ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Віктор Кучерук - [ 2016.07.28 06:26 ]
    Святковий день
    Бринить обвітрена блакить
    Пташиними піснями, –
    І сонця жар палахкотить,
    Кружляючи над нами.
    І як так статися могло,
    Що з неба благовісно
    На землю сіється тепло
    У супроводі пісні?
    І шум, і блиск, і щастя дух
    Душею відчуваю, –
    Мов розродився світ навкруг
    Очікуваним раєм.
    28.06.16


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (10)


  2. Адель Станіславська - [ 2016.07.23 22:56 ]
    Мені усміхнувся безхатько
    Мені усміхнувся безхатько.
    Привітно махнув рукою.
    Старий сивочолий дядько...
    Лишилась сама собою -
    всміхнулась йому навзаєм
    і дивна майнула думка:
    "Віддав найцінніше, що має... "
    І гріло тепло подарунка.
    2016


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.68)
    Коментарі: (6)


  3. Вікторія Торон - [ 2016.07.22 05:57 ]
    До себе приміряєм смерть
    До себе приміряєм смерть—
    чи довго це? чи швидко?
    чи смерть подібна до стрибка?
    чи, може, до падіння?
    на сірих подушках палат--
    під стогони, при свідках?
    а чи забутому в траві--
    у маячних видіннях?


    До себе приміряєм страх—
    під обстрілом і в тиші,
    про що подумаєш тоді—
    про матір? про сім’ю?
    або про цього юнака,
    що так нерівно дише
    і дума: «він мене уб’є,
    як я його не вб’ю»?


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (7)


  4. Володимир Бойко - [ 2016.07.19 00:55 ]
    Напівзабуте
    Обійняла поспішно, невміло.
    (Недосвідченість – це ж бо не гріх).
    Ти ж мене віднайшла! Не зблудила.
    На чужий не звернула поріг.

    Я себе поєднав із тобою
    Не заради хвилинних розваг,
    Не заради утіхи палкої,
    А лиш тільки тому, що запраг

    Віднайти нерозпродане щастя,
    Без усяких умов і торгів,
    Де ніколи нікому не вдасться
    Неправдивих промовити слів.

    І, коли пломеніють зірниці,
    Я тебе поміж них впізнаю.
    У твої заглядаю зіниці,
    Щоб побачити долю свою.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (7)


  5. Ігор Шоха - [ 2016.07.18 18:21 ]
    Битіє і свідомість
    ***
    Юрба цінує не усе, що є,
    а те, що має бути у народу.
    Тому і не цінуємо свободу,
    яка і агітує, і дає
    орієнтири племені і роду.

    ***
    Вода тече, а Божий суд гряде.
    Як не суди – ідемо по етапу.
    Але чому тудою не іде
    окремою колоною орде*
    команда судії-головотяпа?

    ***
    Тримаю у руці синицю.
    а журавлі летять у ніч.
    І сови з ніччю віч-на-віч
    чекають на мої дурниці
    із мудрим виразом облич.

    ***
    Скаженіє Азія у полі,
    де кочує плем'я сатани.
    Невловимі месники і тролі
    опоетизовують неволю
    і леліють демона війни.

    ***
    Як заповіт онукам-козакам,
    і неуку, і діючому чину
    не обіцяю мирної години,
    якщо на одрі не побачу сам,
    що і живий душею опочине.

    ***
    Ніхто не знає до пуття,
    що є душею у істоти.
    І не дізнається достоту,
    що уві сні її життя –
    історія її народу.

                                  2016


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.93)
    Коментарі: (1)


  6. Віктор Кучерук - [ 2016.07.18 07:00 ]
    Дружині
    Ти знов стоїш переді мною:
    Весела, горда, молода, –
    І насолодою хмільною
    Рука у руку запада.
    Які у тебе дивні очі!
    Яке обличчя неземне!
    І аж до сліз мій ніс лоскоче
    Твоє волосся запашне.
    Щасливий я, що із тобою
    Не день, не рік, а вік прожив, –
    Не був гіркою кабалою,
    Не став нелюбим і чужим.
    Нехай любов обох втішає
    І почуття не знають меж,
    Допоки світ здається раєм
    Мені й тобі, я знаю, теж!..
    17.07.16


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (12)


  7. Вікторія Торон - [ 2016.07.17 23:08 ]
    Двійник
    Життя свого пройшовши половину
    (напевно — більше, та не в тому річ),
    я пригадала з юності людину
    загублену в димах десятиріч.

    І все частіше серед сухостою
    безжальним сонцем виснажених днів,
    коли сама спілкуєшся з собою,
    спада на думку: «Він би зрозумів».

    Та він пішов, зоставивши в закладі
    звірянь палких миттєвості вночі.
    Двійник його заховує в шухляді
    спустілого помешкання ключі

    та удає, що він і є той перший,
    який лиш подорослішав — не зник
    (даремно, бо тонку подібність стерши,
    я миттю самозванця бачу лик).

    Чуже ім’я поцупивши і гідність,
    нехай живе, якщо вже так зумів.
    Та от біда — є голос і подібність,
    але нема того, хто розумів...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (8)


  8. Ігор Шоха - [ 2016.07.17 20:09 ]
    Корективи часу
    Було колись, та є і нині
    у кожної – її солдат.
    І як не грайся, а людині
    дають у руки автомат.

    Вона чекає. Він кохає
    і обнадіює її.
    Було колись! Але немає,
    коли реально є бої.

    І час минає. І герої
    єднають долі. То колись.
    А нині?
           – Мила, не журись.
    Усе, що виглядає грою –
    дитяча казка, без якої
    уже ніяк не обійтись.

    07.2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.93)
    Коментарі: (7)


  9. Володимир Бойко - [ 2016.07.11 17:37 ]
    * * *
    Перетлівають барви вечорові,
    Бентежних снів нашіптує зоря...
    Манливий світ, який постав з любові,
    А за любов ніхто не докоря.

    Люблю цей світ за радість без причини,
    Коли щасливий тим, що ти живеш.
    Так небагато треба для людини.
    Так мало втіх, які не знають меж.

    Однак любов не врятувала світу,
    І добре обертається на зле.
    Здавалось, просто жити б і радіти,
    Життя прекрасне начебто...
    Але...

    Бракує сил протистояти злому,
    Дракона зуби сіє сатана.
    Комусь чужого конче треба дому,
    Комусь війна – то «мать родна».





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (8)


  10. Галина Кучеренко - [ 2016.07.07 12:01 ]
    Спокуса (до язичницького свята життя і любові - свята Купала)
    Одвічна боротьба –
    Між Богом у собі
    І Богом від попа.
    Ти у захопленні!
    А піп киває - хтивість.
    Ти у природі не шукай гріха,
    Бо міра відчуттів – то Божа милість.

    Проте……

    Спокуса загострює смак…
    Ту пристрасть приборкає розум...
    Щоб не опуститись у морок,
    Відчуй задоволення брак -
    Позбудься переситу шворок….
    © 07.07.2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (8) | ""


  11. Ярослав Чорногуз - [ 2016.07.04 23:08 ]
    Час у вічності тане
    Всотала темінь люту спеку,
    Вже прохолода поміж трав.
    Аж ніби гай зітхнув полегко,
    Її у себе увібрав.

    Пливу поміж дубів правічних -
    Поважних, мудрих, як волхви.
    І зачаровано-містично
    Зелені мають корогви.

    І час у вічності мов тане,
    П'є насолоду залюбки.
    П'янить ця темрява жадана,
    Пресвітлі сіючи зірки.

    26.06.7524 р. (Від Трипілля) (2016)
    Київщина, Конча Озерна.


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (8)


  12. Анна Віталія Палій - [ 2016.06.26 18:56 ]
    Евтерпа
    Босі стопи. Біля ніг – сувій.
    У вінку трояндовім рожевім.
    А на сукні блідо-голубій
    Зелень мирту – дотиком. Уже вам
    Флейта вигаптовує слова
    Голосом довірливо-вольготним.
    Дама – в масці. Тенькнула стріла,
    Ще й не встиг я запитати: – Хто ти? –
    Підкосило ноги на поріг.
    Серце, що затіпало, затерпло.
    – Хто ти, ангел? А чи, може, гріх? –
    Подорожня мовила: – Евтерпа.
    – Забрела з язичництва до нас,
    Щоби час забрати і надії?
    Я в який спіткнувся перелаз? –
    І Евтерпа мовила: – Ти мріяв.
    Пий нектар. – І чашу подає.
    Я припав до неї, як у спрагу.
    Захмелів, аж сонячно стає.
    – То таки нектар, чи, може, брага? –
    Усміхнулась. Узяла сувій.
    Скрикнув я: – Не йди! Не йди, благаю.
    – Я з тобою. В серці й голові.
    Але більше часу тут не згаю. –
    Відійшла. Подякувати їй?
    – Я прошу амброзії, Евтерпо!
    О, залиш і флейту, і сувій!
    Твій відхід болючий і нестерпний.
    Запроси до мене ще й Пейто! –
    Їй услід кричав, чи то молився.
    І вона оглянулась: – Ато
    Більше не писатимеш? Дивися,
    Бо тоді вже точно не прийду. –
    Затремтіли руки і на лихо
    Чи на щастя, яблуні в саду
    Що розцвів, світили тихо-тихо
    На довкіл духмяні ліхтарі.
    Віти розгойдав грайливий вітер,
    Сонце закрутило угорі
    Ранок, що всміхнувся білим цвітом.
    А тендітний жовтий силует
    У вікні навпроти – іншим небом
    Вибарвили строфи. Я – поет!
    Намалюю світ новий для тебе,
    Дівчино у сукні золотій,
    Вибудую замок біля моря.
    Оспіваю погляд милий твій,
    Згин і уст, і брів, бо тим, хто творить,
    Усміхнувся Бог і Сам навча.
    Яблунева віхола, дівча,
    Й день весняний у мені говорять.
    20.06.2016.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.47) | "Майстерень" 5.75 (5.48)
    Коментарі: (11)


  13. Ірина М - [ 2016.06.22 01:52 ]
    Сонце
    На тобі сонце, будь з ним легка й вдячна –

    Казав чоловік і дивився безмежно гордо

    Повітря ставало тягуче як мед і гаряче

    Розпікало ніздрі і натирало горло.


    Легені всмоктували його і жували, жували

    Серце перекачувало кров як ніколи неспинно

    Нагрівались дахи, плавилися мурали

    Фарба текла по стінах як слина.


    Чоловік цілував у шию – і було душно

    Незахищене тіло перетворювалось у сплав металів

    Світило в очі, у скроні пекло бездушно,

    Ми чекали.


    Ми дратувалися і нітилися, як непрошені гості

    Спека нас збуджувала і бентежила

    Пальцями гладив ребра крихкі і гострі

    Ніби одне з них точно йому належало


    Воно горіло в небі – липнева ватра

    Пальці вгризалися в спину, спинялись вчасно.

    На тобі сонце – погрійся в ньому до завтра
    Потім загасне.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  14. Пелагея Секлет - [ 2016.06.17 23:18 ]
    Зі смаком весни
    Солодко... Вишневим цвітом
    Світять небеса.
    Припорошені із ранку,
    У пелюстках, мов в серпанку,
    Прокидались ранні квіти -
    Весняна краса.

    У дзвінкій весняній тиші
    Чутно спів.
    І перлиста черемшина,
    Мов заквітчана дівчина,
    Усміхається й не лишить
    Зайвих слів.

    Яблунева наречена
    У фаті
    Свято сонця відкриває
    У весняно-світлім краї.
    І шумлять дощі натхненно
    Золоті.

    Солодко...Шепоче вітер
    Уві сні.
    У вбранні стоять дерева,
    Все вкриває цвіт вишневий.
    Як же я люблю ці квіти
    Навесні.

    2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  15. Катерина Маліщук - [ 2016.06.16 16:25 ]
    Втішайся, вічносте зрадлива!
    Втішайся, вічносте зрадлива!
    Обіцяне тобою тане.
    І мати віру за вітрила,
    Надію за небесну манну
    Не хоче знівечене серце.
    Скінчилась мить уже давно...
    Якщо ти, вічносте, озвешся -
    Зупиниться биття його.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  16. Олена Балера - [ 2016.06.13 09:03 ]
    Amoretti. Сонет XL (переклад з Едмунда Спенсера)
    Коли цвіте ласкавий усміх, він
    Навіює мені дива такі:
    Немов під кожною з її повік
    Сто грацій, як у затінку хиткім.
    Мій розум бачить промені легкі
    Ясним, прозорим світлом в літній день:
    І бурю зупиняє на віки
    Проміння чистого сяйний едем.
    Пташа сполохане, що чулось десь,
    І звіра, що таївся у норі,
    Те сяйво знов зі схованок веде,
    Вони до світла тягнуться скоріш.
    І я, що серце натомив од бур,
    З тим променем про хмари позабув.





    Рейтинги: Народний 6 (5.68) | "Майстерень" 6 (5.84)
    Коментарі: (16)


  17. Оксана Рибась - [ 2016.06.11 22:21 ]
    Рани-руни
    Щупальці ранку світ тягнуть із темряви.
    Все перевірено серця детектором.

    Крихітка впертості духу та крапелька певності...
    Очі, що світяться відблиском долі і денності...

    Серце прикрите хіба що долонями.
    Жевріє світло між ребрами й скронями.

    Та не сховатися і не втекти від обов’язку –
    Брукову сірість побарвити кроками босими...

    Час до майбутнього стелиться нервами –
    Віра у спокій впадає в дух зернами.

    Голос таланту в засаді у заздрості труйної...
    Букви на серці виводяться ранами-рунами.

    Твори заморені, та не впокорені.
    Книга буття і душа вже розгорнуті...

    Кров'ю палає світило, відсвічене вікнами...
    Тінь заступає і стелиться попід повіками...

    © Оксана Рибась 2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  18. Леся Геник - [ 2016.06.10 20:46 ]
    *** Ти схожий на вечір літній...
    ***
    Ти схожий на вечір літній,
    такий до нестриму вабний
    такий небезпечно ніжний,
    аж серцю спирає дух.
    І я наче та волошка,
    тендітна і безпорадна,
    в обійми твої солодкі
    по тихій росі бреду.

    Хапаю останній промінь
    розлагідненим пелюстям,
    вбираюся у коралі
    ледь-видимих ще зірниць.
    За мить у тобі, жаданий,
    до крапельки розчинюся
    на ложі трави і неба,
    між крилами дивоптиць.

    І буде кружляти обрій,
    мов марево кольорове
    над садом, що став едемом
    для душ розімлілих двох.
    Аж поки розлиє щастя
    своє неосяжне море,
    аж поки скупає в ньому
    свій усміх ласкавий Бог.

    2.06.16 р.


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (12)


  19. Борис Костиря - [ 2016.06.09 10:50 ]
    * * *
    О. М.

    Я Вас побачив, у тривозі скутий,
    Немов рослина каменем твердим,
    І спогадів заледенілий смуток
    Перед очима виник, ніби дим.

    Я усміхався весело і грішно,
    І це була мов гра, і бачив я,
    Мій усміх віддзеркалився первісно
    У Вашому обличчі звіддаля.

    Ви встали і поринули у простір,
    Що Вас забрав і більш не повертав.
    Та краще, якби все-таки ми просто
    В цю мить неслися божевіллям трав.

    Розділено нас простором і часом,
    Та завірюхи часу не страшні.
    Свіча в мені спалила передчасно
    Останній шал зимової пітьми.

    28 березня 2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (2)


  20. Богдан Вершинін - [ 2016.06.07 20:12 ]
    Вервечку
    У вогкості вогнів цього праміста,
    поміж новобудов й старобудов
    /де знищують весь спадок комуніста
    у пошуках своїх першооснов/
    сопе надсадно вуличне горнило,
    сотається історії канва.
    Я знаю, нам усім поталанило -
    ідуть жнива!
    Час злої, що аж спину ломить, праці,
    час славних /як інакше?/ перемог.
    У цій незмінній зміні декорацій
    ми забуваємо, що десь є Бог!

    Бо допустив Він помилку маленьку:
    віки пройшли вже, як не стало тих,
    хто вість благу, чи вісточку благеньку
    чув з божих вуст, словами золотих.

    Нам би почуть хоч трошки! Нам би жменьку,
    вервечку приголосних й голосних.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  21. Ігор Герасименко - [ 2016.06.03 19:15 ]
    Місце, де клює
    Сплативши борг сповна Ремарку,
    хай іншим фабули плете,
    пішли удвох: друг на рибалку,
    я прогулятися. Проте,

    товариш берегом блукає,
    шукає місце, де клює,
    я з будь-якого заглядаю
    в глибоке річки декольте.

    Від сорому не запалати:
    в чарівній глибині, на дні
    царівни озера палаци,
    які належать і мені.

    Чи галеони, де дукати,
    і відчувати: все моє!
    Це веселіше, ніж блукати,
    шукати місце, де клює.

    Принади - і на водній гладі,
    де віддзерлкалюється вись,
    хмарки тендітні та огрядні,
    але всі гарні. Ще дививсь

    на хвильок сонячне намисто,
    чи діамантове кольє.
    А приятель блукав невтішно,
    шукав те місце, де клює.

    14.05.2016



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (8)


  22. Володимир Маслов - [ 2016.05.23 18:47 ]
    ***
    Вверху глухі, внизу німі,
    країна в ямі...
    І незалежність у сумі,
    важка, мов камінь.

    За що молились я і ти,
    якому богу,
    коли не можемо знайти
    одну дорогу?

    Два роки клятої війни
    і два Майдани...
    Відходять винні без вини,
    ростуть кургани.

    І доля каменем лежить
    чиясь на схилі,
    на цій землі, на цій межі...
    на цій могилі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (6)


  23. Мирон Шагало - [ 2016.05.23 15:52 ]
    Ватерлоо
    Остання битва, і близько вечір,
    мов Жозефіни остання ласка.
    Поблідло небо від кровотечі.
    Невже поразка?

    Якесь незвичне це Ватерлоо —
    чуже немовби, й немовби знане.
    Поля, горби ці — чи ви від злого
    чи Богом дані?

    Жалю немає, немає злості
    на Ватерлоо, на Веллінгтона.
    Бо хто ти завтра? Самотній острів,
    що в морі тоне.

    (23 травня 2015)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (5)


  24. Ярослав Чорногуз - [ 2016.05.22 23:28 ]
    Відгомін війни
    Із хмари вовняний дашок
    Навис над садом пеленою.
    Під ніжні висвисти пташок
    Сумні дощі ідуть весною.

    Проста напевне в цьому суть,
    Мінором дихає неначе –
    Загиблих воїнів несуть
    І небо понад ними… плаче.

    20.05.7524 р. (Від Трипілля) (2016)

    Київ, ботанічний сад


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (16)


  25. Олена Осінь - [ 2016.05.20 09:16 ]
    ***
    хлопчики мої
    хлопчики
    братики мої
    братики…

    як одягнуть сорочечки
    хрестиками картатими
    та як пройдуть берегом
    річки небесної –
    велети наші!
    велеси!
    лицарі наші
    месники…

    ненька-земля молиться:
    сонячні мої
    воїни
    рани загояться…
    рани незгоєні…

    там для душі прóсторо
    купіль любисткова
    білі як пух постелі
    янголи вам вистелять
    в тиші густій миртовій…

    болем серця гострені

    вибачте що молитвою
    не зупинили пострілів


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" 5.88 (5.58)
    Коментарі: (11)


  26. Лариса Пугачук - [ 2016.05.19 15:31 ]
    Не винна я. То соловей зманив.
    У соло солов’я влетіла,
    В траву скотилась запахущу,
    У ягодах скупала тіло,
    Тебе закликала під кущик.
    Роси розсипалось намисто
    По двох горбочках пустотливих,
    І у волосся шовковисте
    Вплелося сонце чистим дивом...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (14)


  27. Лариса Пугачук - [ 2016.05.18 18:34 ]
    Вишиваєм долю
    Квiточка до квiточки, стеблик до стеблини –
    Вишиваю хрестиком гарну скатертину.
    Макiвка до макiвки, колос до колосся –
    Вишиваю сонячний обруч на волосся.
    Вишиваю ніжністю милому сорочку –
    Оберіг вкладаю в кожну оторочку.

    Крапля кровi раптом впала на тканину –
    I зайшлася криком доля удовина.
    Чорними хустками та хрестами в полi
    Вишиваєм нинi України долю.
    Бiле зЕрно духу, а червоне – кровi,
    Маками залитий шлях терпкий до волi.

    21.05.2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (18)


  28. Ірина Саковець - [ 2016.05.09 12:57 ]
    ***
    Зеленими хвилями рясту розлився сад:
    не вітер – то дихати землю навчає синь.
    Спиняється ранок між тінями тіней, над
    верхами будинків зриваючи стиглі сни,

    і лиш удає прохолоду – та все дарма:
    я знаю байдужість у безліч її облич.
    Летіли купатися пта́хи в озе́рці хмар –
    на ціле відлуння грози відігнали ніч.

    Усюди кульбабно, шафраново де-не-де.
    Каштан величавий у цвіті, мов білий бог.
    Із променя шиє сорочку для мене день,
    і я загортаюсь у сонце, нам добре вдвох.

    2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (8)


  29. Нінель Новікова - [ 2016.05.06 11:45 ]
    Наші бабусі


    В усі часи було новеньке «плаття» --
    Одне, чи два, із ситцю в квіточках.
    Тепер на них із «секонд хенду» шмаття,
    Турецькі капці на старих ногах.

    «На вихід» є китайські чорні «брюки»,
    Що в темряві іскрять, як світлячки.
    Із нашого, лиш мозолясті руки
    Та ще радянські, білі хусточки.

    Такі от, за кордонами, як пані!
    Поставлять зуби білі з порцеляни,
    Мандрують світом. Ну, а ці що знають?
    Зберуться, під наливку поспівають…

    В селі ні фельдшера, ані аптеки,
    А до району – важко і далеко!
    Так доживають сиві бідаки.
    «На смерть» собі збирають копійки.

    Городи і садки позаростали…
    Зате вирують митниці, вокзали.
    То витікають, наче кров із рани,
    Твої, країно, юні громадяни!

    2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (6)


  30. Ярослав Чорногуз - [ 2016.05.04 20:08 ]
    Весняні перегуки
    Трава пробилась крізь торішнє листя,
    Смарагди сіє навкруги свої.
    І прохолоду вечора імлисту
    Оздоблюють мажорно солов`ї.

    Розгонисто на вітах «тьох» цей лине.
    А знизу мов змагається із ним –
    Неначе регіт – кумкання жабине,
    Як черги кулеметної екстрим.

    Перегуки тривоги і розчулень
    Контрастно тчуть химерію свою.
    І філософськи кукає зозуля,
    Немов суддя третейський у гаю.

    3.05.7524 р. (2016) Київщина,
    Конча Озерна, півострів Печалі.



    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (12)


  31. Лариса Пугачук - [ 2016.05.02 23:41 ]
    Полин росте
    Яке це щастя линути додому!
    Лелечим шляхом довгим і неспинним
    Летіти, не зважаючи на втому,
    До рідної землі, до України.

    Вiдкрию дверi i зайду до хати,
    Вдихну повiтря до сльози знайоме.
    Десь тут мене чекають мама з татом –
    Чи бачать, що приїхала додому?..

    Скраєчку сяду я на віко скрині,
    Огляну стiни, вишивками вкритi,
    Де хрестиками хиляться стеблини –
    Червонi маки i волошки в житi.

    Садок у цвіті, примули рядочком,
    Барвінок усміхається гостинно,
    Чого ж ти серце розливаєш мовчки
    По всьому тілу гіркоту полинну?..

    … Провiдала. Могилам поклонилась
    Та й мушу знов рушати у дорогу.
    А, може, то менi лише приснилось?.. –
    Пасхальне щастя рiдного порогу.

    ой як же важко їхати iз дому


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (7)


  32. Лариса Пугачук - [ 2016.05.01 23:10 ]
    Увійти
    перестріти шипшиною
    не вбоятися кислого
    не вбоятись колючого
    дарувати що є

    пригостити калиною
    нею губи зволожити
    ліки справжньої ніжності
    ледь терпкі та густі

    цвітом липи осипати
    вітром в очі заглянути
    серед ночі притихлої
    обійняти дощем

    і поволі проллятися
    і останніми краплями
    розчинити калинову
    гіркоту на губах


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (8)


  33. Вікторія Торон - [ 2016.04.30 10:19 ]
    Вона
    Вона буває метушлива, з нервовим сміхом недоречним,
    книжок роками не читає і не вжива розумних слів,
    а чоловік її на людях -- в манерах вишукано-гречний,
    із бурштиновими очима з темно-палких жіночих снів.

    Вона завжди в життєвій прозі —чи у дворі, чи на городі;
    час розмежований натроє —вечеря, снідання, обід...
    Невпинно рухаються крила, в завзятті юному пророслі
    у ті роки, як прокладали вони у парі перший слід.

    Її би можна пожаліти, але сміється вона вголос,
    біжить, розхитуючи кладку, понад обмани і роки;
    і так заведено між ними --усе, що мужем розкололось,
    їй треба склеювать довіку, що Божий день, у дві руки.

    Вона живе, неначе пісня, земного й вічного на стику,
    в кишенях бляклого халату —прощення й вірності ключі.
    І я чомусь її згадала під звук схвильованого крику
    гусей, що клином розщепили небесну сферу уночі.

    2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (6)


  34. Володимир Бойко - [ 2016.04.29 00:22 ]
    * * *
    Куди веде тебе
    Твоя дорога,
    І хто єси?
    Коли душа
    Постане перед Богом,
    То що відповіси?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)


  35. Лариса Пугачук - [ 2016.04.27 15:58 ]
    Прощання
    Ти не шукай мене посеред міста,
    Не виглядай даремно за порогом,
    Не приведе до тебе більш дорога,
    Хоч винен ти мені оте намисто.

    Ти ще питав, якого більше хочу -
    З перлинок а чи може бурштинове,
    А я просила з променів ранкових,
    Щоби твої ясніли в ньому очі.

    Сердито ти насупився і знову
    Просив на чомусь вибір зупинити.
    То я сказала ниточку зробити
    Із маків та голівок волошкових.

    Хотіла ж - з поцілунків губ коханих,
    Солодких, ніжних, до нестями рідних.
    Усі намиста світу будуть бідні
    Напроти цього, бо воно жадане.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (5)


  36. Михайло Десна - [ 2016.04.25 01:04 ]
    Інстинкт самозречень
    Інстинкт самозречень
    з обірваних речень
    зумовлює «я»
    до життя-небуття.
    А цінність його –
    застосуй до життя
    отаке, яке є –
    невраховане «я»…
    Інстинкт самозречень
    під ценз забезпечень
    диктує-скеровує
    щастя й сміття.
    Життя починається з «я».
    Яке самозречення?
    Тільки життя.

    25.05.2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (1)


  37. Ірина Бондар Лівобережна - [ 2016.04.21 23:06 ]
    Весняний сад
    Весна в очах заграла переливами
    І квіткою розквітла у душі!
    Я знов легка, як марево над сливами,
    Коли у сад злітаються хрущі...

    Так пахне все звабливо, любо, солодко,
    Так на деревах пелюстки тремтять,
    Як крильця бабок, витканих із золота,
    Що в синє небо піснею летять!

    Отак би йти - куди іще не знаю,
    Збирати цвіт отой, легкий, мов дим…
    Забути все лихе. Торкнутись раю.
    І сад назвати іменем твоїм...
    17.04.13


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (8)


  38. Віктор Кучерук - [ 2016.04.21 19:52 ]
    Весна
    Звеселяє й бентежить утішено
    Розполохане серце весна, –
    Медоносне цвітіння горішини
    Відбивається в люстрі вікна.
    Соловейко співає між вишнями,
    Посилаючи сонцю привіт, –
    І збувається втоми торішньої
    Омолоджений зеленню світ.
    Наче плату за мужньо подолані
    Нещодавні негоди, – весна
    Безперервно несе задоволення
    І надіями живить сповна.
    20.04.16


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (9)


  39. Оксана Дністран - [ 2016.04.20 06:03 ]
    ***
    Він випив сонце із моїх грудей,
    І думав, певно, що на ніч стьмянію,
    Що серце перетвориться у глей
    Від чорної в’язкої безнадії.

    А в мене сонць - усіх не віднайдеш,
    Сузір’ями зоріють по судинах,
    Для них безсилі знаки звичних меж,
    Самі вгрівають душу зсередини.

    І час від часу нові світлячки
    Повзуть углиб, щоб сяйвом запалати,
    Підпалюють каштанові свічки,
    Бадьорять дух напоями із м’яти.

    Я їх лелію, кутаючи в льон,
    А як дозріють - в небо випускаю,
    Хай в світ несуть негаснучий вогонь,
    Іскряться рясно в зблисках водограю.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (3)


  40. Лариса Пугачук - [ 2016.04.19 12:28 ]
    Початочок (самопародія)
    На перший погляд мишеня нормальним виглядало,
    Віталось чемно зі всіма, чуже не гризло сало.
    Довірливим було завжди, та вади кожен має.
    Щоправда, не любило геть хати, оті, що скраю.
    Та з часом збочення якісь полізли з мишеняти,
    То сіпне котика за хвіст, то з ним іде гуляти.
    А ще угледіло воно, що колір має сірий,
    І закортіло закосить під Анестейшу Стілу.
    Уже і різочок блага у вчителів сердечних.
    Вже і сіднички підставля те мишеня безпечне
    (А тих сідничок – сміх один, на розмір сорок шостий)…
    А ще запрошує маля усіх хлопів у гості.
    Якесь там сіно обіця в копицях із люцерни,
    Хоча люцерни до землі ще не влетіли зерна.
    Ой, мишеняточко мале, куди ти лізеш стрімко?
    Сиди тихесенько, дурне, пантруй свою сторінку.
    І чуєш? - носа ані-ні з нори ( чи то із ніші),
    Тоді не схавкає котЕ і не затопчуть миші.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (12)


  41. Юрко Бужанин - [ 2016.04.16 15:11 ]
    Дівчинко з очима кошеняти
    Дівчинко з очима кошеняти,
    Погляд мій приваблювала ти…
    Слова ще не знав тоді: «кохати».
    Та не смів до тебе підійти…

    Хвилювало що? - Хіба збагнути? –
    І перед очима постає
    Ротика усміхненого кутик,
    У веснянках личенько твоє…

    За екватором - життя годинник…
    Та кохаю! Хоч і скроні – сніг…
    Люба знай, що через ластовиння
    Шлях до серця юнака проліг…

    2013


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.91) | "Майстерень" 5.5 (5.94)
    Коментарі: (7)


  42. Артур Сіренко - [ 2016.04.06 16:01 ]
    Оливи
    В осяйній тиші самоти оливи – сад.
    Не можу поглядом вернутися назад –
    У те сентиментальне «до війни»,
    Бо занімів недужий світ, змінились ми,
    Бо курява стоїть над каменем доріг,
    Бо досі у лівиці затискаю оберіг –
    Отой, що я носив по згарищах. Псалом
    Лунає досі над містами і степами. Напролом
    Роковані віднині йти – година сутінкова,
    І час лихого кажана, проте, жадає слова
    Душа, перо, папір, тінь яструба і тиша-мить,
    Час не спиняється – він далі струменить,
    Він далі одкровення нам шепоче: «Ви ніде!
    Вдивляйтесь в місяця румовище бліде,
    Ідіть, блукайте, бо зруйновано ваш дім,
    Шукайте істини сліди на образі блідім,
    Ваш шлях лежить крізь Гетсиманський сад,
    І не судилося прочанам повернутися назад,
    Бо ви тепер солдати – перед вами сон землі,
    І навкруги оливний сад, і все минає – все в імлі…

    Примітки:
    * - «В людському сумі я осамотів,
    його Тобою втишити хотів,
    та це не Ти. О, стид напоготів...»
    (Райнер М. Рільке)
    (Переклад Мойсея Фішбейна)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.13) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (1)


  43. Ігор Шоха - [ 2016.04.02 21:19 ]
    Стара закваска нового посолу
    Донбас палає. Море – у крові.
    Росія багатіє. Мало миру
    і братії, і їхньому кумиру.
    Не вистачає їм по булаві.
    Немає ні царя у голові
    у мафії, ні міри, ані віри.

    Усі бажають бути при ділах –
    і автори, і діячі розколу.
    Ленініана падає додолу,
    але немає істини в устах
    і ніби остовпіли на часах
    оратори кисільного посолу.

    Уже на жито орана стерня,
    на сіяння нового урожаю,
    а ще на рубежі чужого раю
    гряде без роду-племені рідня –
    наївна і нахабна кацапня,
    якої тут і кореня немає.

    Немає й іскри Божої в тобі,
    мій окаянний кате-супостате.
    Умієш грабувати, убивати
    і воювати на чужім горбі.
    Але запам’ятай, що у юрбі
    тебе карає Україна-мати.

    Усі сини боронять ще її,
    а пасинки сидять у хаті скраю,
    чекаючи у маї короваю.
    А до корита лізуть глитаї.
    Агей, Союзе, а за що бої?
    Кому Надія жити заважає?

    Угоди попираючи старі,
    не тямиш, як ужитися у мирі.
    Усе ще уповаєш на вампіра.
    І володіють нами упирі
    на сідалі, на шиї, угорі
    з високої трибуни лицеміра.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.93)
    Коментарі: (8)


  44. Руслан Лиськов - [ 2016.03.31 09:41 ]
    Весна
    Крізь подих вітру,
    Шелест верболозу,
    Через поля,
    Через гілля бліде,
    Іде весна
    І з нею тихі грози,
    І вся надія в те
    Що смерть піде.

    Вже скоро світ
    Охопить
    Радісне зітхання,
    І паростки
    Проб"ються із ріллі.
    А в серці зморенім
    Промінчик сподівання -
    І може й ми колисть
    Постанемо з землі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  45. Ігор Завадський - [ 2016.03.30 23:41 ]
    Гроза
    Як зблідли квіти рук тонких
    Принишк чекання очерет
    У венах сонця лід застиг
    Лягла трава важка як мед

    А на узліссі у ріки
    Сліпі віконниці проваль
    Будинків шиферні дахи
    Вогонь прорізує як сталь

    І відшаровує рука
    Від скла сполум'янілі німби
    На піднебінні дні ставка
    Скипають пузирями риби

    Спинає в залозах гроза
    Вологі електричні стебла
    І кігті шалу залізять
    Порожню кам'яницю неба

    І пальці вітру в'язнуть в глині
    І біль згасає наче згар
    І крізь зіниці мертві линуть
    Зміїні пасма хриплих хмар

    2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Прокоментувати:


  46. Руслан Лиськов - [ 2016.03.30 14:01 ]
    Заходило дитинство
    Заходило дитинство в гості у ві сні,
    В очах ласкаве сонце посміхалось і раділо.
    Від щастя серце прокидалось, молоділо,
    І щастя те приносило мені.

    Ці нетерплячі пальчики, ці гілочки верби,
    Так пахнуть вересневими полями.
    І хочеться почути голос мами,
    І хоч на мить забути гострий біль журби.

    Заходило дитинство в гості у ві сні,
    І зовсім не хотілось прокидатись.
    Хотілось жити, росквітати і сміятись,
    Надії так хотілося мені.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  47. Руслан Лиськов - [ 2016.03.30 14:44 ]
    Вічність
    Цей липень всміхається тільки мені.
    Цей спокій, це небо, ця ніжність,
    Ця тиша і ці предвечірні вогні -

    І тіні на цій дерев"яній стіні -
    Неначе квиток у вічність.


    Все стане інакшим. Розтане, мине,
    Залишиться там, за порогом,
    Січневим сузір"ям навіки засне.

    Все зміниться, лишиться тільки одне -
    Ледь чутна туга за Богом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  48. Ірина Бондар Лівобережна - [ 2016.03.29 22:41 ]
    Кохання на барикадах
    Перекроївши невблаганний час,
    До скелі притуливши хвилі моря,
    Безлика доля поєднала нас.
    З якого дива? Чи з якого горя?

    Де чорний попіл на сивини ліг,
    Де полум’я нам очі виїдало,
    І кров червона окропила сніг –
    Не в тому місці зустріч дарувала…

    Не ті були поєднані світи,
    Твій – щоб майбутнє наше відстояти,
    А мій – кущем калини прорости
    На згарищі. Берізкою на ґратах…

    Троянди квітом - холод барикад
    І споришем – стежкИ твої стелити…
    Підтримувати світло у лампад.
    Щити та каски вірою зміцнити.

    Тобі – вперед! У мене крик – не йди!
    Ти – серцем там, я ангелом – з тобою.
    Із ніжністю коли вертаєш ти -
    Тобі здаюся віддано, без бою…

    …Навіщо доля кужіль заплела?
    Зіткнула тут такі світи незбОрні?...

    Щоб я об скелю битися могла?
    Чи скеля щоб схилялася до моря?
    25.03.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (11)


  49. Роман Коляда - [ 2016.03.28 23:39 ]
    Недонароджений
    Недонароджений,
    Тіло без першого крику.
    З горла у небо несила
    Штовхнути своє ім’я.
    Гривня пучок,
    Нас у Бога таких – без ліку,
    Та закохався у тебе
    Один тільки я.

    Ти посміхнешся:
    «Усе ще у маминім лоні»?
    Не відповім,
    Ну або відповім не в такт.
    Кожен із нас побував
    У такому полоні,
    А на свободу –
    І радий би, тільки як?

    Недо, чи пере-
    Ачи й взагалі не любили.
    Може тому
    Цінував батарейки так.
    Лампочку до плюса
    З мінусом притулили
    Ось тобі й світло,
    Аби лише добрий контакт.

    Вже не до сміху,
    Коли не людина, а схема.
    Логіка, смисли,
    «Тому що» і «позаяк».
    А почуття?
    Невідома нікому тема.
    Кожні стосунки немов
    Міжнародний пакт.

    Раптом – кохання,
    І де було взятись «бзику»:
    Дикий відлюдько згадав
    Дивне слово «сім’я»?
    Думав, що пари нема,
    Бо яка б захотіла «шику»,
    Взяти за руку й не знати,
    Чи геній, чи маніяк?

    Новонароджений,
    Ох зараз буде і крику...
    З горла у небо щосили
    Штовхаю своє ім’я.
    Гривня пучок,
    Нас у Бога таких – без ліку,
    Та закохався у тебе
    Один тільки я.


    2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (1)


  50. Володимир Бойко - [ 2016.03.24 22:22 ]
    Відгомонів у золотому гаї (переклад з С. Єсеніна)
    Відгомонів у золотому гаї
    Беріз веселих шелест гомінкий,
    І журавлі печально пролітають,
    І не жаліють більше ні за ким.

    За ким жаліть? Бо кожен – подорожній
    Пройде, зайде, і знов залишить дім
    За усіма сумує подорожник
    З широким місяцем над ставом голубим.

    Стою самотній на рівнині голій,
    А журавлів відносить вітер вдаль,
    Весела юність вже за видноколом
    Але мені минулого не жаль.

    Не жаль тих літ, що за вітрами линуть
    Ні весен молодих бузковий цвіт.
    В саду горить багаття горобини.
    Та тим вогнем нікого не зігріть.

    Не обгорять у горобини грона
    Від жовтизни не пропаде трава.
    Як дерево на землю листя ронить,
    Так я печальні зронюю слова

    І коли час їх вітром позмітає,
    У далечінь відносячи кудись.
    Скажіть тоді, що золотому гаю
    Відгомонілось мовою беріз.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (11)



  51. Сторінки: 1   ...   68   69   70   71   72   73   74   75   76   ...   175