Спека і пекло, і яке вже свято?
Країну треба гуртом боронить
Війна іде і нехай буде проклято
Все що у народу на шиї сидить.
Сергій Булат
Головний бій зараз відбувається не на Донбасі. Там відбувається стримування противника, де ми фактично втягнуті в нього з ціллю відволікання від основної задачі і доказу того, що Українська Держава неефективна і не має права на самостійне існування. Як результат, головний бій зараз - в Києві. Його задача реформування Країни і відновлення економіки в максимально короткі строки. Його ціль – недопущення нових революційних подій і хвилювань в Країні! І, нажаль, цей бій ми поки програємо. Всі ті реформістські потуги є точковими, не несуть системний характер, не дають жодного результату і народ просто їх не бачить або не розуміє. Всі ті зміни, які відбуваються, - ініціюються і впроваджуються ентузіастами, волонтерами з мінімальною підтримкою і координацією зверху. Більше того, пройшов майже рік з моменту приходу нової влади, а до цих пір системними лишаються лише корупція і неефективність! Ми йдемо по сценарію вигідному агресору і маємо всі шанси отримати новий Майдан і не факт, що наша незалежність це переживе!
З системою можливо боротися лише професійно і лише системними методами. В міжнародній практиці управління бізнесом та ефективними державами для цього існують всі інструменти, які просто необхідно взяти консолідувати та адаптувати до наших реалій. Реформи не можливо реалізувати в рамках поточної операційної діяльності! Тим більше в умовах, коли велика частина управлінської команди є зацікавлена в збереженні старих процесів і протидіє змінам. І тим більше в умовах додаткового надважкого проекту – відстоювання своїх територій і інтересів в зв’язку з військовою агресією.
В таких умовах існує єдиний і самий ефективний варіант вирішення поставленої задачі:
1. Створити Національний офіс управління реформами.
З усіма ознаками притаманними Офісу Управління Проектами (Project Management Office) на рівні Кабміну або Адміністрації Президента. З усім тим функціоналом який присутній в бізнесі (Управляючий комітет, Національний менеджер проектів та менеджери проектів по напрямкам, бюджет проекту і т.д.). Те що відбувається зараз на рівні Міністерств є не що іншим, як винахід велосипедів з того, що маємо або реформи на папері. Ми втрачаємо час.
2. Виділіти/отримати на нього окремий бюджет та набрати професіоналів.
Щоб ми змогли найняти професіоналів з бізнесу не за 1300 грн, а гроші адекватні їх досвіду і знанням. Щоб ці люди, крім ентузіазму і патріотизму, могли годувати свої сім’ї, не стаючи частиною корупційних схем, або самим шукаючи волонтерського фінансування. Вони мають бути не сторонньою або тимчасовою структурою, а частиною нової Команди реформ, а пізніше новою Управлінською елітою Країни. Дати новій команді доступ до інформації та інструментів щоб втілювати зміни, наділити повноваженнями і чітко артикулювати їх роль суспільству і держструктурам.
3. Розробити Загальноукраїнську Дорожню Карту Реформ.
Залучити до її обговорення та виставлення пріоритетів активну частину населення Країни та існуючих експертів, як з середини системи так і ззовні. Визначити в ній чітко строки та відповідальність за кожну з задач, які будуть поставлені. Проінформуйте! народ України про те, що збираєтесь робити, скільки і яких результатів слід очікувати.
4. Розробити простий, практичний і єдиний інструментарій для управління Проектами
(Статут Проекту, Типова оргструктура проекту, План дій, Формат Опису теперішнього і цільового процесу і т.д.)
5. Впровадити Швидкі Зміни, яких так чекає народ.
Звільнити і посадіть корупціонерів. Зламати старі схеми. Оптимізувати штат держструктур та їх кількість. Забрати зайву бюрократію та забезпечити відкритість та незалежність контролюючих та судових органів. І головне не формально, а реально.
6. Вести регулярний перегляд статусу впровадження реформ на всіх рівнях.
Включаючи повний контроль над виконанням проекту, його якості та виконання задач на рівні Міністерств та безпосередньо на місцях, як зі сторони Команди реформ так і суспільства.
Сергій Петрович Булат, громадянин України
2015 рік