ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрко Бужанин
2026.06.28 21:20
Безсилий я стати кращим
В розрізі твоїх амбіцій.
Хіба що зіграю в ящик
В не зовсім старому віці.

Віночком мене прикрасиш,
Про мене подумаєш гарно,
Ще слів теплих скажеш масу.

Іван Потьомкін
2026.06.28 21:11
Дерево рубав побіля річки чоловік.
І чи втомився, чи так собі про щось подумав,
Сокира вислизнула з рук й шубовснула у воду.
«Ой, що ж мені теперечки робить?
Вона ж у мене одна в господі!»-
Отак ось лементує чоловік, та хто ж почує...
Раптом з води

Мирон Шагало
2026.06.28 20:40
Сосни в білому вбранні —
вітру наречені.
У прозорій далині
обрії студені.

Білі іскри навкруги
мерехтять грайливо.
Сліпить очі білий луг —

Богдан Манюк
2026.06.28 15:32
Сновидіння — схлип свічада,
що сміялось у минулім.
Тягне нитку Аріадна
крізь печалі наші — чули,
як шепоче нитка-змійка,
шлях обмотуючи звитий?
Скільки снів — пробуджень стільки,
а з минулим все ж не квити

Євген Федчук
2026.06.28 15:23
Йшов чоловік по дорозі, уже притомився.
Бачить, річка попереду, там село видніє.
Тож у нього відпочити зродилась надія.
Прискорив він свої кроки, до річки спустився.
Через річку місток лежить, а вздовж річки верби.
Можна в вербах відпочити. За річку

Артур Курдіновський
2026.06.28 15:21
Увімкніть Бетховена! "Місячну" сонату!
Серце смутком зморене, горем розіп'яте.
Посеред нещирості сірого туману
Ніжна ця мелодія стане талісманом.

Сил немає дихати, вірити, чекати...
Увімкніть Бетховена! "Місячну" сонату!
Кришталева музика - п

Борис Костиря
2026.06.28 13:10
Лютує дикий ураган
І зносить все навколо,
Немов убивця-уркаган.
Він грає з нами в поло.

Стихія люта потряса
Твердині і основи.
І похитнулись небеса

хома дідим
2026.06.28 10:42
знову цей червень хмарний
зі своїми осоннями
вивуджує тебе мов рибину
із глибини
ти не знаєш чого
може там інший світ
світліше щось
що ти знаєш

Віктор Кучерук
2026.06.28 07:33
Не загладити провину,
Як в оцю гарячу днину
Я від ворога загину
У бою за Україну.

Через болісну утрату,
Найдорожчого солдата, -
Буде мати горювати

Ірина Вовк
2026.06.28 07:18
Розділ VIІІ. ЧОРНИЙ ЯР САНЛІСЬКОГО ЛІСУ «Тому, хто тримає моє серце у своїх долонях. Раулю, я пишу ці рядки латиною – мовою, якою мої судді виголошуватимуть нам анафему, але пишу їх кров’ю свого серця. Коли ти читатимеш це, я буду серед королівського

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поезія):

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Юрій Лазірко / Вірші

 Дим з ладану
Smoke Опірена босвелія, кору обходить ладан:
– Коли вас молодитимуть, як батька – Пеліади,
а кров не поступатиме до віт по серцевині,
до вас я повертатимусь Бореєм зі святині,

зі свят мого розладання на берегах Іллісу.
Повівом очищатиму над Геєю завісу,
щоб здалеченька бачила як Геліос мандрує
та розсипає золото, неначе полиск збруї.

Як леда, з Лединих яєць міняють діоскури
палаци небожителів на підземелля мури,
в той час – виходять ламії та каркають сивіли,
а сивина розходиться волоссям Герофіли.

В той час, скорботний я, піладні обійму терени,
як все нутро своє відкриє діжка Діогену,
як Одісею шлях нарешті витче Пенелопа
і змиють гіркоту з лиця скорботного потопи

дощів, що розперіщились, мов Арес за Еріду,
зате, що фобам й деймосам у просторі Евкліда
проставлено замало дат з поміткою "до крові",
зате, що стріли, як летять – то повертають знову.

Не бійтеся – знежилені не відчувають болю,
ані Полему запаху розлитого по полю.
Ах, скільки пір`я по землі мені збирати, рідна,
щоб сріблом перелитися зі золотого в мідний?

16 Березня 2009




      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2009-03-16 22:41:00
Переглядів сторінки твору 3865
* Творчий вибір автора: Любитель поезії
* Статус від Майстерень: R1
* Народний рейтинг 0 / --  (5.079 / 5.67)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (5.142 / 5.76)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.810
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні
Конкурси. Теми Метафізична поезія
Автор востаннє на сайті 2026.06.26 18:07
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ретро Лю (Л.П./Л.П.) [ 2009-03-19 04:15:55 ]
Деякі роз`яснення щодо вірша:
***
босвелія - це дерево з надрізів котрого видобувають смолу ладан;
її листя чимось нагадує мені пір`я.
***
Пеліади - дочки Пелія, які, прагнучи омолодити батька, за порадою Медеї розрубали його на частини та зварили в казані. Однак Медея не оживила Пелія.;
***
Боре́й (грец. Borrhas, Boreas) — бог північного вітру
***
розладання - новоутвір - перетворення ладану в дим
***
Ілліс - частина південного грецького узбережжя
***
Гея (грец. Γαῖα, Gaia, Ge) — космологічне божество, яке уособлює Землю
***
Геліос (дав.-гр. Ἥλιος або дав.-гр. Ἠέλιος, «сонце») — у давньогрецькій міфології — бог сонця
***
ЛЕДА, присл., зах., рідко. Тільки, тільки-но.
***
з Лединих яєць - вислів означає із самого початку
***
ЛЕДА (грец. ) — дружина спартанського царя Тіндарея за легендою перетворена Зевсом на гуску з якої вилупилась Єлена котру потім вкрали що і було причиною початку троянської війни
***
Діоскури (грец. Διόσκουροι, Dioskuroi — сини Зевса ) — імення нерозлучних братів-близнят Кастора й Полідевка - там довга історія, але суть в моєму рядку зводиться до їхніх за легендою постійних змін перебування - то на Олімпі день, то другий день в Аїді - вони є теж символом постійних змін - як життя і смерті прикладово
***
ламіями - стали називати вродливих, але жорстоких жінок або чарівниць, які нібито зваблювали юнаків і висмоктували їхню кров.
***
СИВІЛИ, сибіли (гр. Sibyllai) — у стародавній Греції мандрівні пророчиці, які, подібно до гомерівських ворожбитів, пропонували всім охочим провістити долю.
***
ГЕРОФІЛА (грец. Herophile) — одна з сивіл, дочка німфи та смертного пастуха Теодороса, за легендою боги подарували їй довголіття, але вона забула попросити про вічну молодість, тому більшість свого життя була старою.
***
У переносному значенні Пілад — вірний друг.
***
Про Діогена, Евкліда, Одісея та Пенелопу мабуть не потрібно говорити
***
́Арес, Аре́й, Еніалій (дав.-гр. Ἄρης, грец. Άρης) — у давньогрецькій міфології спочатку бог буревіїв і блискавок, пізніше бог Війни
***
Ерида/Еріда (грец. Eris) — богиня чвар та розбрату, дочка богині ночі Нікс
***
сини Ареса - Деймос («Жах»), Фобос («Страх»)
***
Полем (грец. Polemos) — теж бог війни але вже з почту Ареса, брат Еніо.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Сергій Татчин (М.К./М.К.) [ 2009-03-20 09:14:27 ]
оце так роз"яснення! пропоную пронумерувати, а в текстові проставити цифирки - буде дуже концептуально виглядати! або ще крутіше - зірочками по наростаючій: (закусивши губу вираховує) в кінці буде двадцять зірочок - ти тільки-но уяви як то буде крутезно!!! а-а-а-а! це ще не все - маю ще одну дурну пропозицію: пояснення писати прямо в текстові - в дужках, це теж обіцяє бути вражаючим!!!
(уявляє ото всьо і падає біля стола запаморочений. сам щось лепече, як може видати, грецькою)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ретро Лю (Л.П./Л.П.) [ 2009-03-20 16:29:45 ]
Сергійцю,
А теперка уяви собі поему (ну так на сторінок десять) - там треба буде додатково ще стільки сторінок зірочок (КАМАЗ цілий), як не більше.
Я думаю, що найлегше - писати рядок і тоді у віршованій формі подавати пояснення (міф) - ну щоби то виглядало достойно і праведно, єдина проблема тут, що кожен майже міф містить в собі інші персонажі, які потребують пояснення, то ж кожен вірш стане історичним довідником античного світу. Супер, нє? ;)
А коли без жартів, то пояснень мабуть не потрібно взагалі, бо хто цікавиться міфологією - тому буде цікаво, а опускатися до рівня незацікавленого читача мабутЬ марна справа.
Тутки дві моїх подорожі у Домінікану і в Мексику - запрошую, коли цікаво звичайно :)
(Думає про зірочки, Гмм - скільки би то треба було їх Гомеру)?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ретро Лю (Л.П./Л.П.) [ 2009-03-20 16:37:09 ]
Ось лінки:
http://maysterni.com/publication.php?id=27688
http://maysterni.com/publication.php?id=20640


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2009-03-20 18:23:00 ]
Кхм, Юрцю! Ти коли зі свого Олімпу знайдеш хвильку опуститися до рівня читачів, спробуй відповісти на одне невинне запитаннячко: а якщо зацікавленому читачу ну зовсім не зрозуміло: про що ж цей вірш написано, тоді як? І не ясно не тільки тому, що пояснення перевершують кількістю сам вірш, але й через нагромадження образів і планів? Експерименти, звісно, то добра штука, але, здається, ти перемудрив тут :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ретро Лю (Л.П./Л.П.) [ 2009-03-20 18:40:55 ]
Ось це я і хотів почути, Лю`.
Ми повертаємось тепер до старої теми, котру розпочала не відаючи про це Осадко.
У неї було пару творів на тему міфології. І ми вели розмову зі Славцьом про елітарність такої поезії.
І у неї був комент до одного з віршів більший за сам вірш, але тоді чомусь у тебе не виникало задавати таких запитань :)
Отже читач повинен тягнутися до автора, а не автор до читача, як це є загально прийнято тут на ПМі.
Ось поштрикаю я себе троха, покажу як то є, коли болить і це буде круто.
Лю`, нехай ці експерименти будуть для особливо вишуканого читача і повір мені, коли би ти орієнтувалась у міфології, то читати було би мабуть не так страшно :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2009-03-20 19:08:57 ]
Е-е-е, ні, рідний, не треба нас дурити :)
Я пам"ятаю обидва Аніни вірші. Так, в одному з них були великі пояснення. Але! Ідея самого вірша, тобто "про що" було зрозуміло і без них, тобто вони були необов"язковим, але корисним доповненням для створення цілісної картини. В "Медеї" ж і цього не треба було, бо міф цей відомий і викладено було все органічно і зрозуміло. Річ не в тім, щоб закрутити так, щоб зрозуміло було лише автору і сидіти чекати на "розумного" читача. І "елітність" поезії теж не в цьому (імхо). Не в темах, а в тому, ЯК ти це зробиш. Щодо ПМ і авторів, то тут, начебто, ніхто ні до кого не тягнеться: кожен читає і сприймає те, що йому близьке.
Добре, із задоволенням почекаю твого вишуканого читача :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2009-03-20 19:11:27 ]
Аааа, і ще. Коли ті пані прийдуть, то передай від мене (як від читача невишуканого) прохання пояснити, про що ж таки цей вірш. Не сумніваюсь, що сюжет міфу має бути цікавий :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ретро Лю (Л.П./Л.П.) [ 2009-03-20 19:28:55 ]
Його не треба чекати - він (у множитні) вже є і імейли присилає і просить продовження. У кожного свій читач. :) А тоді Ганина закрутка мені була не зрозумілою ну і що? - (можеш почитати, там все є) хоч я не вважаю себе примітивним читачем. Так що це все бабусині казочки, що ти мені говориш - просто є критерій сподобалось або ні. І не кажи мені що ти в тому творі петрала все - бо це було б неправдою. Ну раз хтось знає про Медею то може дізнатися і про решта, хіба не так?
Та ні Люб,
тягнуться тут деякі, але можливо - вони просто на інше не спроможні - тоді - ти маєш рацію. ;)
Ну не сподобалос тобі - то Бог з ним, головне що є від тебе віртонька - а решта не є так важливо.
Щодо перекладів - маєш рацію - нехай буде більше таких творів, котрі би хотілось перекладати, хоча зраз я таких не зустрічаю.
З весною,
Л.Ю. :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ретро Лю (Л.П./Л.П.) [ 2009-03-20 19:42:22 ]
Люб`,
Коли людина хоче бачити біле - то буде бачити біле. Ти не бачиш тут вірша - значить його немає (для тебе).
Ти не бачиш тут логіки - значить я нелогічний. Не бачиш майстерності - значить я графоман.
Але ця мазня існує для мене як частка мене і це вже самодостатньо.
Безумовно - я тішуся, що ти залишаєш власні враження для мене від прочитаного і думаю, коли би я поводив себе так, як
скажімо Сергійко, то і відношення було би іншим. Я вчуся, як і всі ми і вдячний за допомогу.
Давай виромінювати краще позитив. :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2009-03-20 20:00:55 ]
Давай! З весною :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ретро Лю (Л.П./Л.П.) [ 2009-03-20 20:09:35 ]
З весною!!!
Ну їх всіх - тих міфів - до діжки поруч Діогеном :)
Ми ж - не міфи, ми діти світла!