ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Надія Горденко - [ 2006.09.02 17:59 ]
    Пробачила
    Не знала, я що через роки
    Ввірветься в серце образ твій.
    Зламається привичний спокій –
    В моїй душі почнеться бій…

    Такий далекий, але рідний.
    Згадаю я не перший раз
    І твої губи, погляд ніжний
    Перед очима стане враз.

    Давно, колись мене образив,
    Кохання кинув ти до ніг…
    Глибоко в серце моє вразив
    І що було, ти не зберіг.

    Чому? Чому я все питала, -
    Навіщо зрадив ти мене?
    Повернення твого чекала,
    Та знала: горе не мине.

    Напевно, вже я не забуду,
    Як закохалась перший раз.
    Пила любов, немов отруту,
    Нас роз'єднав навіки час…

    Та дні спливали – серце мліло
    І я пробачила тобі...
    Чому ж, чому так заболіло,
    Коли наснився знов мені?..


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" -- (5.01)
    Прокоментувати:


  2. Сергій Єсенін - [ 2006.09.02 12:06 ]
    x x x
    Быть поэтом - это значит то же,
    Если правды жизни не нарушить,
    Рубцевать себя по нежной коже,
    Кровью чувств ласкать чужие души.

    Быть поэтом - значит петь раздолье,
    Чтобы было для тебя известней.
    Соловей поет - ему не больно,
    У него одна и та же песня.

    Канарейка с голоса чужого -
    Жалкая, смешная побрякушка.
    Миру нужно песенное слово
    Петь по-свойски, даже как лягушка.

    Магомет перехитрил в коране,
    Запрещая крепкие напитки,
    Потому поэт не перестанет
    Пить вино, когда идет на пытки.

    И когда поэт идет к любимой,
    А любимая с другим лежит на ложе,
    Благою живительной хранимый,
    Он ей в сердце не запустит ножик.

    Но, горя ревнивою отвагой,
    Будет вслух насвистывать до дома:
    "Ну и что ж, помру себе бродягой,
    На земле и это нам знакомо".

    Август 1925


    Рейтинги: Народний 7 (5.9) | "Майстерень" 7 (5.92)
    Коментарі: (2)


  3. Віталій Шуркало - [ 2006.09.02 07:37 ]
    Мені однаково
    І де ж ти є, тебе питаю,
    Ти та, кого я малював,
    Кого я власними думками,
    Навпроти світла уявляв.

    На кого я тримав надії,
    Кого я завжди рятував,
    Ти та, для кого мої мрії
    Я б без вагань усі віддав.

    Твій запах завжди біля мене,
    Він тут, завжди в моїх думках,
    Я б полетів туди, до тебе,
    Та тільки, де ти, я не знав.
    26.02.06


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.21) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (4)


  4. Віталій Шуркало - [ 2006.09.02 07:14 ]
    Невдачі слова
    А я вже вмер, думки мої пропали,
    Обличчя порох притрусив,
    І знову встав, коли всі спали,
    Життя закінчитись просив.

    Так долітали до небес
    Останні стогони до смерті,
    Як достигали до чудес
    Прості ці витвори обдерті.
    15.05.2006


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Прокоментувати:


  5. Оксана Лущевська - [ 2006.09.02 00:40 ]
    відчуттями
    Долями - недолями,
    Правдами - неправдами,
    Пальцями тендітними,
    Поглядів тирадами
    Чоловічу партію
    Ти зіграв без програшу
    Відчуттями, чуєш, я тепер грішу...

    Сказаним - несказаним,
    Думаним - недуманим,
    Мудрими цитатами,
    Пристрасними думами
    Ти любов приховуєш
    У кишені боязно
    Відчуттями, бачиш, все на світі двоється...

    Щастями - нещастями,
    Вірами - невірами,
    Цілими годинами,
    Втомленими лірами
    Ти зіграєш партію,
    Що розтопить лід
    Відчуттями, знаєш, стримується світ...


    Рейтинги: Народний 5.31 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (4)


  6. Олена Багрянцева - [ 2006.09.01 20:24 ]
    Холодний час
    Весняний день чомусь такий холодний.
    Солодкий торт нестримано гіркий.
    І ситий сонцем день немов голодний.
    Найкращий друг якийсь неговіркий.

    Бо чорний плащ окутав світ великий.
    Усе покрила чорна пелена.
    Осів туман, похмурий та безликий.
    Прийшли часи сп'янілі від вина.

    Холодні люди бродять без надії.
    В сумних очах немає вже вогню.
    Лиш в мене в серці вогник пломеніє,
    Бо всеодно життя я це люблю.
    3.05.2000


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5 (5.48)
    Коментарі: (1)


  7. Таня Ричкова - [ 2006.09.01 17:01 ]
    Три миниатюрки.
    ***
    Оплывший дядя пустовёдрый
    Мою тропинку перешёл.
    Он, полулыс и отрешён,
    Тащил портки свои на бёдрах.

    ***
    Твой тип ума и красоты
    Мне глубоко несимпатичен.
    Так есть, порою, в трелях птичьих
    Дискант, пугающий сады.

    ***
    Светла старуха, непечальна,
    Как одуванчики в пуху.
    С кольцом широким обручальным,
    С романсом дивным на слуху...




    Рейтинги: Народний 5.13 (4.88) | "Майстерень" 5.25 (5.08) | Самооцінка 3
    Коментарі: (2)


  8. Оксана Лущевська - [ 2006.08.31 23:51 ]
    хто є ?
    хто є людина, що безмрійо
    снує спустілими містами,
    що не сміється щиро сонцю
    і небу. Йде собі мостами
    самотньо...

    хто є людина, що в моменти,
    коли зірки вкривають небо,
    тримає в собі синтименти,
    бо так доречно, чи так треба
    в безодню...

    в безодню - падають контексти
    того простого існування...
    хто є людина, що не мріє?
    хто є людина без кохання?


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (4)


  9. Оксана Лущевська - [ 2006.08.31 21:14 ]
    вагання
    Желатином мозок взявся,
    Розмовляю з тишею:
    Усе сказане відразу
    На шматочки кришу я.
    Нашаровую розмову
    Із питальних знаків
    Чи потрібно,чи коректно?
    ...Так перлік гаків...

    По покуттях орди бісяться
    Та із слів навали.
    І митають прямо в душу
    Відповідь - кинжали.
    Желатином мозок взявся
    Від такого бою.
    Розмовляю з тишею?
    ??????????????????
    Чи вона зі мною?


    Рейтинги: Народний 5.08 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (5)


  10. Оксана Лущевська - [ 2006.08.31 19:14 ]
    вщерть
    Почаюємо...Малиновий напій
    розігріє руки...І слова
    аж посипляться, як рима на папір
    і пожалять, наче кропива.
    Поговоримо...Декілька хвилин
    губи потремтять...І пергаментом
    вкриються поморщені думки,
    вщерть засмажені, до горечі, моменти.
    Покуштуємо...Варення з аличі -
    як бурштинове розірване намисто...

    Гріють спогади сьогодні і завжди,
    Гріють ніжністю, так щиро й ненавмисно.


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (6)


  11. Олег Бондар - [ 2006.08.31 15:36 ]
    ЛЬВІВСЬКА НОСТАЛЬГІЯ

    ЛЬВІВСЬКА НОСТАЛЬГІЯ
    (автобіографічна балада)

    Присвячую
    Степанові Зіновійовичу
    та Олені Тимофіївні Ткаченкам



    Львів,
    Львів,
    Лемберг.
    Зойк…
    Спів…
    Лемент…

    Хвилею давнього дива картини
    Спогадів – спалах неначе… Дитина
    мчить босоніж до знайомої брами.
    Усмішка. Коси віночком у мами.
    З темряви линуть кроки зненацька:
    Галицький ринок, рідна Пекарська…

    Львів.
    Львів.
    Лемберг.
    Сміх.
    Спів.
    Шепіт.

    …Спомин спадає росою в траву…
    …Дідові вдячний за те, що живу.
    Діду Стефану й бабуні Олені
    Шана й уклони мої незліченні.

    Львів.
    Львів.
    Львів.
    Без тебе б
    на світі не жив…

    Першою книгою у малюка
    Став-посміхнувсь «Лис Микита» Франка.
    Диво-сатира! Мудре між див.
    Діду подяка – читати навчив:
    «…Надійшла весна прекрасна,
    Многоцвітна, тепла ясна,
    Як дівчина у вінку.
    Ожили лани, діброви,
    Повно гомону, розмови
    І пісень в чагарнику…»

    Львів.
    Львів.
    Львів.
    Стрийський
    парк
    розцвів!

    Віялом сірим криця-бруківка
    Після дощу, наче в хаті долівка,
    В ранішнім сонці блищить бездоганно,
    Вмита-підметена тіткою Ганною
    Завжди охайною: – Доню, мерщій!
    Вшістко роби, як було «за Польщі»!

    Львів.
    Львів.
    Лемберг.
    Сивих
    снів
    берег!

    Цвинтар Личаківський. Мур. «Каменяр».
    Слово – вкарбований в мармурі жар!

    ******************************************

    Подумки далі пішов. Сумно, тихо…
    …В готиці пам’ять скалічена диха…
    …Дідові, дядькові низький уклін…
    …Трохи ліворуч. Айстри… Полин…
    Той, хто в гробовцеві, ніц не лукавить –
    Прізвище стерлось, напис на пам’ять:

    «Где не обманываютъ народъ,
    там нет крамольныхъ мыслей»

    Все лаконічно, все зрозуміло –
    Наче вогненною голкою в тіло…
    З цвинтаря вийшов, глянув довкола,
    Спало на думці – ВІЧНА крамола!


    Львов,
    Львов,
    Львов…
    Зрада.
    Стогін.
    Кров…


    …Дехто із родичів канув у вир…
    …Лютим морозом дихав Сибір…
    Тільки не стало «батька народів»,
    Вийшли «на волю». Вижили й годі...
    …Тільки в стриївни, тітки Галини,
    Більше ніколи не буде дитини…

    Львів.
    Львів.
    Львів.
    Дзвін…
    Різдво…
    Спів...

    …Проти брехні, лицедійства режимів
    Тихий каганчик в Каплиці Боїмів…

    **************************************

    …День відкотився. Скінчено справи.
    Вечір «Під Левом». З братом на кави.
    Там за хвилину – години минули,
    Що там казали, майже забули…
    Спомини любі, чисті, барвисті.
    Доля розсипала нас, як намисто,
    І розлетілась по світу сім’я,
    Брат у Торонто, в Харкові я…
    Сестро, усміхнена добрая Ганно,
    Як там в Сіетлі, за океаном?

    Львів.
    Львів.
    Львів.
    Туга?
    Біль?
    Спів!!!

    Львів.
    Львів.
    Львів –
    Душі щиросердої спів!




    Рейтинги: Народний 5.63 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.21) | Самооцінка 4
    Коментарі: (6)


  12. Ніколай Гумільов - [ 2006.08.31 14:35 ]
    * * *
    Я вежлив с жизнью современною,
    Но между нами есть преграда,
    Все, что смешит ее, надменную,
    Моя единая отрада.

    Победа, слава, подвиг — бледные
    Слова, затерянные ныне,
    Гремят в душе, как громы медные,
    Как голос Господа в пустыне.

    Всегда ненужно и непрошено
    В мой дом спокойствие входило:
    Я клялся быть стрелою, брошенной
    Рукой Немврода иль Ахилла.

    Но нет, я не герой трагический,
    Я ироничнее и суше,
    Я злюсь, как идол металлический
    Среди фарфоровых игрушек.

    Он помнит головы курчавые,
    Склоненные к его подножью,
    Жрецов молитвы величавые,
    Грозу в лесах, объятых дрожью.

    И видит, горестно-смеющийся,
    Всегда недвижные качели,
    Где даме с грудью выдающейся
    Пастух играет на свирели.


    Рейтинги: Народний -- (5.7) | "Майстерень" -- (5.83)
    Прокоментувати: | "Николай Гумилев - Електронное собрание сочинений"


  13. Ніколай Гумільов - [ 2006.08.31 12:20 ]
    Канцона вторая
    Храм Твой, Господи, в небесах,
    Но земля тоже Твой приют.
    Расцветают липы в лесах,
    И на липах птицы поют.

    Точно благовест Твой, весна
    По веселым идет полям,
    А весною на крыльях сна
    Прилетают ангелы к нам.

    Если, Господи, это так,
    Если праведно я пою,
    Дай мне, Господи, дай мне знак,
    Что я волю понял Твою.

    Перед той, что сейчас грустна,
    Появись, как Незримый Свет,
    И на все, что спросит она,
    Ослепительный дай ответ.

    Ведь отрадней пения птиц,
    Благодатней ангельских труб
    Нам дрожанье милых ресниц
    И улыбка любимых губ.


    Рейтинги: Народний -- (5.7) | "Майстерень" -- (5.83)
    Коментарі: (1) | "Переклади українською"


  14. Ніколай Гумільов - [ 2006.08.31 12:42 ]
    Любовь
    1
    Она не однажды всплывала
    В грязи городского канала,
    Где светят, длинны и тонки,
    Фонарные огоньки.

    Ее видали и в роще,
    Висящей на иве тощей,
    На иве, еще Дездемоной
    Оплаканной и прощенной.

    В каком-нибудь старом доме,
    На липкой красной соломе
    Ее находили люди
    С насквозь простреленной грудью.

    Но от этих ли превращений,
    Из-за рук, на которых кровь
    (Бедной жизни, бедных смущений),
    Мы разлюбим ее, Любовь?

    2
    Я помню, я помню, носились тучи
    По небу желтому, как новая медь,
    И ты мне сказала: «Да, было бы лучше,
    Было бы лучше мне умереть».

    «Неправда, — сказал я, — и этот ветер,
    И все, что было, рассеется сном,
    Помолимся Богу, чтоб прожить этот вечер,
    А завтра на утро мы все поймем.»

    И ты повторяла: «Боже, Боже!..»
    Шептала: «Скорее… одна лишь ночь…»
    И вдруг задохнулась: «Нет, Он не может,
    Нет, Он не может уже помочь!»


    Рейтинги: Народний 0 (5.7) | "Майстерень" -- (5.83)
    Коментарі: (1) | "Переклади українською"


  15. Ніколай Гумільов - [ 2006.08.31 12:29 ]
    Театр
    Все мы, святые и воры,
    Из алтаря и острога
    Все мы — смешные актеры
    В театре Господа Бога.

    Бог восседает на троне,
    Смотрит, смеясь, на подмостки,
    Звезды на пышном хитоне —
    Позолоченные блестки.

    Так хорошо и привольно
    В ложе предвечного света.
    Дева Мария довольна,
    Смотрит, склоняясь, в либретто:

    «Гамлет? Он должен быть бледным.
    Каин? Тот должен быть грубым…»
    Зрители внемлют победным
    Солнечным, ангельским трубам.

    Бог, наклонясь, наблюдает,
    К пьесе он полон участья.
    Жаль, если Каин рыдает,
    Гамлет изведает счастье!

    Так не должно быть по плану!
    Чтобы блюсти упущенья,
    Боли, глухому титану,
    Вверил он ход представленья.

    Боль вознеслася горою,
    Хитрой раскинулась сетью,
    Всех, утомленных игрою,
    Хлещет кровавою плетью.

    Множатся пытки и казни…
    И возрастает тревога,
    Что, коль не кончится праздник
    В театре Господа Бога?!


    Рейтинги: Народний -- (5.7) | "Майстерень" -- (5.83)
    Коментарі: (1) | "Переклади українською"


  16. Ніколай Гумільов - [ 2006.08.31 12:23 ]
    Телефон
    Неожиданный и смелый
    Женский голос в телефоне, —
    Сколько сладостных гармоний
    В этом голосе без тела!

    Счастье, шаг твой благосклонный
    Не всегда проходит мимо:
    Звонче лютни серафима
    Ты и в трубке телефонной!


    Рейтинги: Народний 0 (5.7) | "Майстерень" -- (5.83)
    Коментарі: (1) | "Переклади українською"


  17. Ніколай Гумільов - [ 2006.08.31 12:05 ]
    У камина
    Наплывала тень… Догорал камин,
    Руки на груди, он стоял один,

    Неподвижный взор устремляя вдаль,
    Горько говоря про свою печаль:

    «Я пробрался вглубь неизвестных стран,
    Восемьдесят дней шел мой караван;

    «Цепи грозных гор, лес, а иногда
    Странные вдали чьи-то города,

    «И не раз из них в тишине ночной
    В лагерь долетал непонятный вой.

    «Мы рубили лес, мы копали рвы,
    Вечерами к нам подходили львы.

    «Но трусливых душ не было меж нас,
    Мы стреляли в них, целясь между глаз.

    «Древний я отрыл храм из под песка,
    Именем моим названа река,

    «И в стране озер пять больших племен
    Слушались меня, чтили мой закон.

    «Но теперь я слаб, как во власти сна,
    И больна душа, тягостно больна;

    «Я узнал, узнал, что такое страх,
    Погребенный здесь в четырех стенах;

    «Даже блеск ружья, даже плеск волны
    Эту цепь порвать ныне не вольны…»

    И, тая в глазах злое торжество,
    Женщина в углу слушала его.


    Рейтинги: Народний 6 (5.7) | "Майстерень" 6 (5.83)
    Коментарі: (2) | "Переклади українською"


  18. Ніколай Гумільов - [ 2006.08.31 12:26 ]
    * * *
    Из логова змиева,
    Из города Киева,
    Я взял не жену, а колдунью.
    А думал забавницу,
    Гадал — своенравницу,
    Веселую птицу-певунью.

    Покликаешь — морщится,
    Обнимешь — топорщится,
    А выйдет луна — затомится,
    И смотрит, и стонет,
    Как будто хоронит
    Кого-то, — и хочет топиться.

    Твержу ей: крещеному,
    С тобой по-мудреному
    Возиться теперь мне не в пору;
    Снеси-ка истому ты
    В Днепровские омуты,
    На грешную Лысую гору.

    Молчит — только ежится,
    И все ей неможется,
    Мне жалко ее, виноватую,
    Как птицу подбитую,
    Березу подрытую
    Над очастью, Богом заклятою.


    Рейтинги: Народний 6 (5.7) | "Майстерень" 6 (5.83)
    Коментарі: (3) | "Переклади українською"


  19. Ніколай Гумільов - [ 2006.08.31 12:54 ]
    Старина
    Вот парк с пустынными опушками
    Где сонных трав печальна зыбь,
    Где поздно вечером с лягушками
    Перекликаться любит выпь.

    Вот дом, старинный и некрашеный,
    В нем словно плавает туман,
    В нем залы гулкие украшены
    Изображением пейзан.

    Мне суждено одну тоску нести,
    Где дед раскладывал пасьянс
    И где влюблялись тетки в юности
    И танцевали контреданс.

    И сердце мучится бездомное,
    Что им владеет лишь одна
    Такая скучная и темная,
    Незолотая старина.

    … Теперь бы кручи необорные,
    Снега серебряных вершин,
    Да тучи сизые и черные
    Над гулким грохотом лавин!


    Рейтинги: Народний -- (5.7) | "Майстерень" -- (5.83)
    Коментарі: (1) | "Переклади українською"


  20. Ніколай Гумільов - [ 2006.08.31 12:34 ]
    Жираф
    Сегодня, я вижу, особенно грустен твой взгляд,
    И руки особенно тонки, колени обняв.
    Послушай: далеко, далеко, на озере Чад
    Изысканный бродит жираф.

    Ему грациозная стройность и нега дана,
    И шкуру его украшает волшебный узор,
    С которым равняться осмелится только луна,
    Дробясь и качаясь на влаге широких озер.

    Вдали он подобен цветным парусам корабля,
    И бег его плавен, как радостный птичий полет.
    Я знаю, что много чудесного видит земля,
    Когда на закате он прячется в мраморный грот.

    Я знаю веселые сказки таинственных стран
    Про черную деву, про страсть молодого вождя,
    Но ты слишком долго вдыхала тяжелый туман,
    Ты верить не хочешь во что-нибудь, кроме дождя.

    И как я тебе расскажу про тропический сад,
    Про стройные пальмы, про запах немыслимых трав…
    Ты плачешь? Послушай… далеко, на озере Чад
    Изысканный бродит жираф.


    Рейтинги: Народний -- (5.7) | "Майстерень" -- (5.83)
    Коментарі: (1) | "Переклади українською"


  21. Ніколай Гумільов - [ 2006.08.31 11:05 ]
    Ислам (посв. О. Н. Высотской)
    В ночном кафе мы молча пили кьянти,
    Когда вошел, спросивши шерри-бренди,
    Высокий и седеющий эффенди,
    Враг злейший христиан на всем Леванте.

    И я ему заметил: — «Перестаньте,
    Мой друг, презрительного корчить дэнди,
    В тот час, когда, быть может, по легенде
    В зеленый сумрак входит Дамаянти». —

    Но он, ногою топнув, крикнул: — «Бабы!
    Вы знаете ль, что черный камень Кабы
    Поддельным признан был на той неделе?» —

    Потом вздохнул, задумавшись глубоко,
    И прошептал с печалью: — «Мыши съели
    Три волоска из бороды Пророка». —


    Рейтинги: Народний -- (5.7) | "Майстерень" -- (5.83)
    Коментарі: (1) | "Переклади українською"


  22. Ніколай Гумільов - [ 2006.08.31 11:59 ]
    Царица
    Твой лоб в кудрях отлива бронзы,
    Как сталь, глаза твои остры,
    Тебе задумчивые бонзы
    В Тибете ставили костры.

    Когда Тимур в унылой злобе
    Народы бросил к их мете,
    Тебя несли в пустынях Гоби
    На боевом его щите.

    И ты вступила в крепость Агры,
    Светла, как древняя Лилит,
    Твои веселые онагры
    Звенели золотом копыт.

    Был вечер тих. Земля молчала,
    Едва вздыхали цветники,
    Да от зеленого канала,
    Взлетая, реяли жуки.

    И я следил в тени колонны
    Черты алмазного лица
    И ждал, коленопреклоненный,
    В одежде розовой жреца.

    Узорный лук в дугу был согнут,
    И, вольность древнюю любя,
    Я знал, что мускулы не дрогнут
    И острие найдет тебя.

    Тогда бы вспыхнуло былое:
    Князей торжественный приход,
    И пляски в зарослях алоэ,
    И дни веселые охот.

    Но рот твой, вырезанный строго,
    Таил такую смену мук,
    Что я в тебе увидел бога
    И робко выронил свой лук.

    Толпа рабов ко мне метнулась,
    Теснясь, волнуясь и крича,
    И ты лениво улыбнулась
    Стальной секире палача.


    Рейтинги: Народний -- (5.7) | "Майстерень" -- (5.83)
    Коментарі: (2) | "Переклади українською"


  23. Ніколай Гумільов - [ 2006.08.31 11:23 ]
    Рассыпающая звезды
    Не всегда чужда ты и горда
    И меня не хочешь не всегда, —

    Тихо, тихо, нежно, как во сне,
    Иногда приходишь ты ко мне.

    Надо лбом твоим густая прядь,
    Мне нельзя ее поцеловать,

    И глаза большие зажжены
    Светами магической луны.

    Нежный друг мой, беспощадный враг
    Так благословен твой каждый шаг,

    Словно по сердцу ступаешь ты,
    Рассыпая звезды и цветы.

    Я не знаю, где ты их взяла,
    Только отчего ты так светла,

    И тому, кто мог с тобой побыть,
    На земле уж нечего любить?


    Рейтинги: Народний -- (5.7) | "Майстерень" -- (5.83)
    Коментарі: (1) | "Переклади українською"


  24. Ірина Кобевко - [ 2006.08.30 21:28 ]
    ПОЕЗІЯ
    Ти здатна в небі сонце погасити,
    Зібрати зорі в жмені, зацвісти
    І місяцем-серпом туман косити,
    І хмарою рожевою плисти.
    Ти можеш засміятися росою,
    Дощами заридати в небесах,
    Бриніти павутинкою-струною,
    Злетіти високо, мов птах.
    В осіннім листі золотім сіяти,
    Стелить, мов сніг, поету пергамент.
    На чистім аркуші у римах процвітати,
    Достигнути, мов плід, в якийсь момент.
    Ти здатна стати світлом для людей.
    Крізь все життя його в пошані нести,
    А дактиль, амфібрахій, ямб, хорей
    І анапест в вінок посмертний вплести.
    Бо ти є вічна, ти є цілий світ,
    Для тебе час немає зовсім значення.
    В калейдоскопі місяців, років, сторіч
    З`являються все нові й нові бачення.
    В веселці мов ти граєш в кольорах,
    Слова, як промені злітають, на папір,
    Лягають в строфах, римах і рядках,
    Сіяють впевнено, ясніш від зір.
    Терцет, катрен замерехтять крилом.
    Озветься щиро й радісно сонет.
    Проллються, як у Греції, вином,
    Всі панегірики, що склав тобі поет.
    Не смію віршів, ні поем складати.
    Я – не митець, ще не прийшов мій час.
    Тебе, поезіє, не хочу зневажати.
    Пробач, що я зневажила в цей раз.




    Рейтинги: Народний 4.5 (4.41) | "Майстерень" 5 (4.5)
    Коментарі: (4)


  25. Олег Фірук - [ 2006.08.30 21:40 ]
    дні
    сім філіжанок
    чорної кави
    збудливий ранок
    шалені забави

    вечеря, обід і сніданок
    і наші з тобою справи
    очі сусідів, губи коханок
    за високо взяті октави

    вінілові диски
    крутять діджеї
    шампанське, іриски
    зваблені феї

    і дні йдуть за днями
    весело жити
    я їзджу кругами
    мене не спинити


    Рейтинги: Народний 4 (4.04) | "Майстерень" 4 (3.85)
    Прокоментувати:


  26. Олег Фірук - [ 2006.08.30 21:33 ]
    ми
    ми здорові, часом хворі
    і здавалось б мимоволі
    не безмежно- синім морі
    довели себе до болі

    ми поставили на карти
    я так варто хочу жити
    і із за шкільної парти
    вибираю з ким дружити

    твій рояль мовчить роками
    хоч хвилює наші душі
    і сьогодні за столами
    п’їмо вино і їмо суші

    ми стомилися не знати
    і вітатись перестали
    ми бажали поряд стати
    хоч шукали, не впізнали


    Рейтинги: Народний 4.25 (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  27. Олег Фірук - [ 2006.08.30 21:39 ]
    від сенсу до суті
    не має місця
    в моїй каюті
    закриті всі люки
    від сенсу до суті

    ти пам’ятаєш
    мною забуті
    ти розганяєш
    хмари дикої люті

    злітають
    болісно рейси
    зникають
    знайомі „фейси”

    лякайся
    бо ти не варта
    не оглядайся
    так лягла карта


    Рейтинги: Народний 4 (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  28. Фешак Адріана - [ 2006.08.30 17:21 ]
    ***
    не розгуби оцю останню ніч
    і не розтрать на крапельки ілюзій
    з моїх бажань стікає спілий сік
    в твоїх бажань розхлюпані калюжі
    не розгуби оцей останній шал
    цю магію останнього єднання
    остання ніч ніби останній бал
    де парою для танцю є кохання...
    ...
    я завтра йду туди, де НАС нема
    на мене вже чатують всі вокзали
    ну не розтрать останності дарма
    ну не розтрать
    бо стане ніч кошмаром


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (1) | "***"


  29. Надія Горденко - [ 2006.08.30 15:52 ]
    НЕБО
    Небо, синє небо, хмари кучеряві
    Пропливають тихо, ніби кораблі.
    Зараз, мовби квітка, потім звір в уяві,
    Далі намалює образ твій мені.

    І коли полину я туди думками,
    То воно, немовби забере собі,
    Загребе все горе ніжними руками
    І залише спокій. Скаже "НІ!" журбі.

    Бо немає горя, щоб воно не взяло
    Все поглине в себе, - щезне, мов мара.
    На душі так тихо, тепло, вільно стало –
    Зникнув сум і горе, вмерла і жура…



    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Коментарі: (6)


  30. Варра Тор - [ 2006.08.30 13:03 ]
    Липень
    Квіти в саду засихають,
    Не розквітаючи. Липень
    Надто жаркий з малахаєм.
    Квіти в саду засихають,
    Слива схилилась суха.
    Меду не буде із липи.
    Квіти в саду засихають,
    Не розквітаючи. Липень.

    Липню, прости і помилуй,
    Ласку зіллі зіллю-квітам,
    В них запали свою силу.
    Липню, прости і помилуй,
    В що я вбиратиму милу?
    В що сад вбиратиме літо?
    Липню, прости і помилуй,
    Ласку зіллі зіллю-квітам.

    Липню, візьми антифон цей,
    Голубом злине на рам’я,
    В силі могутніший сонця.
    Липню, візьми антифон цей,
    Вишню упоєну в соці,
    Квітку з пелюстками раю.
    Липню, візьми антифон цей,
    Голубом злине на рам’я.

    Квіти в саду, озовіться
    Радістю та воскресінням
    Теплим пісням-громовицям..
    Квіти в саду, озовіться
    Щебетом райдужним птицям,
    Оди розлийте маслинні,
    Квіти в саду, озовіться
    Радістю та воскресінням.

    Стали при талії далії,
    Липами липень полинув
    У чорнобривих сандаліях.
    Стали при талії далії,
    А гладіолус в баталії,
    У поцілунках малина.
    Стали при талії далії,
    Липами липень полинув.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.67) | "Майстерень" -- (4.6)
    Коментарі: (3)


  31. Олег Бондар - [ 2006.08.30 12:39 ]
    Я НЕ РОЗГУБИВ

    Я ніц не розгубив
    Ні кольорів, ні звуків,
    Ні марних сподівань,
    Ні променів п`янких
    В твоїх очах...
    Лишилась тінь розпуки
    Та саркастичний,
    Недоречний сміх...
    Минає все,
    сміється небо знову,
    Горлає горобець...
    …Спокуса звідусіль...
    …Політикани розпинають мову...
    …Життя іде...
    Та звідки ж клятий біль...

    2006-08-29





    Рейтинги: Народний 5 (5.34) | "Майстерень" 5 (5.21) | Самооцінка 3
    Коментарі: (5)


  32. Олена Багрянцева - [ 2006.08.30 09:54 ]
    Розлука
    Привідкрились вуста, щоб промовити слово,
    Але тут же застигли в німому жалю.
    Глянув в вічі ти їй несміливо - і знову
    Не подужав сказати: "Я іншу люблю".

    Спали зорі на небі, закутавшись щільно
    В чорну ковдру із туги, печалі і сліз.
    Придивлявся до неї ти в темряві пильно,
    Хоч в душі образ іншої бережно ніс.

    І сльоза на щоці, мов росинка, тремтіла.
    Віяв вітер розлуки, затримавши час.
    "О! Пробач..." "Я давно тобі все вже простила."
    Срібна ніч прошептала скорботно за вас...
    5.04.2000


    Рейтинги: Народний 5.45 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Прокоментувати:


  33. Ванда Савранська - [ 2006.08.30 08:41 ]
    В мені живе твоє тепло
    Усе забулося, пішло.
    Ти – попіл спалених конвертів.
    Прадавній сон. Та - виклик смерті -
    В мені живе твоє тепло.

    Ударить в серце, як в вікно,
    Обпалить, нагадає світлом,
    Що ти живеш іще на світі,
    А де живеш - то все одно.

    І з ким живеш – та хоч би з ким!
    Аби жила ти завжди, мила!
    Живи!Існує дивна сила -
    Я бережу твоє тепло.


    Рейтинги: Народний 6 (5.33) | "Майстерень" 6 (5.37)
    Коментарі: (3)


  34. Ванда Савранська - [ 2006.08.30 08:22 ]
    Чужа дружина
    Місяченько сумно світить
    На вузьку стежину,
    Приріка мене любити
    Чужую дружину.
    Чом я поночі блукаю
    В світлі неживому?
    Заблукав уже до краю,
    Хоч тікай із дому.
    Знаю муку і наругу –
    Вже і дні, як ночі:
    Не давати руку другу,
    Не дивитись в очі,
    Пісню щиру не співати,
    Людям не радіти
    І тобі не дарувати
    Світанкові квіти...
    Ой ви, квіти запізнілі,
    Крадена утіха,
    Похилилися, змертвілі,
    І зів’яли стиха.


    Рейтинги: Народний 5 (5.33) | "Майстерень" 5 (5.37)
    Коментарі: (1)


  35. Ванда Савранська - [ 2006.08.30 08:51 ]
    Ні, знову не мани
    Ні,знову не мани
    Глибинами очей.
    Не линь в тривожні сни,
    Іди з моїх ночей.
    Ось так лякає смерч
    Передчуттям біди.
    То відгук порожнеч,
    Падіння в нікуди.
    То путь сумна й складна.
    А в дійсності - проста:
    До самого до дна -
    Обман і суєта.
    Було багато слів,
    Наївних і пустих,
    Та це вже не пісні,
    І те не варто їх.
    ...Так на круги своя
    Ми сходимо з небес.
    Робота, дім, сім'я
    І будень без чудес.






    Рейтинги: Народний 5 (5.33) | "Майстерень" 5 (5.37)
    Прокоментувати:


  36. Дмитро Дроздовський - [ 2006.08.29 20:57 ]
    * * *
    Коли приїдеш, я скажу:
    “Нарешті! Починаю жити!”
    А дотепер пожовклі квіти
    стоять у вазі. Абажур
    хитає головою в ніч,
    стікає світло по роялю.
    Чому ці ночі не зов’яли?
    Позакидати б їх у піч!
    Але не можна. Не дадуть...
    Де ще сховатися я зможу?
    Нікого більше не стривожу,
    так і живу: я й моя суть.
    Розбита шибка. Флібустьєри
    моїх ілюзій збили скло.
    Я прокусив себе іклом —
    заплямувала кров портьєру.
    Немов вампір, дивлюсь у ніч:
    коли печальна північ прийде,
    покличу марищ — сам же вийду,
    не хочу бачити облич
    небіжчиків...
    Повірте тяжко
    вмирати й бачити себе.
    Славетне аутодафе
    в минулому. Від цього важко...
    Я залишився сам на сам.
    Ти відчайдушно полетіла...
    Я на скривавленії крила
    накину плащ мольфара.
    Дам
    тобі я спокій передчасний,
    не повертайся з небуття.
    Я не виношу каяття,
    коли по плечах б’є пропасник.
    Він чорний, наче моя кров,
    химерний, лютий і нестерпний.
    Я хочу пам’ять перетерти
    й поплентатися на Азов.
    Ти там була два лютих тижні.
    А я на відстані небес
    пішов у засвіти, де пес
    три пащі має, злобно-хижі.
    Жадоби маятник люблю.
    Але сьогодні й він зламався,
    весь егоїзм закляк, сховався.
    Можливо, вперше уколю
    себе іронією часу
    і вишукано, як Орфей,
    піду у гори, щоб у фей
    для тебе викрасти прикрасу...

    Коли приїдеш, я скажу...


    Рейтинги: Народний 5 (5.36) | "Майстерень" 5 (5.29)
    Прокоментувати:


  37. Віталій Шуркало - [ 2006.08.29 18:57 ]
    Не замерзай
    Навколо лиш побите скло,
    І тільки знати б, як тепло
    Нам гострить любі наші крила.
    І в ці ж наповнені вітрила
    Хтось ніби вітром дує в спину,
    Та так, що чуєш лиш дитину,
    І кожен у собі свою.

    Навколо власне поле бою,
    І не важливо, чи зимою,
    Чи може літом хтось замерз,
    Є лиш важливим той твій хрест,
    Яким собі ти обдираєш плечі,
    Надворі ранок, чи то вечір.

    І то тепло, чим повні твої груди
    Рікою ллється в твої губи,
    І підбере у небо із колін,
    Там де немає жодної із стін,
    Які тебе лиш тут тримають.
    (LO)


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.21) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (3)


  38. Лілія Мусіхіна - [ 2006.08.29 16:41 ]
    Маріє!
    Минає тисячоліття,
    Горять над містами заграви,
    А десь майорить Марія
    Посеред густої отави.

    А в височині пролітають
    Орли й золоті дракони,
    І вікінги на дракарах,
    І римлян стрункі колони.

    Зорить апельсиново сонце,
    І дні мерехтять — кінокадри,
    Я думаю: може, сон це,
    Та гинуть справжні ескадри.

    Послухай мене, Маріє!
    Минаємо й ми поза кадром!
    А вітер десь трави леліє,
    І бджоли бринять понад садом…

    І хтось комусь там дарує
    Цілунки легкі й неквапливі,
    І руки у крила вкладає,
    І ми там з тобою щасливі.

    Там вічно триваючий липень,
    Ніхто не біжить там нікуди,
    І струшують мед у ніч липи,
    Немає ні зла, ні облуди.

    Там можна від щастя ридати
    І босим ходити по росах,
    Руками рибини збирати,
    Ромашки вплітати у коси.

    Маріє, а світ шаленіє...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.14) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (2)


  39. Лілія Мусіхіна - [ 2006.08.29 16:37 ]
    ***
    ***
    І знову глупа ніч вливається в вікно,
    І знову вітер плаче і ридають круки,
    А я сама давно-давно-давно,
    І лопотять на вітрі крила-руки…

    І хочеться злетіти понад дах,
    Полинути до зірки навпрошки,
    Та в грудях, щось пекуче, наче страх,
    І хтось пита: « А ти помила вже ложки?

    А їсти наварила вже на ранок?
    Чи попрасовані шкарпетки, сорочки?
    І хто дозволив мріять про світанок,
    Коли вставати рано до дочки?»

    А так хотілось б трохи політать,
    Дістать із антресоль потерті крила,
    Кричать, стогнати, плакать і… літать!,
    Літать, щоб впасти вже було несила.


    Рейтинги: Народний 5 (5.14) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (2) | "cумним вечором"


  40. Фешак Адріана - [ 2006.08.29 14:09 ]
    ***
    Допиваю залишки настрою
    Вчорашнього
    Ніч розстелена пастками
    трикрапками
    Наливаю ще келих
    невтомності
    Допиваю сей стан
    нелюбовності
    І чаклую цей світ
    в різнобарвності
    ну а світ -
    чорний кіт
    чорностайності


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Прокоментувати: | "***"


  41. Марина Копаниця - [ 2006.08.29 12:53 ]
    Покинутий дім


    Посіріла зажурена хата,
    На подвір'ї хазяїн бур'ян.
    І як тінь від забутого свята
    На кілочку паркана стакан.

    Дні і ночі проходять у смутку.
    Дух у хаті таємний живе.
    Він байдужий до втрати й прибутку,
    Тихим сумом по стінах пливе.

    Фотокарточки під рушниками
    Порожнечу журби стережуть.
    Прірва тиші тут днями й ночами
    Наче каже: минуле забудь…

    Чи є сила, щоб морок здолати,
    Знищить, стерти, спалити дотла.
    Щоб хатина змогла засіяти,
    Зацвісти, як раніше цвіла.

    А навколо все стало радіти,
    Всюди жарти веселі та сміх…
    Дивину таку створюють діти,
    І її вистачає на всіх!


    Рейтинги: Народний 4.67 (4.13) | "Майстерень" 5 (4.31)
    Коментарі: (1)


  42. Світлана Ашес - [ 2006.08.29 12:43 ]
    ***
    Випадково зустрівшись
    Ризикуєш загубитись
    Знайшовши щось, але напившись
    Напевно, щоби знову залишитись
    Й лягти у ліжко
    Щоб не підійматись
    І щоб забути і ніколи не згадати
    Болить й нехай!
    Побачиш прірву в неї і стрибай!
    Живучи в темряві ти не пізнаєш світло
    І не впадеш у руки вітру
    Читай в моїй свідомості:
    Чекатиму тебе я вічність
    Та сили вистачає лиш на мить
    Природжена чеснота войовничість
    Набута кривда довго не болить


    Рейтинги: Народний 4 (4.17) | "Майстерень" 4 (4.58) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  43. Лілія Мусіхіна - [ 2006.08.29 11:26 ]
    ***
    Проміння, сонях і осоння
    І зайчик сонячний в долонях,
    І вітер бавиться у косах,
    Купаю ноги босі в росах.

    Нарешті літо. Відпочинок.
    Бреду по лісі я дитинно,
    Чумацьким шляхом неозорим
    Туди, де синь.
    Туди, де гори.


    Рейтинги: Народний 5 (5.14) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Прокоментувати: | "Вакації"


  44. Варра Тор - [ 2006.08.28 21:08 ]
    Липень 971-го. Доростол.
    Квіти в саду засихають,
    Не розквітаючи. Липень
    Надто жаркий в кровограї.

    Стріли стотисячні. Злива
    Смертю посіє й уродить.
    Сонце знад поля йде сиве.

    Кровомісити народам,
    Та не зродитись нащадкам,
    Гинуть мужі й безбороді.

    Руси не просять пощади,
    Мертві не знатимуть глуму,
    Їм не рядитися в шати.

    Красну кривавую клумбу
    Кров'ю скропімо рясненько,
    Квіти покірного шлюбу.

    Ой не ридай, стара ненько,
    Гордо пишайся за левів,
    Мужніх синів молоденьких.

    У стоголоссі та реві,
    В брязкоті, буханні, стуці,
    Звийсь, Святославовий регіт.

    Силою руки озвуться,
    Йдуть до Христа візантійці,
    Але ще більше до русів.

    Та не зламати позицій,
    Гордо стоїть Доростол
    Ззаду черленої криці.

    Знов поспішаймо до столу
    Пити кривавого меду
    Й впасти хмільному додолу.

    Не порадіти букету,
    Квіти в саду засихають,
    Цвіт у ногах часолету.


    Рейтинги: Народний 0 (4.67) | "Майстерень" -- (4.6)
    Коментарі: (3)


  45. х Лисиця - [ 2006.08.28 19:02 ]
    Не вистачає слів
    Зав'язані хвилини в далекі кілометри -
    У роздумах про тебе життя не хоче смерті,
    У спогадах про сумнів минають мої сили,
    А я кричу до неба, як завжди, що є сили.

    Розв'язані обійми присутньої розлуки -
    Хіба ти чуєш правду про зміст цієї муки?
    А я не маю слова, щоб це тобі сказати,
    Тому тобі напевно залишиться не знати.


    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" 5 (5.05)
    Коментарі: (1)


  46. Таня Ричкова - [ 2006.08.28 13:53 ]
    Переклад твору В.Г.Дорожкіна "You are"
    Як вітерець,
    Як все, що бачу я,
    Ти є.
    Як небуття,
    Як дотик ледь відчутний,
    Ти можеш бути.
    Бентежиш мої сни
    І розриваєш пути,
    Сягаєш глибини
    Очей напівзабутих.
    Завжди довколо,
    Де я не піду,
    Ти є,
    Як відповідь на всі питання,
    Як істина,
    Що я колись знайду.
    Ти є.
    Й сади твого кохання
    Вічнозелені.
    Та хто навчить мене
    Любити Леді
    Досконалу,
    Як вітер,
    Як пестощі, ласкаву,
    Як істина, примарну,
    І скаже, чи не марно
    Це?
    Ти є...

    ВІРШ В.Г.ДОРОЖКІНА "You are"

    Like wind, like everything I see
    You are
    Like death, like touch that I perceive
    You are

    You shake me in my sleep
    You break the ties
    And further ever deep
    Are humble eyes

    Like near, like everywhere I go
    You are
    Like truth, like answers I won't know
    You are

    And gardens of your love
    Are ever green
    But who can tell me how
    To love the Queen

    Like wind, like touch, like truth...
    You are



    Рейтинги: Народний 4.5 (4.88) | "Майстерень" 5 (5.08) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  47. Варра Тор - [ 2006.08.26 16:14 ]
    Інквізиційне
    Квіти в саду засихають,
    Не розквітаючи, липень
    Надто жаркий...
    Губи давно не кохають,
    В солі, потріскались, злиплись
    З крові кори.

    Я розриваю сорочку,
    Кару несу незворотню
    Відьмі самій.
    Я тільки дощику хочу,
    Молоти бухають в скроні,
    "Й ти будеш мій".

    Я заблукав у волоссі,
    Десь еверестяться перса.
    Зв'язки ж нема.
    Дике твоє стоголосся
    Кличе сиренами вперто,
    Де глибина.

    Компас застряг не на північ,
    Боже, дорогу розвидни
    Крізь лабіринт.
    Добре, прокинувся півень,
    Й сутінки тричі роздвинув
    Криком на Крит.

    Відьму ж прирік на покару
    І запалив на багатті
    Власних долонь.
    Відьма в ковульсіях жару
    Вкрилась в ромашкові шати
    Над оболонь.

    Я прочитаю молитву
    Понад затихлими ребрами.
    Хай буде так!
    Я викликатиму зливу
    Цими святими маневрами.
    Падай навзнак.


    Рейтинги: Народний 5 (4.67) | "Майстерень" -- (4.6)
    Коментарі: (1) | "Моя Лаура"


  48. Бурштина Терещенко - [ 2006.08.26 14:11 ]
    ****
    Тиша
    Що вкрила плівкою солону воду моря
    Скоро осінь

    *******

    Приходити на всі пари
    По новій недолугій системі
    Така от лажа

    ********

    Японія горда
    Ніколи не прийме мої "творіння"
    Можливо, на краще



    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.27) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  49. Варра Тор - [ 2006.08.26 09:55 ]
    В селі
    Квіти в саду засихають,
    Не розквітаючи, липень
    Надто жаркий...
    Пси мої вже позіхають,
    Не засинаючи, липне
    Втома до вій.
    Вріжу свинини з цибулею
    Смачноголовою, слина
    Скрапне в траву.
    Вулик здоїть не забули
    Золотосяйності, слива
    Вже на меду.
    Риба бурштинить на сонці,
    Жиростікаючи, короп
    За 5 кіло.
    Діва відбилася в оці,
    Рівнобедруючи, море
    Зносить весло...


    Рейтинги: Народний 5 (4.67) | "Майстерень" -- (4.6)
    Коментарі: (3)


  50. Варра Тор - [ 2006.08.26 07:08 ]
    Життя і смерть офісного працівника
    Пси - не найгірше на світі,
    В пащі турбот рахівник,
    Ночі сколисані в звіті,
    А до життя ще не звик.
    Рвуть паперові снаряди
    Ялти на згарища цифр,
    А побивальні обряди
    Вже не замінюють сир.
    Пальці з відбитками "клави",
    Чи ви торкались життя?
    Чи банкоматову славу
    Вам підійняти за стяг?
    Кров поступилася чаю,
    Мозок - на автопілот,
    За нововірним звичаєм
    Звело у посмішці рот.
    Мозок продзвоне легеням,
    Скине кінцівочкам факс,
    Й житиме циферний геній
    На перехресті образ.


    Рейтинги: Народний 4 (4.67) | "Майстерень" 4 (4.6)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   1785   1786   1787   1788   1789   1790   1791   1792   1793   ...   1829