ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ярослав Чорногуз - [ 2026.02.11 19:11 ]
    Народження Божича (родздвяна колядка)*
    Он засяяв сніг за віконечком,
    Пішли іскорки у танок,
    Народилося ясне сонечко –
    Молодесенький Божич - Бог.

    І надворі вже дні погожії,
    Знову більшає білий день.
    Прибуває нам сила Божая,
    Ми співаємо їй пісень.

    У яснесеньку цю погодоньку
    Зорі з місяцем – в небесах.
    Славен будь же наш, Роде-Родоньку,
    Сяє зорями Божий шлях!


    28-29 грудня 7516 р. (від Трипілля) (2008 р.)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  2. Володимир Ляшкевич - [ 2024.06.29 10:02 ]
    Різдвяна пісня
    Плин мирри у сни диво-теплої ночі.
    І покій мирської, принишклої хвилі.
    Відчуй, Кесаріє, як входить тремтіння
    у намертво стягнуті латами груди,

    як сходить уроджена в далечі дальній
    забута в нестямах солодка належність,
    як відігнавши покари порядки,
    озорює сутінь її протилежність.

    О, де, - як не тут, - кругозору видніше -
    подалі від Цезарів, ближче до неба!
    Коли повертається найважливіше -
    дарована кожному дива потреба!

    Відчуй, Кесаріє, серцями еллінів
    і душами галів – обіцяне в тому,
    у чому нема ні погроз, ні докорів
    а тільки - усміхненість Отчого дому,

    Сяяння Зорі в леті до Віфлеєму -
    над залишками звироднілого саду --
    Зорі, що несе у промінні своєму
    до кожного серця новину-розраду!

    Плин мирри, цвітіння привитої Гілки,
    і подиху мова нова Немовляти.
    Відчуй, Кесаріє, як світу природа
    вдихає надії крізь темні догмати.
    ____

    О, невже не радіти
    Сонячно-новій статі?!
    О невже ми не діти,
    Отчій Руці раді?!

    2005-2024


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2) | "Ведичний цикл - із української минульщини."


  3. Юрій Лазірко - [ 2023.12.26 19:50 ]
    ой як ясно зірка сяє
    ой як ясно зірка сяє
    радісна новина
    завітає просто з раю
    подарує сина

    Цвіт Небесний
    Бог Предвічний
    він зігріє світ у січні
    і дорогу Світлу вкаже
    з ним на серце ляже

    не закриють хмари зірку
    сніг не запорошить
    хай недовго буде гірко
    хай приходить прошу

    Цвіт Небесний
    Бог Предвічний
    він зігріє світ у січні
    і дорогу Світлу вкаже
    з ним на серце ляже

    тож радіймо і вітаймо
    немовля сповите
    низько голови схиляймо
    годі сльози лити

    Цвіт Небесний
    Бог Предвічний
    він зігріє світ у січні
    і дорогу Світлу вкаже
    з ним на серце ляже

    18 Січня, 2023


    Рейтинги: Народний 7 (5.67) | "Майстерень" 7 (5.76)
    Коментарі: (4)


  4. Володимир Бандура - [ 2020.01.15 06:50 ]
    Віншування друзям
    Ось і рік вже старий у минуле своє відійшов
    І Різдвяних колядок лунають далеко десь зауки.
    Хто в цю пору чарівну до наших воріт підійшов?
    То Христосик маленький тихенько в них пальчиком стука.

    Хай негоже, що було в нас, полум'я спалить руде
    І веселять ваш дім із вертепом колядками діти,
    Хай Христос, що родився, у наші серця увійде
    І дорогу на щастя нам в темряві буднів засвітить.

    Хай наситяться спраглі, батьків віднайде сирота,
    Хай одужають хворі, засмучені стануть радіти,
    І зійдуться розлучені, щастя вдову привіта,
    І додому повернуться вигнані злиднями діти!
    14.01.20


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  5. Тетяна Купрій - [ 2020.01.03 11:55 ]
    Зійшла на небі зірка ясна
    .......................
    Зійшла на небі зірка ясна,
    Різдво прийшло у кожен дім,
    Вже господинонька прекрасна
    Готує страви в домі тім.

    Кутя, узвар та пиріжечки,
    Квокають діти під столом,
    Господар пригоща овечок,
    Вечерю носять всім селом.

    Ось тільки ранок зазоріє,
    Колядники уже ідуть,
    Сурмить ріжок і дзвоник лине,
    Всім сповіщає: «Ми вже тут!»

    Діставши згоду колядувати
    Засвітить зірку коляда,
    І знову всі почнуть співати,
    Бажати щастя та добра.

    Щоб у господі був достаток,
    Дозріле жито та пшениця,
    А на столі у кожнім домі –
    Духмяна паляниця.

    Всіх господиня обдарує
    Гречаними дарами.
    Увесь народ зараз святкує
    Різдво разом із нами.

    @Тетяна Купрій-Кримчук, 2002.
    Літературно - художнє видання
    "Молитва за Цілюще Слово"
    (авторська збірка),
    м. Рівне, 2018.
    #поезія_тетяни_купрій_кримчук


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  6. Ірина Вовк - [ 2018.01.12 12:41 ]
    Вертепні образки: «Марсельєза»…
    Предивна ніч – займається Зоря,
    Пречиста Мати, вбрана у намисто,
    тримає Богом послане Маля –
    і любо так… по-ангельськи врочисто…
    І все б нічого!.. Повниться обрус
    дванадцятьма ознаками Вечері,
    віднині в хаті житиме Ісус –
    прочинені до Світла вікна й двері,
    устелені долівка і поріг –
    вже й люд вертепний ломиться знадвору…
    Чогось Пречистій тінню сум наліг
    І «Stábat Máter» дисонує хору.
    – Не плач, Рахиле! – і кладе Рахиль
    у дар новорожде́нному Дитяті
    пастирський посох і єпітрахіль
    з благаннями Любові й Благодаті,
    бо ось нависла Ірода печать
    і на святочні, божії оселі
    іде війною іродова Рать
    з Косою Смерті на чужім веселлі.

    Пресвітла ніч – народження Христа,
    (махає Смерть Коси сталевим лезом) –
    І у вертепнім хорі нароста
    мелодія звитяжна «Марсельєзи»…

    (Зі збірки, що вкладається "Туга за Єдинорогом",2017-2018)


    Рейтинги: Народний -- (5.66) | "Майстерень" -- (5.8)
    Прокоментувати:


  7. Ірина Вовк - [ 2018.01.07 10:10 ]
    "Поколядь для маленького вертепчика" (вертепні віншування)
    Віншує АНГЕЛИК*:

    Я маленьке Янголятко –
    Маю Зірку і Крильцятка…
    Чи щасливі тут малятка,
    що ростуть, як янголятка!

    Порадійте разом з нами –
    вже Ісусик біля мами
    простягає рученята…
    Дай вам, Боже, гарні свята!

    Віншує ПАСТУШЕЧКА:

    Я маленька Пастушечка,
    В мене хлібця цілушечка.
    Я собі не гордую,
    лем овець нагодую.

    А овечка: «бир» та «бир» --
    пошли, Боже, хліб та сир,
    щоб в коморі і на дворі…

    Будьте з празничком здорові!


    Віншує КОЛЯДНИЧКА:

    А я дівчинка – Устинка,
    колядничка – веселинка,
    б’ю у хаті Вам чолом,
    Вас вітаю із Різдвом!

    Віншує КОЗА:

    А я кізонька вперта –
    кожушина затерта,
    вам товчуся в комірку –
    нате зернятка мірку,
    аби малисьте в хаті
    паляниці багаті…
    На столи, на дубові –
    Будьте ситі й здорові!

    Віншує ЧОРТИК АНТИПКО:

    Я Антипко, я нечем,
    вас вітаю рогачем!
    А, чень, ви – нечемні діти –
    в пеклі будете горіти…
    Так Ангелик в царстві Божім
    повелів колись згори:
    ти, Антипко, дбай, небоже –
    все,що гоже, Бог примноже,
    що негоже – Чорт бери!

    Віншує ЖИДІВОЧКА:

    А я собі жидівочка,
    як солодка медівочка…
    А ви, люде, пильнуйте,
    щедро гроші марнуйте:
    на печені та ковбаси,
    на заморські ананаси,
    на вареники,галушки,
    макаґіґі і пампушки –
    а як станете при тілі,
    хай щастить при кожнім ділі!

    Христос ся рождає – ай вай,вай,ває…

    Віншує ЦИГАНСЬКА ПАРА:

    Циган, циган, циганіца,
    добра з медом паляніца!
    Добре жити-поживати,
    золотії гори мати:
    у пивничках – щоби лилось,
    у комірцях – щоб копилось,
    а у хаті, день по святі,
    станьте щедрі і багаті,
    не журливі, не злобливі –
    а веселі, а красиві!

    Гоп, каблуки-черевики…
    Гоп, цицики-вициндрики!


    Віншує ВЕРТЕПНИЙ ХОР:

    Ми з колядою під ваші стріхи
    несемо звістку щастя і втіхи.
    Діва-Невіста в яслах на сіні
    люлю вмостила Божій Дитині.
    Пастир убогий горне ягнятко –
    люляй та й люляй Боже Дитятко.
    Ангел небесний в дудочку грає –
    на Україні Христос ся рождає!


    (З дитячої книжечки "Старі слова різдвяного вертепу"._ Львів:Сполом,2013,2014.


    Рейтинги: Народний -- (5.66) | "Майстерень" -- (5.8)
    Коментарі: (2)


  8. Ірина Вовк - [ 2018.01.07 10:32 ]
    "Старі слова різдвяного вертепу" (текст вертепного дійства)
    (за Семеном Дійовичем та іншими галицькими пастирками).

    І ПАСТУХ: Добрий вечір вашій хаті,
    ми прийшли вам розказати
    про чудесную новину...

    ІІ ПАСТУХ: ...про небесную дитину.

    ІІІ ПАСТУХ: Розкажіть,як ви там були,
    що ви бачили,що чули?

    І ПАСТУХ: Ми вночі при стаді спали
    і не чули і не знали,
    що коїться в небесах
    і в тих земних сторонах.

    ІІ ПАСТУХ: Аж тут нагло серед ночі
    протираєм сонні очі
    і чуємо -- хтось співає,
    а на сході -- зірка сяє.

    ІІІ ПАСТУХ: Ми почули спів ангелів,
    спів великий,спів веселий,
    що в вертепі у яскині
    Божий Син родився нині.

    І ПАСТУХ: І всміхнулась Божа Мати
    повна ласки й благодати.

    ІІ ПАСТУХ: Було там і три царі,
    ген зі Сходу владарі,
    поклонилися дитяті...

    ТРИ ЦАРІ: Ми прийшли вам розказати,
    (хором) що в вертепі у яскині
    Божий Син родився нині!

    ІІІ ПАСТУХ: Ото я вже в тій хвилині,
    йду з дарунком до яскині,
    та й усіх буду скликати,
    щоб Богові поклін дати.

    ТРИ ПАСТУХИ: Хто вклонитись хоче Богу,
    (хором) хай збирається в дорогу,
    чи то студень, чи зима,
    перешкоди нам нема.

    ЖИД: Що я бачу, що я чую
    щоб у ніч таку страшную
    в такий студень мандрувати,
    напасти собі шукати.
    Чи не краще в хаті сісти,
    та й усеньки гарно з’їсти,
    те, що Мошко вам приніс,
    і поставив перед ніс.

    І ПАСТУХ: О ні, Мошку, так не буде!
    Не такі вже нині люди,
    щоб із Мошком гендель мати,
    а про Бога забувати.

    ІІ ПАСТУХ: Хто на добре вже рішився,
    той із Мошком розлучився.

    ІІІ ПАСТУХ: Хто вклонитись хоче Богу,
    хай збирається в дорогу.

    ЖИД: Ах, такі ви, ну-ну-ну,
    Зараз Ірода гукну.
    (гукає Ірода).

    ІРОД: А…ви тут мені сховались,
    Що йому там поклонялись,
    Добре,що я тут вас маю,
    Зараз смертю покараю.

    Гей ви, вої , всіх зв’язати,
    у в’язницю заховати.

    (ВОЇ схиляються перед ІРОДОМ).

    ВЕСЬ ВЕРТЕПНИЙ НАРІД:

    Боже,Боже,поможи,
    свого лицаря зішли!

    АНГЕЛ: Тут я сповню волю Божу
    І покривдженим поможу.
    ГЕТЬ від них!Це божа справа…

    (до Ірода) Ти на них не маєш права!

    (Проганяє з хати ІРОДА,ВОЇВ та ЖИДА).

    ВСІ ПАСТУХИ: Слава Богу, слава Богу,
    Можемо іти в дорогу.

    АНГЕЛ: Можете іти свобідно,
    І служити Богу гідно.

    І ПАСТУХ: Господарі, прощавайте,
    В гаразді ви проживайте.
    Хай минає вас те лихо,
    А біда сидить вже тихо.

    ІІ ПАСТУХ: Щоб журби ви вже не мали,
    І нестатків не зазнали.
    Щоб у всьому вам щастило,
    Щоб вам жити було мило.

    ІІІ ПАСТУХ: Всім дорослим і маленьким
    Зичу бути здоровеньким,
    На потіху всій родині –
    І на славу УКРАЇНІ!

    АНГЕЛ: Прощавайте! Мир цій хаті,
    Будьте щасні і багаті.
    Майте д о л ю добру, гожу,
    Тільки вірте в ласку Божу.
    Ласка Божа вас спасе,
    Край і нарід піднесе.

    ВЕСЬ ВЕРТЕПНИЙ НАРІД:

    «СЛАВА БОГУ» --заспіваймо,
    У дорогу вирушаймо…
    Честь сину Божому,
    яко пану нашому,
    поклін віддаймо.

    (У хаті всі колядують «БОГ ПРЕДВІЧНИЙ»).

    З дитячої книжечки "Старі слова різдвяного вертепу".-Львів:Сполом,2013,2014.


    Рейтинги: Народний -- (5.66) | "Майстерень" -- (5.8)
    Прокоментувати:


  9. Олексій Могиленко - [ 2015.11.18 05:19 ]
    Святе Різдво

    Святе Різдво

    В темнім загоні
    Спаситель лежав,
    Там Дитятко спало.
    Пісню чудову
    Хор заспівав –
    Ангели співали.
    Приспів:
    Різдво, святе Різдво,Різдво –
    Єдине в цілім світі.
    Різдво, святе Різдво,Різдво
    На радість усім дітям.
    Різдво!Різдво!
    Христос родився,
    Бог воплотився.
    Різдво! Різдво!
    Бог людей чекає,
    Любить і прощає.
    Слава Богу за Різдво.

    Слава, хваління
    Богу в небесах,
    Мир землі, спасіння.
    Благословення
    Прийміть у цей час,
    В яслах Бог – дитина.

    Христос родився!
    Славімо Його!
    Вас я всіх вітаю.
    Бог воплотився,
    Його одного
    Співом прославляймо.
    31.12.2012


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  10. Вікторія Панфілова - [ 2015.10.17 13:21 ]
    Тиха ніч
    Тиха ніч, ніч свята,
    Задрімали вже міста.
    Свічка в яслах лиш горить,
    Пара там свята не спить:
    Сина Божого глядить! 2

    Тиха ніч, ніч свята,
    Засіяла висота -
    Янгол із небес злітає,
    Добру звістку сповіщає,
    Справи Божі прославляє! 2

    Тиха ніч, ніч свята,
    Пастухи йдуть до Христа,
    Небо благодать дарує,
    Радість на Землі панує,
    Бо Господь людей врятує.2

    Тиха ніч, ніч свята,
    Народилося Дитя.
    Ближніх будемо любити,
    Божі всі діла хвалити,
    З вірою у серці жити! 2

    Божий Син
    Із Небес зійшов златих,
    Божий Син
    Врятував людей простих,
    Божий Син
    Благодать Отця нам дав,
    Божий Син
    Всіх від смерті врятував,
    Божий Син
    Як в часи отців прадавніх
    Божий Син
    Захистить людей звичайних,
    Божий Син
    Із Небес зійшов златих,
    Божий Син
    Врятував людей простих.
    31.12.13


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  11. Вадим Бойко - [ 2014.12.29 16:20 ]
    Новорічне привітання
    Бажаю я у Новий рік вам:
    Багато щастя й подарунків,
    Здоров’я, щастя і тепла,
    І мир в усіх стосунках.

    Нехай метіль змете все зло,
    І ненависть у кручу,
    І Новий рік приносить всім,
    Баблосів цілу кучу.

    Хай згинуть ваші вороги,
    Хвороби і нещастя,
    Засяє сонечком в хатах,
    Лиш мир і спокій й щастя.

    Хай в Новім буде нове все,
    Гарніше й цікавіше,
    Веселе, добре і нове,
    І жити стало цікавіше!!!
    2014


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Валерій Хмельницький - [ 2014.05.23 16:23 ]
    Нам ніколи не бути коханцями (КСПЛ-15)
    Нам ніколи не бути коханцями:
    Не прокинемось в ліжку уранці ми,

    Обіймаючи одне одного.
    В мене шансу немає жодного.

    Ти ж бо мила, вродлива й тендітна -
    Не для мене краса твоя квітне.

    Не подам тобі каву у ліжко,
    Щоб тихенько у вушко: "Лелітко...".

    Не на мене твої чорні очі
    Позирають грайливо й охоче.

    Що ж я мучусь, не сплю ночами
    І кохаю тебе до нестями?

    Нам ніколи не бути коханими -
    Я не вийшов своїми даними.

    Ми не станемо навіть друзями:
    Ти - успішна, а я - loser.


    23.05.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (8) | "Анастасія Дмитрук Никогда мы не будем братьями"


  13. Галина Михайлик - [ 2013.01.17 21:19 ]
    Від Різдва до...
    Захурделило вікно кольоровим пір'ям,
    Завітало знов Різдво на моє подвір'я.
    Поманджали дітлахи гомінким вертепом,
    А за ними, ген, сліди дріботять у небо.

    Розсіка пітьму дзвінке «новолітування» –
    «По балабухи» ідуть на Василя зрання.
    Ось і Рік Старий-Новий – змолотили «діда»!
    Дай же, Боже, на столи хліба і до хліба.

    А цілюща, крижана Йорданська водиця
    Очищає, просвітля і душу, і лиця.
    І бахкають із рушниць!... Голуби у небо!...
    І по святах?... - Рукави закочувать треба:

    Колотити на млинці - М'ясопуст, Масниця!
    А Ярило угорі сміється, яскриться –
    Не за тридев'ять земель Весна за птахами
    Відмикатиме поля вічними ключами.

    Покотилося Райце-писанка у казку,
    І ликує все живе – Воскресіння!... Ласка
    Всемогутнього над нас!... Христос, Божа Мати…
    Ворог-Арідник зі скель не зможе устати,
    Бо міцніють ланцюги, якими закутий,
    Поки пишуть писанки і колядки чути.

    …Помережані шибки морозяним пір'ям.
    Визираю з-під руки на нічне подвір'я, -
    Райські видиво-птахи, чарівні жар-птиці
    Посідали на дахи… І душа іскриться!

    10.01.2013


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.64) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (13)


  14. Мирослав Артимович - [ 2013.01.06 07:03 ]
    Родинна коляда*
    Різдвяна зірка вже на небозводі,
    Щоб возвістити світові новину
    І привітати дарами зі Сходу
    Новонароджену святу дитину.
    Свят-вечір тихо спуститься на землю
    І свічечки запалить в кожній хаті,
    Не омине і рідную оселю,
    Де жде нас батько, де чекає мати.

    Приспів:
    Святе Різдво, мов казка, настає,
    І коляда усю рідню єднає,
    Допоки тато й мама з нами є —
    Батьківська хата нам здається раєм!

    Зберемся всі до рідного порога,
    Де завжди згода, лад і розуміння,
    Ми знову разом, дякувати Богу,
    О Отче наш, любов Твоя нетлінна.
    Молитву нашу Ти прийми, як дяку
    За мир і спокій нашої родини,
    І з милости прости провину всяку
    В Різдво Святої Божої дитини!

    Приспів:
    Святе Різдво, мов казка, настає,
    І коляда усю рідню єднає,
    Допоки тато й мама з нами є —
    Батьківська хата нам здається раєм!

    Свят-вечір очищає наші душі,
    Серця сповняє щедрими дарами,
    Радіємо, і всі, хто з нами сущі,
    А вічний спокій тим, хто вже не з нами.
    Повільно гаснуть свят-вечірні свічі,
    Різдвяна ніч у шибку заглядає,
    Ясна зоря нам дивиться у вічі -
    Вістує, що Христос ся днесь рождає!

    Приспів:
    Святе Різдво, мов казка, настає,
    І коляда усю рідню єднає,
    Допоки тато й мама з нами є —
    Батьківська хата нам здається раєм!
    Святе Різдво, мов казка, настає,
    І коляда усю рідню єднає,
    Допоки тато й мама з нами є-
    В батьківській хаті ми Різдво стрічаєм!

    Грудень 1998- січень 1999 (2013)

    *- слова, музика і віншування перед колядою - авторські, аранжування для хору Юрія Антківа. Запис - у виконанні Галицького камерного хору «Слов’янка». Віншування - у виконанні акторки Львівського Національного драматичного театру ім. Марії Заньковецької Ольги Бакус. Ця коляда – незмінний учасник усіх щорічних всеукраїнських фестивалів «Велика коляда» у м. Львові, у виконанні різних виконавців. У 2009 році увійшла до числа фінальних творів, які виконувалися на заключному концерті зведеним хором кращих хорових колективів фестивалю.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (21)


  15. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2012.01.06 12:15 ]
    * * *
    НА РІЗДВО, НА НОВИЙ РІК
    ПЕРШИМ ВХОДИТЬ ЧОЛОВІК!
    ХАЙ ДО ВАС ЗАЙДЕ БАГАТО,
    ЩОБ ЩОДНЯ БУЛО МОВ СВЯТО!
    І ДОБРОБУТ, І ЛЮБОВ -
    ПРЕБАГАЦЬКО! ЗНОВ І ЗНОВ!!
    06.01.2012
    ЩЕДРИЙ ВЕЧІР! ДОБРИЙ ВЕЧІР!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (2)


  16. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2011.12.31 18:58 ]
    * * *
    Пощедруймо-попросімо:
    Щастя-радості щоб зливу
    Всім послали небеса!

    Повсякденні чудеса
    Хай рятують нас щоднини,
    Надає хай Бог нам сили
    Йти вперед, назустріч долі,
    Та, руйнуючи сваволю,
    Щоб в єдиному пориві
    Ми в добробуті й при силі
    Новий рік в НОВІЙ КРАЇНІ
    Дружно й радісно зустріли!


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (2)


  17. Богдан Віннік - [ 2011.10.10 15:34 ]
    Колядка
    Добрі люди ви, вважаю
    І найкращого бажаю:
    Щастя, радості, любові
    І добра вам в кожнім слові.

    Щоб маленькі ваші дітки,
    Розгорнулись наче квітки,
    Щоб життя у вас кипіло
    І ніколи не стемніло.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Ігор Федчишин - [ 2011.01.07 18:55 ]
    З РІЗДВОМ!
    Збудили крони
    Різдвяні дзвони:
    Ісус родився!
    Зі святом Вас!
    Добірні страви,
    Вертеп-вистави,
    О, Земле, смійся -
    Месії час!!!

    Щиро вітаю всіх З Різвяними святами!


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  19. Народна Творчість - [ 2010.01.08 08:21 ]
    Тиха ніч, Свята ніч
    Тиха ніч, Свята ніч,
    Ясність б’є від зірниць.
    Дитинонька пресвята,
    Така ясна, мов зоря,
    Спочиває тихо
    В тихім-тихім сні.

    Тиха ніч, Свята ніч,
    Гей, утри сльози з віч,
    Бо Син Божий йде до нас,
    Цілий світ любов’ю спас.
    Вітай же нам,
    Святе Дитя!

    Тиха ніч, Свята ніч,
    Ясний блиск з неба б’є.
    В людськім тілі Божий Син
    Прийшов нині в Вифлеєм
    Щоб нам спасти
    Цілий, цілий світ.

    В оригіналі "Тиха ніч" (муз. Ф.Грубер, сл. Й.Мор)


    Рейтинги: Народний 0 (5.5) | "Майстерень" -- (5.67)
    Коментарі: (2) | "Колядки, щедрівки та віншування - Збірка (MP3)"


  20. Богдан-Ігор Антонич - [ 2010.01.08 08:12 ]
    Різдво. Коляда
    Народився бог на санях
    в лемківськім містечку Дуклі.
    Прийшли лемки у крисанях
    і принесли місяць круглий.

    Ніч у сніговій завії
    крутиться довкола стріх.
    У долоні у Марії
    місяць — золотий горіх.

    КОЛЯДА

    Тешуть теслі з срібла сани,
    стелиться сніжиста путь.
    На тих санях в синь незнану
    Дитя боже повезуть.

    Тешуть теслі з срібла сани,
    сняться веснянії сни.
    На тих санях Ясна Пані,
    очі наче у сарни.

    Ходить сонце у крисані,
    спить слов’янськеє Дитя.
    Їдуть сани, плаче Пані,
    снігом стелиться життя.



    Рейтинги: Народний 6 (5.48) | "Майстерень" 6 (5.5)
    Коментарі: (100) | "Пісенне виконання. Василь Жданкін"


  21. Ярослав Чорногуз - [ 2009.12.24 08:09 ]
    НАРОДЖЕННЯ БОЖИЧА
    (родздвяна колядка)

    Он засяяв сніг за віконечком,
    Пішли іскорки у танок,
    Народилося ясне сонечко –
    Молодесенький Божич - Бог.

    І надворі вже дні погожії,
    Знову більшає білий день.
    Прибуває нам сила Божая,
    Ми співаємо їй пісень.

    У яснесеньку цю погодоньку
    Зорі з місяцем – в небесах.
    Славен будь же наш, Роде-Родоньку,
    Сяє зорями Божий шлях!


    28-29 грудня 7516 р. (від Трипілля) (2008 р.)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (16)