноді падають крила,
    Іноді ти зникаєш.
    Є ще, крім тебе, небо.
    Небо в очах не все.

    Квітами шлях закрили,
    Вже його не шукаєш.
    Іноді так і треба –
    Сам нас хай час несе.

    З неба вогню пелюстка
    Впала на білу хату,
    Першим згорів лелека,
    Потім кохання з болем.

    Всесвіт – велика пустка,
    Вихід один – кохати,
    З кимось іти так легко
    Теплим политим полем.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (1)


  22. Василь Степаненко - [ 2009.03.17 21:27 ]
    Жінка у танці
    *
    Жінка у танці
    Палахкотить, як вогонь,
    Що я роздмухав.

    Полум'я сукні.
    В ритмі звивається і
    Манить до себе.

    Складки гарячі мигтять,
    Схожі на стріли.
    Ранить мене наповал
    Жіноче тіло.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  23. Василь Степаненко - [ 2009.03.17 21:36 ]
    Бурульки
    *
    Бурульки
    перша радості сльоза
    на мить застигла,
    ніби ртуті крапля –
    вимірює уже тепло весни.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  24. Василь Степаненко - [ 2009.03.17 21:52 ]
    Світ очманів
    *
    Світ очманів
    від чекання мого.
    Ти вже далеко.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  25. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.17 20:48 ]
    ЧОРНОБРИВЦІ
    * * *
    На чорнобривцях – тонкошкірий сніг.
    А я усе відтягувала осінь,
    Як тятиву...
    Та так і не вдалося
    Терпкого часу зупинити біг.

    Гірчить в повітрі.
    На душі гірчить.
    Я знала – все удосвіта минеться.
    І ось –
    На чорнобривцях сніг лежить,
    Як на мені.
    Не обмине й мене це...

    Мудріше, втім, - не кликати журби,
    І не спиняти погляд на долівці.
    А я дивлюсь
    На сплутані чуби
    Під снігом перемерзлих чорнобривців.


    Рейтинги: Народний 5.55 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.46)
    Коментарі: (4)


  26. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.17 20:32 ]
    ЗА КАВОЮ
    ЗА КАВОЮ

    Дощ перейшов на пошепки і стих.
    А я – ніяк не наберусь відваги
    Тобі сказати кілька слів із тих,
    Які до ніг лягають, наче стяги.

    Які до скону будуть при тобі,
    Та не гвоздикою в тугій петлиці.
    Їх не пускають, наче голубів,
    З майданів привселюдно у столицях.

    Вони не відають дубових рам,
    Обкладинок замацаних альбомів,
    Вони лишаються назавжди там,
    Куди немає доступу нікому.

    Однак сказати – право не моє,
    То ж я лише дивлюсь на тебе хватком
    І слухаю, як ложка виграє
    На стінках керамічного горнятка.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (4)


  27. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.17 20:09 ]
    ПЕЧІНКОВИЙ ПИРІГ

    Який пиріг!
    А смак!
    А запах!
    Я – напекла.
    Я – пригощаю.
    Беріть!
    Не гребуйте!
    Скуштуйте!
    Сімнадцять курок
    Віддали
    Свою печінку
    В цей пиріг.

    Смачного!!!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" 5.13 (5.46)
    Коментарі: (9)


  28. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.17 20:29 ]
    Хочу стати сміливою
    * * *
    Хочу стати сміливою,
    Щоби
    Бути собою:
    Шаленою,
    Пустотливою,
    Зануреною з головою
    В життя,
    Що усюди є –
    Видиме і невидиме,
    Таку –
    Ніхто не розплутає,
    Таку –
    Ніхто не хотітиме…
    Хочу бути
    Наскрізною,
    Щоб крізь мене –
    Печалі.
    Бути хочу я різною,
    І зі скла,
    І зі сталі,
    Бути
    З нитки шовкової,
    І -
    З колючого дроту,
    Запальною,
    Бідовою,
    Покладеною
    На ноти,
    Навіяною
    Приливами,
    Снігом,
    Дощем і вітром,
    З тобою
    Завжди щасливою.
    З тобою.
    А ще –
    Зі світом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  29. Галина Косович - [ 2009.03.17 20:21 ]
    ***
    Де починаються слова,
    Там починається порожність,
    Гріховність мислі,
    Дум ворожість
    І замість серця - голова.
    Де починаються слова,
    Вмирає дух,
    Зникає вічність,
    Польот зникає, навіть птичий,
    Мовчи, допоки суть жива.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" 5.25 (5.39)
    Коментарі: (12)


  30. Ігор Хо - [ 2009.03.17 19:19 ]
    Три пісні про нездійснене
    №1

    Того разу
    був прекрасний день.
    Я - ще дурне хлопчисько,
    а вона - чи не найкрасивіша
    з усіх дівчат.
    З нею було легко
    розмовляти;
    так - немов
    купатися у сонячній воді.
    Але той день всього лиш був одним,
    безмовно щедрим днем.
    При зустрічах,
    які траплялися задовго потому,
    ми лиш віталися.
    Й ніколи більше ми
    не гуляли разом.
    І я ще довго думав,
    що ж це було
    і чим воно мало змогу
    стати,
    якби тоді мені
    стачило сили
    натиснути дзвінка її дверей.

    №2

    Кохання.
    Так, це було
    справжнє кохання,
    що трапляється вперше
    й захоплює,
    наче важкий психоз.
    Її звали Настею
    і вона все ще училася в школі.
    Я не вмів як годиться кохати,
    тому першою мене поцілувала вона.
    Нам приємно було просто ходити
    по місту за руки,
    просто обійматися,
    просто дивитися в очі.
    Тоді була весна
    і все було чудовим,
    життєвим, як щойно збудований світ.
    Та нехай все минуло,
    і ми вже давно не разом,
    для мене вона назавжди
    "мала кльова Наська".

    №3

    Найнезвичайніше створіння,
    що мріє про дивні речі
    мене сильно збентежило.
    І, якби не
    абсурдність початку -
    ми б і далі
    спілкувались лише про музику.
    Або врешті-решт
    прийшли до всього повільно.
    Так, як хотіла вона.
    Так, як не вмію я.
    Зрештою,
    у нас на все був лише місяць.
    Місяць не повний - з перервами.
    По закінченні якого
    таки прийшли чеки на сплату
    за використане щастя.

    лютий 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (5)


  31. Олексій Кацай - [ 2009.03.17 17:59 ]
    Проліски
    Світлофорний розум мегаполісу…
    Вихрова акустика віршів…
    А за ними огортає проліски
    романсеро синіх місяців.

    Їх тут вісім. От вони злітаються
    на бузковий подив голосів
    і зірки неназвані гойдаються
    на нитках не винайдених слів.

    Першого контакту увертюрою
    снить скалярне поле таїни…
    Лише я інопланетно думаю:
    звідки тут є проліски земні :-о


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  32. Николай Таранцов - [ 2009.03.17 15:02 ]
    Містичні вірші, не знамо до чого
    Човни вмерзають у причали,
    Де біла гладь, оцім жиє,
    Зітхає, і борти ламає,
    Що це?,
    ......... життя, може й твоє,

    Прозорість злив і зорепадів,
    І плесіт хвиль, /тфу, ж було гладь/,
    Жіття не кожен розуміє,
    /І сотворила ж, якась блядь/,

    Та тільки стигне в горлі клекот,
    І човен твій, уже ось, ось,
    Щє й на душі, такая спека,
    І ці вірші, не знамо щось,

    А біла гладь, немов чекає,
    Вперто борти човна ламає,...


    Рейтинги: Народний 3 (4.33) | "Майстерень" 3 (3.75)
    Прокоментувати:


  33. Тетяна Роса - [ 2009.03.17 15:01 ]
    Вершина раскола
    До чего же
    я устала
    за тебя с тобой бороться.
    В твоей жизни
    очень мало
    для меня тепла и солнца.
    Я устала
    от ненужных
    слов, попыток объяснений.
    Ты приносишь
    слишком много
    отрицательных волнений.
    Будто я -
    пустяк какой – то
    и волнения не стою,
    от меня
    отгородился
    ты невидимой стеною.
    Одиноко
    сердце стонет,
    когда я тебя целую.
    Плохо так,
    но было б лучше,
    если б ты нашёл другую?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  34. Юрій Сегеда - [ 2009.03.17 13:37 ]
    ЇЖАЧОК (для журналу
    Жив у лісі Їжачок –
    Повна жопка колючок.
    Раз у лісі на горісі
    Він помітив пташечок,
    Що літали, як фанера,
    Між дерев і гілочок.
    Їжачок на них дивився,
    Сильно жабою давився,
    Бо літати сам хотів.
    Але в нього не виходе:
    Їжачки ж такі уроди,
    Що без крил і без хвостів.
    Зразу сильно обламався,
    Довго пухнув і довбався,
    Аж насилу догадався –
    І, забивши косячок,
    Обкурився Їжачок,
    Полетів до зірочок,
    І забив на пташечок.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 0 (5.39)
    Коментарі: (20)


  35. Вікторія Сироватко - [ 2009.03.17 11:26 ]
    * * *

    Я прокидаюсь від вібрацій
    Космічних рим.
    Мене лишає рано-вранці
    Сон-анонім.
    Йому зійти за панібрата
    Я не боюсь,
    Бо вени звикли відчувати
    Вселенський пульс.
    Забуду, як душа летіла
    В сліпучий блиск,
    Щоб знову дарувати тілу
    Небесний тиск.
    На Ґанок вийду у сорочці
    Ще теплих крил,
    Прокліпаю в небеснім оці
    Зірковий пил.
    Фантазія-майстриня тонко
    Рядків натче
    Із райдужної оболонки
    Моїх очей.
    У колір дня моя дорога
    Вже вируша,
    Де тихий шепіт діалогу
    Душа – душа.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (7)


  36. Порце Ляна - [ 2009.03.17 09:22 ]
    Домінує щоранку в кімнаті...
    Домінує щоранку в кімнаті
    прокисле вино,
    і червоною плямою манить
    з розбитої таці.
    Вже із люстра он та переконує:
    «Баста! Давно
    біль притих твій...
    загоївся...
    …як на собаці!»
    І образа від серця спаде
    аж до місця внизу,
    у якому (спитаєте маму)
    у мене шило.
    На очах –
    ніби хто по тій рані лизнув -
    не кровить більше пам’ять.
    Зажúло!
    Гей, вечірніх новин позивні,
    відірвіть мою думку від хаосу!
    Так – Арбату!
    А вам, сльози, - Ні!
    Годі плакати!
    Зарубцювалося!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (8)


  37. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.17 09:16 ]
    СУСІДАМ ЗА СТІНКОЮ
    Це, можливо, вам видасться дивним чи
    Як мінімум – некультурним:
    Мені хочеться грати опівночі
    І прелюдії, і ноктюрни.

    Стати звуками, клавіатурою,
    Пролетіти над ніччю стрімко, і…
    Ви мене «божевільною дурою»
    Назвете за тонкою стінкою.

    Хочу видихнути мазуркою,
    Закохатися менуетом.
    Сплять сусіди.
    Їх не розбурхаю.
    За законом
    І етикетом.

    Стережу їхній сон я Тузиком,
    Вириваю із себе звуки.
    Ти пробач мені, пані Музико!
    Не торкайтеся клавіш, руки,

    Йдіть на спокій, у котрий, клятий раз,
    А якщо уночі не спиться,
    Значить, клавіші обміняти час
    На слизькі металеві спиці.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (3)


  38. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.17 08:36 ]
    ДОНЕЧЦІ

    * * *
    Донечко!
    Як ти на мене чекала!
    Згадаю про це –
    І на серці важко.
    Заснувши на стільчику,
    Без покривала,
    І –
    Без вечірньої казки.
    Змерзли ручки твої і ніжки,
    Мій промінчику, веселушка,
    Під щокою – укотре! – книжка,
    Книжка,
    А не подушка!
    Що тобі, моя радість, сниться?
    Чи – як грає із вітром квітка,
    Чи про те, як пухнаста киця
    Набирається сонця влітку?
    Як ромашка угору пнеться,
    Поруч – я, і читаю казку.
    І у мене - немає лекцій,
    І мене не чекає праска,
    Посуд, віник, прання, ганчірка,
    Інтернет, телефон, візити,
    Несподівані вірші, дірка,
    Яку треба в будь-що зашити.
    А роботи – не тільки хатня…
    День за днем, а за іншим – день ще…
    Мені б тридцять годин – достатньо,
    Та доба має значно менше.
    Як змінилися темпи наші!
    Як твою зберегти довіру?..
    Строки – стислі.
    Задачі – важчі.
    Часу – двадцять і плюс чотири.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  39. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.17 08:55 ]
    весна
    Ох і небо!
    Наче крига скресла!
    Де не гляну –
    Вийшло з берегів.
    Як мені
    Такі зробити весла,
    Щоби твій
    Оглянути розлив?
    Щоби дна
    В тобі не відчувати,
    Веслувати –
    Все одно куди,
    Щоб горіли
    Зорі-діаманти
    У глибинах
    Талої води.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (1)


  40. Валентина Могила - [ 2009.03.17 08:49 ]
    Юрію Ґудзю
    Ярій, душе,
    Ярій, а не ридай.
    В. Стус

    Довкола твого імені – чутки,
    Терзають душу чесного поета.
    Комусь дорогу перебіг-таки,
    Що й мертвого кусає ще підлота.
    Комусь мізерному таки не угодив,
    (Мабуть, й не вчився ти цього робити.)
    То ж скубають понині залюбки,
    Бо здачі їм вже не даси, поете.
    Мізерія ота завжди була в житті,
    Що боляче уміла лиш кусати –
    Нема, щоб в скруті чим допомогти,
    А й мертвим вигребуть сміття із хати.
    Колись і Стуса заживо вгребли
    Заздрістю в землю вороги лукаві,
    А нині, бач, «Героя» вже дали,
    Він з почестю поповнив славні лави.
    За Україну, Юрку, за народ і честь
    Ти постраждав, попри усі обмови,
    Колись й тебе згадають так, як єсть
    І був яким ти у житті-любові.
    Та земляки ж бо пам’ять бережуть
    (Чи ж хто за них тебе ще краще знає?!),
    В їх пам’яті й любові – вища суть.
    Хай кістка в горло тим, хто тебе лає!
    Як міг, так жив, може, й не без гріха,
    Не товстосум і не лакуз лукавий.
    Борець за правду й честь – доля ж лиха
    Сина народу в України вкрала.
    Та в пам’яті людей лишився світлим ти,
    Як не старається олжа чорнити нині,
    Маєтків не здобув, сина не доростив,
    Але служив душею Україні.
    07.2006 р. м. Житомир


    Рейтинги: Народний 5.5 (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  41. Валентина Могила - [ 2009.03.17 08:58 ]
    Свіча горіла (Юркові Ґудзю)
    Горіла свіча життя,
    Відсвітом сонця горіла –
    Щербатая доля митця
    Плитою гранітною сіла.
    Здрастуй, Юрку, це ми,
    Твої літстудійці, друзі,
    Летіли до тебе крильми,
    Сумуємо по тобі дуже.
    Тобі б півстоліття було,
    А ти так пішов зарані,
    Відняте життя спливло
    Сивим туманом раннім.
    До ніг твоїх квітів сум
    І шелест трави шовковий,
    І свічка, запалена знов,
    Озвучене мертве слово.
    Тече швидкоплинний час,
    Звучать твої вірші щирі.
    Ти в слові живий для нас,
    Тут юні зійшлись й посивілі.
    Свіча не згасає, горить —
    То душа твоя поруч із нами.
    Єднання духовного мить
    Шелестом трав ланами.
    2.07.2006 р. м. Житомир


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  42. Галина Левченко - [ 2009.03.17 08:20 ]
    Розбухле пухирями сочистими...
    Розбухле пухирями сочистими,
    гематомами вкрите
    зеленавими, жовтими, синіми,
    вигниваюче ран печерами,
    чорними, криваво-запеченими,
    на дні озера,
    піщаному, байдужно-чистому –
    тіло молодої утопленої –

    холодними рибами осміяне,
    мудрими крабами розкраяне,
    збитошними личинками перенаселене.

    А як на дно опускалася,
    довге волосся
    промінням густим
    вгору здіймалося,
    лататтям розросталося,
    квітами білими сміялося
    до дна того –
    відразного,
    темного.


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  43. Галина Левченко - [ 2009.03.17 08:26 ]
    Весною бувають дні...
    Весною бувають дні,
    коли небо заростає корінням дерев.
    Деревцята тягнуться вітами до землі,
    ніжно лоскочучи тім’ячка перехожих.

    Колись давно
    наївна молода верба
    поцупила у мене корону
    своєю кроною.

    Тепер –
    заплуталася у вигинах її тіла
    старого, плакучого.
    Обросла мої груди
    тисячним гіллям
    і кожним листочком,
    пагінчиком,
    гіллячкою,
    закорючкою,
    корінчиком,
    липкою брунечкою,
    кожною кори зморщечкою
    благає повернутися
    до ірію...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.22) | "Майстерень" 5.25 (5.42)
    Прокоментувати:


  44. Наталя Карраско-Косьяненко - [ 2009.03.16 23:00 ]
    Над річкою
    Стоїть над річкою людина,
    А з вуст її злітає дим;
    Блакитні мрії і години
    Щезають в хвилях. Золотим

    І неосяжним водоспадом
    Вечірні зорі полились,
    А в серці дикому менади
    Кружляли танцями колись.

    В очах блукали чорні кішки
    Таємних знань, тонких думок.
    А зараз все, мов чиста книжка
    Без назви, слів і сторінок.

    Холодна хвиля промайнула,
    І стало тихо, як на дні, ─
    Людина дихати забула
    І загубилась уві сні.

    Останній подих розчиняє
    Останні зорі у диму,
    Мов птах, летить у дивну зграю,
    Там легко й байдуже йому…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.22) | "Майстерень" 5.5 (5.23)
    Коментарі: (4)


  45. Гортензія Деревовидна - [ 2009.03.16 22:10 ]
    ИНТИМ
    где нить и маятник пространство составляют
    и ночь не потревожит стук шагов
    размякшая вода - стекла оазис
    не оставляет никаких следов

    там лишь одно под левою лопаткой
    где слышен шум сменяющихся страж
    другое небо видели мы падало
    его глаза не замечали нас

    там лишь одно за клеткою кириллицы
    где сладок мед и первобытен страх
    другое небо с грохотом надкрылий
    рождалось из-под львиного ребра

    не позовет по имени запомни
    второго неба почерневший сад
    запомни вкус и цвет и горечь
    едва ли возвратишься ты назад



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (6)


  46. Юрій Лазірко - [ 2009.03.16 22:00 ]
    Дим з ладану
    Опірена босвелія, кору обходить ладан:
    – Коли вас молодитимуть, як батька – Пеліади,
    а кров не поступатиме до віт по серцевині,
    до вас я повертатимусь Бореєм зі святині,

    зі свят мого розладання на берегах Іллісу.
    Повівом очищатиму над Геєю завісу,
    щоб здалеченька бачила як Геліос мандрує
    та розсипає золото, неначе полиск збруї.

    Як леда, з Лединих яєць міняють діоскури
    палаци небожителів на підземелля мури,
    в той час – виходять ламії та каркають сивіли,
    а сивина розходиться волоссям Герофіли.

    В той час, скорботний я, піладні обійму терени,
    як все нутро своє відкриє діжка Діогену,
    як Одісею шлях нарешті витче Пенелопа
    і змиють гіркоту з лиця скорботного потопи

    дощів, що розперіщились, мов Арес за Еріду,
    зате, що фобам й деймосам у просторі Евкліда
    проставлено замало дат з поміткою "до крові",
    зате, що стріли, як летять – то повертають знову.

    Не бійтеся – знежилені не відчувають болю,
    ані Полему запаху розлитого по полю.
    Ах, скільки пір`я по землі мені збирати, рідна,
    щоб сріблом перелитися зі золотого в мідний?

    16 Березня 2009


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (12)


  47. Варвара Черезова - [ 2009.03.16 21:50 ]
    Только все чаще...
    Но ты не из тех, кто тоске воспевает осанну.
    И также не тот, кто бы мог ну хоть что-нибудь спеть.
    И скалятся окна домов отрешенно туманных
    И хлещет по листьям дождя почерневшего плеть.

    Леса фонарей прорастают верхушками в небо.
    Продажный неон вытекает из вырванных вен.
    Знаешь, что людям как прежде – лишь зрелищ и хлеба.
    Кровью окропленных каменных выцветших стен.

    Снова подняться с колен, будто к солнцу подняться.
    Прошлое наше – огня догоревшего дым.

    Только все чаще покорные тонкие пальцы
    Жаждут тепла, словно странник – глотка воды.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  48. Віктор Цимбалюк - [ 2009.03.16 21:22 ]
    Пізня осінь. Туман
    (Нелечці)

    За вікнами твоїми – пізня осінь...
    Уже листопад, а дощі все не моросять.
    Все вкрив своєю ковдрою туман –
    Сьогодні він тут ватажок і отаман...

    В тумані просинається світанок,
    В день переносить прохолоду тихий ранок...
    Туман розвісить на твої тендітні плечі
    Спокійний, тихий, прохолодний, пізній вечір...

    А потім в цей туман згорнеться ніч,
    Й до ранку згасне теплий вогник твоїх свіч...

    ...Й від твого ясенового порогу,
    Туман постелить з біло-сірих хмар дорогу...
    Й розлиє по долині молоко
    І огорне тебе своїм пухким вінком...

    ...І ти по саду побредеш у тім тумані
    Й відчуєш дух осінніх днів, живих, останніх...
    І свіжістю туману будеш дихати,
    Й сама до себе прошепочеш дуже тихо ти:

    - Стелись, туман, до ніг моїх, стелись!...
    Вишіптуй шурхотом осінніх падолисть...
    І в свіжу прохолоду огорни
    Мій тихий сон, і коло мене ти засни...

    І десь, аж в березні, напровесні, проснись,
    Й туманом ярим навкруг мене огорнись!..


    Кумпала Вір,
    25.11.2006 року, м. Хмельницький


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  49. Віктор Цимбалюк - [ 2009.03.16 21:11 ]
    Рондель про щастя
    (Батькові і матері)

    …А народився я - на Україні,
    Де жовте Сонце й Небо синє-синє!..
    Де над полями райдуг грона виснуть,
    А крізь віки відлунням лине Пісня…
    …А народився я - на Україні,
    Де жовте Сонце й Небо синє-синє!..
    …Тут у Степах сивобородий Батько-Вітер
    Куйовдить ниви і скородить трав суцвіття!..
    А на Річках гойдає чайки й байдаки,
    А в Горах каменям навіює думки!..
    …А край мій рідний називається Поділля:
    Багатий чорноземом, хлібом, сіллю…
    Я виріс в хаті, в мальовничому селі,
    В душі моїй – слід Матінки-Землі,
    Де по дощеві райдуг грона виснуть,
    А серце пробирає тиха пісня…
    …Я п`ю холодну воду із криниці,
    Я – то в селі, то – в місті, то – в столиці:
    Шляхи й стежки, рівнини, доли, гори,
    Поля й ліси, річки, садки і море!..
    …Де джерело мого патріотизму?...
    Чому тече сльоза і серце тисне?..
    Та не шукайте логіку – даремно…
    Хто вміє бачити – побачить Світло в Темряві…
    Бо народився я - на Україні,
    Де жовте Сонце і безкрає Небо синє!..

    Кумпала Вір,
    13.01.2007 року, м. Хмельницький


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (4)


  50. Галина Левченко - [ 2009.03.16 21:26 ]
    Чотири сонця...
    Чотири сонця
    народили воронів
    з очима сяючими.

    Мале дівчатко
    знайшло метелика
    у коробці сірниковій.

    Барвна мушка
    упивається сечовиною,
    крильцями променіючи.

    Білим криком
    пекло кличе
    у світло святості.


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1517   1518   1519   1520   1521   1522   1523   1524   1525   ...   1828