Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)
2026.06.22
14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду.
Глибше лизнеш – більше куснеш.
Безкорислива любов корисніша для здоров’я.
Сила мистецтва не залежить од сили звуку.
Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря.
Політ думки був пере
2026.06.22
13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
2026.06.22
12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ
Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі
2026.06.22
07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою
2026.06.22
06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
2026.06.21
21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.
І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.
І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
2026.06.21
21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)
Був наказ йому – на захід,
їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
Громадянської війни.
Йшли у військо, розставались,
Був наказ йому – на захід,
їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
Громадянської війни.
Йшли у військо, розставались,
2026.06.21
21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
2026.06.21
20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ
2026.06.21
20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.
Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.
Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну
2026.06.21
17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
2026.06.21
16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів
Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно
Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів
Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно
Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів
2026.06.21
16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.
Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.
Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,
2026.06.21
16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
2026.06.21
12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.
Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.
Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,
2026.06.21
12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –
Аж до критичного струму.
У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –
Аж до критичного струму.
У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –
Останні коментарі: сьогодні | 7 днів
2025.11.29
2025.05.15
2025.04.24
2024.04.01
2023.11.22
2023.02.21
2023.02.18
• Українське словотворення
• Усі Словники
• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники
Автори /
Іван Низовий (1942 - 2011) /
Публіцистика
/
"Там, де я сміюся крізь сльози" (2006)
НАВІКИ – РАЗОМ!
Якщо й було воно насправді, оте билинно-пісенне, забелетризоване братніми совєцькими літераторами, переяславсько-московське «Навіки разом!», то сучасність наша реалістична рішуче скасувала його. Причому – двічі: у криваво-буремному вісімнадцятому і – через роки й десятиліття – уже в наш розгойдано-бурхливий час. Свято Злуки (пишу це з великої літери), що відбувалося подвійно на святому Софіївському майдані в навіки престольному Києві, послало у Всесвіт свої кличі-позивні: «Навіки – разом!», «Схід і Захід – разом!». А це значить, що українці від Сяну до Дону об’єдналися в одну велику національну, суверенно-самостійну сім’ю-родину, у якій є і затишне місце, і хліб-сіль для всіх українських самостійних росіян, греків, євреїв, угорців, молдаван, ромів, білорусів, корейців, калмиків, болгар і македонців. І для всіх, кого я не назвав, але ще назву. Усі ж інші, хороші й усілякі, великі й менш великі, у близькому й далекому зарубіжжі сущі, нехай забувають про всі псевдоєднання, лжеприсяжництва, революції-контрибуції, реґіоналізації-провокації, совєтизми-сепаратизми й узагалі про різноманітні паразитизми на нашому видужуючому національному тілі!
Бо «Навіки – разом!» стосується лише нас, сущих на землі своїй розлогій від Сяну синього до Дону тихого. І не суйтеся, свинорилі Затуліни-Жирики, у наш коровайний ряд! Ми самі порозуміємось, облаштуємось, лад свій наведемо, парад обсалютуємо.
Нечисті на руку (і на совість, і на душу, і на помисли) громадяни України іноземного й туземного, дебільно-тубільного походження, не без дружньо-братерської допомоги московських політкілерів і рідної п’ятої колони нахабно-грубо вбили залізобетонний клин у повільно видужуюче тіло України, розколовши державу й народ надвоє – по Дніпру-Славуті, по Донецькому кряжу, по літописних Змієвих валах, по Сивашу й Перекопу, по Самарі та Ятрані.
Заболіла знову роз’ятрена рана, закровоточила моїм братам і сестрам у Сумах і Львові, Харкові й Одесі, Ужгороді й Херсоні, Лубнах і Сватовому. А «хірурги» й «патологоанатоми» януковичі, кушнарьови, тихонови, кравчуки, бойки, ківалови (усіх перерахувати – сил не вистачить руці моїй, змозоленій пером), зробивши свою «операцію-провокацію», задоволено потирають-умивають свої ручки-загребучки: успішно! Воно ж «конєшно»! У парламенті облаштувалися, до влади присмокталися, в уряд гадюччям проповзають. Реванш, бліцкриг – готуймося до московських салютів. Телеграми-блискавки вже надходять. Празднічноє настроєніє! Дзвенять бокали, дзенькають шпори, хропуть білі парадно-породисті коні-мерси. Уявний парад приймає сам Путін, а обіруч стоять Янукович (цукерки смокче й царю-батюшці презентує) та государ-отаман всехарківський, а віднедавна – і весь східно-південно-кримський, Женя Кушнарьов. У руськоязичнім хорі-гімні все імперське море-окіян повернулося (?) у свої ісконно-посконні береги…
Хто ж буде відбрикуватися від добровільно-силуваного «возсоєдінєнія з Россієй», крім нас, нахохлених малоросів, що несподівано постали українцями в окупованих «реґіоналами» улусах і хантах-мансах?! А ніхто… Тільки ми не пориваймо з рідною землею. Та ж не розриваймо утвореного колись, давно, і ще зовсім недавно, ланцюга об’єднання Сходу і Заходу. Тримаймось міцніше за руки, дорогі брати й сестри, сини й онуки в Галичині й Донбасі, Поліссі та Поділлі, на Слобожанщині-Сіверянщині, на Опіллі-Прикарпатті, у Закарпатті й Криму!
Розсварені-розчварені дрібні демократичні партійки, так звана помаранчева невдала коаліція не спроможуться зміцнити ланцюг Злуки, роздрочені патріоти-реґіонали взагалі не хочуть злучатися з чітко означеними національними силами, а якби й захотіли, то все одно не змогли б. Не знають вони мови нашої, душа України для них – темна ніч. Є ще Рух і «Собор», «Свобода» і «Просвіта», є подвижники-єдиноборці з високими й шанованими в народі нашім іменами. У Києві їх багато, у Львові – майже кожен перший, у центрі України – кожен другий, на нашій Луганщині – кожен десятий… І це – немало. Бо ті, хто не спить, будитимуть приспаних. І наші синьо-жовті майдани розіллються від Сяну до Дону. Я вірю в це, цим живу.
Кожне наше щире й чесне слово – міцна золота ланка тисячокілометрового ланцюга Злуки. Кожна краплина нашого поту чи крові – запорука Миру і Єднання, щедрого врожаю на безмежній ниві заукраїненої Держави.
Зійдіться за круглим столом порозуміння, шановні наші Вікторе Андрійовичу і Юліє Володимирівно, приголубте біля себе весь багатостраждальний Український Народ і, за можливості, пожалійте всіх заблуканих та обмарених, розчарованих і приморених.
Слава Україні!
30.06.2006
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
НАВІКИ – РАЗОМ!
Зіновію Гузару – з прихильністю
Якщо й було воно насправді, оте билинно-пісенне, забелетризоване братніми совєцькими літераторами, переяславсько-московське «Навіки разом!», то сучасність наша реалістична рішуче скасувала його. Причому – двічі: у криваво-буремному вісімнадцятому і – через роки й десятиліття – уже в наш розгойдано-бурхливий час. Свято Злуки (пишу це з великої літери), що відбувалося подвійно на святому Софіївському майдані в навіки престольному Києві, послало у Всесвіт свої кличі-позивні: «Навіки – разом!», «Схід і Захід – разом!». А це значить, що українці від Сяну до Дону об’єдналися в одну велику національну, суверенно-самостійну сім’ю-родину, у якій є і затишне місце, і хліб-сіль для всіх українських самостійних росіян, греків, євреїв, угорців, молдаван, ромів, білорусів, корейців, калмиків, болгар і македонців. І для всіх, кого я не назвав, але ще назву. Усі ж інші, хороші й усілякі, великі й менш великі, у близькому й далекому зарубіжжі сущі, нехай забувають про всі псевдоєднання, лжеприсяжництва, революції-контрибуції, реґіоналізації-провокації, совєтизми-сепаратизми й узагалі про різноманітні паразитизми на нашому видужуючому національному тілі!
Бо «Навіки – разом!» стосується лише нас, сущих на землі своїй розлогій від Сяну синього до Дону тихого. І не суйтеся, свинорилі Затуліни-Жирики, у наш коровайний ряд! Ми самі порозуміємось, облаштуємось, лад свій наведемо, парад обсалютуємо.
Нечисті на руку (і на совість, і на душу, і на помисли) громадяни України іноземного й туземного, дебільно-тубільного походження, не без дружньо-братерської допомоги московських політкілерів і рідної п’ятої колони нахабно-грубо вбили залізобетонний клин у повільно видужуюче тіло України, розколовши державу й народ надвоє – по Дніпру-Славуті, по Донецькому кряжу, по літописних Змієвих валах, по Сивашу й Перекопу, по Самарі та Ятрані.
Заболіла знову роз’ятрена рана, закровоточила моїм братам і сестрам у Сумах і Львові, Харкові й Одесі, Ужгороді й Херсоні, Лубнах і Сватовому. А «хірурги» й «патологоанатоми» януковичі, кушнарьови, тихонови, кравчуки, бойки, ківалови (усіх перерахувати – сил не вистачить руці моїй, змозоленій пером), зробивши свою «операцію-провокацію», задоволено потирають-умивають свої ручки-загребучки: успішно! Воно ж «конєшно»! У парламенті облаштувалися, до влади присмокталися, в уряд гадюччям проповзають. Реванш, бліцкриг – готуймося до московських салютів. Телеграми-блискавки вже надходять. Празднічноє настроєніє! Дзвенять бокали, дзенькають шпори, хропуть білі парадно-породисті коні-мерси. Уявний парад приймає сам Путін, а обіруч стоять Янукович (цукерки смокче й царю-батюшці презентує) та государ-отаман всехарківський, а віднедавна – і весь східно-південно-кримський, Женя Кушнарьов. У руськоязичнім хорі-гімні все імперське море-окіян повернулося (?) у свої ісконно-посконні береги…
Хто ж буде відбрикуватися від добровільно-силуваного «возсоєдінєнія з Россієй», крім нас, нахохлених малоросів, що несподівано постали українцями в окупованих «реґіоналами» улусах і хантах-мансах?! А ніхто… Тільки ми не пориваймо з рідною землею. Та ж не розриваймо утвореного колись, давно, і ще зовсім недавно, ланцюга об’єднання Сходу і Заходу. Тримаймось міцніше за руки, дорогі брати й сестри, сини й онуки в Галичині й Донбасі, Поліссі та Поділлі, на Слобожанщині-Сіверянщині, на Опіллі-Прикарпатті, у Закарпатті й Криму!
Розсварені-розчварені дрібні демократичні партійки, так звана помаранчева невдала коаліція не спроможуться зміцнити ланцюг Злуки, роздрочені патріоти-реґіонали взагалі не хочуть злучатися з чітко означеними національними силами, а якби й захотіли, то все одно не змогли б. Не знають вони мови нашої, душа України для них – темна ніч. Є ще Рух і «Собор», «Свобода» і «Просвіта», є подвижники-єдиноборці з високими й шанованими в народі нашім іменами. У Києві їх багато, у Львові – майже кожен перший, у центрі України – кожен другий, на нашій Луганщині – кожен десятий… І це – немало. Бо ті, хто не спить, будитимуть приспаних. І наші синьо-жовті майдани розіллються від Сяну до Дону. Я вірю в це, цим живу.
Кожне наше щире й чесне слово – міцна золота ланка тисячокілометрового ланцюга Злуки. Кожна краплина нашого поту чи крові – запорука Миру і Єднання, щедрого врожаю на безмежній ниві заукраїненої Держави.
Зійдіться за круглим столом порозуміння, шановні наші Вікторе Андрійовичу і Юліє Володимирівно, приголубте біля себе весь багатостраждальний Український Народ і, за можливості, пожалійте всіх заблуканих та обмарених, розчарованих і приморених.
Слава Україні!
30.06.2006
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Про публікацію
